2011-2012 sezonu transfer dedikoduları

Başlatan deli 55, 01 Mayıs 2011, 15:57:27

« önceki - sonraki »

mimar55

sadece55

Alıntı yapılan: kamuri - 23 Ağustos 2011, 21:28:55
bu akşam sercanla beraber idmandaydık takımın son halini daha net görme fırsatı buldum ve burda paylaşmak istedim şunu soylemeliyim ki hocanın kafasındaki sistem kesinlikle 3_4_3 bende dahil bi çoğumuzun karşı olduğu sistem ama çift kale maçta bu daha net gozukuyo idamanda göze carpanlar dilaver ekigho adem ve ben sağ açıkta oynamasına rağmen burağı da çok beğendim hakan bayraktar her zamanki gib iyiydi kötü olarak gözüme batanların başında ise ufuk geliyo maçta hiç bişey yapmadı yurudu adete bugunku as takımın dizilişi ise soyleydi yalnız idamanda pal lazar yoktu onsuz bu diziliş

ahmet

kemal valdamiro bahia
adem                               yenal

murat  selim teber
burak çalık                             dilaver
                  ekigho

bence bu kadro iyi bi kadro   pal lazar gelince solda oynar sağda gene adem oynar gibime geliyo benim gorduğum eksiklik oyunu her iki yonlu oynayabilecek bi ortasahamız yok murat dısında hakan var bi de ama onun temposu süper ligde 90 dakikayı kaldırır mı bilmem orta sahaya bi tane transfer şart bence takımın son durumu hakkında bilginiz olsun istedim ben açıkcası ümitliyim bu takımdan

Ekigho nasıldı?

kamuri

Sercan

Ekigho'nun fiziği ve temposu iyi alıştıkça çok daha iyi olacak eminim...

Serkan

yarın bir idman yapacağız anlaşıldı (=

kamuri

Alıntı yapılan: Serkan - 23 Ağustos 2011, 22:36:18
yarın bir idman yapacağız anlaşıldı (=
gidelim beraber akşam 6da idman

cembaba

Yarın bende geliyorum Seko. Yapalım bakalım bir idman. izleyelim görelim şu adamı.

Lusage

23 Ağustos 2011, 23:01:17 #7597 Son düzenlenme: 23 Ağustos 2011, 23:09:48 Lusage
Şu forumda ki Orduspor ve Mersin IY taş gibi takım oldu diyenleri şimdi daha iyi anlıyorum.

Neden mi?

Önce Mersin'in transferlerine bakalım.

Hakan Arıkan (Beşiktaş) Kovanın önde gidenidir. Bırak Ahmet'i Atilla'yı bile zorlayamaz.
Erhan Güven (Beşiktaş) Sağ bek. Adem Alkaşi ve Pal Lazar varken gereksiz.
Mert Nobre (Beşiktaş) Nobre'nin kendine hayrı yok.
Yannick Kamanan (Sivasspor) Sivasspor Şampiyonluğa oynarkende kümede kalmaya çalışırkende bu adam vardı. Ve hep YEDEKTİ. Geçen sezon 9 maç oynadı.
Andre Mortiz (Kayserispor) Mersin'in yaptığı transferler içinde ilk beğendiğim adam. Bize gelse sol kanatta sıkıntı kalmazdı.
Çağdaş Atan (Basel) Gurur sakat. Kemal belirsiz Valdomiro nun ne yapacağı belirsiz iken gelmesini isterdim. Etti 2.
İbrahim Seriç (Sarajevo) ??
Mustafa Keçeli (Bursaspor) Sol bek.
Ben Yahia (C. Tunis) Soru işareti.??
Ferdi Coşkun (Gaziantepspor) Sol kanat. Gaziantep BB nin YEDEĞİ!
İbrahim Kaş (Bursaspor - Kira) Bomba stoper. Birisi Milli takımda iyi olmayan adamı oynatmazlar iyi adamdır dedi daha önce. Gökhan Zan hep milli takımda. İyi adam mı şimdi??
Nezir Özer (Tokatspor) ??
Cristian Zurita (Gaziantepspor) Ortasaha. Bize gelsin mi diye sorsanız genç ve dinamik bir takım oluşturulmaya çalışılırken acaba derim..

13 transferde elle tutulan adam sayısı 2. Yazıyla İKİ. Diğerleri tam bir muamma yada POSASI çıkmış futbolcular..

Gelelim Orduya.

Taş gibi takım olmuşmuşlar.. Adamlarda şu anda 10 tane yabancı gözüküyor. Banahane ve Zijler gidiciydi. Kaldı 8.

Kimleri aldılar?

Jean Gosso (AS Monaco) ??
Saso Fornezzi (SC Wiener) Kaleci ??
Miguel Garcia (SP Braga) Sağ Bek. Braga ile geçen sezon iyi işlere imza attı.
Tobias Nickenig (VFL Osnabrück) Stoper. Almanya 2. Ligi Yabancı ?? ?
Volkan Altın (Antalyaspor) Ortasaha ve Müzmin yedek...
Onur Tuncer (Bucaspor) Ön Libero. Geçen sezon 2. yarının bütün maçlarında oynamış. İzlemedim bilmiyorum.
Abdurrahmen Dereli (Sivasspor) Sağ bek. Adem- Lazar ??
Wilfried Dalmat (C. Brugge) Sağ Açık. ??
Yalçın Ayhan (Gaziantepspor) Tam bir kazma. Her maç kırmızı kart görme riski var. PİSLİK...
Sedat Bayrak (Sivasspor) Yalçın Ayhan Vol2...
Hakan Özmert (K. Karabükspor) Orduspor'un transferleri için en beğendiğim 2 isimden birisi..
Murat Kalkan (Gençlerbirliği) Bizlede adı geçti. Gençlerbirliği taraftarı bayram ediyordu.
Emmanuel Culio (Galatasaray) Takımda görmek istediğim bir oyuncuydu.
Bogdan Stancu (Galatasaray) 1 M € yu hak edecek bir oyuncu mu??
Joao Riberio (Guimares) Her yabancı gibi yine soru işareti??

15 transfer. 8 Yabancı. İlk bakışta bizde olsun isteyeceğim 2 isim yine.. Hakan Özmert ve Emmanuel Culio.

Birde bize bakalım.

Burak Çalık (Altay)
Selim Teber (Kayserispor)
Valdomiro (V. Setubal)
Pal Lazar (Videoton)
Alvaro Dominguez (Sion)
Andre Bahia (Feyenoord)
Hakan Arslan (Güngören)
Yenal Tuncer (Bursaspor)
Saffet Gurur Yazar (Karşıyaka)
Ekigho Ehiosun (Warri Wolves)

10 transfer. 5'i yabancı. Ve hem en dikkat çekici hemde neden bazılarının gözünde taş gibi takım olamadığımızın kanıtı :

Mersin IY - 9
Orduspor - 9
Biz - 2

Bunlar yeni transferler arasında geçen sezon SÜPER LİGDE oynayan futbolcu sayısı. İşte bu yüzden taş gibi takım olamadık. Çünkü transfer edilen isimleri kimse bilmiyor. Adını sanını duymamış.. Bu kadar basit..

Birisi Beşiktaş'ın diğeri Galatasaray'ın REZERVE takımı. Taş gibi takım olmak için bizimde mi REZERVE takım olmamız gerekiyor??

LisandroLopez

Yalnız Mustafa Keçeli sağ bek değil, sol bek...

Lusage

Serkan

Alıntı yapılan: LisandroLopez - 23 Ağustos 2011, 23:06:55
Yalnız Mustafa Keçeli sağ bek değil, sol bek...

gitti de neye takıldı ya (= şu can sıkıntısında yüzümü tebessüm ettirdin ya sağolasın kardeşim.

Ayberk

Alıntı yapılan: Lusage - 23 Ağustos 2011, 23:01:17

Mert Nobre (Beşiktaş) Nobre'nin kendine hayrı yok.
Mustafa Keçeli (Bursaspor) Sağ bek. Erhan için söylediklerim geçerli. Lazar ve Adem varken gereksiz.
Cristian Zurita (Gaziantepspor) Ortasaha. Bize gelsin mi diye sorsanız genç ve dinamik bir takım oluşturulmaya çalışılırken acaba derim..

Nobre: Maçlarını izleyin Mersin'de, adam Mersin'in 3 gömlek üstünde top oynuyor. İlk baştan ben de burun kıvırdım dalga geçtim ama Nobre bu ligin golcüsüdür abi kimse bana laf anlatmasın. Adamın pasları kafa vuruşları top saklaması beni mest etti geçende Mersin maçında. Dediğim gibi takımın çok üstünde bir oyuncu olduğu her halinden belli

M. Keçeli: Yenal'dan da onu almasaydık alabileceğimiz bütün sol beklerden de daha kaliteli, bu aşikar. Bu arada söyleyeyim; sol bek olacak bir yanlışlık olmuş sanırım ;) Yaşından dolayı performansı ne olur bilinmez ama Bursa'da taş gibi maçlar çıkardı zaman zaman

Zurita: Süper Lig'e yeni yükselen bir takımın alabileceği en mantıklı isimlerden biri. Belli bir süredir ülkemizde oynayan, deneyimli ve başarılı bir orta saha oyuncusu, her takıma lazım bence. Diğer isimleri tartışmam ama şu isimlerin bizim transferlerimizden fazlası yok mu sizce? Ligde transferin ismi oynamaz o ayrı ama milletin transferine laf ederken kendi aldıklarımızı da tekrar gözden geçirelim  :evet:

cembaba

Güzel bir analiz Murat. Tebrik ederim.

twitter

alves gelir ise 4 tane forvet oluyor 3'ü direk 11 oyuncusu olabilecek kapasitede burak'ta plase olur

tek forvet oynayan takım için fazla değil mi bu sayı

yoksa hoca zenke ve ekigho'dan kanat oyuncusu mu yaratmayı düşünüyor

Ayberk

Alıntı yapılan: twitter - 23 Ağustos 2011, 23:25:08
alves gelir ise 4 tane forvet oluyor 3'ü direk 11 oyuncusu olabilecek kapasitede burak'ta plase olur

tek forvet oynayan takım için fazla değil mi bu sayı

yoksa hoca zenke ve ekigho'dan kanat oyuncusu mu yaratmayı düşünüyor

Zenke ve Ekigho'dan kanat yaratmak da bence alternatifler arasında ama bir ihtimal önce ikili forvet arkasında Dominguez gibi de yapabilir. Ne illet dizilişsin 3-4-3 :D