2011-2012 sezonu transfer dedikoduları

Başlatan deli 55, 01 Mayıs 2011, 15:57:27

« önceki - sonraki »

samsunluhakan

2.yarının en iyi 1 2 topçusundan birisi agbetu inşallah alırlar geri

minci

Zenkeyi aslında biz gereğinden fazla abarttık. O da vay be ben neymişim yahu. Bunlar benden vazgeçemez diyerek fiyatını artırdı. Şöyle yakından alıcı gözüyle incelediğimizde elbetteki artıları da eksileride var. Tamam 16 gol attı. Görevini yaptığı için ona çok müteşşekirim. Aldığı paranın karşılığını verdi. Yani sadece görevini yaptı. Yapması gereken de oydu. Özelliklerine gelince: Fiziği çok kuvvetli kolay kolay yıkılmıyor ama markajda olduğundaki durumunu hepimiz biliyoruz. Yani markajdan kurtulamıyor. Veli karşısındaki gibi. Hava topu yok. Pek koşup mücadele etmesini sevmiyor. Ancak 18 dışından çok etkili şutları var. Mersin, Rize gibi. Hatta son Rize maçında direkten dönen bir topu da var. Ancak Karşıyakaya attığı o gol bence en güzeliydi. Arkası dönükken çok çabuk yüzünü kaleye dönebiliyor. Teknik, kontrol çok zayıf. Durması gereken yeri iyi biliyor ve gol şansı da var. Özel yaşamına hiç dikkat etmiyor. Çok fazla alkol alıyor. Bütün bunların yanısıra süper ligde ne yapar çok emin değilim. Kafamda soru işaretleri var çünkü süper ligteki oyun anlayışı, savunma ve kaliciler geldiğimiz ligteki eşlerinden çok daha üst düzeyde. Oyun şablonumuz Zenke üzerine kuruluydu. Santraforumuz olmadığı için akla ilk gelen Zenkeydi bu yüzden topu her alan onu arıyordu. Böylece beklediğimizn üstünde gol attı ve kendisinin de beklemediği gibi gol kralı oldu. Özetlersek bence takımda kalmasında yarar var. Ancak istediği para çok fazla. Ona o parayı verirsek herkes gelecekler da dahil transfer ücretlerini yüksek tutacaklardır. Ona o parayı verirsek başta Ahmet Şahin ve diğerleride öyle bir talepte bulunacaklardır. Daha dün idmanda parasızlıktan alamadığımız suyu futbolcuların aynı şişeden içmek zorunda kaldıklarını hatırlıyorum da içim cız ediyor. Bence savrulacak paramız yok. Zenkenin istediği rakama bonservis bedelini eklersek çok daha iyi bir santrafor alabileceğimizi düşünüyorum. Herhalde  Suat Çakır gerekeni yapacaktır.

Sioux

Zenke'nin ederi 700-800.000 lira arasıdır. 1.ooo.ooo euro'yu kimsenin vermeyeceğini o da biliyor. Bemin demek istediğim Ahmet, Murat, Kemal, Zenke... Hepsine edilen laflardır. Tamam, Zenke bir süperstar değil ama Alex Agbo da değil!

uqur55

5trawberry

Zenke Süper Lig'de iş yapamaz diyen arkadaşlara şunu söylemek istiyorum. Bank Asya ligi mücadele açısından Süper Lig'den daha üstteydi. Son haftalarda 6 takım şampiyonluk potasındayken yaklaşık 5 takım da düşmeme mücadelesi veriyordu.
Süper lig'e baktığımızda Fb ve Ts arayı açmışlar, Buca Konya ve Kasımpaşa haftalar öncesinde teslim olmuşlardı. Şimdi soruyorum o arkadaşlara, Bu düşen takımlarda bir Ahmet veya Kemal veya Zenke gibi bi adam var mıydı? ya da Samsunsporumuz o ligde olsaydı küme düşermiydi, bu kadronun çok iyi olmasından değil tabi ama, Buca Konya Kasımpaşa Sivas gibi takımlardan çok daha iyi olmasındandır. Böyle bir durumda golcü olmak var, birde amaçsız takımda golcü olmak var.
Siz Zenke'den Wolfsburg'un şampiyon olduğu senedeki gibi, Dzeko performansı bekliyordunuz sanırım.
Golcü dediğin adam gol attığında, beleş attı, onu ben de atıyorum gibi tabirler hoş değili, adamın görevi gol atmak atıyor mu atıyor.
Karşıyaka
Tavşanlı
altay
Rize
her maçta çok yönlü gol atabileceğini gösterdi.
Siz 5 senelik bu acıyı dinderen bu adamlara karşı bugun nankörlük ediyorsunuz, attı ve haketti.

Ollivanders

Sen bu gorusunu soyleyebiliyorsan , boyle dusunmeyenlerde gorusunu soyluyor. Kimse yaptıgı şeylere haksızlık etmiyor. Sana gore Spl de oynar bana gore oynamaz. Kimseye birşey ispatlama durumumuz yok. İstedigi parayı hakeder mi haketmez mi onu sorguluyoruz ! Boyle bir durumdaki insana 1 trilyon verilir mi onu sorguluyoruz . Bana gore de SPL futbolcusu degil. Bank asya da durarak oynayabilirsin belki . Ama SPL de oynayamazsın. İyi o zaman biz hiç transfer yapmayalım . Nasıl olsa zenke yazar Ahmet tutar kemal çalar. Ne gerek var para harcamaya.

5trawberry

Zenke dışına çıktı mevzu, ben de diyorum ki, Süper lig'deki çoğu takım için lig 26-27. haftadan sonra bitti. Mücadele mi kaldı. durarak oynayamzsın diyorsun da, o takımlar çok mu mücadeleci oynadı,amaçsızca oynadılar.
Bu seneden seneye değişir, takımımız bu sene süper lig de olsaydı, Zenke yine 15 gol üstü başarı sağlardı. biz düştük 36 puanla bizden sornakiler 38le falan düştü, bu senekiler 26yla düştü, bu muydu mücadele.

Ollivanders

Eminsin yani 15 gol atabilecegine . Bu kiloyla ve bu performansla ?

samuray

ya hayret bişey veli gibi kazmanın ne işi olur sansunsporla ağır omaçta zenkeyi nasıl faüllerle durdurduğunu herkes gördü hakem bariz göz yumdu o faullere bize kemal gibi çabuk adam lazım veli çok ağır kalır bence alınmasa iyi olur zenke yi tartışıyoruz beşyüzbin euro etmez diyoruz peki beşyüzbin euroya zenke gibi bi golcü alabilecekmiyiz bunuda konuşalım takıma uyum sağlamış 16 gol atmış hala golcülüğünü tartışıyoruz ha o fiat biraz daha aşağı çekilerek anlaşılır gibi geliyor bana zenkede emenike örneğini iyi irdelesin süper ligtete kalitesini kanıtlasın ondan sonra hem samsunspor hem zenke kazançlı çıkacaktır

Gökberk55

zenke süper ligde 15 değil 10 gol atabilrse 1 değil 2 milyon versinler 8)

erkutdem55

600000-700000 aralığında bir para versinler,Süper Ligde rüştünü ispat etsin 1 trilyon da alır 1.2 trilyonda.Süper Lig için Zenke kapalı kutu.

KareAs55

Süper ligde mücadele yok diyorsun ama hocam  bu seneki defansları bulamazsın...

samuray

ya kongreden haberi olan varmı bugün çoğunluk sağlandımı sağlanmadıysa eğer niye böyle işi ağırdan alıyorlar anlamak mümkün değil kaybedilen her zaman çok önemli

5trawberry

Alıntı yapılan: Serpico55 - 28 Mayıs 2011, 19:27:36
Eminsin yani 15 gol atabilecegine . Bu kiloyla ve bu performansla ?

Sevgili arkadaşım kardeşim abim, hepimiz Samsunsporun menfaatleri doğrultusunda konuşuyoruz, ama yazdıklarıma sen önyargıyla yaklaışıyorsun, iki mesajımda da üstüne basarak söylüyorum, bu sene süper lig de mücadele falan yoktu, herhangi bir oyuncu karşısında mücadele edecek ne takım ruhu vardı takımlarda ne de amaç vardı. Zenke bu sene Süper lig de olsayı atardı. ama takımların mücadeleci oyunları senelere göre değişmekte gelecek sene ne getitir bilinmez.

Ollivanders

Bekleyip görelim o zaman kardesim . Zenke superligde kendisini ispatlamadan 500 bin € verilmemesi taraftarıyım.