LOST [dizi]

Başlatan berusa55, 11 Eylül 2009, 00:26:06

« önceki - sonraki »

berusa55

Lost, Amerikan drama televizyon dizisidir. Program, Sidney, Avustralya'dan New York, Amerika Birleşik Devletleri'ne uçan bir yolcu uçağının kaza yapması sonucu Güney Pasifik'te gizemli bir adaya düşen kazazedelerin hikâyelerini konu edinmektedir. İlk bölüm, ilk kez 22 Eylül 2004'te yayınlandı[1] ve o tarihten itibaren toplam beş sezon gösterildi. Dizi, Amerika Birleşik Devletleri'nde American Broadcasting Company (ABC) kanalında yayınlanmakla birlikte bir çok ülke de ise bölgesel kanallarda yayımlanmaktadır.

Geniş oyuncu kadrosu ve Ohau, Hawaii'deki çekimlerin maliyetleriyle dizi [2], televizyon tarihinin en pahalı dizilerinden biridir.[3] Damon Lindelof, J. J. Abrams ve Jeffrey Lieber tarafından yaratıldı ve ABC Studios, Bad Robot Productions ile Grass Skirt Productions tarafından yapımı gerçekleştirildi. Dizinin tema müziği ise Michael Giacchino tarafından bestelendi. Abrams, Lindelof, Bryan Burk, Jack Bender ve Carlton Cuse, Lost'un şu an ki yönetici yapımcıları olarak teknik ekipte yer almaktadırlar.[4]

Olumlu eleştiriler alan ve popüler bir başarı elde eden Lost, ilk yılından itibaren ABC'de yayınlanan her bölümü ortalama 16 milyon kişi tarafından seyredildi. 2005 Emmy Ödülleri'nde "en iyi drama dizisi" dalında[5], 2005 Britanya Akademi Televizyon Ödülleri'nde "en iyi Amerikan ithalatı" dalında, 2006 Altın Küre Ödülleri'nde "en iyi drama" dalında, 2006 Screen Actors Guild Ödülleri'nde "en iyi drama dizisi" dalında ödüller alan dizi, bir çok önemli endüstri ödülü kazandı. Sıkı hayran kitlesi elde etmesiyle diğer televizyon dizilerinde[6], reklamlarda, çizgi romanlarda[7], web çizgi romanlarında, komedi dergilerinde, bir video oyununda[8][9] ve şarkı sözlerinde, dizinin hikâyesine ya da bir unsuruna göndermeler yapılarak dizi Amerikan popüler kültürünün bir parçası haline geldi. Programın kurgusal evreni, bağlantılı romanlarda, forumlarda, video oyunlarında, alternatif reality oyunlarında, The Lost Experience ve Find 815'da araştırılmaktadır.

Lost, altıncı sezonunda 121. bölümüyle sona erecek[10] ve final bölümü Mayıs 2010'da yayınlanacak.[11] Altıncı sezon, on sekiz bölümden oluşacak.[12] Dizinin ilk dört sezonun bölümleri. Birleşik Devletler'de distribütörlüğü Disney-ABC Domestic Television tarafından yapılan G4 ve SyFy kanal gruplarında yayımlanmaktadır

Tüm Dünya'yı kasıp kavuran ve ükemizde de oldukca ilgi gören dizinin 6.sezon fragmanı yayınlandı:

Lost 6. Sezon Fragmani (Turkce Altyazili)

kalptenþimþek

Sıkı dizi, tavsiye ediyorum..

Ollivanders

YaşarDoğu

5.Bölümü hangi müslüman  bana ceikp verebilecek ;D ;D ::)

Sercan

Alıntı yapılan: YaşarDoğu - 11 Eylül 2009, 00:43:47
5.Bölümü hangi müslüman  bana ceikp verebilecek ;D ;D ::)

5. sezon mu demek istedin Süleyman abi...

**KaR6**

bi izleyen bi izlemeyen pişman :)

Sercan

Bende izledim bütün sezonları 6. sezonu sabırsızlıkla bekliyorum ama bu fragman 6. sezonun fragmanı değil abi.Görüntülerin ve konuşmaların hepsi 5. sezondan...

berusa55

11 Eylül 2009, 01:49:00 #7 Son düzenlenme: 11 Eylül 2009, 01:51:29 berusa55
6.sezondan görüntü yok zaten. Bu fragmanda ayak yapmışlar biraz son sezondan parçalar vererek.

**KaR6**

daha 6.sezon fragmanı cıkmadı çünkü dizinin baslamasına 4 ay var daha :)

Sercan

6.sezonda herşeyi mantıklı bir şekilde açıklayacaklarını söyledi yapımcılar.Merakla bekliyoruz...

YaşarDoğu

Alıntı yapılan: 55sercan55 - 11 Eylül 2009, 01:00:26
5. sezon mu demek istedin Süleyman abi...

Aynen Güzel kardeşim , bölümde nerden cıktı ??? ;D

maraton

az adam olun adam ey lost sevenler.. cumaya çağırsak gelmezsiniz.. o ada kadar başınıza taş düşsün.. tropikal adada kutup ayısı çıkınca ben ikinci bölümde bıraktım, izlemem, izleyeni de kınarım, açık ve net  ;D

celebi

Alıntı yapılan: **KaR6** - 11 Eylül 2009, 01:03:18
bi izleyen bi izlemeyen pişman :)

valla ben hiç pişman değilim

Sony

Yukarıda ki bölüm geçen sezonun final bölümü malesef berusa55.Zaten bundan sonra da 5. sezonun geniş özeti yayınlandı (2 ay önce) herşeyi, kişileri ve olayları mantıklı açıklamalarıyla yanlış hatırlamıyorsam 2 senarist olması lazım...2.sezona gelene kadar inim inim inledim ahhh prison break sezon finaline girmişti o zaman başladım lost'a çerez misali öle takılıp gittik  ;D

emre

bizim takımda başlı başına lost zatenn..bakalım ne zman bulacağız kendimizi..