2010 FIBA Dünya Basketbol Şampiyonası - Türkiye

Başlatan berusa55, 03 Ağustos 2010, 00:29:23

« önceki - sonraki »

celebi

berusa55

AlıntıSonunu getiremedik

14 Ağustos 2010 00:11 | NTV Spor ve Ajanslar

Almanya'da düzenlenen Beko Supercup'ın ilk gününde Türkiye, başabaş geçen mücadelede Litvanya'ya 80-77 mağlup oldu.

2010 Dünya Basketbol Şampiyonası öncesi Almanya'da düzenlenen Beko Süpercup turnuvasına katılan Milli Erkek Takımı, ilk maçında Litvanya'ya 80-77 mağlup oldu.

Nürnberg yakınlarındaki Bamberg Jaka Arena'da oynanan karşılaşmayı, Türkiye Basketbol Federasyonu yönetim kurulu üyesi Hüsnü Karagözoğlu da izledi.

İlk periyota iyi başlayan Türkiye, Kerem Gönlüm ve Semih ile etkili oldu. Ancak özellikle Javtokas ve Jasaitis'in basketleriyle dengeyi kuran Litvanya, ilk periyotu 23-18 önde tamamladı.

İkinci periyota pota altında Ömer Aşık'ın basketleri ile başlayan ay-yıldızlılar, Macuilius'un sayılarına engel olamayınca farkı kapatmayı başaramadı. Bir ara Enderin üçlüğüyle farkı 2 sayıya indiren Türkiye, 2. periyotu da 38-34 geride tamamladı.

Maçın üçüncü yarısına daha iyi başlayan ay-yıldızlılar, Ender, Sinan ve Ersan'ın dış atışlardaki başarılı basketleriyle farkı kapattı. Özellikle bu bölümde Ender'in Ömer'e servis ettiği toplarla Türkiye oyunun hakimiyetini ele geçirdi. Aldığı moladan sonra toparlanan Litvanya, Macuilis'in basketleri ile oyunda dengeyi kurdu ve 3. periyot 60-60 eşitlik ile tamamlandı.

Maçın son periyodu oldukça heyecanlı bir mücadeleye sahne oldu. Son 2.5 dakikaya kadar başa baş giden müsabaka, taktik faullerde kazanılan serbest atışları rakibine oranla daha düşük bir yüzdeyle kullanınca sahadan 80-77 yenik ayrıldı.

Beko Supercup'ın bir diğer mücadelesinde ise ev sahibi Almanya, Hırvatistan karşısında 67-79 mağlup oldu.

http://www.ntvspor.net/haber/gunun-haberleri/21536/sonunu-getiremedik

İyi değiliz hazır değiliz bu bir gerçek ve açıkcası bu şampiyonada derece beklemek biraz hayalcilik olur... :(

**KaR6**

bizden bi cacık olmaz.. serbest atış atamayan milli takım mı olur yahu..

berusa55

14 Ağustos 2010, 02:34:08 #18 Son düzenlenme: 14 Ağustos 2010, 02:37:00 berusa55
Aynı tas aynı hamam gidiyoruz; arpa boyu ilerleme yok A milli basket takımımızda. Sırpara yenil, Litvanyalılara yenil... Eee kimi yenecez sorması ayıp turnuvada? ABD'yi mi Arjantin'i mi Yunanistan'ı mı? Bir an önce düzelmeleri lazım yoksa kendi evimizde rezil olacağız!

celebi

berusa55

Alıntı2010 Dünya Basketbol Şampiyonası öncesi Almanya'da düzenlenen Beko Süpercup turnuvasına katılan (A) Milli Erkek Takımı, ikinci maçında Hırvatistan'a 72-61 mağlup oldu.

Milliler Beko Süpercup'ta Litvanya'dan sonra Hırvatin'a da mağlup olarak iki maçtada galibiyet göremedi. Nürnberg yakınlarındaki Bamberg Jaka Arena'da oynanan karşılaşmayı Türkiye Baketbol Federasyonu Başkanı Turgay Demirel, yönetim kurulu üyeleri Hüsnü Karagözoğlu ve Ali Osman Tobay ile Düsseldorf Başantrenörü Murat Didin de izledi. Beko Supercup'ın diğer mücadelesinde ise evsahibi Almanya, Litvanya karşısında 67-78 mağlup oldu. Milli takım, yarın turnuvanın son karşılaşmasında TSİ 19.00'de Almanya ile üçüncülük maçına çıkacak.

TÜRKİYE: 61 - HIRVATİSTAN: 72
Salon : Jako Arena Hakemler: Romualdas Brazauskas (Litvanya) xx, Oliver Krause (Almanya) xx, Christoph Madinger (Almanya) xx.

Türkiye: Cenk Akyol xxx 15 , Sinan Güler xx 1, Ersan İlyasova x 3, Semih Erden xx 4, Oğuz Savaş xx 8, Kerem Gönlüm x 4 , Ender Arslan xx, Ömer Faruk Aşık xxx 17, Hidayet Türkoğlu xx 9, Evren Büker xx.

Hirvatistan: Ukic xxx 19, Davor xx 2, Popovic xx 8, Bogdanovic xx 4, Thomas 14 xx, Tomic xx 4, Loncar xx 8, Banic xx 11, Zoric xx 2,

1. Periyot: 15-22, Devre: 27-37 (Hırvatistan lehine), 3. Periyot: 43-53

AA

Bu takım mı Dünya Kupası'na hazırlanan? Hem de ev sahibi? Eyvahlar olsun :( :( :(

erkutdem55

Ersan 3 sayı mı atmış!!!!

Ersan'ın 10'dan aşağı attığı hiçbir maçı kazanamayız.

Fecr_55

Belki taktiksel yenilgilerdir bunlar, iyi tarafindan bakalim:) Sampiyona da, evimizde o havadan soguyacagimizi sanmiyorum..Gercek oyunumuzu o zaman gösterecegiz..

samsunmania

Bogdan Tanjeviç ile anca bu kadar olur. Adı üstünde Bogdan.....

berusa55

Alıntı yapılan: Fecr_55 - 15 Ağustos 2010, 01:50:10
Belki taktiksel yenilgilerdir bunlar, iyi tarafindan bakalim:) Sampiyona da, evimizde o havadan soguyacagimizi sanmiyorum..Gercek oyunumuzu o zaman gösterecegiz..

İnan çok zor Nuray göreceksin. O ışık hiç yok  :(

Fecr_55

Alıntı yapılan: berusa55 - 15 Ağustos 2010, 02:27:55
İnan çok zor Nuray göreceksin. O ışık hiç yok  :(

Isik yok gibi görünse de, gözlerim acik, bakiyorum ve görüyorum o isigi:)) Adimiza güzel bir sampiyona olacak..

Turuncu

berusa55

Adımıza yakışmayan berbat bir şampiyona geçireceğimiz açık. Bir türlü takım olmayı, takım oyunu oynamayı beceremedik. Ve bu hala devam ediyor. Oynadığımız maçlarda açıkça da görülüyor...

Fecr_55

berusa55, cok karamsarsin:)) Maclar baslasin da, bu kararindan caymis olarak görecegim seni, eminim:)

berusa55

Maçlar başlasın esas ben seni göreceğim Nuray hanım.  :D Bu takımdan bir cacık olmaz  :)