SAMSUNSPORUMUZ - fenerbahçe

Başlatan salihcakir, 05 Şubat 2006, 21:42:34

« önceki - sonraki »

jean

dun spor programinda pozisyonu tartistilar dediler bu pozisyonlar avrupada iptal oluyor karlarida kadiriyorlar mhk baskanida bizde avrupa ulkesiyiz biz de yapabiliriz dedi ama fb ye yapmazlar baskan mac tekrari istiyor ama cok zor bir ihtimal su nobreye ceza gelse daha baska birsey istemem

tuzlalı

Bu maç hepimizi son derece üzdü. Haftasonu zehir oldu gitti. Ortada yediğimiz 5 gol, haksızlık, adaletsizlik, kokuşmuşluk, terbiyesizlik ne ararsanız vardı.
Bu maçta ben takımımızdan iyi futbol ve güzel bir sonuç bekliyordum. Maç başlamadan önce oyuncularımızın sahada kenetlenmesi karşısında beklentim dahada arttı. Maça gayet iyi başladık ama fenerin hırslı oynayacağıda bir gerçekti öylede başladılar. Gerçekten ben alexin defansımızın arkasına atacağı ara toplardan çok sıkıntı yaşayacağımızı düşündüm. Tolga ve Kenan bu konuda bana güven vermiyor açıkçası. Öylede oldu ve son derece hareketli oynayan anelka ve tuncay kalemizde tehlike oluşturdular. Kaçırdığımız net pozisyon ve M.Çiçek in kaleye sokulması maçın heycan verici dakikalarıydı. Maç bu şekilde geçti ve 0-0 tamamlandı bana göre.
Dakika 21 den sonra film koptu. Bu ülkede her alanda gemisini yürüten satılık mutluluklar peşinde koşan ve alışı kuvvetli kesime mensup saksafoncular, boruları ağızlarına alıp başladılar öttürmeye. Önce yalan yanlış bir karar ve ardından öldürücü darbe. Ne olur ki sanki; karşındaki Samsunspor ve Samsun halkı. Nasıl olsa 2 hafta sonra unutulur. Ne maddi gücü var ne siyasi. Önemli olan bu devran dönmesin. Piyonlar görevini yapsın.
Bü ülkede dürüst ve iyi hakem diye değerlendirilen utanmaz adam maçın sonucuna tesir edecek bir kararda ne yardımcı hakemlerinden görüş istiyor nede pozisyonda doğru noktada bulunuyor. Sonucunda koca bir takımı kenti ve sevenlerini yakıyor karşılığı ne; özür diliyoruz, hatadır futbolun içinde olan şeyler...

Bu futbolun içinde olan şeyler acaba fener içinde yada bu satılık heriflerin diğer tokmakçıları içinde geçerli mi?
Hayır!
Şereften haysiyetten yoksun, kişiliksiz kaypak insanlar.

Hadi işin bu tarafı böyle ya bizim cephe... Maçın gidişatına göre bir b Planı olmayan t.direktör. Bari o esnada en iyisini düşün. Tamam bizden daha iyi biliyordur ki orda o görevde ama zaten eksik kalmış bir takımsın ve en fazla iahtiyaç duyacağın adamı oyundan alıyorsun. Celil hem kontra atak için bulunmaz bir silah hemde nobrenin yaptığına aynı dilden cevap verebilecek tek canbaz oyuncun. Hakem zaten anlamış ne halt yediğini eminimki Celil oyunda kalsa fenerden biri kesin atılırdı. Süratli adam hareketli adam birde tabi nobrenin yaptığının alasını yapar. Takımdaki en büyük yıldız. Daha önemlisi fenerin savunmasını tedirgin edecek, savunmayı geride tutacak en büyük unsur. Celil çıktıktan sonra fener takım halinde tepemize bindi. Bence ne olursa olsun Samsunsporumuz bu hale düşmemeliydi. Bize bu yakışmadı herşeye rağmen. Teknik ditrektörümüze de yakışmadı. İnsanın aklına herşey geliyor. Kazanılan başarıda ödüle hak kazanan herkez başarısızlıkta da adam gibi hesap vermeye hazır olacak. Sonra konuşturursun dalkavuk Tanju gibi diğer skor yazarlarını arkandan Samsun zaten kazanamazdı diye. Adamlar Feneri eleştirirken bile korkularından Fener zaten kazanırdı demekten alamdılar kendilerini. Ömer Üründül hariç ben görmedim doğru yorum yapanı.

Satılık i..neler. Gün olur devran döner.

ngonge

AlıntıHadi işin bu tarafı böyle ya bizim cephe... Maçın gidişatına göre bir b Planı olmayan t.direktör. Bari o esnada en iyisini düşün. Tamam bizden daha iyi biliyordur ki orda o görevde ama zaten eksik kalmış bir takımsın ve en fazla iahtiyaç duyacağın adamı oyundan alıyorsun. Celil hem kontra atak için bulunmaz bir silah hemde nobrenin yaptığına aynı dilden cevap verebilecek tek canbaz oyuncun. Hakem zaten anlamış ne halt yediğini eminimki Celil oyunda kalsa fenerden biri kesin atılırdı. Süratli adam hareketli adam birde tabi nobrenin yaptığının alasını yapar. Takımdaki en büyük yıldız. Daha önemlisi fenerin savunmasını tedirgin edecek, savunmayı geride tutacak en büyük unsur. Celil çıktıktan sonra fener takım halinde tepemize bindi. Bence ne olursa olsun Samsunsporumuz bu hale düşmemeliydi. Bize bu yakışmadı herşeye rağmen. Teknik ditrektörümüze de yakışmadı.

eline sağlık tuzlalı çok güzel yazı. hele şu bölüme kesinlikle katılıyorum.

baha55

duydunuzmu arkadaslar alex efendi  penaltıyı bilerek kaçırmıs...bu kadar serefsizlik bu kadar zavalllılık olmaz,  bunlar hiçbir  emege saygı  duymuyolar...tabi  kariyerinde ilk defa penaltı kaçırmıs oluyoya arkadas...ya inanın iğreniyorum artık bunlardan midem bulanıyo, penaltıyı kurtaran kalecinin  emegi nerde ,  bu kadar emek hırsızlığı olmaz...yeter artık  bu ligde futbol izlenmeyecek hale getirecekler ,töbe edecem yemin ederim ..inanın midem bulanıyo  cok üzülüyorum...bizde tarafatarız bizim de topcumuz ekmek yiyor, bizimde takımımızıon basarılarını  görmeye sevinmeye ihtiyacımız var lütfen biz yunan takımımıyız  bize neden böyle davranılıyooo  anlamıyorum..türkiyede bizim takımımızın elin brezilyalısı kadar  sahip çıkılmıyo..zoruma gidiyo  arkadaslar inanın cok zoruma gidiyoo...Allah sonumuzu hayretsin ne diyim..inanın maçdan sonraki bu  ve bunun gibi yapuılan her demeçde , yorumda inanılmaz üzülüyorum suraya yazarken gözyaslarıma zor hakim oluyorum..inanın zoruma gidiyoo yeter artık...

tuzlalı

Kabaht bizde ve halkımızda. Sahip çıkmaya çıkmaya değerlerimizi sahipsiz bıraktık. Milyonlarca samsunludan takımı destekleyecek istikrarlı 10 bin kişi çıkmazsa olacağı budur. Kaldı ki bu sayıyı deplasmanda bile geçecek potansiyel fazlasıyla var.  Maddi manevi güçsüz bıraktık. Herkez senin gibi hassas olsa sonunu düşün bakalım. Samsunlu gidip fenerin taraftar topluluğunun içinde kendi memleketinin takımına küfrederse olacağı budur. Sadece bizim değil anadolunun kanayan yarası bu.