18.Hafta | Gaziantep 0-1 SAMSUNSPOR (Serkan, dk.69)

Başlatan yönetici, 13 Ocak 2006, 18:29:21

« önceki - sonraki »

Cagdas

Selam arkadaslar macin kader aninda penalti kaciran Kirita biz büyük bir iyilik yapti.Galibiyet cok moral verdi bize simdi sira Bjk ver rize'de aksam tv de izleyecegim maci bakalim yeni transferler nasil oynamislar Maksic sakatmi?

oğuzhan55

G.Antep galibiyeti ikinci yarının başında çok iyi oldu.İnşallah Samsunsporumuz hep böyler devam eder.

jean

avrupadan uyelerimiz cogaluyor sevindirici bir durum 1 puana raziydim 3 oldu mukkemmel bir galibiyet tekrar kutluyorum hepsini

yönetici

Tele Lig'de yine Samsunspor rüzgarı esti. Zaman zaman hepimizin kızdığı dönemler oldu Tanju'ya ama orada Samsunspor'a karşı özenli davranılmasını sağlıyor. O yüzden bence kıymetini bilmeliyiz.

Serdar Çakman'ın penaltı pozisyonunda Samsunsporlu oyuncuya kırmızı kart da gösterilmeliydi demesine itiraz eden Kral, evsahibi ekip adına penaltıyı kullanan Kirita'ya da iki çift laf etmeden durmadı. İhtirasın sonu budur diye konuştu.

Bu arada Avrupa ülkelerinden attıkları maillerle Samsunsporumuzun adını duyuran dostların da yüreklerine sağlık demek istiyorum. Samsunsporluluk işte budur.

jean

acaba hollandadan mesaj atan kisi bizim forumdami haftaya bende atiyorum samsunsporum icin

ngonge

maçın özetlerini izledik hemen ilk izlenimlerimi anlatayım;

iki takım da baya net pozisyonlar bulmuş; mesela rafael in bomboş kafa vuruşu, serkan ın kaleci ile karşı karşıya kalması.
ivanov un boş kaleye atamadığı ve kirita nın kaçırdığı penaltı da onların net pozisyonları.

takım olarak çok inanmışız, golden sonra serkan ve kenan ın sevinmesi çok şeyler anlatıyordu bu konuda.
takıma belli bir kendine güven ve uyum gelmiş ayrıca. gerçekten hareketlerde ve ataklarda bariz bir senkronizasyon vardı.

takımın kondisyonu da sanırım iyiydi bundan emin olamayız maçın tamamını izlemedik ama sırf serkan odaklı baktığımız zaman; adam kendine gelmiş o pısırık havası gitmişti, çok da şık bir gol attı. onun dışında ataklarda seri gördüm, çok kademe katetmiş.

tolga rezaletti, hem penaltı yaptırdı hem de ivanov un boş kaleye atamadığı topu kaptıran da oydu.

kerem süperdi, gerçekten çocuk kendine güvenini kazanmış bu çok iyi.

eskilere gelince ivanov u iyi ki göndermişiz ya adam hala gol atamıyor. :)
kirita da penaltı kaçırdı.
eskilerimiz bizi kurtardı açıkçası :)

gol yemeden 2.maçımız :) .sanırım 2.yarı en az gol yiyen takım oluruz. mehmet polat dan ümitliyim.

evet takımımız tam düşündüğümüz ve arzu ettiğimiz gibi olmuş. boşuna heyecanlanmamışız...

eh büyüklerimiz ne demiş;
"ne kadar külfet, o kadar nimet."

cem and naz55

takımıza inanıyordum işte bu kadar teşekkürler samsunspor o olumsuzluklara rağmen gaip geldik sıra sende bjk

salihcakir

öncelikle deplasmanda alınan bu galibiyet hayırlı vede uğurlu olsun inşallah.. özellikle Denizli'nin de deplasmanda kazandığı, ayrıca Rize'nin de kazandığı bir haftada deplasmandan alınan bu üç puan çok ama çok önemliydi. çok enteresan bir sezon ve ikinci yarı geçireceğimiz de artık gün gibi aşikar. baksanıza ligin 4.sü Beşiktaş ile ligin sonuncusu Denizlispor arasında sadece 10 puan fark var. bundan sonraki dönemde biran tökezleyenler ligin sonunda zor anlar yaşarken bir tempo tutturup serş galibiyetler alan bir takım da Uefa hesapları yapmaya başlayabilir. Sanıyorumki küme düşme hattında bu sene bir puan rekoru kırılacak.

Samsunspor'umuzun galibiyetine dönersek; beklenentilerimi karlşılamayan ama aldığı skorla da tatmin eden bir takımdı antep karşısında. Erdoğan Arıca tarafından sahaya sürülen onbir  ilk bakışta çok tedirgin etti ama sonu iyi bitti. Ben öncelikle Tolga Doğantez'in bu takımda oyanayacak yeterlilikte bir oyuncu olmadığını düşünüyorum. kısacık özetlerde dahi bu anlaşılabiliyor. hadi bu arkadaş kadro derinliği sağlansın için beleş bulunmuş ama Erdoğan Arıca'ya ne demeli bilmiyorum. Anladığım kadarıyla Tolga çok sevdiği ve iyi anlaştığı bir oyuncu. Ve ondan vazgeçecek gibi de durmuyor. İnşallah yanılıyorumdur.

Maçın tamamını seyredemediğimiz için daha derin yorumlar ve analizler yapamayacağız haliyle ama Ngonge'nin de dediği gibi hücum bölgesinde organize ataklar geliştirmeye başlamış bir samsunspor vardı sahada. eskiden olduğu gibi şişirme ve karambole pozisyonlar değildi yakaladığımız fırsatlar. özellikle Rafael'in bomboş pozisyon da altıpasın hemen önünde çok net kafa vuruşunu gol yapması gerekirdi. Ve son not olarak da kameralara yansıyan insanı duygulandıran bir an : samsunspor kulubesinin maç bitimiyle yaşadığı sevinç ve maç sonrasındaki kenetlenme görülmeye değerdi.

Sana inanıyoruz Samsunspor...

tuzlalı

Çok iyi bir galibiyet. Hem ilk yarıda bu takıma karşı kendi sahamızda verdiğimiz puanların telafisi adına hem de ikinci yarıya iyi başlama adına bunlara ilave olarak rakiplerimizin kazanması bu maçın sonucunu çok önemli hale getirdi. Şükürler olsun ki kazandık. Devre arası iyi hazırlanan takım ve transfer konusunda özverili çalışma içine giren yönetimin, beklenti içinde olan taraftarlar olarak bizlerin deplasmanda da olsa alınacak bir mağlubiyetle bütün bu ışığımız sönebilirdi. Allahtan kazandık maçı. Özetlerde izledğim kadarı ile takım fena değildi. Yine pozisyonlar üretmişiz. Rafael ve Musa nın pozisyonları kaçmayacak fırsatlarmış. Antep de gelmiş ama Allahtan lazarov yokmuş. Ivanov işimize yaradı ilk defa. Bizden diğer takımlara giden oyuncular bize karşı neden bu kadar hırs yapar anlamış değilim. Adamlar bize gol atmak için birbirine girdi yahu. Bu galibiyet onlarada armağan!! olsun. Saygılar.

beşnumara

dün akşam tele ligde maçın özetini izlediğimde krita ve ivanova çok kızdım bunu söylemek istiyorum bize gol atabilmek için neredeyse birbirlrini yiyeceklerdi yaaa ama sonuç onalrın istediği gibi değil de samsunsporumuzun istediği gibi bitti ayrıca ivanov ve kritaya da bize bu maçı armağan ettikleri için teşekkür ederim. dün akşam biz bence çok şanslıydık antepten  lazarov ve el taib gibi kaliteli futbolcuların bu maçta olamış olması ve eski topçuların bize armağan ettikleri armağan. şimdi sıra rizeye geldi bu maç çok önemli mutlaka almamız lazım :lol:

yönetici

Bu maç geride kaldı önümüzde kritik haftalar var fakat önemli bir galibiyet aldık ve tadını çıkarmayı bilmek gerek. Böyle galibiyetleri özlemiştik, umarım ligin ikinci yarısında bu gibi bol bol maç izleyeceğiz. Forumu takip eden Samsunsporlu arkadaşlarımız için maçtan bazı resim ve notları derlemek istedim.

Kaleci Maksic,İbrahima Gueye ve Muray Doymuş maçı tribünden izlediler.

Eski bir Samsunsporlu olan Kirita maç öncesinde Erdoğan Arıca ile.

Serkan Aykut "Golü Samsunspor taraftarlarına armağan ediyorum" dedi.

Gaziantep adına İvanov net gol pozisyonlarını değerlendiremedi.

- Samsunspor'un iki eski futbolcusu İvanov ve Krita dün ilk 11'de sahaya çıktı. İvanov yakaladığı pozisyonları cömertçe harcadı. Müsabaka boyunca etkisiz olan ve maçın 67. dakikasında oyundan alınan Kirita ise ilk devrenin son dakikasında kazanılan penaltı atışını gole çeviremedi.

- Maç öncesi İvanov ve Krita eski takım arkadaşlarıyla hasret giderdi. Erdoğan Arıca'nın Gaziantepspor'u çalıştırdığı dönemde, bu takımın formasını giyen Krita hocasıyla maç öncesi bir araya gelerek ayak üstü sohbet etti.

- Gaziantepspor'un filesini mükemmel golüyle havalandıran Samsunspor'un 'Kral' lakaplı futbolcusu Serkan Aykut'u ilk Genel Kaptan Ercan Koloğlu tebrik etti. Attığı şık golün hemen ardından oyundan alınan Serkan Aykut yerini yeni transfer Ceyhun'a bıraktı. Kral, attığı golü Samsunspor taraftarlarına armağan ettiğini söyledi.

(Kaynak: Samsun Halk gazetesi)

Ladikli

öncelikle deplasmanda almış olduğumuz galibiyet hepimize hayırlı olsun takımımızın iyiye gittiğini devre arası kazandığımız akdeniz kupasında ortaya koyduğumuz olumlu futbol yapılan transferlerden ve basının yazdığı haberlerden belliydi takımımıza bjk ve hafta sonu oynayacağımı rize maçında başarılar

Cagdas

arkadaslar görüslerinize katiliyorum birde Defans konusuna deginmek isterim.Ya tam henüz oturmadi daha
ilk hafta , yada Tolganin yerine Gueye'nin oynamasi lazim.Ayrica Guaye ve Maksicin ayni takimdan gelmeleri iyi olmus kaleci ve defans birbiriyle iyi anlasir...

bengülü

takımı ben beğendim özellikte defans hiç bir hata yapmadan ve gol yemeden maçı kazandık tebrikler samsunsporum sanada bu yakışır

yönetici

Sevgili Samsunsporlular,

Samsunspor'umuzun Gaziantep deplasmanında Serkan Aykut ile 69.dakikada bulduğu galibiyet golünü, aşağıdaki adresi tıklayarak windows media player ya da winamp ile izleyebilirsiniz.

http://www.ligtv.com.tr/multimedia/video/18hafta/Gaziantepspor0Samsunspor1.wmv