7.Hafta | SAMSUNSPORUMUZ : 1 - Galatasaray: 2

Başlatan kral55, 19 Eylül 2005, 21:25:34

« önceki - sonraki »

kral55

kral55

Maç bitti ve maalesef 2-1 yenildik.2 golden sonra dinlediğim kadarıyla Samsun etkili olamamış.Neyse önümüzdeki zorlu maçlara bakacağız artık.

ngonge

maçı izledim,rezil bir maçtı.o.sahamız yok! yani bildiğiniz yok! kais denen adam nisbeten bişeyler yapmaya çalışıyo ama o da pas atmayı bilmiyo! forvette rafel acaip süper kafa pasları yapıyo,serkan la iyi işler yaparlar ama maç boyunca bulduğumuz "tek" pozisyonda gol attık! g.s. 5 tane atabilirdi ama son vuruşları kötüydü,gerçi allum olsa 5 tane yerdi gene de.kerem baya iyiydi.
bir laf da celil e.maçın başında bir sakatlık yaşadı,ondan sonra kafası hep onunla meşgul kaldı ve kötü bir maç çıkardı.ama o da oyundan çıkınca yarı sahayı geçemedik...
neyse umarım oyunumuz düzelir çünkü bu şekilde ligde en zayıf 5 takımdan biriyiz malesef.
kirita ve evren olsa inanın şu maçı alırdık...

Harun55

Ngonge sen allioum'u kötülemeye devam et belliki sevmiyorsun onu.

Ama o ikinci golüde yemezde allioum ! :x

Defans hatalari ve forvett'e cok az adam var !

yirmiuc

kral55

Maçı radyo D'den dinledim.
Bu kadarmı taraflı maç anlatılır.Spiker Samsunsporun güçsüz bir takım olduğundan bahsedip durdu.Gollerde nasıl seviniyordu inanamadım.
İnsafınız vicdanınız kurusun.

samsunsevdalısı

maç öncesi talihsiz bir şansızlık sonucu maalesef maçı ne staddan ne de tv den izleyemedim.ama 90 dk.tv den canlı izleyenlerden aldığım bilgilere göre yine klasik defans hataları yüzünü göstermiş bu maçtada.ama allumun yerine keremin oynaması bence ilerisi için daha pozitif.
rafaelin mücadelesinden de olumlu bahsediyorlar
önümüzdeki maçlara bakacağız diye klasik bir bağlama yapıyorum ne yazık ki başka çaremiz yok.
tribunde yalnız bıraktığım kardeşimden de, kusura bakmamasını rica ediyorum.

Amsterdamli

Ne diyelim artik, bizden bukadar. Erdogan Arica'yi takima yine futbol oynatmaya basladigi icin kutluyorum. Takimda bazi eksiklikler goze carpiyor. Buda ozellikle kadro'nun yeterli olmamasindan kaynaklaniyor.

Kaleden baslarsak, Kerem ilk golde bence bosa cikti ama sonra yan toplarda basarili oldu ve kale sahasina dusen cogu toplari uzaklastirdi ve bu bence cok olumlu bir gelismeydi. Keske bunu ilk goldede yapabilseydi. Kaleye atilan sutlari iyi topladi ve ozellikle Umit Karan'in pozisyonunda guzel bir kurtaris yapti.

Defansda adamlari surekli bos biraktik ve rahatca pozisyon buldular. Adam paylasma malesef sifir ve Necati bundan cok iyi yararlandi ve iki tane kafa golu atti. Bence iki goldede adamini kaciran Kenan'di. Ilk golde kale sahasindaki yanlis bos adama yoneldi ve santrafor olan Necatiyi arkasinda bos birakti. Ikinci golde adamin kac metre arkasinda bekliyordu. Bu hatalar Fener macindada vardi. Bence bu ise cozum gobekte oynayan iki defans oyuncusa markaj yaptirtmak ve arkalarina bir libero koymak. Bu adam paylasma hatalari devam ederse hangi kaleciyi getirirsen getir kabak gibi golleri yeriz.

Orta sahada Kais yine takimin hizini kesen gobege attigi riskli ve hatali paslar ile rakibin kontra ataga kalkmasina neden olan adamdi. Nitekim ikinci golude o yuzden yedik. Kais bu takima malesef buyuk zarar veriyor. Tamam topu iyi sakliyor ve top teknigi iyi ama pas atanakadar cok zaman geciriyor ve atagin hizi kesiliyor. Attigi paslarda okadar yavas ve kontrolsuzki takim arkadasi o toplari hucuma yonelik iyi degerlendiremiyor.

Forvette Rafael iyi gozuktu olumlu isler yapti ama tek elestirim biraz cahilce top oynamasi. Bazen topu cok luzumsuz havaya kaldiriyordu ve rakibinin topu kolayca uzaklastirmasina neden oluyordu. Halbuki topu yere indirse pozisyona hakim olacak.

Takimda uyum sorunuda var gibi cunki futbolcular daha birbirlerinin nereye depar attigini ve nereye top beklediklerini pek bilmiyorlar. Bu yuzdende mutlak gol pozisyonlarina girecegimiz ataklarda top kaybina ugradik.

Takimimiz 60. dakikadan sonra oyunda fizik olarak dustu ve yedekte oyuna girip fark yapacak oyuncumuz yoktu. Kadromuz orta saha ve santrafor mevkilerinde daha genis olsaydi, taze kan olarak 3 oyuncuyu oyuna alip Galatasarayin ustune gidebilirdik. Son dakikalarda topu sadece rakip ceza sahasina sisirdik ve toplari harcadik. Muzaffer oyuna girmis ama ayagina 8 dakika top atilmadi. Halbuki kendisini takim arkadaslari aramaliydi cunku sahada yorgun olmayan birtek o vardi. Ama gordugum kadariylanda Muzaffer bizde is yapacak futbolcu degil. Genclerden orta sahaya ve forvete degisiklik yapilsaydi iyi olurdu, hernekadar bu futbolcular oyunun kaderini degistirecek tecrubeye ve deneyime sahip olmasalarda.

Bence Erdogan Arica butun bu eksikliklerin farkinda ve yonetiminde calismalari dogrultusunda bunlari antrenman ve ara transferde yapilabilecek transferlerle duzeltmeye calisacaktir.

supporter

Adnan geçen seneki performansını mumla aratıyor.
Aklında transfer olursa olacağı budur. Muhammet de aynı.
bu kafayla devam edecekse sivasa mı gider hayallerini süslesiğini söylediği ge se ye mi nereye giderse gitsin.

timofte

Bu maçta Galatasaray'ın iyi bir futbol oynamadığı halde bizi yenebilmiş olmasına üzülüyorum. Daha iyi mücadele eden ve kendine güvenerek oynayan bir Samsunspor'un bu maçı kazanması mümkündü.

Dün gece Samsunspor'da sahanın en iyi ismi olan Rafael uyum sürecini başarıyla atlatıyor sanırım. Sadece son vuruşlarda birtakım eksikleri var, henüz genç bir yaşta olduğu dikkate alınırsa zamanla bu yönünü de geliştirebilecektir. Golü de çok kolay bir pozisyonda atmadı. Yalnız maçın son bölümünde topu çok iyi kurtarıp kaleyi karşısına aldığı pozisyonda vuruşunu yapabilse şimdi daha farklı şeyler konuşuyor olabilirdik.

Celil bildiğimiz performansını sergileyemedi, oyunun son bölümünde de yorularak yerini Muhammet'e bıraktı. Ama Muhammet'in girmesi daha da kötü oldu. Bu oyuncunun eski kendine olan güvenini yitirmiş olduğunu gözledim. Ani ataklara çıktığımız anlarda Kais'in ağır hareketleri ve isabetsiz pasları çoğu zaman Samsunspor'u zaafa uğrattı. Serkan da etkisiz bir oyun ortaya koydu. Ayari bu seneki diğer oyunlarına baktığımızda daha iyiydi. Kenan çok kötüydü, bu oyuncunun Şaban Yıldırım'ın istifasıyla sonuçlanan maçın ardından taraftarı suçlayan bir demeç verdiğini hatırlayınca, biraz da kendisine bakması gerektiğini düşünüyorum.

Samsunspor taraftarı yağmurlu havaya ve takımın kötü gidişine rağmen stada gelerek takımını destekledi. Stad çıkışında taraftarın güvenlik gerekçesiyle stadı çepeçevre yürümek zorunda bırakılması tepki aldı.

Maçtan resimler.

Maç öncesinde 19 Mayıs Stadyumu önü.

Yağmur altında kuyrukta bekleyen Samsunspor taraftarları.

Samsunspor taraftarı yağmura rağmen
stadın tamamına yakınını doldurdu.

Endüstriyel futbola direnen, her şeye rağmen
"şehrimin takımı" diyen şemsiyesi, atkısı,şapkası ile
maça gelen bir Samsunspor Taraftarı.

Stadyumu üzüntülü terkeden taraftarımız.

Maçın ardından İstanbul basınına tepki.

Fecr_55

artik özetlere dahi bakamiyorum, bakmayacagim da...bir yerden sonra kaybetmek acayip dokunuyor...ama Samsunspor sevdasi tükenmek bilmiyor...neyse buradaki yorumlara bakilirsa Arica'nin gelmesi i$e yaramaya ba$lami$...ama in$allah daha iyi yol aliriz...

ngonge

Alıntı yapılan: "55_Nuray_55"artik özetlere dahi bakamiyorum, bakmayacagim da...bir yerden sonra kaybetmek acayip dokunuyor...ama Samsunspor sevdasi tükenmek bilmiyor...neyse buradaki yorumlara bakilirsa Arica'nin gelmesi i$e yaramaya ba$lami$...ama in$allah daha iyi yol aliriz...

dediğin gibi nuray artık insan tahammül edemiyorum hep kötü sonuçlar hep yenilgi..
neyse bu maçla ilgili bir iki not,
2.yarıda (ilk yarıda serkan ın kendini yere bıraktığı pozisyonu demiyorum) serkan a net pozisyonda ofsayt verildi ki o ofsayt değildi.hem de skor 1-1 ken!
ayrıca hasan şaş a kırmızı gösterilmesi lazımdı! soyunma odasına giderken kavgaya giriştiler, necati ye tokat attı! bizim hoca ayırdı onları. bu arada ona ne oluyo ki ayırıyo,rakipten sana ne yahu :?:
neyse öyle yada böyle bitti.özet olarak;
ilk 70 dakika iyi mücadele,kötü futbol; son 20 dakika bırakılan bir oyun..

jean

dun maca kahvede bakacaktim 20 dakika vardi baslamasina lyonun macina getirdiler ilk yari bitti lyon macinin 10 dakika kaldi maca yine acmadilrbende biz sizin gibi 34 maca bakamiyoruz deyip sandalyemi yerine koydum ve maca baska yerde baktim macagelince fene mucadele yoktu amayine hatali oynadik bir macida hata yapmadan kaybetsek

salihcakir

maçın genelinde futbolun doğrularını yerine getiremedik. ama maçta en azından onlar kadar etkindik. bu nedenle bu maçın hakkının beraberlik olduğunu düşünüyorum.
futbolun en önemli doğrularından biri ve bu maçta uygulasaydık kesinlikle maçı çok rahat kazanırdık dediğimiz şey oyunu hızlı oynamaktı. ayağa hızlı toplar oynamaktı. pasları seri biçimde çevirmekti. kanatlara oyunu çok hızlı yaymaktı. ama bunları yapmadığımız hucumları hep ağırdan aldığımız için kenar hücumlarında(özellikle celil) hep topa basarak oynadığımız için gol pozisyon bulmakta zorlandık. maçı beraberlikle bitirebilecek orta saha mücadelesini özellikle ilk 70 dakika yaptık. ama buna hiçte yakışmayan savunma hataları eklenince puanda alamadık.
maçın en kötüsü kenandı. eski performansından çok uzak. geçen yıl şenolsuzkende petkov ile birlikte çok iyi maçlar çıkarıyordu. adnan yine eski formundan uzak gözüktü. oynadığı mevkiyle alakalı bir durum değil bu bence. kanatlarımızı birazcık ayari dışında hiç beğenmedim. hele sonradan giren sümeyi hiç beğenmedim. takımın en iyisi rafael idare ederleri petkov, ayari ve kaisti. orta alana o brezilyalı girince orası biraz toparlanır belki ama savunmda da yeni isimleri değerlendirmemiz gerek; alper gibi ercan gibi. bence başarılı olacaklardır.

cem and naz55

timofte çıkışta bizimkinler istanbul basınıyla niye sürtüştü ne oldu koyduğun resimlerden gördüm