TFF 2.LİG 23.HAFTA | SAMSUNSPOR'umuz - İnegölspor

Başlatan Kaya, 16 Şubat 2019, 19:57:30

« önceki - sonraki »

Stoper

20 Şubat 2019, 09:45:01 #15 Son düzenlenme: 20 Şubat 2019, 09:55:35 Stoper
Net bir skor istiyor taraftar.
Evimizde ki son iki maç Gümüşhane ve Eyüp maçları sancılı geçmişti.
Artık İsmet hocada kafasında ki oyun şablonunu sahaya yansıtmalı. Bahane yok.

Erhan Şentürk ve Abdülkadir kesinlikle 11 başlamalı.

cembaba

Çok kolay olacağını sanmıyorum. Hatta Eyüp ve Ankara Demir maçından daha zor olacak. Rakip altı maçtır kaybetmiyor. İyi bir hava yakaladılar. Ciddiyet ile hazırlanıp kazanmak lazım. Bu maç çok önemli.

s_uzunkaya

kontraatak futbolu oynamalıyız. inegöl yenmek için sabırsızca saldırcaktır. sağlam karşılayıp anlık depar çıkışlarla fark olur maç. tam taktik maçı.

Shane_Falco

Adamlar devre arasında Almanya amatör liglerinden oyuncular transfer ederken. Biz bundesliga 2'den adamlar getirdik.
Hocanın masaya yumruğunu vurma vakti. Evimizde net bir skor ve daha önemlisi net bir oyun ile kazanmamız gereken maç.
Puan kaybetme, kazaya uğrama gibi bir durumların mevzusu bile geçmeden kazanmalıyız.

tactician

İçerideki Eyüp maçı ve deplasmandaki Ankara Demir maçlarında alınan 1-0'lık skorlar geneli tatmin etmemiş olsa da her iki maçın da belli bölümleri pozitif mesajlar verdi açıkçası. Eyüp maçında 60-70 dakikaya yayılan dengeli oyunun ötesinde öne geçtikten sonra yakalanan doğru kontralar bence önemliydi. Ankara Demir maçının ilk 20-25 dakikası ise şampiyon takımda olması gereken dengeyi ve kurguyu barındırıyordu. Belli oyuncuların nispeten kötü gününde olmasına karşın takım olarak çok doğru oynadığımız bir maç başlangıcı idi. Bu periyotta girilen pozisyonlardan birini gole çevirebilse idik maçın geriye kalan 60 dakikalık kısmındaki seyir olandan çok daha farklı olabilirdi. Yine de günün sonunda her iki maçı da kayıpsız geçmek önemliydi. Ve bu kayıpsız süreç kritik haftalara girilirlen, takımın özgüven, ritim ve ruh kazanması anlamında son derece kıymetliydi.

İnegölspor da son oynadığımız iki rakip gibi bizim maça gelmeden önceki periyodu başarılı skorlar alarak geçti. Son periyottaki skorların dışında ligin geneline yayılan iyi deplasman karnesi de dikkat çekici. Kağıt üstünde son derece zor maç görünüyor. Böyle maçların tempo kazanması daha kolay oluyor ve bu bireysel kalitesi yüksek takımımız için daha pozitif bir durum oluşturuyor. Sarıyer ve Sakarya maçlarında olduğu gibi futbol oynamaya çalışan ekipler karşısında takımımız sıradan görüntüsünden hep daha iyi göründü.

Bu hafta da yine dengeli ve belli bir kurgusu olan bir oyun izleriz diye düşünüyorum. Ramazan'ın geri dönüşlerinden bir çekincem zaten yok ama Samet'in yokluğunda diğer çizgiye kim yazılacak merak ediyorum doğrusu. Onur yerine Enes sanki savunma katkısı anlamında daha doğru tercih olabilir. Bahattin ya da Erhan Şentürk'ün 4-2-3-1 formasyonunda çizgide denenmesine zinhar karşıyım. Savunma dengesinin de son derece önemli olduğu böylesi maçlarda zaten hiç düşünülmemeli.

Merkez orta saha anlamında, Oğuz'un savunma katkısı kendi standardının çok altında bu sezon. Toplu oyun inisiyatifi kendisine verildiğinden bu yana sanki haddinden fazla generalleşti. Maç içindeki vücut dili de bu tespitimi destekler nitelikte. Tam çapa olarak oynatıldığı zaman daha çok mücadele eder, top kazanır ve savunma katkısı verirdi. Merkezde yine de hocanın Okan-Oğuz ikilisi ile devam edeceğini öngörüyorum.

Erkam takımla idmanlara başladı ama tabi tempo ve güç kazanması zaman alacak. O kendini bulana kadar ufak ufak süre vermek lazım ama iyi hale gelince geride kesinlikle Erkam-Nuri oynarım. İkisi birbirini tamamlayan stoperler. Son olarak, sol bekte Canberk tercihinin maçın beklenen temposuna daha uygun olacağını düşünüyorum. Her ne kadar topla münasebeti İshak kadar iyi olmasa da mücadelenin ve temponun önemli olduğu bu maçta tercihim Canberk olurdu.
Hocanın nasıl bir 11 kurgulayacağını bilemiyorum ama benim yazacağım 11 şöyle olurdu:

---------------Ahmet--------------
Erhan K. - Cenk - Nuri - Canberk
----------Oğuz---Okan------------
Enes--------İlyas K.------Ramazan
-------------Erhan Ş.---------------

Maçın gidişatına göre yine Abdülkadir, Bahattin, Onur ve Savaş hamle oyuncuları olarak değerlendirilir.

mehmet yılmaz

Bu takımda Abdülkadir varsa banko o yazılır.
Aytaç gibi bir adam alımışsa oynamaması fiyaskodur, ya Aytaç adına ya teknik heyet/transfer komitesi adına...

İnegöl formda bir rakip. Zor maç olur. Zaten bizim bu gol kısırlığında kolay maçımız olmuyor maalesef.
Kazanacağımıza inanıyorum.

orucreis

İçimden bir ses çok rahat geçeceğimizi söylüyor 3-0 gibi net bir skorla alırız

jean

Bahattin ve erhanin acilmasi gerek gecen yildan beri gol bereketsizligi var bizde ne yapsak kimi alsak olmuyor neyinnesidir anlamadik ayite gibi bir adam bile basarili olamadi

Shane_Falco

Bu ligde senin takımında Abdülkadir ve İlyas Kubilay gibi adamların varsa bunları bir şekilde monte edip oynatmalısın. Bu ligde sana fark yaratacak seni diğer takımlardan ayıracak adamlar bunlar...

_SoN_

Alıntı yapılan: Shane_Falco - 22 Şubat 2019, 13:42:35
Bu ligde senin takımında Abdülkadir ve İlyas Kubilay gibi adamların varsa bunları bir şekilde monte edip oynatmalısın. Bu ligde sana fark yaratacak seni diğer takımlardan ayıracak adamlar bunlar...

Kesinlikle katılıyorum, abdulkadir , ilyas kubilay ve kaleci ahmet yazılır, takım sonra tamamlanır.

Ned Stark

İnegöl vs gibi takımlar karşılarında SAMSUNSPOR kimliği görünce bir farklı hale geliyor nedense ... son dönemde duyduğum teşvik iddialarına ise inanmak dahi istemiyorum ..
Bu arada İnegöl de bizim rakibimiz değil SAMSUNSPOR bastığını bilir ...

davidsavage

Sarıyer yenildi, maçın önemi daha da arttı.

s_uzunkaya

23 Şubat 2019, 15:51:33 #27 Son düzenlenme: 23 Şubat 2019, 16:24:39 s_uzunkaya
sarıyerin eyübe yenilmesi gösteriyorki isteyen maçı alıyor. iki takımda isterse iş yeteneklere kalıyor. oynamadan isimle maç kazanmak yok. strese girmeden, ne yaptığımızı bilerek, baskılı, tempolu ve en önemlisi laobalileşmeden 90 dakika futbol oynamamız gerek. bu ligte olmayı haketmiyoruz doğru ve onun için bu lig deki hiç bir maçı küçümsemeden çatır çatır oynayarak bu ligi hak etmediğimizi göstermeliyiz.

cembaba

Sarıyer kaybetti. Bu maçı kazanırsak 6 puan. Çok önemli bir dönemeçteyiz. İnşallah kazanırız.

isa55

Yarın ki maç düşündüğümden de zor hale geldi.
Hafta sürprizle başladı, devamı gelebilir.
Maçı ciddiye almalıyız.
Nasıl olsa alırız dersek puan kaybı yaşayabiliriz.