2022-2023 SEZONU TRANSFER SÖYLENTİLERİ

Başlatan cembaba, 12 Mayıs 2022, 10:55:27

« önceki - sonraki »

Sadece Samsunspor

Baskan biriyle anlasamayinca onu hadsiz bi sekilde elestiriyor. Dun yine bi radyoya baglanmis. Cagdas duvara kendi resmini asmak istedi diyor. Arkadasim adam cikti adam gibi aciklama yapti anlasamadik olmadi diye. Bu baskanla batu her gun medyada arkasindan salliyor da salliyor. Yapamadik yapamiyoruz biz bu isi deyin. Millete b.k atmak moda oldu kndi basarisizliklarini anlasamadiklari hocaya yukliyorlar. Herkesi astiniz kestiniz taraftar teknik direktor sehir baska kim kaldi baskan?

tactician

21 Mayıs 2022, 11:36:19 #31 Son düzenlenme: 21 Mayıs 2022, 13:00:53 tactician
Geçen hafta katıldığı YouTube yayınında Batu Kaplan'ı ilk kez dinlemiş; tanımış oldum. Beklentilerimin çok gerisinde kaldığını ifade etmeliyim. Sadece bilgisizliği değil, aynı zamanda tavırları da çok rahatsız etti. Çok uzun uzun yazmaya gerek yok ama benim baktığım yerden Samsunspor kulübünde herhangi bir futbol aklı görünmüyor; zerresi dahi yok desem abartmış olmam. Olacak, edecek, A, B, C planlarımız hazır gibi sadece lafta altı boş popülizm dolu laflar ve şoven tavırlar bizim aradığımız şey değil. Bizi hedefe bunlar götürmez; götüremez. Çağdaş Atan'ın olmamasına ayrı üzülmüştüm fakat bu sürecin hangi akıl tarafından nasıl yönetildiğini ve hangi tavır tarafından sürdürüleceğini gördükten sonra ümidimi de yitirdim doğrusu.

Doğrusunu söylemek gerekirse bizim B ve C ye gelmeden bir A planımız dahi yok. Bizim bir planımız yok. Türkiye'deki takımların %99'unda da yok diyebilirsiniz haklı olarak. Buna itiraz etmem. Sadece biz diğerlerinden farklıyız tavrını kenara bırakalım bari. Hem keliz hem foduluz. Sadece dilimizde var "vizyon"; tavırlarda ve akılda kırıntısı yok. Zira A planı Çağdaş olan bir kulüp, aynı anda Mehmet Özdilek ile görüşmez. A planı Çağdaş olan kulüp en azından A planı(!)na aldığı hoca hakkında her gördüğü mikrofona gerekli gereksiz ifadeler belirtmez. Anlaşamama bahanelerine girmek dahi istemiyorum.

Yüksel Yıldırım'a ortaya koyduğu bu maddi imkanlar nedeniyle ne kadar teşekkür etsek azdır; burasını yadsımıyorum ama bizi bu çamurlu ortamdan çıkartacak tek şeyin para olmadığını anlama vakti geldi de geçiyor. Kulübün bir an önce Veysel Bilen, Soner Soykan, Batu Kaplan (kusura bakmasın junior scout'dan öte bir kariyeri olamaz bence) gibi figürlerden sıyrılıp gerçekten futbol entellektüeli, idealist tipler ile yol almaya başlaması lazım. Kalıcı ve sürdürülebilir bir sistem kurulması için bu paradan bile kıymetli bir girdi. Öncesinde ismail Uyanık, devamında Yüksel Yıldırım doğru ekip kurulması noktasında başarısız oldular. Asıl kanayan yaramız olduğunu düşündüğüm doğru futbol yönetiminin kurulamaması noktasında kısa vadede de bir değişim olmayacak gibi duruyor. İnsan da en çok buna üzülüyor doğrusu. Onca yıl akmayan bir çeşme önünde havadaki nemle dudaklarını ıslatan bir kişinin, akan çeşmenin önünde su içememesi gibi bir durum bugün yaşananlar. İnsan da, israf olup giden suya mı üzülsün, yoksa dindiremediği susuzluğuna mı üzülsün, bilemeden öylece kalakalıyor.

eprianu

Alıntı yapılan: Sadece Samsunspor - 21 Mayıs 2022, 09:39:31Cagdas duvara kendi resmini asmak istedi diyor. Arkadasim adam cikti adam gibi aciklama yapti anlasamadik olmadi diye. Bu baskanla batu her gun medyada arkasindan salliyor da salliyor.

Bir insanın kendi fotoğrafını veya ailesinin fotoğrafını duvara asmak istemesinde veya masanın üstüne koymak istemesinde ne abes var da başkan arkasından sallıyor acaba? Ben bu durumla çok yerde karşılaştım.

Mobilya mevzusu daha komik. Bugün sektöre yeni atılan yazılımcılar bile iyi mobilya ve sandalyelerde çalışmak istiyor. Ne var ki bunda? Sandalye ve mobilya istemenin neresi gariplerine gitti acaba?

Bu zihniyet değişmez arkadaşlar. Biz böyle her olayda kendimizi rezil ederiz. Anlaşamadıysan olmadı de çık işin içinden. Ne yani Yüksel Yıldırımsın diye, çok paran var diye herkes teklifini kabul etmek zorunda mı?

Sadece Samsunspor

Baskan geldiginden beri yaptigin 2 tane olumlu sey var. Biri altyapi tesislerini yapmak birisi de Fofana yı almak. Umarim Fofana yı elinden kacirip iyice yuzune gozune bulastirmazsin.

Sadece Samsunspor

Soner ve hasan kalacakmis batu bey aciklamis. Bu sezonda husran olur. Sonerle ligi goturebilecegini sanan adamlardan bise beklemek yersiz.

Desiqner

Alıntı yapılan: tactician - 21 Mayıs 2022, 11:36:19Geçen hafta katıldığı YouTube yayınında Batu Kaplan'ı ilk kez dinlemiş; tanımış oldum. Beklentilerimin çok gerisinde kaldığını ifade etmeliyim. Sadece bilgisizliği değil, aynı zamanda tavırları da çok rahatsız etti. Çok uzun uzun yazmaya gerek yok ama benim baktığım yerden Samsunspor kulübünde herhangi bir futbol aklı görünmüyor; zerresi dahi yok desem abartmış olmam. Olacak, edecek, A, B, C planlarımız hazır gibi sadece lafta altı boş popülizm dolu laflar ve şoven tavırlar bizim aradığımız şey değil. Bizi hedefe bunlar götürmez; götüremez. Çağdaş Atan'ın olmamasına ayrı üzülmüştüm fakat bu sürecin hangi akıl tarafından nasıl yönetildiğini ve hangi tavır tarafından sürdürüleceğini gördükten sonra ümidimi de yitirdim doğrusu.

Doğrusunu söylemek gerekirse bizim B ve C ye gelmeden bir A planımız dahi yok. Bizim bir planımız yok. Türkiye'deki takımların %99'unda da yok diyebilirsiniz haklı olarak. Buna itiraz etmem. Sadece biz diğerlerinden farklıyız tavrını kenara bırakalım bari. Hem keliz hem foduluz. Sadece dilimizde var "vizyon"; tavırlarda ve akılda kırıntısı yok. Zira A planı Çağdaş olan bir kulüp, aynı anda Mehmet Özdilek ile görüşmez. A planı Çağdaş olan kulüp en azından A planı(!)na aldığı hoca hakkında her gördüğü mikrofona gerekli gereksiz ifadeler belirtmez. Anlaşamama bahanelerine girmek dahi istemiyorum.

Yüksel Yıldırım'a ortaya koyduğu bu maddi imkanlar nedeniyle ne kadar teşekkür etsek azdır; burasını yadsımıyorum ama bizi bu çamurlu ortamdan çıkartacak tek şeyin para olmadığını anlama vakti geldi de geçiyor. Kulübün bir an önce Veysel Bilen, Soner Soykan, Batu Kaplan (kusura bakmasın junior scout'dan öte bir kariyeri olamaz bence) gibi figürlerden sıyrılıp gerçekten futbol entellektüeli, idealist tipler ile yol almaya başlaması lazım. Kalıcı ve sürdürülebilir bir sistem kurulması için bu paradan bile kıymetli bir girdi. Öncesinde ismail Uyanık, devamında Yüksel Yıldırım doğru ekip kurulması noktasında başarısız oldular. Asıl kanayan yaramız olduğunu düşündüğüm doğru futbol yönetiminin kurulamaması noktasında kısa vadede de bir değişim olmayacak gibi duruyor. İnsan da en çok buna üzülüyor doğrusu. Onca yıl akmayan bir çeşme önünde havadaki nemle dudaklarını ıslatan bir kişinin, akan çeşmenin önünde su içememesi gibi bir durum bugün yaşananlar. İnsan da, israf olup giden suya mı üzülsün, yoksa dindiremediği susuzluğuna mı üzülsün, bilemeden öylece kalakalıyor.

Kaç gündür bağıra bağıra söylediğim buydu. Twitterdada bu minvalde yazmıştım.
Bu takımın planı falan yok. A planı Çağdaş Atan olan takımın belli bir vizyon ve taktik beklentisi var demektir. Alternatif Mehmet Özdilekle görüşür müsün ?
Maalesef hüsranlara doğru yol alıyoruz sonumuz hayrolsun.

Stoper

Altay'ın sağ bek Cebrail ve Ankaragücü'nün stoperi Yusuf ile temasta olduğumuz söyleniyor. Her ikisi de çok iyi transfer olur.

55.hakan

Bandırma'dan sağ bek Okan Alkan Erzurum'dan eski oyuncumuz Eren Tozlu gelsin isterim.

Sadece Samsunspor

Alıntı yapılan: Stoper - 29 Mayıs 2022, 10:17:28Altay'ın sağ bek Cebrail ve Ankaragücü'nün stoperi Yusuf ile temasta olduğumuz söyleniyor. Her ikisi de çok iyi transfer olur.

Keske olsa. Basın yazıyor ama sanmiyorum bizimkilerin oyle transfer yapacaklarini. Baskan dun yazmis taraftarin bekledigi gercek kara boga gelecek diye bakalim kimmis

Stoper

Alıntı yapılan: 55.hakan - 29 Mayıs 2022, 10:40:00Bandırma'dan sağ bek Okan Alkan Erzurum'dan eski oyuncumuz Eren Tozlu gelsin isterim.

Eren Tozlu, Samsun'da ki Erzurum maçında; oyundan çıkarken 2 işareti yaparak, tribünlere küfürler savurdu. Geçen sene ki Giresunspor maçına gönderme yaptı. Tam gözümüzün önünde oldu. Eren, Samsun'a gezmeye bile gelemez.

isyan

Alıntı yapılan: Stoper - 29 Mayıs 2022, 19:43:05Eren Tozlu, Samsun'da ki Erzurum maçında; oyundan çıkarken 2 işareti yaparak, tribünlere küfürler savurdu. Geçen sene ki Giresunspor maçına gönderme yaptı. Tam gözümüzün önünde oldu. Eren, Samsun'a gezmeye bile gelemez.
Takima en az iki tane papaz lazim, tam baskanin aradigi adam.

jean

Celil icin 1 Milyon € bonservis verildi deniyor insaallah yalandir cok buyuk para bence

cembaba

Çağdaş Atan'la prensip anlaşmasına çok sevinmiş ve heyecanlanmıştım. Bundan sonra kim gelirse gelsin aynı etkiyi yapacağını zaten düşünmüyorum. Yani sezona 0-1 geride başladık. İçeride çalıştığım zamanları masaya yatırdığımda nasıl iki sezon play-off finali gördük diye kendime soruyorum. İçerde rahmetli Emin amca herkese ve her türlü olumsuzluğa rağmen doğru bir yapılanma kurmuş. Beğenirsiniz veya beğenmezsiniz tek menajer Ümit Gürsoy ile çalıştı. Getirdiği isimler de tabiri caizse tık diye oturdu. Şans mı? Belki de şans. Hasan Kılıç, Adilovic, M'Billa, Ofoedu, Taha Yalçıner vs. Hakan Arslan hala Süper Lig oynuyor. Başkan Yıldırım'ın  bana göre her işe karışması, attığı tweetler kendini çok antipatik kılıyor. Değişimin bence kendinde başlaması lazım. Kara Boğa tweeti mesela. Gerek var mıydı? Ya gerçekleşmezse? Laf değil icraat gerek. Ama benim bu sezondan da pek ümidim yok.

İsimlere takılıp kalıyoruz. İsimler gelip geçici. Yapı doğru olmadığı için her şey bozuk gidiyor.

##kdc##

Alıntı yapılan: cembaba - 30 Mayıs 2022, 12:45:06Çağdaş Atan'la prensip anlaşmasına çok sevinmiş ve heyecanlanmıştım. Bundan sonra kim gelirse gelsin aynı etkiyi yapacağını zaten düşünmüyorum. Yani sezona 0-1 geride başladık. İçeride çalıştığım zamanları masaya yatırdığımda nasıl iki sezon play-off finali gördük diye kendime soruyorum. İçerde rahmetli Emin amca herkese ve her türlü olumsuzluğa rağmen doğru bir yapılanma kurmuş. Beğenirsiniz veya beğenmezsiniz tek menajer Ümit Gürsoy ile çalıştı. Getirdiği isimler de tabiri caizse tık diye oturdu. Şans mı? Belki de şans. Hasan Kılıç, Adilovic, M'Billa, Ofoedu, Taha Yalçıner vs. Hakan Arslan hala Süper Lig oynuyor. Başkan Yıldırım'ın  bana göre her işe karışması, attığı tweetler kendini çok antipatik kılıyor. Değişimin bence kendinde başlaması lazım. Kara Boğa tweeti mesela. Gerek var mıydı? Ya gerçekleşmezse? Laf değil icraat gerek. Ama benim bu sezondan da pek ümidim yok.

İsimlere takılıp kalıyoruz. İsimler gelip geçici. Yapı doğru olmadığı için her şey bozuk gidiyor.

Ben de aynı fikirdeyim babacan, bu kafa yapısındaki yönetimle sadece bu sene değil hiç bir seneden artık ümitli değilim. O yüzden başarı gelirse sevinirim gelmezse de zaten belliydi diye daha az üzülürüm.

ercan0655

Başkanın söylediği "transfer TD nin eline bırakılamaz" sözü üç dört sezonun özeti. Transferi ben yaparım sen bunları oynatırsın demek.
Hem takımdan doğru düzgün haber alamıyoruz,hem başkanın hem STD ün hamasi laflarına maruz kalıyoruz. En son karşımıza kabiliyeti kısıtlı bol para verilmiş ama ucuza alınmış hissi verilen, uzun sözleşmeli fırsat !!!!! transferleri çıkıyor.