Kamp Sonrası İlk Antrenman

Başlatan Ertuğrul Sağlam, 08 Ağustos 2010, 11:31:29

« önceki - sonraki »

Ertuğrul Sağlam

Akşam 5  de antreman var ben gideceğim gelmeyi düşünen arkadaşlar varmı?

babasamsunlu

Şimdi Samsuni ile görüştüm.Takım saat 17 de tesislerde toplanacakmış.Havanın sıcak olması ve akhisar maçı saat 21 de olması nedeniyle idman saat 19 da başlayacakmış.Bizde Maraton başkan Samsuni Erkutdem55 ve Yaşardoğu  ile beraber saat 19 da tesislerde olacaz..

Tekrar ediyorum takım idmana saat 19 da çıkacak...

Serkan

Allah razı olsun akan abi, erkut abi'ye kalsak 17:00'da o sıcakta beklicektim,

Kardeşlerini yanlış yönlendiren,Erkut abi'ye yazıklar olsun tüüüüü

erkutdem55

Alıntı yapılan: Serkan - 08 Ağustos 2010, 11:51:24
Allah razı olsun akan abi, erkut abi'ye kalsak 17:00'da o sıcakta beklicektim,

Kardeşlerini yanlış yönlendiren,Erkut abi'ye yazıklar olsun tüüüüü

Beraber beklicektik Serkan,ben de şimdi burdan okudum :)
Akşam boxerla gelme yalnız,mümkünse bişeyler giy  ;D

MeL_55

Simdi Idmandan geliyorum... Takim 5 dakika düz kosu yapti sonra 5e 2 oynadilar yaklasik 25 dakika.. En son cift kale mac oynadilar dikkat ceken oyuncu Zenkeydi. Sercan bildigmiz Sercan artistlik pesinde. Takim fena oynamadi ama Besiktasdan gelen forvet oyuncu berbat ötesi. Güzel idmandi. Gayet neseli morallilerdi.

Lusage

Zenke yi bende beğendim. Adam aldımı gidiyor arkadaş tutabilene aşk olsun  :-* :-*

Sercan için ise katılıyorum. Bir pozisyonda topu önünden alan oyuncuya bağırdı. Kenanda ona :D Şunu dövselerde kurtulsak  ;D Ayrıca bizim topçuların değişiyle Akiim'in (Agbetu) ise Zenke ile aynı takımda oynamadılarsa da biraz zamana ihtiyacı var gibi.

Burak

zenke iyi futbolcu ben sezeri de çok beğendim idmanda

**KaR6**

ersin, zenke ve sezer göze battı.. ali kuleli 11 i zorlar.. murat biildiğimiz gibi.. bjk den gelen emrenin fiziği çok iyi, biraz durgun göründü ama kumaşı sağlam.. Allah nazardan saklasın, iyi takım olmusuz.. >l<

ahmetsefa55

hakan bayraktar kemal ve anıl ıcınde bır ıkı kelam alabılırmıyız acaba  ::)

mehmet yılmaz

babasamsunlu

Zenke hakkında anlatılanlar kadar var...Bu sene bizi sürekli ayağa kaldıracak adam....
Takım bence bol alternatifli ve forma rekabetinin bolca yaşanacağı bir hüvviyet sahibi olmuş..
Her mevkinin alternatifi var..Tek eksiğimiz sağlam bi forvet..Dışardan çok ilginç puanlar getireceğini düşünüyorum..İçerde ise kolay kolay mağlubiyet görmeyiz bu sene...

Velhasıl kelam bu sene son sene vesselam :)

Jnr.Serkan

Zenke lokomotif gibi maşallah çok hızlı.ama fazla kilosu var gibi duruyor.90 dakika maç temposunu o cüsseyle kaldırırmı bilmiyorum.Hakan Bayraktarı pek görmedim şahsen maçta :) Agbetu sönük kalsada 2 asist yaptı tam saha maçta.İkiside klas asistlerdi...benim hoşuma en çok giden Sezer,Zenke ve ortasahada kel bi çocuk vardı adını bilmiyorum o iyidi...Ersin maşallahı var 3-4 gol attı :D sonra hoca bunu rakip takıma koydu.Bizimde artık luganomuz var hemde kel  ;D

Kaya

Nuri Asan tesisleri,reklam tabelaları ve tel örgüler.Çok güzel bir görüntü özlemişiz.

mehmet yılmaz

08 Ağustos 2010, 22:25:28 #13 Son düzenlenme: 08 Ağustos 2010, 22:35:10 samsuni
Bu Sezon...

"Bu sezon ne yapacak Samsunspor?" Diye soranlar çok oluyor. Elbette bir kâhin değilim ama bu konu üzerinde söyleyebilecek cümlelerim var!

Bence ümitli olmamız için epeyce sebebimiz var. Geçen sezon o çok kritik Adana ve Buca maçlarını kaybettiğimizde şöyle bir şeyler yazmıştım; "bu takım 12 kişilik bir takım, oyuna sokabileceği ikinci bir oyuncusu bile yok ve o klasik tertip bozulunca yapabilecek bir hamlesi de yok maalesef!"

Bu sezonki takım ise alternatifli ve derinlikli kadrosu olan bir ekip görünümünde. Sakalık, ceza, formsuzluk gibi hususlarda yeni bir planı devreye sokabilecek durumdayız. Eskilerden Ahmet Şahin, Turgay, Murat, Ersin, Adem gibi isimler zaten belli standartları olan oyunculardı. Bunlara Zenke, Agbetu, Hakan Bayraktar, Anıl, Kılıçarslan, Kemal gibi yeni isimler de ilave edilmiş durumda. Kimsenin yeri garanti değil artık! Rekabetin başarıyı getirebileceği bir kadro oluşturulmuş durumda.

Geçen gün sezonun kamp sonrası ilk Samsun antrenmanını seyrettim. Taraftarın da yoğun bir ilgisi vardı. Takımdaki uyum gayet iyi görünüyor; huyundan asla vaz geçmeyen ve günden güne silinip giden eski bir futbolcunun dışında herkes disiplinli ve yardımsever bir havada idi.

Bir takımın hedefini görmek isterseniz eğer öncelikle kalecilerine bakmanız gerekir. Şampiyonluğa oynayan bir takımın bir değil iki iyi kalecisi olmak zorundadır. Ahmet ve Kılıçarslan tercihleri hedefi açıklayan bir göstergeydi bana göre.
Uzun süredir tarifini yaptığımız bir oyuncu modeli Hakan Bayraktar'dı. Orta sahada, top yapan, tecrübeli, karakterli, oyunu yönlendirebilecek ve şut çıkarabilen bir oyuncu lazımdı bu takıma. Murat Yıldırım'la birlikte çok iyi bir ikili olacakları kanısındayım.

Takımdan ayrılan Turgut ve Oktay ikilisinin yerlerini Zenke, Agbetu, Ali Kuleli, Sezer, Anıl gibi oyuncular rahatlıkla doldurabilirler. Sadece Turgut gol atmayı da öğrenmiş ve skora katkı yapıyordu, o anlamda bir sıkıntı olabilir mi göreceğiz. Ayrıca Zenke'nin tabiri caizse tombiş görüntüsünün hilafına oldukça süratli ve kuvvetli olduğunu da gördük. Bence bu sezon deplasmanlarda çok etkili bir ekip olacağız. Geride açık alan bırakan takımlar Agbetu-Zenke ikilisinden çok çekeceklerdir.

Belki alınan oyunculara güveniliyor olabilir ama bence bizim nokta vuruş yapabilecek ve 15-20 gol ortalamayla oynayabilecek etkili bir golcüye ihtiyacımız var. Ayrıca sol bekte de uzun lig yarışında sorunlara yaşanabilir.

Tabii bir de en önemli husus şu olsa gerek; evet, iyi bir kadro kuruldu ve bu kadro üst sıralara oynayacaktır lakin futbolcuların ödeme akışı sağlanabilecek mi? Takımı kurmak kadar onu yaşatabilmek de önemli, hatta günümüz futbol dünyasında çok daha önemli.
Üstelik yönetimin başlangıç dönemi sonrası yeni kaoslara sürüklenmemesi ve bugüne kadar yapılan onca hatadan dersler çıkartıp, daha makul adımlarla ilerlemesi de gerekiyor.

Özetle, son yıllarda zar zor toplanan, kamp yapamayan, maç yapamayan, transferin son günlerine sarkan, oturmayan kadro yapılarını çokça gördüğümüz için ligin başlamasına iki hafta kala oluşan şu manzara bile içimizdeki o büyük hasreti depreştiriyor.

Her şeye rağmen bir yanım sakin olmamı fısıldıyor bana, biraz daha gör diyor; diğer yanım ise bu sezon için taraftarların düşündüğü sloganlardan birini sokuyor hep aklıma;
" Hazırlanın Çocuklar; Evimize Dönüyoruz!.."

http://www.samsunspor.biz/koseyazisi-Bu_Sezon-7810-

Mustee13