TFF 2. LİG 2019/2020 23. HAFTA | Manisa FK 1 - 3 SAMSUNSPOR'umuz

Başlatan ata55, 10 Şubat 2020, 18:58:15

« önceki - sonraki »

ngonge

Rakipte Onur Kolay cezalı sanırım. Sezon boyunca sürekli 11 oynamış önemli bir ortasaha oyuncusu.

Maçın favorisi rakip ama onların favori olması bence bizim açımızdan iyi. Genelde böyle final maçlarına aşırı gaz çıkardık ve mahçup ayrılırdık. Bu maç daha temkinliyiz bu da beni açıkçası ümitli kılıyor. Eğer bu maçı alırsak rakibin bizi geçmek için 2 maç fazladan kazanması gerekecek. Bence kazanırsak bu ligi lider bitiririz, beraberlik veya mağlubiyette son haftalara kadar yarış devam eder.

Stoper

Hoca Erkam'ın durumuna bakacağız dedi. İyiyse onu sol bek pozisyonunda oynatabilir. Erkam sağ bek orjinli bir oyuncu, stoperde de gayet iyi ama bek pozisyon bilgisine de sahip. Hücuma katılmasın sadece defans görevini yapsın yeter. Eğer hazırsa, macera aramaya gerek yok. 

s_uzunkaya

13 Şubat 2020, 09:23:47 #47 Son düzenlenme: 13 Şubat 2020, 09:27:09 s_uzunkaya
herkesin 11 i hemen hemen aynı. 2. yarı maçlarda dikkatimi çeken şey çok pozisyon yiyoruz. bana göre de atabey gene 2. yarı duruma göre kenarda tutulmalı orta sahada topu rakibe vermeyecek ayaklar olan kubilay ve gaido kesin sahada olmalı. gaido sağda kubilay 10 numarada yanınada her maçta umutla oynamasını beklediğimiz gökhan alsan ve orta sahada olmazlarımız ferhat ve muhsin olmalı. orta sahayı dinamik ve topu rakibe vermeyecek ayaklarımızla tekli forvette bahattinle gol bulmaya çalışmalıyız.

BAHATTİN

GÖKHAN               KUBİLAY              GAİDO
                                     FERHAT             MUHSİN   

RAMAZAN    BURAK     ERKAM      CANER     

NURULLAH

heryerdesamsunlu

2014 den buyana hep final maçlarını kaybediyoruz, busefer aslında yenersek final hatta yenersek şampiyonuz bence birkaç haftadır kötü yada durağan oyunumuz avantaj ilk maçı hatırlarsak lige iyi başlamıştık saldıran ve mücadele eden bir görüntüdeydik beraberliğe deli gibi sevindik çümkü çok kötü futbol oynamıştık şimdi tersi olacak çok iyi başlayıp iyi bitireceğiz inşaALLAH elveda 2.lig hocanın Guido Bahattin ve Kubilay ı sarı kart sınırından dolayı oynatmadığına adım gibi eminim yenip geleceğiz ALLAH ın izniyle ŞAMPİİİİİYON ŞAMPİİİİYON

heryerdesamsunlu

Hakemin iyi olması deplasmanda olduğumuz için bize yarar. Düşünün geçen sene Sakarya daki maça Halil Umut Meler verilseydi penaltımızı verirdi yenilmeden gelirdik belkide yenerek bize deplasmanda hakkımızı koruyacak iyi hakem lazım haydi hayırlısı ŞAMPİİİİİYON

Sol Açık

Maç öncesi kadro beklentilerim ile ilgili birkaç not:

• Öncelikle kalede Nurullah, sağ bekte Caner (kesinlikle sağ bek), stoperlerden birisi ise Burak olacaktır ve olmalıdır.
  • Sol bekte hazırsa Ramazan oynar (şimdi kafilede olmadığını gördüm). Değilse ve Erkam hazırsa Erkam oynar. O da hazır değilse Ercan oynar. Diğer stoper olarak ise ben de Veli'yi bekliyorum. Bunun tek nedeni ise boyu. Takımda Burak dışında boyu uygun olan bir savunmacı ve/veya orta saha yokken, bir stoperin uzun olması gerekir. Bundan dolayı Veli'yi bekliyorum.
  • Orta sahada, daha defansif görevlerle oynayacak 2 oyuncumuz bu maçta mutlaka olur ve bunların Muhsin ile Ferhat olacağı bence kesin. Her ikisi de mücadeleci, sert ve pas özellikleri de hiç fena değil. Tek sorunları kısa olmaları olabilir, ama bizim takımın o bölgede uzun oyuncuya çok da ihtiyacı yok.
  • Kubilay ve Gökhan Alsan ile ilgili forumda bolca tartışma var. Başlangıç olarak ne Kubilay, ne de Gökhan Alsan kanat oynayabiliyor. Sağ-iç/sol-iç bile oynamakta zorlanıyorlar. Birisi oynayacaktır ve oynayan kişi de forvet arkası pozisyonda yer alır. Bu maç özelinde beraber oynamaları düşünülemez. Bence de Kubilay düşünülebilir, ama Gökhan kariyeri ile öne çıkıyor.
  • Çoğunluğun kanatta Burak Çalık'ı düşünmediğini görüyorum. Burak kesinlikle oynar. Hatta oynayacaksa, oynayacağı tek maç bu olur! Hem rakibin bastıracağı bir oyunda tehdit yaratma potansiyeli çok yüksek, hem de kariyeri rakip bekler üzerinde baskı oluşturur. Özetle, bu maça 11'de çıkacağına kesin gözüyle bakıyorum.
  • Atabey için uygun bir maç olduğunu düşünmüyorum. Çünkü Atabey ceza sahası içerisinde etkili bir oyuncu. Geriye düşersek (ilk maçtaki gibi) baskı kurduğumuz anlarda işe yarar, dolayısıyla geriye düşersek oyuna dahil olur. Buna ek olarak, Manisa deplasmanında oyun başlangıcı Bahattin için çok ama çok uygun olacak. Arkada geniş alanlar bulması olası ve oralara koşu yapacak 2 oyuncu gerekli; birisi Burak Çalık, diğeri Bahattin.
  • Emin olmadığım ama oynamasını beklediğim diğer bir isim ise diğer kanat forveti olarak Guido. Guido oldukça zeki bir oyuncu. Sezona kötü başlamasına rağmen 3 gol + 7 asist ile oynadı. Gol bölgelerinde hem atan, hem de attıran bir oyuncu olarak tehlikeli. Savunma arkasına hem koşul yapan, hem de tekte pas atabilen bir oyuncu. Yani Manisa maçı onun için de uygun.

kutsalforma

Her ne olursa olsun kesinlikle kazanmamiz gereken bir mac. Her türlü cirkeflik, sportmenlige aykiri davranis ve muameleye hazirlikli olmamiz lazim. Kendi yerel kanallarinda hakemleri bahane eden Manisalilar herseyi yapabilirler.

evolution55

gaziantepspor, manisaspor bu iki takımın tamamen siyasal nedenler ile bu duruma düşürüldüğüne inanıyorum. belki bir kaç takım daha ekleyebiliriz. hatta eskişehir'i ve karabüksporu da sayabilirim. yerlerine de isim değişiklikleri ile proje belediye takımları ortaya çıktı. sırf başakşehir gibi proje takımı oldukları için bile bu takımları sevemiyorum. sosyal medyada paylaşılanlara göre gerçek manisaspor taraftarları da bizi destekliyorlar

_SoN_

Ramazanın yokluğunda ilk 11 değişiyor mecburen;

nurullah

caner - burak - Veli (yalçın!) - Erkam

muhsin - ferhat

burak çalık - gökhan alsan( kubilay) - guido

bahattin

cembaba

Ben de Erkam'ı sol bek olarak bekliyorum. Antrenmanlarda nasıl oynadılar bilmiyorum ama.

Nurullah, Erkam, Recep, Veli, Caner, Ferhat, Muhsin, Gökhan, Burak, Guido, Bahattin.

ali ihsan

Ben kesinlikle istediğimiz skorla döneceğimize inanıyorum.Sarıyer maçında canlı izledim Manisa'yı.Sarıyer fiziksel olarak oyundan düştükten sonra,Manisa devreye girdi.Biz fiziksel kalite olarak kesinlikle ligin en iyisiyiz.Burak Çalık sadece aksıyor bu manada ama o da maç ritmini bulacaktır oynayarak.
Manisa'da da armanın peşinde olacağız...

ali ihsan

Alıntı yapılan: cembaba - 14 Şubat 2020, 15:31:37Ben de Erkam'ı sol bek olarak bekliyorum. Antrenmanlarda nasıl oynadılar bilmiyorum ama.

Nurullah, Erkam, Recep, Veli, Caner, Ferhat, Muhsin, Gökhan, Burak, Guido, Bahattin.
İdeal 11 bence de bu şekilde olur.Erkam hazır değilse Ercan sol bek olabilir sadece.

Sadece Samsunspor

Uyuyamiyorum resmen mac aklima geliyor. Kaybetsek bile 1 puan geride olacagiz diyorum takma diyorum ama olmuyor kazansak yuzde 90 cikariz diyorum. Beraberlikte iyi sonuc diyorum. Sonra manisali taraftarlarin yapacagi tahrikler pislikler aklima geliyor keske burda oynasak diyorum. Hayirlisi bu gece uyku yok gibi :)

55_OrHaN_55

Beklenen gün geldi çattı. Allah yardımcımız olsun. Maçı nasıl seyredeceğim bilemiyorum.

Raqua55

Son 2 sezonun en zor maçı geldi çatı.Ertuğrul Sağlama güveniyorum İnanıyorum onun tecrübesi ile güzel bir skor elde edicez