Samsun'daki maçlarda güvenlik işkencesi..

Başlatan yönetici, 10 Ekim 2006, 21:40:33

« önceki - sonraki »

yönetici

19 Mayıs Stadındaki Samsunspor maçlarında Adnan Ölmez döneminden beri artık iyice çekilmez bir hal alan güvenlik işkencesi sözkonusu. Öyle ki Samsun'un en ağırbaşlı ve sağduyulu isimlerinden Sadi Subaşı, maçı Vip tribünde izlemesine rağmen adeta isyan etmiş.

Halk gazetesindeki köşe yazısından alıntıdır..

Alıntı yapılan: "Sadi Subaşı"Lütfen! Etrafınıza bakıp, bir avuç kalan Samsunspor sevdalısı insana olsun sahip çıkınız. Onları polis gücü ile karşı karşıya getirmeyiniz.

Böyle çağdışı güvenlik tedbiri olmaz. Bu hafta olduğu gibi, çoğu VİP tribün biletlisi olan aklı başında insanları dahi çileden çıkartan polis engellemesi kabul edilemez. Hele, hele genç bir polisin, amirinin önünde bir iki arkadaşımıza karşı takındığı hiç de hoş olmayan davranışı anlaşılır gibi değil. Zaten takımın aldığı sonuçlar ve oynadığı berbat futbolla sinirleri gerilmiş, bir an önce çıkıp iftar için evine gitmek amacında olan  insanların bu şekilde horlanması, böyle sürerse korkarım hiç de istenmeyen bir olaya neden olacaktır.

Son maç çıkışı yaşananlar, sonradan  kendime hiç de yakıştıramadığım bir şekilde, protokol tribünü çıkışına kadar gidip, Emniyet Müdürümüz Sayın Mustafa İlhan'a " bu yanlış uygulamaların düzelmesi için mutlaka kan mı akması lazım " dedirtecek kadar  beni dahi isyan ettirdi.

Taraftarın muhatabı polis olmamalıdır. Polis, uygulamanın yönetim kurulu kararı olduğunu söyleyerek, biz ne yapalım demektedir. Yönetim kurulunun bu sorunu bir büyük tatsızlık yaşanmadan çözmesi gerekmektedir.

Maça giriş eziyet, maçın seyri eziyet, maç çıkışı bir başka eziyet. Taraftara bu kadar işkence yapmaya kimsenin hakkı yoktur. Lütfen, sorumluluğu olanlar üzerine düşeni yapsınlar. Kötü günlerin geri de kalması dileğiyle..

Özellikle Subaşı'nın koyu harfle yazılı çağrısına katılmamak elde değil.
Hem bir gerginlikten şikayet ediliyor, taraftardan destek isteniyor, hem de araya sıradağlar konuyor.

Bakın bunca rezil duruma rağmen umutla yaşıyoruz. Biraz da kucaklayıcı demeçler verin, şu engelleri kaldırın, insanların psikolojisini daha fazla tahrip etmeyin, bakın her şey daha güzel olacak!!

King Of The North

Maden öyle kimse artık gitmesin maçlara da birbirlerini duysunlar stadta.Bu ne ya resmi gören sanki İsrail-Filistin maçından alınmış bir kare zanneder.Bu kadar taraftar korkusuyla yaşayanlar başarıyı bulamazlar.

kadir55ist

selam
bence bu görevlileri triibüne çıkarsınlar ellerindeki çoplarla oturaklara vurarak baya taraftar olurlar hemde iyi bir destek olur...

mehmet yılmaz

Deplasman takımının taraftarının bile gelmediği bir müsabakada böylesi anlamsız koruma tedbirlerinin izahı bazı piskolojik sorunlar olduğuna delalet eder. Bunca yıldır maçlara giderim; bu maçtaki kadar polisi Samsun-Trabzon ya da Ordu-Eskişehir maçında bile görmedim.

Bir adama kırk kere deli derseniz deli olurmuş; bu taraftara eşkıya muamelesi yaparsanız da sonunda Sadi Bey'in dediği gibi "madem bu kadar polis gelmiş; değsin bari!" denir...

berusa55

yuh adi herifler!su rezilliğe bakın ya!savasa bu kadar asker gitmez!sehir ve samsunspor neden kopuyor di mi!işte bunlardan dolayı!diyecek lafım yok artık!

O.YILMAZ

Bu kadar polisi daha başlamamış bir maç öncesinde veya bitmemiş maç için çağırabiliryorsa/talep ediyorsa demek ki bu yönetimin maçtan üç puanla ayrılacak ne ümidi ne de beklentisi var demektir.

Bizede söylesinler bizde ümitle beklemeyelim. Zamana ihtiyaç var, Sabır gerekli, vs vb... İyide sabır, zaman 1,5 ay geçti. Daha ne kadar sabır, zaman ihtiyaçları varsa söylesinler bilelim. Ucu açık sabır, zaman...

Eğer iyi bir yönetici olsalardı 1,5 ay gibi uzun sayılabilecek bir zaman diliminde sorunlar ne ise müdahale edip, sorun teşkil eden unsurları çözerler en azından son İstanbulspor maçını kazanabilirlerdi. Sorunu çözmek için sorunu iyi tespit etmek gerekir. Her hafta birilerinin ipi çekiliyor ama sorun ortadan kalkmıyor.

Bu takım o kadar kötüleşti ki forvet oyuncuları artık penaltıyı bile atamaz hale geldiler. Her penaltı gol olacak diye bir şey yok ama bütün kaçan penaltılar bu takımda olmaya başlayınca haliyle bu kolayca söylenebilir hale geldi.

Forvetim

Alıntı yapılan: "O.YILMAZ"Bu kadar polisi daha başlamamış bir maç öncesinde veya bitmemiş maç için çağırabiliryorsa/talep ediyorsa demek ki bu yönetimin maçtan üç puanla ayrılacak ne ümidi ne de beklentisi var demektir.

sözün özü;  adamların maçtan galibiyet beklentisi yok ve korkuları var kendileri bile inanmamış ki. peki nereye kadar gidecek. arkada ki stadyum yazısını da "19 Mayıs Kışlası" yapsalar daha iyi olacak. Taraftarla, Polis ve Askeri karşı karşıya getiren zihniyete yazıklar olsun. Taraftarmıyız Teröristmi,,,

Tribün_ali

Buradaki mesaj küfür içerdiği için silinmiştir.
Forum yönetim

timofte

Samsunspor-İst.spor maçını maraton tribünde izledim. Burada Pazar günü, güzel bir havada, uygun fiyata maç izleme düşüncesiyle gelen birçok seyircimiz de vardı. Maçtan sonra içinden yönetime tepki duyanı-duymayanı, insanlar reaksiyon göstermeden evine gitmenin derdindeydi. Ama çıkış kapıları kilitlenmişti. Bu durumda 1 kilometrelik bir yolu yürümek gerekecekti. Polislere bunun anlamsız olduğunu, evimize gideceğimizi, bu tür durumlara artık alıştığımız anlattığımızda onlar da yönetimin talebi doğrultusunda kendi amirlerinden bu emri aldıklarını söylediler. En sakin insanların bile nasıl çileden çıkarılabileceğini orada bir defa daha gördüm. Kapıyı zorlayarak açan maraton seyircisi maçı sessizce izlemiş olduğu halde ve stadı da sessizce terk ediyorken öfkeyle bu kez "Yönetim istifa" sloganları attı.

Bunları uzaklardaki bazı renkdaşlarımız Samsunda yaşayan taraftarın bilinçsizce tepki verdiğini sanmasınlar diye anlatıyorum biraz da.. Hatta video da çekmiştim ama yüklemeye zamanım olmadı.

İnsanları küstürmek, onların gönlünü fethetmekten kolaydır. Ama böyle kafeslerin, idman sahasına branda germelerin, ve gazeteler aracılığıyla yönlendirme çalışmaları yapmanın iyi bir fikir olduğunu düşünmüyorum.

Hiç değilse geçen yıldan ders alsınlar. O zaman da taraftarı "yanlarına" almak için ligin bitmesine son 9 hafta kalmasını beklemişlerdi.

sam55sunspor

oparasyon yapılcaqsa yapılır bu arada bize katılmak isteyen arkadaşlar benim msnden konuşaLım