Bünyamin Kubat

Başlatan 16 SS 1965, 18 Mayıs 2008, 11:18:55

« önceki - sonraki »

16 SS 1965

18 Mayıs 2008, 11:18:55 Son düzenlenme: 18 Mayıs 2008, 14:17:03 samsuni
daha tanımadığım bir ismi koymuşlar bana  hakkında hiçbirşey bilmiyorum  sizler eğer bulabilirseniz paylaşabilirmisiniz

mehmet yılmaz

18 Mayıs 2008, 14:31:23 #1 Son düzenlenme: 18 Mayıs 2008, 14:32:56 samsuni

1969 Ankara doğumlu. 1990 yılında Karabükspor'dan almıştık. Çok iyi bir sağ açıktı; fuleli, hızlı... 1991-92'de 2; 1992-93'te 14; 1993-94'te 4; 1994-95'te 7 gol attı. 94-95'te Trabzonspor'u 3-1 yendiğimiz maçta adeta tek başına kazandırdı maçı. Bir de gol attı. Benim çok sevdiğim futbolculardan birisiydi.

1 kere genç bir kere de ümit milli takım formasını giydi.

Ancak pek çok oyuncunun başını yiyen ve camiada pek sevilmeyen MUltescu'nun gazabına uğradı. Hoca ile yaşadığı sorunlar nedeniyle 26 yaşında iken ayrılıp G.Antepspor'a gitti. Orada talihsiz bir sakatlık geçirdi ve bir daha da toparlayamadı kendisini. Gerçi 2. ligde Mersin İ.Y., İstanbul Bş. Bld. ve Kayserispor formalarıyla toplamda 50'den fazla gol attı ama Süper Lige dönemedi tekrar.

30 yaşından sonra 3. Ligde Bakırköyspor, Karagümrük, Üsküdar Anadolu ve G.O.Paşa formaları giyerek 2004 yılında futbolu bıraktı. Geçtiğimiz sezon Hakkı Bayrak'ın yardımcısı olarak Samsunspor'da antrenörlük yaptı.

1991-92 sezonunun ilk yarısının son maçı. Ligde son sıradayız ve rakibimiz Adana Demirspor. Kıştı ama hava güneşli idi ve son sıradaki bir takımın maçına rağmen hatırı sayılır bir seyirci vardı. Bizimkiler maça Vakıfbank reklamı olan çubuklu forma ile çıktılar. Şortlar ve tozluk kırmızı idi. 4-0 kazanmıştık. Takım sezonun en iyi topunu oynamış ve sahanın yıldızı Bünyamin güzel futbolunu son golü atarak tezyin etmişti. Ertesi gün okulda herkese Bünyamin'i anlatıyordum; o nasıl bir sağ açıktı öyle? Milli Takıma niye almıyorlardı ki?

AlıntıSerkan Aykut: 94-95 sezonuna başladık ve ben 2-1 kazandığımız Vanspor maçı sonrası ayrıntısına girmeyeyim; Multescu ile bir sorun yaşadım. Hoca beni resmen sildi defterden. Üç-dört hafta oynatmadı. İçeride bir G.Saray maçı vardı. Faruk abi sakat, diğer Romen de cezalı galiba. Mecbur koydu beni on bire. Heyecandan titriyorum, ayakta duramıyorum. Bülent Abi de acayip iyi tutuyor beni. İlk yarının sonlarına doğru seyirci "Serkan dışarı" diye bağırmaya başladı. Faruk abi sakat ama yine de hoca ısın dedi ona. Tamam dedim, bitti. O an oyundan çıksam beki de Samsunspor kariyerim bitecek, çok ilginç bir andır o. Tam o sırada Bünyamin abi, topu söktü, bastı geliyor. Herkesi geçti ve bana çıkardı, ben de attım golü. Sonra bir gol daha attım. Stat bu sefer "Serkan Aykut" diye inliyor. O pozisyonu ve gol pasını hiç unutmam; bu nedenle Bünyamin ağabeyi ayrı bir severim. Bende yeri özeldir.

16 SS 1965

yazın için sağol samsuni ben soyadını kobat olarak biliyordum  neyse tanımış oldum adaşımı ismim boşa konmamış

Sempatik Bengülü

Alıntı yapılan: 16 SS 1965 - 18 Mayıs 2008, 11:18:55
daha tanımadığım bir ismi koymuşlar bana  hakkında hiçbirşey bilmiyorum  sizler eğer bulabilirseniz paylaşabilirmisiniz

kuzen sen dünyaya geldiğinde baban yani amcam ve abimler hiç başka isim söylenmeden direk bünyamin olsun demişlerdi tabi ozaman bende yeni yeni samsunsporu tutmaya başlamıştım tabi ozaman küçüktük gözünü seveyim samsunsporlu olmanın iyikide samsunsporu tutmuşum
ayriyetten samsuni'ye çok teşekkür ederim bizi bilgilendirdiği için

16 SS 1965

negüzel oluyor böyle bilmediğimiz futbolcuları bulup koymanız yeniden teşekkürler samsuni

hasselbaink

Bünyamin'i yiyen Multescu'dur. Multescu'nun kötü yüzü bize hiç yansıtılmamıştır ama Multescu'yu seven bir tane bile futbolcu bulamazsınız.

Bünyo, derdik Bünyamin'e. Karabük'te son dakikalarda manyak bir gol atmıştı. Çok karakterli ve iyi bir futbolcu idi.

veis

kişilik ve ansızın atdıgı goller herdaim aklımda.samsunda iken çiftlikde rastlamışdım kendisine ercan kapğtanla beraber geziyordu ve biara oyuncu izleme komitesi kurmuş ve onuda bu oluşumun içine almışdık sanırım.

edmontdante

Alıntı yapılan: samsuni - 18 Mayıs 2008, 14:31:23
[1991-92 sezonunun ilk yarısının son maçı. Ligde son sıradayız ve rakibimiz Adana Demirspor. Kıştı ama hava güneşli idi ve son sıradaki bir takımın maçına rağmen hatırı sayılır bir seyirci vardı. Bizimkiler maça Vakıfbank reklamı olan çubuklu forma ile çıktılar. Şortlar ve tozluk kırmızı idi. 4-0 kazanmıştık. Takım sezonun en iyi topunu oynamış ve sahanın yıldızı Bünyamin güzel futbolunu son golü atarak tezyin etmişti. Ertesi gün okulda herkese Bünyamin'i anlatıyordum; o nasıl bir sağ açıktı öyle? Milli Takıma niye almıyorlardı ki?

Samsuni maçı çok iyi hatırlıyorum.Hatta maça gitmeden önce rahat kazanacağız maç zevksiz olur keşke rakip uzun süre dayansa stres biraz yükselse ve maçın sonlarına doğru zor bir golle kazansak diye düşünüyordum.Oysaki sezonun son maçıymış ama yine de havaya girmek istiyormuşuz yinede.

Bünyamim müthiş futbolcuydu bence o da Sinecek gibi adam geçme özelliğine sahip oyuncuydu ama daha ince yetenekliydi.Onu birtek UCHE'ye karşı aciz görmüştüm ama o zamanlarda UCHE de UCHE'ydi yani.Duvara çarpar gibi UCHE'ye çarpıyordu.

Birde hep bahsettiğimiz bjk maçında son dakikadaki vuruşunun  herkesin bakışları altında sallana sallana direğin dibinden dışarı gitmesi hala gözlerimin önünde.Sevinmek için nasılda hazırlamıştım kendimi ama ne zaman şansımız oldu ki

mehmet yılmaz

26 Mayıs 2008, 21:26:57 #8 Son düzenlenme: 26 Mayıs 2008, 21:30:44 samsuni
Burada 0-0 biten beşiktaş maçını diyorsun sanırım. TV yayınına rağmen stat dolu idi yine. Adamın birisi Recep'e, "la recep, anan seni mağarada mı doğrudu la o..." diye küfür etmişti, maratonun yarısı gülmüştü valla.

Maç 0-0 bitince Beşiktaşlı oyuncular çok sevinmişlerdi.

Bir de Bünyamin'in burada 2-1 kazandığımız bir Vanspor maçını hatırlarım. 1994-95 sezonunun ikinci maçı idi ve Bünyamin o gün acayip kötü oynamış ve çok gol kaçırmıştı. Taraftarın ıslıkları arasında oyundan alındı. İki hafta sonra burada Trabzon'u 3-1 yenerken tek başına dağıttı onları adeta. Maçtan sonra iki hafta önceyi unutmamış olacak ki, kanal 6'ya "taraftarımız benden hep böyle oynamamı bekliyor ama bilsinler ki iki hafta önce sakat sakat oynadım, inşallah affetmişlerdir!"

Hey gidi günler...

Sadece Samsunspor

offf ya şu seneleri göremedim ya onlara yanıyorum :'(

mehmet yılmaz

Eminim şu son yıllarda sen de büyük acılar çekiyorsundur ama o günleri görmüş, yaşamış, büyük Samsunspor'u izlemiş kişiler olarak biz daha büyük acı çekiyoruz. Ama senin kuşağındaki Samsunsporluları hassaten kutlamak isterim, kötü zamanlarına rağmen bu takımı tutuyorsunuz.

İnşallah siz de güzel günler göreceksiniz...

Sadece Samsunspor

Alıntı yapılan: samsuni - 26 Mayıs 2008, 21:36:24
Eminim şu son yıllarda sen de büyük acılar çekiyorsundur ama o günleri görmüş, yaşamış, büyük Samsunspor'u izlemiş kişiler olarak biz daha büyük acı çekiyoruz. Ama senin kuşağındaki Samsunsporluları hassaten kutlamak isterim, kötü zamanlarına rağmen bu takımı tutuyorsunuz.

İnşallah siz de güzel günler göreceksiniz...

hep beraber görecez inşallah abim, sağol

Nuri Asan

Bünyamin abi trafik kazasında kaybettiğimiz rahmetli Müjdat abinin en yakın arkadaşıdır.Kamplarda,deplasmanlarda sürekli aynı odada kalıyorlardı.Bünyamin abi ile konuştuğumuzda bize efsanenin dönmesi gerektiğini söylüyor eski günleri anlatıyor,anlatırkende gözlerinden yaş geliyordu.Şu anda merak ediyorum hangi futbolcumuz 10 sene sonra Samsunspor der,anlatırken gözlerinden yaş gelir.

Bünyamin abiyi bu sene maçların çoğunda gördüm

Bu arada Bünyamin abim olurda hiç benimle fotosu olmaz mı?

16 ss 1965 adının değerini bil.

Buda büyük hali

http://img366.imageshack.us/img366/3185/s7300710fn8.jpg

16 SS 1965

16 SS 1965

Alıntı yapılan: coleccionista1965 - 26 Mayıs 2008, 22:18:05

16 ss 1965 adının değerini bil.

bileceğiz abi böyle büyük bir futbolcunun adını taşımak şereftir benim için