Atatürk'ün Samsun'a Ayak Basışının 92. Yıl Dönümü

Başlatan berusa55, 18 Mayıs 2011, 00:34:55

« önceki - sonraki »

berusa55

AlıntıTürk Yıldızları Samsun semalarında
17 Mayıs 2011 / 11:41

Türk Hava Kuvvetleri'nin akrobasi timi Türk Yıldızları, 19 Mayıs Perşembe günü yapacakları gösteri öncesi prova yaptı.

"Türk Yıldızları" ile "F-16 Solo Türk", 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı ve Atatürk'ün Samsun'a çıkışının 92. yılı etkinlikleri kapsamında perşembe günü 14.30'da Doğupark'ta vatandaşlara gösteri sunacak. Gösteri öncesi bugün saat 11.00 sıralarında mini bir prova yapan Türk Yıldızları, vatandaşların ilgisini çekti. Uçak sesini duyan bazı vatandaşlar balkonlara çıkarak Türk Yıldızları'nın akrobatik hareketlerini izledi.

Türk Yıldızları Akrotim Filosu'nun süpersonik dört F-4 jet uçağıyla yaptığı prova kısa sürdü.

http://www.haberexen.com/news_detail.php?id=30718

Bu arada benden de bir ilave. Yukardaki haber sabah 11'de yaptıkları kısa bir antremandı. Öğleden sonra 15.30 gibi sekiz uçakla ana antremanlarını gerçekleştirdiler. Yine mükemmeldi...

92.yıl etkinlik takvimine www.samsun.gov.tr adresinden ulaşabilirsiniz.

berusa55

Gemiler limanda
[ 18.05.2011 ]

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı'na ait TCG Sokullu Mehmet Paşa ve TCG Cezayirli Gazi Hasan Paşa savaş gemileri Samsun Limanı'na demirledi.19 Mayıs Atatürk Anma Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri kapsamında Karadeniz Bölge Komutanlığı bünyesindeki TCG Sokullu Mehmet Paşa, TCG Cezayirli Gazi Hasan Paşa gemileri Samsun Limanı'na geldi. Her yıl 19 Mayıs kutlamaları kapsamında limanda vatandaşların ziyaretine açılan savaş gemileri, 20 Mayıs'a kadar gezilebilecek. Limana gelmesi beklenen Karadeniz Komutanlığı'na ait TCG Çanakkale (S358) Denizaltısı'na yapılacak ziyaretlerin ise iptal edildiği bildirildi.

http://www.habergazetesi.com.tr/haberdetay.php?katID=1&id=77649

Serkan

berusa55

Şu an Solo Türk uçağımız Samsun semalarında...

Süpersonik olduğu için diğer 8 Türk Yıldızları jeti kadar sesi tek başına çıkarıyor  >l<

berusa55

Bu yıl kutlanacak 19 Mayıs Gençlik spor Bayramı kutlamaları içersinde gerçekleştirilecek olan etkinliklerden birisi de MUSTAFA CECELİ KONSERİ

YER : SAMSUN CUMHURIYET MEYDANI
SAAT: 20.00

http://www.mustafaceceli.com

Atakumlu

Alıntı yapılan: berusa55 - 18 Mayıs 2011, 16:00:26
Bu yıl kutlanacak 19 Mayıs Gençlik spor Bayramı kutlamaları içersinde gerçekleştirilecek olan etkinliklerden birisi de MUSTAFA CECELİ KONSERİ

helal olsun revaçta bir insanı getiriyolar, yarın meydan tarihi kalabalık yapar gibi...

Ahmeti

F-16 nın çıkardığı ses bana gurur verici geliyor.

Tufan

Alıntı yapılan: berusa55 - 18 Mayıs 2011, 16:00:26

Ayrıca yarın akşam Atakum Deniz Cafe'de Atakum Belediyesi'nin düzenlediği Selda Bağcan konseri varmış.

Sercan

Yarın yine bütün canlı yayınları Ankara'dan yaparlar...

55(tuncay)55

King1965

Herkezin 19 Mayıs Atatürk'ü Anma ve Gençlik Spor Bayramını Kutlarım..
Atatürk'ün Samsun'unumuz için söylediği söz;
''Ben Samsunu ve Samsun Halkını gördüğüm zaman, memlekete ve millete ait bütün düşünce ve kararlarımın yerine getirilebileceğine dair bir defa daha kuvvetle inanmıştım. Samsunluların hal ve durumlarında gördüğüm gözlerinden okuduğum vatanseverlik ve fedakarlık ; ümit ve tasavvurlarımı olumlu bir inanca götürmeye yetmişti..."

samsunmania

Atatürk'ün sözlerinden de anlaşılacağı gibi-ben de her zaman söylerim- boşuna övünmüyoruz biz Samsunlu olmakla. Ve tabii ki Samsunsporlu. Bayramımız kutlu olsun.

Ekrem

═══════════════════════════
░╦╔╗░╔╦╗╔╗╗╔╔╗░░╦░╔╗░╦░╔╗
░║╚╣░║║║╠╣╚╣╚╗░░║░╚╣░║░╚╣
░╩═╝░╩░╩╩╩╚╝╚╝░░╩░═╝░╩░═╝
═══════════════════════════

King Of The North

"Efendiler, bu durum karşısında tek bir karar vardı. O da millî hakimiyete dayanan kayıtsız şartsız, bağımsız yeni bir Türk Devleti kurmak... İşte İstanbul'dan çıkmadan önce düşündüğümüz ve Samsun'da, Anadolu topraklarına ayak basar basmaz uygulanmasına başladığımız karar, bu karar olmuştur...Türk'ün haysiyeti ve gururu ve kabiliyeti çok yüksek ve büyüktür. Böyle bir millet esir yaşamaktansa, mahvolsun daha iyidir. Öyleyse ya istiklâl ya ölüm!" Kemal Atatürk, Nutuk, 1919-1927, Atatürk Araştırma Merkezi Yay., Ankara, 1989, s.1 vd.

King Of The North

"Memleket namına konuşan arkadaşımız ve şimdi Belediye Reisi Beyefendi, 5 sene evvel Samsun'a ayak bastığım günlere ait anıma değindiler. Gerçektende düşmanların İzmir'e çıktıkları ve bütün vatanı parçalamaya karar verdikleri günlerde idi ki İstanbul'dan çıkarak Samsuna gelmiştim. Bu güzel ve kıymetli şehirde yabancı askerler ve zabitler dolaşıyordu. Bu güzel şehir ahalisinin dahil ile irtibatı Merzifon'da bulunan yabancı askerlerle kesilmişti. Karadeniz'e açık olan bu şehir ve onun vatanperver halkı, hasım donanmanın toplarıyla tehdit altında bulunuyordu.  Fakat bütün bunlara rağmen ben Samsunu ve Samsun halkını gördüğüm zaman memleket ve millete ait bütün tasavvurlarımın, kararlarımın herhalde yerine getirilebilir olduğuna bir defa daha kuvvetle kani oldum. Samsunluların hal ve vaziyetlerinde gördüğüm, gözlerinde okuduğum vatanperverlik, fedakarlık, ümit ve tasavvurlarımı müspet kanaate ulaştırmaya kafi gelmişti. Bu kanaatimi o zaman İstanbul ricalinin en büyüklerine ulaştırmakta gecikmedim. Fakat onlar memlekete ve millete atfı kıymet etmekte çoktan düşmanların gerisinde kalmışlardı. Muhterem Samsunlular hakkında ilk müşahademin verdiği fikir ve kanaatteki bir isabetimi, 5 seneyi aşan bir devrin bütün hadiseleri ve neticeleri bariz bir surette ispat etmiştir. Bu kıymetli memleket ve bu temiz şuurlu fedakar halk, zaman zaman ve layık olduğu derecede temsil edilmemiş bulunmakla beraber, Samsun'u ve Samsunluları daima gördüğüm gibi ve bugün tekrar gördüğüm gibi tasavvur etmekte asla tereddüt etmedim."