Yıldız adayları Bank Asya'da parladı!

Başlatan mehmet yılmaz, 02 Ocak 2009, 21:53:50

« önceki - sonraki »

mehmet yılmaz

Mehmet Yılmaz diye bir yazar var Zaman Gazetesinde, belki tanırsınız :) Samsunporlu imiş kendisi.
Bugünkü Zaman'da Bank Asya'nın genç yıldızları diye bir yazı yazmış. Araya iki de Samsunsporlu koymuş. Hadi Oktay'ı anladık da, Turgut'u niye koydun dedim, "fiyatını artırmak için" dedi. :)  :P ???

AlıntıYıldız adayları Bank Asya'da parladı 

Fenerbahçeli Gökhan Gönül, Gençlerbirliğili Burhan Eşer, Sivassporlu Mehmet Yıldız, Sezer Badur, İstanbul Bş. Bld'li Erman Kılıç, Kayserisporlu Eren Güngör, Ankaragücülü Gökhan Emreciksin gibi isimleri Süper Lig'de ilk kez görenler şaşırıyorlardı. 

Halbuki bu futbolcular gökten zembille inmediler; hepsi de bir sezon önce Bank Asya Birinci Lig'de forma giyen isimlerdi. Dolayısıyla bu ligi yakından takip edenler için bilindik oyunculardı. Ancak Türk futbolu önce üç İstanbul, sonrasında ise Süper Lig'e odaklı olduğu için altta neler olduğu konusunda pek bir fikir sahibi olunmuyor. Peki, bu sezon Bank Asya'da yer alan ve ilk devrede yıldızını partlatıp önümüzdeki yıl Süper Lig'e geçiş yapabilecek başka isimler yok mu? Elbette var...

Şimdi onlardan bir kısmına birlikte göz atalım.

Bruno Ferriera (Orduspor): Bank Asya'da takımların 21 yaşın altında olmak kaydıyla iki yabancı oynatma hakları var ve bunu kullanan kulüpler de var. Bunlar arasında en şanslılarından birisi Orduspor. 1988 doğumlu bu genç Brezilyalı Bruno Ferriera, 15 golle krallık yolunda açık ara önde gidiyor. Henüz 16 yaşında iken Flamengo forması giyen Bruno'nun sözleşmesi mayıs ayında bitecek. Süper Lig'de de iş yapabilecek bir oyuncu olduğu su götürmez bir gerçek.

İskender Alın (Kartalspor): Geçen sezonu 14 golle tamamlamıştı, bu yıl 8 golde şimdilik. 1984 doğumlu İskender son üç sezondur Kartalspor'u sırtlıyor. Paşabahçe'de başladığı futbola F.Bahçe PAF takımında devam eden ama profesyonelliğe Bakırköy'de geçen İskender'in en geç bu sezon sonunda Süper Lig'e geçiş yapması bekleniyor. Kimilerine göre geç kaldı... Bu arada İskender'in kulübüyle ilişkisinin kalmadığını da ifade edelim.

Oktay Delibalta (Samsunspor): 1985 doğumlu genç futbolcu Alibeyköyspor'dan geldi memleketinin takımına. Orta sahada çok yönlü olarak oynayabiliyor ve her iki ayağını da çok iyi kullanıyor. Tarz olarak Tümer'in Samsunspor'daki yıllarını andırıyor. Genç bir kadro kuran Samsunspor'un geleceğe dair en çok ümit bağladığı isimlerden birisi.

Turgut Şahin (Samsunspor): 1988 doğumlu, altyapı mahsulü bir oyuncu. Süratli ve geniş alanları seven bir forvet. Ancak gol vuruşu eksikliği var; 4 golünün tamamının deplasmanda olması onun hem kontratağa dönük oyun tarzının hem de iç saha baskısını kaldırmadığının bir göstergesi. Kayserispor'un onunla ilgilendiği söyleniyor; Samsunspor'un bırakmak gibi bir niyeti yok ama belediye desteğinden mahrum olmaları, yüksek bir meblağa elden çıkarmalarını sağlayabilir. Tecrübesizliği başına iş açabiliyor.

Cihan Yılmaz (Karşıyaka): Orta sahanın en iyi isimlerinden birisi. Gurbetçi bir ailenin çocuğu olan Cihan, 1983 doğumlu. İkinci sezonunu yaşıyor. Karşıyaka'nın üst sıraları zorlamasında payı var. Sözleşmesi 2010'da biteceği için Süper Lig'e transferi biraz gecikebilir; belki de Karşıyaka ile birlikte Süper Lig oyuncusu olur.

Sezer Öztürk (Manisaspor): 1985 doğumlu, Manisaspor'un 10 numarası. Bu sezon hücuma dönük orta saha oyuncusu olmasına rağmen 9 gol kaydetti. Takımın beyni durumunda olan Sezer, Köln doğumlu. Türkiye'ye gelişi Manisaspor ile oldu. Tecrübesizlik nedeniyle çok fazla forma bulamadığı Süper Lig'e dikey geçiş yapabilecek kalitede bir oyuncu.

Uğur Tülümen (Güngören Belediyespor): 1985 İstanbul doğumlu futbolcu, birkaç kez genç milli takımlar forması da giymişti. Galatasaray altyapısından yetişip Beylerbeyi'ne, sonra da G.Antep Bş. Bld.'ye gitti. Bu sezon geldiği Güngören'deki performansı ile dikkat çekiyor.

Ufuk Bayraktar (Diyarbakırspor): Trabzonspor altyapısından yetişen bir oyuncu. 1986 doğumlu, alt kademe milli takımlarda uzun yıllar görev aldı. Trabzonspor'un geniş kadrosunda yer bulamadığı için Akçaabat Sebat'a gönderilmişti. Top tekniği çok yüksek ve iyi bir oyun kurucu. Eksiği ise golü fazla düşünmemesi. Aşama kaydedebilecek bir potansiyeli var.

MEHMET YILMAZ
02 Ocak 2009, Cuma
http://zaman.com.tr/haber.do?haberno=790826&title=yildiz-adaylari-bank-asyada-parladi

CeLL-O

02 Ocak 2009, 22:05:18 #1 Son düzenlenme: 02 Ocak 2009, 22:24:39 CeLL-O
Yazın çok güzel olmuş abi ellerine sağlık , Bruno dehşet bişe ya  ::) Listede Murat Yıldırım'da olabilirdi..

beşnumara

zaman gazetesindeki Mehmet Yılmaz'a kızdım şimdi. >:(futbolda sadece gol atan mı yıldız oluyor?turgutu koyan zihniyet bence murat yıldırımı da koymalıydı ;)

tuzlalı

02 Ocak 2009, 22:24:27 #3 Son düzenlenme: 02 Ocak 2009, 23:13:30 tuzlalý
Bu haberi haber7 de okudum. Altında Haber kaynağı olarak "Zaman" ibaresini görünce tamam dedim. Kesin bu işin içinde Mehmet YILMAZ ın parmağı var. :)

Ellerin dert görmesin üstat. Bizimde önemli değerlerimiz var hamdolsun.

Turguttan bahsetmiyorum. Yanlış anlaşılmasın.

celebi

yazı gerçektende güzel fakat neden turgutun resmini koymadın gazetede onun resmide vardı ;)

Kaya

gelecek vaad eden futbolcu olmak gelecek vaad etmek sadece vaad etmek olarak kalmaz bazı isimler için inşallah

Tufan

Alıntı yapılan: samsuni - 02 Ocak 2009, 21:53:50
Mehmet Yılmaz diye bir yazar var Zaman Gazetesinde, belki tanırsınız :) Samsunporlu imiş kendisi.
Bugünkü Zaman'da Bank Asya'nın genç yıldızları diye bir yazı yazmış. Araya iki de Samsunsporlu koymuş. Hadi Oktay'ı anladık da, Turgut'u niye koydun dedim, "fiyatını artırmak için" dedi. :)  :P ???

her zamanki gibi çok güzel yazmışsın Mehmet Abi.. listede Giresundan Anton da olabilirdi çok kaliteli oyuncu geçen yılki yenildiğimiz giresun maçından beri takip ediyorum. keşke bizde bulabilsek böyle yabancı oyuncuları. gerçi bulsak ne olcak lisans çıkartamıyoruz :'(
abi turgutun menejeri falan mısın niye piyasa yapıyorsun turgut için  ;D

Tufan

Alıntı yapılan: 35ama55 - 03 Ocak 2009, 00:15:09
19 yasın altında imza atmamıs ,yabancı bir genci mahalle arasından bırını bulabılsek , imza attırabiliriz .. tek transfer şartımız bu  ???

biliyorum kardeşim durumları bu sezon bu gençlerle iyi kötü biterde seneye ne yapacaz bakalım.

mehmet yılmaz

Turgut'un menajeri var mı ki?  ???

Turgut'u bu yıl değilse de önümüzdeki yıl sonunda hatırı sayılır bir paraya çıkartabiliriz elden.

Bu arada Afrikalı işi için bazı teşebbüslerimiz olacak ama henüz çok erken, getireceğiz size bir alex agbo ile bir dugbatey!

samsunmania

Alıntı yapılan: samsuni - 03 Ocak 2009, 00:23:27
Turgut'un menajeri var mı ki?  ???

Turgut'u bu yıl değilse de önümüzdeki yıl sonunda hatırı sayılır bir paraya çıkartabiliriz elden.

Bu arada Afrikalı işi için bazı teşebbüslerimiz olacak ama henüz çok erken, getireceğiz size bir alex agbo ile bir dugbatey!

Kardeşim siz bulursunuz iyi iki adam. Bekliyoruz. Kalitelisinen bir çakma Drogba neden olmasın. Şaka bir yana adam bizde coşuyormuş Chelsea'ye 20 milyon euro ya satıyormuşuz.  ;D ;D

samsunmania

Alıntı yapılan: 35ama55 - 03 Ocak 2009, 00:30:33
Hasselbaink'i sattgımız gibi dimi abi  ;D ;D ;D :P

Valla ağızımdan aldın kardeş yazacaktım vazgeçtim. Hyppia'yı da unutma.

mehmet yılmaz

Arkadaşlar lütfen bizi başkalarıyla karıştırmayın :)

Biz bulursak en ucuzunu ama en kralını buluruz. Listemizi açıklarsak dudak uçuklamasından 8 gün rapor alırsınız valla! :)

Drogba'nın hala oğlu varmış, garsonluk yapıyormuş ama zenci olsun çamurdan olsun be abi... Üç kere top sektirdi mi yeter, çok birşey aramıyoruz biz. Sefa ve Sercan bile oynuyor 11'de, Garson Mbazumantungalo da oynar herhalde...

samsunmania

Alıntı yapılan: samsuni - 03 Ocak 2009, 00:39:20
Arkadaşlar lütfen bizi başkalarıyla karıştırmayın :)

Biz bulursak en ucuzunu ama en kralını buluruz. Listemizi açıklarsak dudak uçuklamasından 8 gün rapor alırsınız valla! :)

Drogba'nın hala oğlu varmış, garsonluk yapıyormuş ama zenci olsun çamurdan olsun be abi... Üç kere top sektirdi mi yeter, çok birşey aramıyoruz biz. Sefa ve Sercan bile oynuyor 11'de, Garson Mbazumantungalo da oynar herhalde...

Canım kardeşime yakışır.
Sen öyle iki adam bul yeter. Ben ağzım burnum komple uçuklarım seve seve. ;D ;D

mehmet yılmaz

Şaka bir yana, Samsunkopat'ın elinde bir liste var. Ama gönlümüze göre bir liste değil, kısıtlanmış bir liste. Mesela Lazarus Kaimbi diye bir adam izlemiş Samsunkopat, bir hafta onu anlattı bana. Google'da yazabilirsiniz. Fakat maalesef hem bütçemizi sarsıyor hem de yaş haddine takılıyor o...

Bu yüzden 18-19 yaşında ve henüz profesyonel olmamış iki adam bulmamız lazım. Listede var isimler lakin bizatihi seyretmek lazım. O yaştaki çocuklaın maliyeti olmuyor zaten, TFF'ye şikayete de gitmezler! :)

Yarın tekrar Güney Afrika'ya geçecek Samsunkopat; orada izleyip bulmaya çalışacak. İnşallah istediğimiz kriterde çocuklar buluruz.

Ben hayli umutluyum doğrusu..

samsunmania

Alıntı yapılan: samsuni - 03 Ocak 2009, 00:51:03
Şaka bir yana, Samsunkopat'ın elinde bir liste var. Ama gönlümüze göre bir liste değil, kısıtlanmış bir liste. Mesela Lazarus Kaimbi diye bir adam izlemiş Samsunkopat, bir hafta onu anlattı bana. Google'da yazabilirsiniz. Fakat maalesef hem bütçemizi sarsıyor hem de yaş haddine takılıyor o...

Bu yüzden 18-19 yaşında ve henüz profesyonel olmamış iki adam bulmamız lazım. Listede var isimler lakin bizatihi seyretmek lazım. O yaştaki çocuklaın maliyeti olmuyor zaten, TFF'ye şikayete de gitmezler! :)

Yarın tekrar Güney Afrika'ya geçecek Samsunkopat; orada izleyip bulmaya çalışacak. İnşallah istediğimiz kriterde çocuklar buluruz.

Ben hayli umutluyum doğrusu..

İnşallah kardeşim. Ümitle bekliyoruz.