Celil Sağır açık çağrımıza cevap verdi ve sitemize yazdı ( Sf.1 )

Başlatan yönetici, 26 Eylül 2008, 17:01:42

« önceki - sonraki »

Sioux

İm-pa-ra-torrr Celil-Celil.
Ben hakkım varsa helal ettim sana. Ara sıra üzsen de bize çok mutluluk yaşattın. Nası koydun ama Trabzona Avni Akerde?

beşnumara

27 Eylül 2008, 01:39:28 #31 Son düzenlenme: 27 Eylül 2008, 01:43:42 kral samsunlu
sevgili imparatorumuz celil istemeyerek de olsa zorda kaldığı için bazı hatalara sürüldü.açıkçası yüzüstü bırakıldı celil abinin şu sözünü hatırlıyorum.bir gün başkan olacam bu yöneticilere samsunspor nasıl yönetilir göstereceğim demişti. fakat celili samsunspordan uzaklaştıran güçler yarın bir gün başkanlığa yöneticiliğe de yaklaştırmıcaklar tıpkı ismail başkanımıza yaptıkları gibi.inşaallah yanılırım inşaallah başımıza hakiki samsunsporlular gelir.bu arada celil abi samsunsporlular bazı gelişen olaylar karşısında tepkisiz kaldılar gibi bir şeyler demiş. o hususta haklı samsunda artık samsunspora sahip çıkan iyice azaldı.hal böyle iken bir de gruplar da artınca farklı farklı düşünceler de arttı.bunun sonucunda kim ne yapacağını bilemiyo.keşke birlik olsak hep beraber tepkimizi verebilsek ama bu sadece yazdığımızla söylediğimizle kalıyor

beşnumara

Alıntı yapılan: 35ama55 - 27 Eylül 2008, 01:20:11
bizde isterdik eskisi gibi olsun ama ne Serkan kral gibi ne Celil imparator gibi ne de Cenk eskısı gibi  .. bizim elimizden gelen onlara gereken hakettıklerı vefayı gostermek ama o gunlerı yad ederken de günümüzü unutmayalım şimdi de Sercan-Sefa elele diyelim Hakan'ı İsmail'i bağrımıza basalım Samsunlu olduklarını onlara hıssettırelım çünkü onların bir İsmail Uynaık'ları yok ...
çok güzel söylemişsin onların ismail uyanığı yok serkanla celilin büyük topçu olmalarındaki en büyük etken ismail uyanıktı.

tuzlalı

Yeniden herkeze merhaba.

Celil Sağır;

İsmi Samsunsporla özdeşleşmiş, efsane futbolcu.
Samsunspor yakın tarihinin inişli çıkışlı döneminde önemli katkıları olmuş oyuncuların başında geliyor. Onu hala çok seviyoruz.

Açıklamaları için teşekkürler, son derece iyi oldu. Son yıllarda onu basından takip eden biri olarak kendisi hakkında aklım bir hayli karışıktı. Basından yansıyan Celil karakteriyle, zihnimde canlandırdığım Celili mukayese etmek hayal kırıklığı yaşatıyordu. Tüm yaşananlara ve hatalara rağmen onun, yıllarca emek verip ekmeğini yediği Samsunspora olan gönül bağı zaten olmasını beklediğimiz birşey. En azından bu konuda mutluyum.

"Samsuni" ninde dediği gibi sadece Celil hatalı değil tabii bu süreçteki olumsuzluklarda. Samsunsporu idare eden, yönetmesi ve katkı yapması gereken, destekleyen, yazan çizen herkezin kesinlikle payı var maalesef. Yapılması gereken görevler layıkıyla yapılmadığı için zaten bu durumdayız.

Celilin bu süreçte bence herşeye rağmen en önemli bir başka hatası bu açıklamayı yapmakta geç kalmasıdır. Bir taraftar gözü ve sorumluluğuyla en azından bizlerin doğru tepkiyi verebilmemiz adına, bunca karmaşa içinde basına yansıyan beyanatları durumu daha da karmaşık hale getirdi. Maalesef kendisi başta olmak üzere herkez üzüldü ve kaybetti.

Samsunsporlu Celil Sağır son dakikada kulüp bulan bir oyuncu olmamalı. Transfer döneminin son saatlerine kadar idarecilerden haber beklemek yerine taraftar kozunu oynamalıydı. 
Bizlerin Celil Sağır, kendisininde Samsunspor sevdasının devamı adına taraftarı yanına almalıydı diye düşünüyorum.

Etkisiz gördüğü Samsunspor tribünleri, doğruları bildiği müddetçe Samsunspor menfaatleri doğrultusunda üzerine düşeni yapacak güçtedir.

Herkez gider, herkez değişir, gitmeyecek ve değişmeyecek olan Samsunspor ismi ve gerçek Samsunsporlulardır.

Biz seni herşeye rağmen gerçek Samsunsporluların başında sayar, saymak isteriz.

Recep

Alıntı yapılan: kumkoylu ahmet - 27 Eylül 2008, 00:42:13
tesekkurler celil sagir
oncelikle hakkimiz varsa helal olsun.sonra celil sagir hakkinda ben sayfa baslattim acdim burda nekadarda dusmanin varmis ogrendim.Allahdan konusdunda simdi senin hakkinda yazilanlari gorsunler seni karalayanlari neredeler??

onca emek verdin sen samsunspora seni samsunsporsuz samsunsporuda sensiz dusenemiyorum.sen hak etmedin butun bunlari en iyisini sen hakettin.Ben hayatimda senin gibi gelmis gecmis bir futbolcu daha gormedim.tamam malatyaspor dusmanimiz sonsuza kadar ama sen bizim yani benim dusmanim degilsin senin basarili olmani emenni ederim sevgili kardesim.
basarilarin devamini en icden dileklerimle seni herzaman takip etcem istedigin takimda ol.
mubarek gecende kutlu olsun.

sevgiler saygilar
Ahmet SONKAYA
Hollanda
ya arkadaş sen n e kadar saçma düşünüyor ve yazıyorsun celil sağır hataları olabileceğini kabul ediyor ve helallik istiyor benim kafamda hala sorular olabilir ama bu hataları tek taraflı yapmadı bazılarının gazıyla kendisininde dediği gibi bu bazen futbolcu bazen yöneticilerin
genede düşünüp yazdığı ve helallik istemesi bile çok güzel bir olayken sen kendinin ne yaptığını zannediyorsun yok düşmanmış yok haklıymış o yazı yazanlar hala burda vede inanmış olduğu SAMSUNSPOR davası için sonuna kadar yazacak bunu böyle bil bizim için şahıslar her zaman ikinci sıradadır vede yazdığın yazıları ikinci kez okuyup öyle at
sevgili Celil Sağır kraldan çok kralcı arkadaşlar yüzünden bu sitede senin hakkındaki yorumlar daha da derinleşti ve halada bazıları bunun için uğraşıyor ama şunda çok samimiyim hala gözümün önünden özkan serçenin çekmiş olduğu o videodaki paraları yok ama otobüsleri var lafı aklımdan gitmiyor bu benim için bir gönül sızısı
yazdığın yazıda sonuna kadar samimi olduğunu düşünüyorum ama lütfen bundan sonra yeni bir sayfa ile birlikte kimsenin seni kullanmasına izin verme ve bizim gönlümüzdeki değerini kaybetme eğer bende bir hakkın varsa helal olsun ama SAMSUNSPORUMA bile bile haksızlık ettiysen(bilerek edeceğine ihtimal bile vermek istemiyorum) onun hakkında bir şey söylenemez Allah bundan sonraki hayatında başarılar nasip etsin

gozgoz yýlmaz

Tarihimiz ve arşivimiz bölümünde bir Celil Sağır başlığı var.

http://www.samsunspor.biz/forum/index.php?topic=3776.0

O başlık hayli ilginç olmuş. İlk 4 sayfaya kadar herkes İmparator Celil diyor, sonrasında ise ilk başlarda Celil'i yere göğe koyamayanlar bu kez onu yerin dibine sokuyor. Benim anladığım şu, hepimizi Celil çok hatta en çok seviyoruz ama bazı hataları yüzünden de en çok ona kızıyoruz.

Ben onunla ilgili yazdıklarımın arkasındayım;

Celil... Celil... Celil...

Artık bana yine beş harften oluşan ve yer olarak üç harfi tutan başka birşeyi de çağrıştırmaya başladı.

Bir insanda Allah vergisi bir futbool yeteneği bu kadar olur, 19 yaşında Samsunspor'un oyunu değiştiren oyuncularından olur, istikrar abidesi olur, tribünlerin sevgilisi olur, Samsunspor'un simgelerinden olur, harbiden topçunun şahı olur ama be kardeşim, bir insan bu kadar mı "cahil" davranır?

Celil artık 19-20 yaşında değil. Milli takım otobüsünden indiği zamanki gibi 23 yaşında da değil. 34 yaşına gelmiş ve bırakın sadece genç futbolcuları, topluma da örnek olması gereken birisi. Tamam, bir Aykut Kocaman, bir Ümit Özat olmasını da beklemiyorum ama daha tecrübeli olmalıydı. Nuri Asan'ı, Gozgoz Yılmaz'ı dinlemeliydi büyüklerinden; samsunspor kaptanı nasıl davranmalı bilmeliydi.

Yıllar önce de kaza sonrası Fatih Uraz, kendisine gelip, abi bize çok az para verdiler, yönetimle konuşr musun?" diyen genç futbolcuların sözcüsü olarak yönetime gitmiş, kavga etmiş ama bir de bakmış ki, o genç oyuncular yönetimle anlaşmış, Fatih ise "paragöz" denilerek takımdan ayrılmış. Celil de gaza gelmemeliydi, Caner, Serkan, Hakkı, Kenan, Can... Bunlar da takımın diğer kaptanlarıydı mesela. Bunlar da isyancıydılar. Niye onların bu konuda adı çıkmadı? Sebebini bilmiyorum ben.

İşin yönetim boyutuna gelince... Kendini anlatamamış, basında da onu çok seven taraftarları bile kızdıracak haberlere konu olmuş bir Celil'le çalışmak istememeleri onların tasarrufundadır. Ben olsan Celil'den asla vazgeçmezdim ama madem öyle istemişler saygı duymak lazım. ( O halde Celil'in ayarında bir topçu alacaksın ki Turgut'la zor zenaat top taşımayacaksın kanattan. )

Şimdi görünen şu, Celil, Samsunspor'dan 1.250.000 lira alacağım var diyor ve bunu belgelerle ortaya koyduğunu ifade ediyor. Yönetim ise duyduğumuz kadarıyla bunun aslında Celil'in değil Samsunspor üzerinden reklam yapanlar tayfasının önde gelenlerinden Hüseyin Başgöl'ün sözde ( çünkü daha önce vaz geçtiğini açıklamıştı ve miktar da o kadar değildi. ) alacağı olduğunu; Celil'i, Başgöl'e olan borcuna karşılık Başgöl'ün kullandığını iddia ediyor. ( Celil geçen sezon 500.000 liraya anlaştı, bu miktarda alacağı olması için eski dönemlerden olması lazım. Biz biliyoruz ki İsmail Uyanık, başkanlığı bıraktığında ekonomik olarak zor durumda olmasına rağmen kendi dönemine ait hiç bir alacaklı futbolcu bırakmamıştı. Öyleyse eğer böyle bir fazla alacak varsa bu Adnan Ölmez döneminindir. )

Açıkçası karışık bir durum, inşallah en kısa sürede kişilerin değil Samsunspor'un menfaatleri doğrultusunda çözülür.

Gönül bugün burada Celil'in hafta içi kupa maçında Antalya defansını daıtıp attırdığı golü ve geçtiğimiz tutu yazmak isterdi; pazar günü Güngören maçında 55 numaralı Celil'i izletmek için yanımda bir-iki kişi daha getireceğim demek isterdi.

Nedir bu kara yazımız bizim?

Son olarak Celil benim için hiç tartışmasız Samsunspor'un en büyük futbolcularındandır, kızmamız sevgimizdenir.

ali ihsan

Yeni nesilin Samsunsporlu olmasında en büyük etkenlerdendir Celil Sağır.Onu izlemek ve Samsunspor formasıyla görmek ne büyük keyifti.Belki siteminde haklı ona yeterince sahip çıkamadık.Hakkımız sonuna kadar helal olsun.İnşallah tekrar 55 numaralı formayı giymek nasip olur İMPARATORA.

kuzey55

Alıntı yapılan: kumkoylu ahmet - 27 Eylül 2008, 00:42:13
tesekkurler celil sagir
oncelikle hakkimiz varsa helal olsun.sonra celil sagir hakkinda ben sayfa baslattim acdim burda nekadarda dusmanin varmis ogrendim.Allahdan konusdunda simdi senin hakkinda yazilanlari gorsunler seni karalayanlari neredeler??

onca emek verdin sen samsunspora seni samsunsporsuz samsunsporuda sensiz dusenemiyorum.sen hak etmedin butun bunlari en iyisini sen hakettin.Ben hayatimda senin gibi gelmis gecmis bir futbolcu daha gormedim.tamam malatyaspor dusmanimiz sonsuza kadar ama sen bizim yani benim dusmanim degilsin senin basarili olmani emenni ederim sevgili kardesim.
basarilarin devamini en icden dileklerimle seni herzaman takip etcem istedigin takimda ol.
mubarek gecende kutlu olsun.

sevgiler saygilar
Ahmet SONKAYA
Hollanda

sen hangi takımda olursa olsun celili desteklersin.bizler hangi oyuncu oynarsa oynasın SAMSUNSPOR u destekleriz.işte aramızdaki fark bu? ben celilsiz bir samsunspor u gayet de düşünebiliyorum...futbolculuğuna kimsenin lafı olamaz bu ligin en iyi kanat oyuncusu bana göre ama yaptığı hatalardan dolayı -ki kendi de kabul ediyo- bugün bu açıklamayı yapma gereği duydu.gecen sene SAMSUNSPOR un adını karalayanlar bunlardı.ne çabuk unutuyoruz...benim için gerçek İMPARATOR KENAN dır...kaç defa duydunuz bu adamın ağzından paramı verin,oynamam cinsinden konuşmlar..yada adı hacizle yada para ile ilgili konuda kaç defa ön plana çıktı.adam gibi terinin son damlasına kadar en zor zamanımızda yanımızda oldu hep.şimdi bu adama nankörlük yapmıyormuyuz...sonuc itibariyle ben samsunsporluyum,celil olsun,ahmet olsun,mehmet olsun farketmez...adam gibi oynayanı alkışlar başka türlü davrananı da yuhalarım...şimdi yeni krallar,imparatorlar peşinde koşalım.

selahattin55

her kesin de belirttiği gibi celil samsunspr tarihine geçen en başarılı futbolcusudur.ve celili seyretmek ayrı bir zevktir.bizimde bilmediğimiz şeyler muhakak vardır.son 3 yıldır en çok ona kızdık neden kızacak yönetici futbolcu yokmuyduda sadece celile kızdık herşeyi ondan bekledik.çünkü o samsunsporun beyni ve herşeyiydi.celile kadar herkes görvini yaptıda bir tek celil mi yapmadı.
beni üzen ve celili yanlış yaptı diye kızdığım konu şudur.seni herkes bağrına basmış imparator demiş futbol hayatını sonu gelmişsin daha akıllı davranıp herşeye karışmasaydı.ve özellikle şo h.başgöle resmen kuklalık yaptı onun maşası gibi haraket etti.bu da taraftarın ona bakış açısını değitirdi.ama sonuçta hepimiz insanız hatalar bizim içindir.o da anlamış ama geç.yinede açıklamaları için ona teşekkür ederim.istese yapmaz ama hala samsunspor ve taraftarına karşı içinde birşeyler var demekki.ona futbol hayatında başarılar dilemek isterdim ama malatyada oynadığı için gerek yok.başka takıma giderse başarılar diler ALLAH yolunu açık etsin.inşallah bir gün SAMSUNSPORU muzun başına teknikdirektör olarak gelir bıraktığı yerden devam eder.çünkü o bu takımın ne puanını sattı.nede lig şampiyonluğunu sattı.

Sercan

Alıntı yapılan: selahattin55 - 27 Eylül 2008, 12:26:59
çünkü o bu takımın ne puanını sattı.nede lig şampiyonluğunu sattı.

aynen ktılıyorum belkide şimdi nerelerde olacaktık....

fanli03

Halk gazetesindeki röportajınıda okudum  umarım seni bir gün samsunsporda teknik direktör olarak görürüz ama ne olursa olsun ANTİMALATYA(bu değişmezz)

jean

celil abi bana formani yollamistin taa buraya hemde kargo parasini bile cepten vererek abi senin icin gitmesin diye yuruyus olmustu sahip cikmadi yazmisin sanirim o olaydan haberin yok senden ricam futbolu birakmadan serkan-cenk-celil uclusuyle vede iyi yonetimle son bir hamle yapip su takimi cikaralim sonra guzel bir jubile yapalim tek istedgim bu ne yaziki olmicak sanirim

nomak55

celilin bu takımdaki misyonu bitmedi celil her zaman bizim öz evladımız inş. önce t..direktor sonrada başkan olarak goruruz bu takımın basında

SamsunluReis

Öncelikle Celil abimize hakkımız helal olsun. O bizim imparatorumuz ve herzaman da öle olacakk artık bu sene geçtii, inşallah senii seneye yine o 55 numaralı formanla SAMSUNSPOR'a bekliyoruzz yine eskisi gibii senii trübinlere çağırmakk imparator celil diye çağırmakk istiyoruzz... eğer buda olmazsa senii tekniktrektör olarakda beklerizz yanii abicim anlicann senii herzaman istiyoruzz...

FaT1h

celil abim acıklamaların için bizi aydınlattıgın için cok teşkkur edrim ilk önce bize hakkın gecmiştir bu konuda hakkımız helaldir ama düşman takıma gitmen bizi mahveden notkadır az para alıp süper lig takımına giseydinde imparatorumuz gol attı diye sevinseydik ama malatya bizi yıkdı imparator inşl. yolun acık olur ÖZÜMÜZÜ UNUTMAYIZ BİZ...