DVD Film Tavsiyesi

Başlatan edmontdante, 25 Şubat 2009, 12:51:42

« önceki - sonraki »

Ollivanders

12 Nisan 2009, 15:41:17 #150 Son düzenlenme: 18 Nisan 2009, 15:15:46 edmontdante
Requiem For a Dream

yorumlarda psikopat film diye geçer :)

edmontdante

13 Nisan 2009, 23:56:18 #151 Son düzenlenme: 18 Nisan 2009, 15:16:11 edmontdante
"The Delibalta Show",bu akşam 19 Mayıs'taydı.Şiddetle tavsiye edilir

YaşarDoğu

Alıntı yapılan: edmontdante - 13 Nisan 2009, 23:56:18
The Delibalta Show,bu akşam 19 Mayıs'taydı.Şiddetle tavsiye edilir

;D ;D ;D

Efsane Meskenler

AlıntıRobert Redford Son kale de süperdir.

bu filmi tek geçerim

edmontdante

17 Nisan 2009, 14:59:18 #154 Son düzenlenme: 18 Nisan 2009, 15:18:32 edmontdante
Alıntı yapılan: Clint_Eastwood - 31 Mart 2009, 17:19:05
BROTHERHOOD OF WAR (2004)

Uzun uğraşlar sonucu filmi indirmeyi ve dvdye yazdırmayı başardım.Bu başlıkta bir tek bu film  tavsiye edilmiş olsa bile başlık amacına ulaşmış demektir.Çünkü öyle böyle bir film değil.İçinde bir çok gelişmeyi barındıran mükemmel bir savaş filmi.Savaşın içinde başka konular da işlenmiş.Savaş sahneleri, kullanılan insan sayısı ve olaylar açısından oldukça gerçekci.Bir kaç sahnesi vardı ki hakikaten yapılmalı mıydı yapılmamalı mıydı anlam veremedim ama bana göre 8.5/10 luk bir film.Piyasaya dvd olarak girmemesi enteresan böyle bir filmin.Kesinlikle izleyin.

NOT:Bu arada benim kendimce yaptığım puanlamalarda benim için 10/10 luk film CESURYÜREK olduğundan CESURYÜREK baz alınmıştır

edmontdante

Alıntı yapılan: Clint_Eastwood - 25 Şubat 2009, 21:27:50
Son dönemde izlediğim, beğendiğim size de tasiye edebileceğim filmler ve imdb linkleri...
Gran Torino
http://www.imdb.com/title/tt1205489/

GRAN TORINO (2008)

Clint EASTWOOD
İMDB Puanı:8.4/10

Clint EASTWOOD'un  mimikleri ve ifade şekli  süper.Ayrıca Clint EASTWOOD'u oyuncu olarak  görmek benim için hep güzel olmuştur westernleri ile büyüdüğüm  için.2 saatlik film görülmeye değer

Emekli otomobil işçisi Walt Kowalski günlerini evde yaptığı tamirat, bira ve berberine yaptığı aylık ziyaretlerle geçirmektedir. Ölen karısının son arzusu kilisede günahlarını itiraf etmesi yönünde olsa da M-1 piyade tüfeğini temiz ve hazır bulunduran, hayata küsmüş bir Kore Savaşı gazisi olan Walt için itiraf edecek hiçbir şey yoktur ve köpeği Daisy'den başka kimseye içini dökecek kadar güvenmemektedir.

Bir zamanlar komşusu olarak adlandırdığı kişilerin hepsi taşınmış ya da vefat etmişler, yerlerini nefret ettiği, Güneydoğu Asya kökenli Hmong göçmenlerine bırakmışlardır. Gördüğü hemen her şeye kızmaktadır: sarkık yağmur olukları; fazla büyümüş çimler; etrafını saran yabancı yüzler; mahallenin kendilerine ait olduğunu sanan amaçsız Hmong, Latin ve Afrika-Amerika gençlerinden oluşan çeteler; büyüyüp birer yabancı olan çocukları

**KaR6**

ben bi ayıbımı farkettim, scarface i henuz izlememişim ;D bugun onu 'alıyorum' torrent üzerinden, izledikten sonra yazıcam yorumumu ;D

edmontdante

Alıntı yapılan: **KaR6** - 18 Nisan 2009, 14:34:46
ben bi ayıbımı farkettim, scarface i henuz izlememişim ;D bugun onu 'alıyorum' torrent üzerinden, izledikten sonra yazıcam yorumumu ;D

Ben de  "SERPICO"yu indirdim bu akşam izleyeceğim.Bakalım Serpico mu? Scarface mi? Carlito's Way mi?

SERPİCO (1973)

Al PACINO
İMDB Puanı:7.7/10

1970'ler. New York'un bir suç şehri olmaktan çıkmasına henüz on yıllar var. Polis gücüne yeni katılan hipi görünüşlü genç Frank Serpico'nun, birlikte devriyeye çıktığı arkadaşlarından tek farkı şehrin entel kesiminde yaşaması ve sakal uzatması değil, kesinlikle rüşvet almaması ve dünyayı daha iyi bir yer yapacağını sanmasıdır.

Frank'ın tutumu bir süre sonra hem sokaktaki azıllı suçluları hem de onlarla işbirliği yapan çalışma arkadaşlarını rahatsız edecektir. Kirliliğin etrafını sardığını farkettiğinde, kokuşmuşluğun uzandığı yerleri görüp dehşete kapılacak ve kendi hayatının da tehlikede olduğunu anlayacaktır.

edmontdante

Bence  Sıralama Carlito's Way-Scarface-Serpico.
Üçü de izlenmesi gereken filmler.Özellikle Al Pacino hayranları için

ali ihsan

Alıntı yapılan: edmontdante - 25 Mart 2009, 23:05:54
İŞTE ALEMİN KRALI : ))

THE LAST OF THE MOHICANS-SON MOHİKAN (1992)

Bana 5 film say deseniz birisi mutlaka Son Mohikan olur.Bence her yönüyle mükemmel bir film.Zaten müziklerini anlatmaya gerek yok.Aradan 17 yıl geçmiş olsada görsellik açısından günümüz filmlerinden aşağı kalır yanı yok.TV de defalarca gösterildi bilmeyen çok az insan vardır bu sebeple tavsiye etmeye gerekte yok ama ben yine de bu başlıkta bulunmasını istedim.

1757 yılında İngiliz ve Fransız kuvvetleri arasında Amerikan kolonileri kontrol etmek için verilen savaş üçüncü yılına girmektedir. Bu tehlikeli sınırlarda yaşayan, Mohikan Chingachgook'un oğlu olan Hawkeye bir pusuya düşen İngilizleri kurtarır. Bu kişilerin içinde Cora Munro da vardır. Hawkeye bu insanlara güvenli bir yolculuk sağlamak için onlara rehberlik etmeyi kabul eder. Ancak kader bu insanları hayatta kalmak için savaşmaya ve birbirlerine destek olmaya zorlar

Tek kelimeyle ŞAHANE ...

**KaR6**

23 Nisan 2009, 01:52:52 #160 Son düzenlenme: 23 Nisan 2009, 11:05:11 edmontdante
Eternal Sunshine Of The Spotless Mind-SİL BAŞTAN (2004)

Jim Carrey-Kate Winslet- yuzuklerin efendisindeki çocuk-bi de sipidermandaki kız oynuyo ;D
İMDB Puanı :8.5/10

valla ask mı desem duygusal mı desem bilemedim ama 55 numara film olmus.. özgun konusu ile izleyenlere hos suprizler yasatıyor.. bence izleyin.. beğenmezseniz sorumluluk kabul etmem ama..

Joel Barish (Jim Carrey)'in eski sevgilisi Clementine (Kate Winslet) yaşadıkları iki yıllık ilişkiye dair tüm anılarını gizemli tıbbi bir müdahale ile kafasından sildirir. Bunu öğrenen Joel çok üzülür ve aynı prosedürü kendi üzerinde uygulatmaya karar verir. Bütün anılarını sildirmek için derin uykuya yattığında, gözlerinin önünden Clementine ile yaşadığı günler geçer. Joel aslında Clementine'i unutmak istemediğini anlar ve müdahaleyi durdurmak için çabalar.

edmontdante

23 Nisan 2009, 11:07:56 #161 Son düzenlenme: 23 Nisan 2009, 11:11:36 edmontdante
Alıntı yapılan: **KaR6** - 23 Nisan 2009, 01:52:52
Eternal Sunshine Of The Spotless Mind-SİL BAŞTAN (2004)
Jim Carrey
Valla ask mı desem duygusal mı desem bilemedim ama 55 numara film olmus.. özgun konusu ile izleyenlere hos suprizler yasatıyor.. bence izleyin.. beğenmezseniz sorumluluk kabul etmem ama..

Bu Jim Carrey'e ısınamadım gitti.Galiba iyi izlediğim filmlerinde  aşırı sulu karakterlerinden ötürü.Sanki her filmde öyleymiş gibime geliyor.Bu filmin orjinal dvdsini satın aldığım halde 6 aydır rafta duruyor.Bu süre içinde onlarca film izledim ama elim bir türlü bu filme gitmedi.Ama Kar6 sen 55 numara dediysen İMDB de 8.5 verdiyse izlemek gerekiyor.Böylece belki  bahsitteğim önyargım da değişmiş olur.

**KaR6**

abi, jim carrey tarzının tamamen dısında bi performans.. carrey=komedi denklemini bozmus yani.. kate zaten oscarlı insan ona laf etmek bana düşmez ama izle mutlaka.. hele film hakkında hiçbirşey bilmiyorsan kesin izle, ben püf noktasını duymustum daha önce o yuzden şok etkisi yaratmadı bende ama teyzem yanımdaydı, bilmiyodu o, böyle düştü çene aşşagı, cok duygusallaştı valla ;D

ali ihsan

Alıntı yapılan: edmontdante - 23 Mart 2009, 08:57:48
TAKEN-96 SAAT (2008)

LIAM NEESON-MAGGIE GRACE
İMDB PUANI:8.0/10

Çok sıkı bir aksiyon.Konuya bakınca bir babanın kaçırılan kızını kurtarması insana sıradan geliyor ve filmden uzaklaştırıyor .Açık söyleyim ben filmi geçen hafta alacaktım ama konusunu okuyunca  vazgeçtim dün tavsiye üzerine aldım.Çok sağlam bir film kesinlikle izleyin derim.Liam NEESON'u ilk kez bu kadar başarılı gördüm.Audi'lere hasta kaldım bu arada.

Aynı dönemde çıkan ve önceki sayfalarda bahsi geçen Kartal Göz'le kıyaslanamayacak bir film bence

Kızının kaçırılışını, cep telefonu bağlantısında hiçbir şey yapamadan dinleyen bir babanın durumundan daha kötü ne olabilir? Kâbus gibi bu durum, eski bir gizli ajan olan Bryan'ın başına gelir. Genç kadınları satan bir çetenin elinden kızını kurtarmak için önünde çok kısa bir zaman vardır. Ancak Bryan'ın önünde çözülmesi gereken ilk sorun, kendisinin Los Angeles'te, kaçırılan kızının ise Paris'te olmasıdır.

Dün akşam seyrettim bu filmi.Gerçekten çok iyi bir aksiyon filmi.İzleyin pişman olmayacaksınınz.

Ollivanders

Alıntı yapılan: 35ama55 - 28 Nisan 2009, 14:29:26
Bu sıralar izlediğimiz tek film :

Bir Devin Çöküşü-Samsunspor

ibretlik bir film...