TFF 1. LİG 2020/2021 6. HAFTA | Eskişehirspor 0 - 1 SAMSUNSPOR'umuz

Başlatan Lusage, 17 Ekim 2020, 22:03:58

« önceki - sonraki »

Sadece Samsunspor

Macin son 8dksi daha konusmayacam fazla gunaha girmek istemiyorum dedim oturdugum mekanda. Yoksa ana avrat giriyordum. Kendimi zor tuttum. Nadir e bende kiziyorum ama kafa toplarinin yuzde 90ini indirdi. Gol atsa acilir. Son 20dk bitti cocuk kondusyonu yok malesef.

Ahmethan o pozisyonda ne dusundude vuramadi veya vurmadi tahmin edemiyorum resmen topa bakakaldi oylece.

Guido kalecinin ustune atiyor.

Velhasil Tomane hemen donmeli.

Gyasi pek bise yapmadi.

Yameogo iyi durumda.

Isimiz zor. Tam kadro olmadigimiz surece isimiz zor

elexir

Eskişehir yerine orta halli bir takım olsaydı vay halimize acil çözüm lazım bizimkiler oynadıkça formdan düşüyorlar böyle giderse işimiz zor, geçen haftadan çıkarttığımız ders bu olmamalı 😖

kaan

BAL ligi kalitesinde bir maç izledik.

Topu çok eziyoruz. Daha kötüsü ezmeyi de beceremiyoruz. ES-ES, bugün Altay'ın 6 attığı takım değildi. Çok iyi mücadele ettiler, önde bastılar. Rakiplerden kaza puanları toplayacaklardır. Fakat bizde beceriksiz ve kötüydük.

6 haftayı özetleyecek olursak;

Nurullah çok iyi durumda değil ama bariz bir sorun yaşamayız.

Kerem-Erhan-Caner-Erkam'la maalesef bu iş olmaz.

Ercan-Boli-Yameogo beklere göre daha iyi durumda.

Kubilay fırsat bulduğunda katkı verdi. Bazen eziliyor ama ısrar edilmeli.

Vukan'dan umutluyum. Buğra da katkı verecektir.

Plumain, Muhsin, Oğuz, Ferhat, Enes, Burak, Gyasi, Gökhan halen soru işareti.

Takımın tek forveti Tomane.. Nadir, Ahmethan'la maalesef bu lig dönmez.

evolution55

Bu maça stres baskı gözüyme bakıyorum, bakmak istiyorum. Hafta sonu da keçiörene basalım az nefes alalım daa

ask55

Siz heyecanlanıyor musunuz maçları izlerken ?
Bende hiç heyecan olmuyor ya beklentinizi düşürün bence.
Komedi filmi izliyormuşçasına izleyin.
Bu kadar çöpü bir araya nasıl getirdik.İstesek bu paralarla bu kadar kötü kadro kuramazdık.

KareAs55

devre arasına kadar ne toplarsak kardır mantalitesiyle devam edilmeli

Stoper

Eskişehirspor ile oynamak şans oldu bizim için, ağır bir yenilgi sonrası, deplasmanda gençlerle çıkan takıma karşı 3 puan... Bundan iyi senaryo olamazdı. Ne olursa olsun, üç puanı kaptık, Eskişehirspor sürpriz sonuçlar alacaktır. 

jean

Kevin boli neden yoktu bilgisi olan varmi acaba Nadir Çiftçi 2.golu bulup rahatlatamadi bir turlu takimi neyseki kazasiz atlattik

mehmet yılmaz

Gyasi o kadar kötü ki, rezil oynayan Plumain'e vile rahmet okuttu ya, inanılır gibi değil.
Ahmethan geçen yıl 3. forvetti. Bahattin ve Atabey'den fırsat kalırsa oynuyordu. Biz ilk 2'sini bile beğenmedik ama bu yeteneksiz ile devam ediyoruz. İlginç.
Nadir çok koşmuş. Eskişehir gibi zayıf ve geriden oyun kuramayan bir takıma karşı bu kadar koşması bir şey ifade etmiyor. Sen santraforsun, gol atman lazım.

Maalesef üç puana rağmen moral bozan bir maç çıkardık.

Desiqner

Transfer dönemi devam ederken başkana Ofeodu soruldu ve başkan asla yok öyle bir şey dedi. Keşke olsaymış..
Bugün burada futbolu benden daha iyi bilen abilerim ve kardeşlerimin de olduğuna inanıyor ve şu iddiada bulunuyorum. Bu sitenin içerisinden bir scout ekibi kurulsa eminim bu ligde rakipleri perişan edecek bir kadro kurulabilir. Çünkü Samsunsporumuz yıllardır PTT 1. lig oynadı ve hepimiz bu ligin gerçeklerine vakıf durumdayız. İster CSKA Sofya'dan gelsin ister Chelsea'den sahada yürüyen ve rakibi yıpratmayan hiç bir kanat bu ligde iş yapmaz. Gyasi'ye bakın , Plumain'e bakın ? Bugün kanatlarımızda Altay'daki Kappel ve Ofeodu olsa sadece onların kanat organizasyonları ile bile farklı bir oyun ortaya koyardık. Üzülüyorum başkanın emeğine...
Bu dönemin ardından scout ekibi de sorgulanmalıdır. Giresunspor'un Polonya 2. Ligdew Arka Gdynia'dan getirdiği Michal Nalepa gibi bir oyuncu getiremeyen scout'u biz de yapabiliriz herhalde.
Sonuç olarak en zor zamanlarda bile iyi kadrolara ve mücadeleye denk gelmiş bir taraftar olarak bugün bu bolluk içinde izlediğim futbola üzülüyorum. Umarım yanılırız ve her şey daha güzel olur.

SSKLA

Öncelikle bu maçta bile kendi gösteremeyen herhangi bir topçuya umut bağlamak en hafif tabir ile salaklıktır. Hazır olmayabilir, kondisyon eksiği de olabilir ancak bu maç öyle bir maç değil. İki senedir herkesin burnunu düzelttiği bir takıma karşı oynuyorsun (hani düşme olmadığı iyi oldu ligte güçsüz takımlar da kaldı denen takımlardan.) ve asla bir varlık gösteremiyorsun. Ya rakibi çok hafife alıyorsun ya da bilmiyorum. Gyasi'den ümitliydim bu maç itibari ile ona da ümidim kalmadı, alt ligte bile bulamayacağımız derecede zayıf bir takıma karşı hüner gösteremiyorsa haftasonu keçiörende nasıl kilit açacak, ads'ye karşı nasıl kilit açacak bu adam. Nadir her bakımdan sınıfta kaldı bu maçta. Vukan harika bir pas attı 50-60 metrelik sadecedümdüz koşsa gol olacak o düzeyde ve berbat bir top kontorlü ile karşısına defansı aldı ve onu da çalımlamaktan korktu, adımlamadı ve gol atmaktan vazgeçip şut çekti. Transferlerin hadi hazır olmadığını hala kabullenelim fakat geçen seneden bu ligin kadrosu kurulan takım iki senedir bu ligin çok altında olan takıma karşı bir şey yapamaması kabullenilebilir bir şey değil. Biz iyi çıkmışız bu lige...

Kalite eksikliği yadsınamaz tabii ki ancak benim bu dediklerimden gördüğüm şu takımın isteği yok. Transferlere de diğerlerine de tek tek bakınca fena cv'leri yok, oralarda forma giyebilen biri bu maçı parçalayabilmeli. Ancak olmuyor. Yameogo kadar topçuluğunuz yok mu? Bence gayet vardır ama ondaki istek sizde yok gibi.

Sonuç olarak, geriye 11 maç var. Gyasi bu kafa ve futbol ile olmaz. Nadir olmaz. Plumain şu ana kadar ki çizgisi ile olmaz. Vukan yabancı kontenjanı için biraz gereksiz lüks, çünkü şu ana kadar ki kalitesini bir Türk de sağlayabilir, buna rağmen transferlerimiz içinde en dişe dokunur performanslardan biri. Keremcan zaten solbekimiz var demek için yapılmış bir transferdi gözümde hep. Boli iyiydi, Bandırma maçı hariç, en iyi transferlerin de defans olması ne bileyim. Tomane için bir şey diyemiyorum bence olumlu şeyler yapıyor ama Batistuta değilse takımı tek başına sırtlaması beklemek de abesle iştigal olur. Buğra Çağıran orta sahada beni utandırdı beklentimden iyi ama ihtiyaçtan az. Yani görünen köy kılavuz istemiyor kadro mühendisliği de, scout ekibi de, takım isteği de 6 haftada sınıfta kaldı. Bu maçın aması yok, bahanesi yok. İnşallah önümüzdeki iki haftadan iki puan çıkartabiliriz. Kafana göre Samsunum.

eprianu

Gerek içinde bulunduğumuz durumla gerekse son maçla ilgili olumsuz yönleri birçok renktaşımız dile getirmiş. Biraz da olumlu yönlerden bahsedelim diyorum.

Eğer orta sahada istikrarı sağlayabilirsek Savicević çok etkili olur. Gördüğüm kadarıyla ayağı gerçekten çok iyi. Ben olsam Savicević'in arkasında Muhsin-Ferhat-Oğuz üçlüsünden ikisini tercih ederdim.

Yameogo geçen maç olduğu gibi bu maçta da çok iyiydi. Çok net bir pozisyonda ipten aldı bizi. Defans hattında Boli- Yameogo ikilisi denenebilir.

Sözlerim yanlış anlaşılmasın. Kimseye takımı, kadro mühendisliğini ve yönetimi eleştirmeyin diyemem, deme hakkına sahip değilim. Ancak şunu da anlatmadan geçemeyeceğim. Geçen sezonun başlarına kadar ben de gördüğümü sosyal medyada yazan, takımı eleştiren biriydim. Ancak sosyal medyadaki bu eleştiriler, maç çıkışlarında taraftarların Yüksel Yıldırım'a yakınması İsmail Uyanık'ın elimizden kayıp gitmesine sebep oldu.

Son dönemde camiada can sıkıcı şeyler oluyor. Yüksel Yıldırım yalnız bırakılıyor. Son tv programında anlattıklarını göz önünde bulundurursak birileri Yıldırım ile uğraşıyor. Ben derim ki aklı selim insanlar olarak biraz itidalli olmalıyız.

Şehirde genel bir kanı hakim: Kimse Yüksel Yıldırım'a bir şey yapamaz. Arkadaşlar, dostlar! Bu şehirde Menteşoğlu harcanmış. Belki Yüksel Yıldırım kadar büyük değildi bilemiyorum ama para babası bir adamın ayağını kaydırmışlar.

Velhasıl Yüksel Yıldırım'a sahip çıkmalıyız. Hepimiz sahadaki oyundan, ruhsuzluktan yakınıyoruz ancak bu duruma en çok üzülen Ertuğrul Sağlam değil midir? Çözüm arayışı içindedir mutlaka. Ama biraz adama da hak vermek lazım. Biz ligi geç bitirdik, kadroda değişiklikler yaptık. 2 hazırlık maçı ile lige başladık. Üstüne sakatlık ve korona vakaları nedeniyle üst üste 2 maça aynı kadroyla çıkamadık. Her hafta bambaşka bir ekiple sahadayız.

Sözün özü şu arkadaşlar; belki büyük belki küçük ama camiada bir yangın var. Biz de bu yangına körükle gitmeyelim. Eleştireceksek de burada eleştirelim. Yüksel Yıldırım'ı etiketleyerek yapılan her eleştiri camia içini daha da karıştırır. Kadro mühendisliğinde sorun varmış. Doğru veya yanlış, bunu Yüksel. Yıldırım'ı etiketleyerek paylaşmak bize şu anda ne kazandıracak? Devre arasına kadar iyi veya kötü bu kadro ile devam etmek zorundayız.

Erkurt Tutu'nun bile Yıldırım'dan 2 milyon koparmaya çalıştığı bir dönemi yaşıyoruz. Uyanık ile yolları ayırdığında çok kızdım, eleştirdim ancak şu da bir gerçek: Adam amatöre giden takıma 150 milyon yatırdı. Varsın biraz kredisi olsun. Adam 2 senedir futbolla ilgileniyor. Bırakalım hata yapa yapa öğrensin. Biz bir sezon hariç son 15 yılda Süper Lig yüzü görmemişiz. Bir sene daha burada kalmak bize zor gelmemeli.

Bunlar benim görüşlerim. Kimseye "böyle olacaksın" gibi bir imada bulunmadım. Sözlerimi şahsi anlamayın lütfen. Saygılarımla.

brigand

Maça dair ne kadar yazarsam yazayım bitmeyecek yorumlarım var gibi hissediyorum.
İlk olarak bu maç; futbolcular üzerinde form tutma, moral motivasyonu yükseltme, biraz daha birbirine alışma ve takım olma alışkanlıklarını yukarıya taşımak için yegane fırsattı. Ancak bakıyorum; sahada dağınık, 30.dkdan sonra fizik kondisyon olarak düşmüş, ciddi ve sağlam son hareketi yapamayan oyuncularımız epeyce fazla. Hedefi şampiyonluk olan bir kadroda olmaması gereken oyuncu sayımız fazla. Oyuncu özelinde hiçbir şey demeyeceğim artık. Bunca emeğe, taraftar ve başkanın isteğine, arzusuna, iyi niyetine ihanet etmek istenmiyorsa acilen toparlanmamız lazım. Burada hocaya da fazlasıyla iş düşüyor. Sezon başı planlamanın, tercihlerin yanlış olduğunu kabullenmek ve tabuları yıkmak gerekiyor. Kadroda düşünülmeyen Ferhat bin kere oynar bu takımda maalesef. Bu bile çok şey anlatıyor bize. Özellikle ortasahayı elimizdeki imkanlarla daha mücadeleci ve yıldıran bir yapıya büründürmemiz şart. Bunu da Ferhat - (Ercan-Muhsin-Buğra) ikilileriyle yapabiliriz gibi duruyor şimdilik. İleride Tomane'siz ne kadar sıkıntı çektiğimizi net şekilde görüyoruz. O gelene kadar maalesef oraya çözüm bulabileceğimizi düşünmüyorum. Ancak Tomane döndükten sonra Burak-Tomane-(Gyasi/Guido/Plumain) devam edeceğiz. Doğal olarak kadro tercihleri, maç günü elimizdeki sağlıklı oyunculardan oluşacak. Hocanın her şeyi bir kenara bırakıp tam motivasyon ile bu sorunu çözmesi, gerekirse sahada ki formasyonu ve oyunculardan olan isteklerini güncellemesi gerekecek.

Son olarak; dün akşam Ahmethan bir pozisyonda tek vuruş ile gayet kolay şekilde golü yapabilecekken yüzünü tutuyor, topu atlıyor. Öldün mü be kardeşim? Kurşun mu yedin? Nedir bu nazınız, çıt kırıldım halleriniz. Son vuruşlarda, final hareketlerinde herkes lağubali, oyunun gidişatından bile haberleri olmadan gayriciddi pozisyon almalar, adam kovalamadan yürüyerek hareket etmeler. Nerede geçen sene Manisa maçında dişe diş, o zor şartlarda mücadele eden takım? Bu imkanları, bu formayı hak etmeyeni dakika tutmamamız lazım. Görünen o ki geçen sene 3.forvet olan -ki yeteneksizliğinden bi haber- arkadaş, 5 metreye pas atamayıp kendini Iniesta sanan megastarlar fazlaca şişirilmişler. Başta bu arkadaşların iadesiz postalamak ve yerlerine gerçekten bilinen, emin olunan, sağlıklı, güçlü, yetenekli oyuncular almamız gerekiyor. Bunun da yapılması isteğe bağlı değil şart oğlu şart. Başkan da bunun farkında ve onun için ne kadar sinir bozucu bir durumun olduğunu bizim yaşadığımız duygular çok daha iyi anlatıyor.

Lusage

Bu maç özelinde söyleyeceğim tek şey var. Bizim futbolcu arkadaşlar karakter koyup önlerine bakmazlarsa eğer Keçiören bizi evire çevire yener..

s_uzunkaya

nadire çok yüklenilmiş. adam o kadar gereksiz pres yaptı ki yığılıp kalacağı belliydi. sorun bence bunu görmeyen ertuğrul hocada.