İlkadım Atletizm Pisti

Başlatan AntZ, 10 Şubat 2009, 06:36:22

« önceki - sonraki »

sadece55

Babamdan öğrendiğim kadarıyla (kendisi il özel idaresinde) bu stadın yıkılıp üzerine bişey yapılabilme şansı yoktur çünkü Kıyı kenar kanunu kapsamında o bölgeye yeni bir inşaat yapılamıyor.Bunun için bu proje hayalden öte değildir.

beşnumara

Alıntı yapılan: 35ama55 - 06 Mart 2009, 21:19:27
yzy büyükşehir belediye başkanı iken , adnan ölmez
10 katlı  Borkonutu nasıl dikti peki Atakumda , o zaman kıyı kenar kanunu yok muydu ?

ona da bahaneleri vardır mert. borkonut yolun karşısında kalıyo derler :D isteselr yapamayacakları şey yok samsunda.bunlar hikayeden ibaret

Akyol

atakum'un çoğu yeri dolgu zaten orası ayrı ama yzy batıpark yapıyor orası dolgu doğuparkta dolgu sahil yolu olduğu gibi dolgu kimse birbirini kandırmasın bizde bu konularda cahil değiliz arkadaşlar yabancılar pazarı mesela dolgu değil mi? Benim fikrim stadımız olduğu yerde büyütülmeli MODERNLEŞTİRİLMELİ bunun altını önemle çiziyorum çünkü hareket alanı oldukça fazla zemini aşağıya indirerek tribünleri daha da yaklaştırabilir kapasiteyi arttırabilirler mevkii olara fena değil ilçelerden ulaşımıda tek bir araca indirirseler güzel bir komplex olacaktır.

sadece55

kıyı kenar kanununda yolun karşı tarafı ilgilendiriyor kardeşim.Adnan ölmez olayındaki olayda orda bir dolgu yoktur.Orada tek sorun yüksek binanın arkadaki binaları görünüş açısından etkilemesidir.

ramcQ_55

08 Mart 2009, 23:22:02 #34 Son düzenlenme: 08 Mart 2009, 23:24:12 ramcQ_55
Alıntı yapılan: erdo55 - 06 Mart 2009, 17:05:04
Babamdan öğrendiğim kadarıyla (kendisi il özel idaresinde) bu stadın yıkılıp üzerine bişey yapılabilme şansı yoktur çünkü Kıyı kenar kanunu kapsamında o bölgeye yeni bir inşaat yapılamıyor.Bunun için bu proje hayalden öte değildir.

hayalden öte deildir sadece söz konusu samsunspor olunca hayal olur
bakınız bir proje büyükşehir belediyesinin
hani kıyı kenar cizgisi falan diyolardı
DLH nın bir yeri var fener plajının yanında orayı kaldırıp cok katlı 5 yıldızlı otel yapacaklarını söylüyolar hani kıyı kenar cizgisi falan varya bence bahane
söz konusu SAMSUNSPOR olunca kanunlar işler ama samsun olunca kanun falan işlemezzz

bu şehrin lideri ne validir neden tso dur
bu şehrin lideri halkın şectiği belediye başkanıdır cünkü halk getirmişdir angaradan gelmemişdir o yüzden söz konusu samsunsporda olunca destek vermelidir aması maması yoktur ne olursa olsun destek verilmelidir
bence tso samsunsporla ilgili toplantı yapmalı ve yusuf ziya yılmazıda davet edip onu konuşdurmalı görüşlerini almalı söz konusu samsunspor olunca neden konu değişiyor acıklamalı bi sebepi olmalı mutlaka olmalı er yada gec herşey tersine dönecektir 4 gözle bekliyoruz ihşallah ama nerdeeee.....

imana gel yzy imana imana
ALLAH için görevini yaptın hacı oldun  ( ALLAH kabul etsin )
samsun içinde görevini yap ve SAMSUNSPOR'lu ol destek ver
ne olursa olsun ama ne olursa olsun

sadece55

keşke dedikleriniz olabilse ama buna onların gücü bile yetmez yoksa büyük oteli yıkacaklar zaten

FUAT ACAR

varsınlar SAMSUN u dümdüz yapsınlar.bakalım ellerine ne geçeçek

salon55

arkadaşlar boşuna konuşmayalım.ne zaman gençlerin fikrine önem verdiki ? başımızdakiler.bu arada emlak değeri olarak ve alan olarakda ilkadım pisti işimizi göremez yeterli alan orada yok.

Musti

2017 İşitme Engelliler Olimpiyatları Samsun'da yapılacak.

SAMSUN'A DEV KOMPLEKS

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç'ın, Başbakan Davutoğlu'nun Samsun programında müjdesini verdiği İlkadım Atletizm Kompleksi tamamlandığında Türkiye'nin alanındaki en iyi tesislerden biri olacak.

30 EYLÜL 2014 / Sertaç Aksan

1916 seyirci kapasitesine sahip olacak yaklaşık 10 milyon TL yatırım bedelli dev kompleks, Samsun'un ev sahipliğinde 2017 yılında gerçekleştirilecek Deafolimpik Oyunları'nda da kullanılacak.

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç'ın, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun Samsun programı esnasında açıkladığı 'İlkadım Atletizm Kompleksi'nin projesi yaklaşık 10 milyon liraya mal olacak ve kompleks tamamlandığında Türkiye'nin en iyi atletizm tesislerinden biri olacak.

Bakan Çağatay Kılıç'ın, geçtiğimiz günlerde yaptığı "İlkadım sınırları içinde bir atletizm pistimiz var. Bu atletizm pistimiz artık cevap veremiyor. Burayı yeniden ele alıyoruz. İhya edeceğiz ve halkımızın kullanımına sunacağız. Tamamen yenilenmiş olarak da 2017'deki işitme engelliler olimpiyatlarının yapılması için bu mekan hazır olacak" açıklamasının ardından gözler İlkadım'da hayata geçecek bu tesise çevrildi.

25 bin Metrekarelik Alanda Dev Bir Kompleks
Bakanlığın hayata geçirdiği proje kapsamında tamamlanacak tesisin yaklaşık 10 milyon TL'lik bir yatırım bedeli olacak. 3370 metrekaresi kapalı alan olmak üzere toplamda 24 bin 522 metrekare içerine inşa edilecek kompleks ısınma salonlarından bireysel spor salonlarına, seyirci fuayelerinden hakem ve antrenör odalarına kadar farklı alanlara sahip olacak.
Ayrıca, atletizm pisti, Sırıkla Yüksek Atlama, Uzun ve Üç Adım Atlama, Gülle Atma, Disk ve Çekiç Atma ile Cirit Atma alanlarına da sahip olacak İlkadım Atletizm Kompleksi'nin yapım süresinin 1 yıl olması planlanıyor.

2017 Deafolimpik Oyunları'na Yetişecek
Engelli sporcu ve seyirciler için her türlü entegrasyona sahip olacak tesis,n, 2017 yılında Samsun'un ev sahipliğinde gerçekleştirilecek 2017 Deafolimpik Oyunları'na yetişmesi ve bu kapsamda sporculara ev sahipliği yapacak tesislerden birisi olması bekleniyor.

"Samsun'u Çok Güzel Bir Gelecek Bekliyor"
Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Samsun'un özellikle son yıllarda yapılan yatırımların ardından potansiyelinin farkına varan kentlerden biri olduğuna değinerek, "Bu potansiyeli sadece hükümetimiz görmedi. Samsunlu hemşehirlerim de, kentimizin tüm kurum ve kuruluşları ile Sivil Toplum Kuruluşları da fark etti" dedi.

Samsun'a yapılan alt ve üst yapı yatırımlarının kenti çok yakın zamanda çok daha güzel bir geleceğe taşıyacağına inancını vurgulayan Bakan Çağatay Kılıç, şöyle devam etti:
"AK Parti iktidarları olarak Samsun'a ulaşımdan sağlığa, eğitimden spora her alanda çok büyük yatırımları yaptık. Sayın Cumhurbaşkanımız ve Sayın Başbakanımızın Samsun'a dair ilgisi, sevgisi en üst düzeyde. Şimdi de ülkemizin en güzel Atletizm Komplekslerinden birini Samsun'a kazandırmak için kolları sıvadık. Hayata geçireceğimiz bu tesisin ardından kentimizin sportif geleceğinde çok güzel ve parlak bir sayfa açılacağı kanaatindeyim. Ama her zaman vurguladığım gibi sadece tesisleri yapmak yetmez. Bu tesislerin içini şampiyon sporcularla, spora ve sporcuya ilgisi en üst düzeyde seyircilerle doldurmak için de hepimize büyük görevler düşüyor. Ben, Samsunlu hemşehrilerimin yapılan tüm tesislere en iyi şekilde sahip çıkacağına eminim. Samsun, Yeni Türkiye yolunda marka şehirlerden biri olacak."

Kaynak : http://gsb.gov.tr/HaberDetaylari/1/22212/genclik-ve-spor-bakanligindan-samsuna-dev-kompleks.aspx

Lusage

Çok güzel otel olurdu oraya yazık etmişler.

Kaya

Tribünü karşıya almak mı müthiş projeymiş anlamadım  :hnk:

eprianu

Sadece tribünün yeri değişmiş ve adı "DEV KOMPLEKS" olmuş. İyiymiş.
Rahmetli Muzaffer Önder'in lafı geldi aklıma;

"Eğer bir yerde sağlam olan yol sökülüp yenisi yapılıyorsa
anlayın ki orda birileri para yiyordur"

Musti

Kaynak haberde daha çok resim var projeyle ilgili. Özellikle bu iki resmi seçip alt alta koydum ki projenin ne kadar amatörce hazırlanıp, süslü sözlerle abartıldığı belli olsun.

Şu projeyi mimarlık öğrencisi hocaya verse dersten geçemez.

RT55

Madem yapıcan,yap yenisin atakuma / canığe...işmi bu şimdi..

cgr

Bu stadın önünden her geçtiğimde, Tarık Cengiz'in adını çok güzel anıyorum !