Koçtaş Yapı Market >> Güncel Başlık: Samsun Baumax Kapandı; Onun Yerine...

Başlatan berusa55, 25 Ocak 2012, 01:01:40

« önceki - sonraki »

babasamsunlu

brigand

Avm,otel, Baumax vb gibi ürün yelpazesi geniş mağazalar elbette açılsın. Gerekli zaten. Ama bir tanede büyük ölçekli üretim tesisi açılsın. Ücret seviyesi daha yüksek olan fabrikalar. İşçi kesimini yok ettiler. Başları göğe erdi. Burak'a da bir noktada sonuna kadar katılıyorum. Hızla artan Asgari Ücretli ordusu var. Belki hala çok hissedemeyen var. Ama 3-4 yıl sonra o ordu daha da artacak. Sadece Samsun'da değil ülke geneline yayıldı aslında. Sebebi milyon kez dendi ama izlenen politika bu yönde. İnsanların refahı artacağına daha da azalıyor. Dar bir skalaya sokuluyor gelirler. Aslında kişisel refahınızı arttıracak şeyleri siliyorsunuz hayatınızdan. Sadece Türk insanının bir kaç özel tercihi kalıyor. Bu böyle hangi noktaya varacak hep birlikte göreceğiz çünkü ne dur diyen var ne de baş kaldıran.

FaTiH_HaN

Baumax'tan yada Koçtaştan alışveriş yapanların büyük bir kısmı zaten esnaflık yapanlar, o kadar yapı malzemesinin satıldığı işletme ailelerin alacağı 1 klozet takımı, 2 ayna ile kar yapamaz zaten, küçük esnafa zararları mutlaka oluyordur ama daha bu işletmelerden en fazla küçük esnaflar faydalanıyor. Ayrıca istihtam olayında 100 kişi deyip geçmemek lazım, her birinin 4-5 kişilik bir ailesi olduğunu düşünürsek, 400-500 kişinin rızkı çıkıyor, tabiki üretim adına yatırım yapılması Samsun adına daha faydalı olacaktır, ama bu konuda da gelişen bir Samsun var, ben Bursada çalışıyorum, bir kaç yeni işletme açılacak onları bekliyorum Samsuna dönmek için keşke bakanlarımız, millet vekillerimiz yeni yapılacak yerli araba için Samsunu düşünse 1 fabrikayla Samsundaki tüm yan sanayiler ekmek yer ama onuda Bursaya verdiler.

55JNR55

Sbas'ımın yarısı hazır ordaydık aldık ne var arkadaşım, iyi bir aydınlatmadan sonra eve gelip akvaryuma bakınca "eneee ne güzel la bu" demeyelim...  :kanka:

babasamsunlu

döğüşmeden oynayın yavrucum  :evet: :evet:

kamuri

koçtaşa gidiyorum evimi çok seviyorum :evet:

binikalamadım

her gelen marka şehre değer katar...

diocid

Baumax'ın hazır yerine konacak gibi, ne dersiniz..

berusa55

17 Nisan 2014, 17:25:56 #23 Son düzenlenme: 17 Nisan 2014, 18:04:52 berusa55
IKEA'nın da burayı alabileceği dillendiriliyor. Muhtemelen ikisinden birisi olacak...

http://www.samsundahaber.com//samsun-haber/ikea-samsun-subesini-aciyor-mu-h41021.html

sadece55

İnşallah İKEA olur,Olur sa Can olur :)

diocid

18 Nisan 2014, 08:48:21 #25 Son düzenlenme: 18 Nisan 2014, 09:30:27 diocid
En yakışanı da İkea olur tabiki,  ancak Baumax gibi mallarını pahallı satmaya kalkarsa yine aynısı olabilir..Adamlar kapatırken bile indirim yapmadılar..

berusa55

18 Nisan 2014, 15:02:51 #26 Son düzenlenme: 18 Nisan 2014, 16:31:37 berusa55
IKEA veya Koçtaş açılırsa sonu Baumax gibi olması mümkün değil keza sorun çok pahalı satmaları da değildi. Baumax'ın Samsun mağazasını kapatması sadece buraya has bir durum değil; Türkiye pazarından çıkıyorlar. Hatta bir taktik olduğu da söyleniyor çünkü kapanan tüm parekende şirketlerinin sebebi, Türkiye'ye girişte devletin sağlamış olduğu vergi muafiyetinin sonuna gelmiş olunması. 5 yıllık vergi muafından sonra dükkanı kapatıyorlar. Darty, Electto World, Satürn gibi...

mehmet yılmaz

Kim alır bilemiyorum ama inşallah personeliyle devam eder. Yazık, günah... İnsanlar işinden olmasın..

Burak

Beyler Ikea gelirse hanımlara mukayyet olun :)

celebi