19 MAYIS GENÇLİK ve SPOR BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN

Başlatan feveran, 19 Mayıs 2012, 07:33:10

« önceki - sonraki »

kamuri

samsunlu olmaktan bi kere daha gurur duydum iyiki doğdun atam

Tufan

biz Samsunlular pek kıymetini bilmiyoruz sanırım 19 mayıs'ın dünden beri Atakum'da Türkiye'nin dört bir yanından gençler vardı sahilde sabahladık ortam güzeldi keşke resmi törenler haricinde daha etkili şenlik havasında kutlayabilsek şehrimizin sembolünü.

özkan

sen bir ülke kurtaracaksın,üstüne üstlük o günü kurtuluş günü ilan edip bayram diye adnlandıracaksın,biri gelecek tarihten 19 mayısı silecek.be densiz;sen bırak ülke,şehir,ilçe,mahalle,sokak,apartman kurtarmayı ne kattında bu bayrağa kalkmış yüzbinlerce şehidin uğruna can verdiği bu türk cumhuriyetinin kurtuluş bayramanını gereksiz görüp iptal ediyosun !

Hadi lan ordan..

brigand

Onu unutmak demek; Türk Ulusu yok olmasın, Türk'ün soyu sonsuz olsun diye savaşan, can veren şehitlerimizi unutmak demek benim gözümde. O ideallerini, gücünü, hırsını kendi için değil Türk Ulusu için harcamış, vatanına, milletine, dinine, gençliğine aşık bir komutandı. Onu bir gün değil her gün anmak suç değil, tüm dünya önünde onur olmalıdır. Kurtuluşun ilkadımını attığı 19 Mayıs kutlu olsun. Sonsuz olsun.

Ayberk

Alıntı yapılan: Tufan - 20 Mayıs 2012, 00:44:20
biz Samsunlular pek kıymetini bilmiyoruz sanırım 19 mayıs'ın dünden beri Atakum'da Türkiye'nin dört bir yanından gençler vardı sahilde sabahladık ortam güzeldi keşke resmi törenler haricinde daha etkili şenlik havasında kutlayabilsek şehrimizin sembolünü.

Uzun süredir söylediğim bu. Resmi tören iptal edilmesin ama, Samsun merkezli bir şeyler yapılsın bu tarihlerde... Bu şehre gerektiği önem verilsin 19 Mayıs'ta. Haber bültenlerinde kutlamalar gösterilirken bazen Samsun'un atlandığı bile oluyor... Üniversiteler arası oyunlar düzenlensin mesela. Universiad gibi uluslararası bir organizasyon da olabilir bu... 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor bayramı bütün dünyada bir marka haline de gelebilir bu şekilde. Ama herşeyden önce bunu yapmayı istemek lazım orası ayrı konu

feveran

Sen Doğarsın Günüme Güneşten Önce
Herkese Hayırlı Pazarlar...

cem

Ayberk

Bu arada yukarıda bahsettiğim tarz, küçük ama benim hoşuma giden bir organizasyon var. YURTKUR'un her ildeki yurtlarından futbol takımları kurulmuş, o ili temsilen Samsun'a geldiler. Yurtlar arası turnuva düzenlendi, bugün de finali vardı hatta. Kıran kırana maçlar oldu, Muş-Siirt maçında hakemdim oradan biliyorum :D Uzun lafın kısası, bir şeyler var ama bunları daha planlı yapabilmek ve daha geniş kitlelere yayabilmek mesele

samsunspor.co.nr

19 Mayıs 2012
Türk Yıldızları Solo Gösteri