19 Mayıs'da utanç maçı...

Başlatan samsunsevdalısı, 28 Mayıs 2005, 19:10:05

« önceki - sonraki »

jean

benim seninle polemige girme gibi bir niyetim yok ben dogmadan tanjuyu seyrettin diyede benden daha bir ustunlugun olamaz ben sadece senin bir kelimene tepki gosterdim "senin umrunda degil" bunu benim  kabullenmeme imkan yok daha bugun bir dugundeydim ve istek parcasi olarak carsambayi sel aldiyi istedim ve soylediler ben adim bile atarken samsuna vede samsunspora nasil birseyler yaparim diye dusunuyorum birde diyorsun bana kimse samsunsporlulugu ogretmesin sana kimse ogretmeyecekse bana lafini bile edemezler ben polemige girmeyi sevmem ama is samsunspor oldumu is degisir

samsunsevdalısı

kardeşim bana yaptıklarını anlatma kendini ispat etmek zorunda değilsin,samsunsporu tutmana ve desteklemene sözüm yok,her fırsatta samsunla alakalı işler yapmanı da alkışlarım ama konuşma tarzın ve hitap şeklin hoş değil.
daha seviyeli olursan sevinirim.

kral55

Az önce uzun süre sonra samsunspor.org.tr deki forum sayfasındaki yorumlara baktım.Dehşete düştüm burada yazamayacağım şeyler söylenmiş samsunspor hakkında bir girip okuyun.
Diyarbakırın gelecek sezonki transfer parasını samsuna yatırdığından başlamışlar devam etmişler.
Hani şaibelerden uzak takımdık.Ne oluyor bizim takıma?
Para para para nasıl oluyorda yıllardır transfer ile birçok futbolcu satan samsun hala parasızlık çekiyor.
Devamlı söylediğim gibi onun bunun yardımıyla bu iş olmaz.Kendi ayakları üzerinde durmayı öğrenmelidir samsunspor.Ne zaman şirketleşme olacak.Ne zaman bir kişiye bağımlı olmaktan kurtulacak.
Bir lafımda ertuğrula.Hiç vakit kaybetmeden çek git.Samsuna ,taraftara laf etmeye hiç hakkın yok.
Ertuğrul efendi maçtan sonra hangi yüzle konuşuyor onuda merak ediyorum şehirden şikayetçi oluyor,iyi oynayan diyarbakırı kutluyor.
Hadi ordan samsunu ne hallere düşürdünüz.Küme düşşeydikte milletin diline düşmeseydik.

jean

sana saygisizca bir kelimemi soyle hemen ozur dileyecegim soz

timur55

selam arkadaslar...ya siz ne sacmalıyosunuz yaa..samsunsporun ne zaman mac sattıgını gördünüz..böle taraftarlık olmaz ya o bagıranları siddetle kınıyorumm..sizi anlamak gercekten zor heralde iddaada yattınız ondan bagırdnız ..gecen sene rizeyi yendiğimizde yıne yuhlamadınızmı bu takımı.sizin amacınız nedır gercekten anlayamadım.lig sonu gelmıs topcular aylardır para alamamıs bi iddası kalmamıs ama yınede sorun  cıkarmadan takımı haftalar onceden ligde tutmus bu takıma yapılan buyuk AYIPTIR..bunu yapanlar asla SAMSUNSPORLU değillerdir..saygılarımla

samsunsevdalısı

Alıntı yapılan: "timur55"heralde iddaada yattınız ondan bagırdnız ..

sen ne dediğinin farkındamısın,ağzından çıkanı kulağın duyuyormu senin.terbiyesizliğin lüzumu yok'
ne demek iddiada yattınız!
senin bu takıma sevgin iddia ile eşdeğer mi'
haftada bir yazıyorsun,ortalığın içine edip bırakıyorsun.
adam gibi yazacaksan yaz ama hakaret etme...
iddiada yatmışız ya inanılır gibi değil.......

salihcakir

timur samsunsporun o vefakar taraftarına bu söylediklerin kesinlikle kabul edilemez...

ngonge

timur 55,sen sadece dikkat çekme için yazıyorsun.sana samsunsporlu olduğun için bu zamana kadar tahammül ettik,ama kimseye laf söylemeye hakkın yok.sanki sen 1 numaralı samsunsporlusun da bizim takıma bağımızı sorguluyorsun.özür dile taraftardan yada defol.

timofte

http://www.sakaryasporluyuz.org/index.php?showtopic=2721&st=0

insanlar her yerde samsunsporumuza lanet okuyor..
acaba uzayda mı yaşıyor bu timur arkadaş merak ediyorum.. samsunspor için söylenenler samsunsporluların yüreğini yakıyor. asıl bu laflardan rahatsız olmadığını söyleyenin samsunsporluluğundan şüphe edilir.

timur55

ben kendı fıkırlerımı soyluyorum sadece begenmek zorunda değilsiniz.üstüne alınanlar bi düşünmeli bence..ben bu takımın mac sattıgına ınanmıyorum ama siz hanı varya öz samsunsporlular buna ınanıyosunuz ya bana koyanda bu..gecen sene bu takım rızeyı burda kralın 2 goluyle yendıgınde yıne yuhlayanlarda bence buraya mac sattılar dıye yazanlardır..onlar kendılerını bılıyolardır..ben ayrıca yeterı kadar SAMSUNSPORLUYUM..saygılarr

timur55

kral55 ertugrulun taraftara söz sölemye hakkı yok demıssın..nıye??sen her maca gittin mi her macta takımını destekledınmı kötu gunde takımının arkasında oldunmu?sen ertugrula ve futbolculara istedıgını söliceksin satılmış i...ler diceksin ama ertugrulun ıkı mlafına alınacaksın.böle taraftarlık olmaz arkadasım atıp tutmayla 3 mılyon verınce takım bizim olmuyo arkadaslar sadece o parayla biz o stada takımı desteklemeye gidiyoruz..desteklemeyneler de gelmesin özellikle maratonun orta kısmı..saygılar

sejoe

Alıntı yapılan: "timur55"ben kendı fıkırlerımı soyluyorum sadece begenmek zorunda değilsiniz.üstüne alınanlar bi düşünmeli bence..ben bu takımın mac sattıgına ınanmıyorum ama siz hanı varya öz samsunsporlular buna ınanıyosunuz ya bana koyanda bu..gecen sene bu takım rızeyı burda kralın 2 goluyle yendıgınde yıne yuhlayanlarda bence buraya mac sattılar dıye yazanlardır..onlar kendılerını bılıyolardır..ben ayrıca yeterı kadar SAMSUNSPORLUYUM..saygılarr

Bu maçın satıldığına ben de dahil hiç bir samsunsporlu inanmak istemez. Ama diğer insanları buna nasıl inandıracağız. İşte samsunsporluların korkusu da budur. Maçtaki ve maç sonundaki tepkinin sebeblerinden biri de budur. Diğerlerini de açıklamaya çalışayım.
1-Taraftar için büyük umutlarla başlayan sezonun hüsranla sona ermesi.
2-Bazı insanların sezon boyunca başarısızlıklarını gizlemek amacıyla devamlı taraftara yüklenmesi ve taraftarı günah keçisi ilan etmesi
3-Sezon boyunca taraftarın "oh şu maçıda eze eze aldık" diyebileceği bir maç seyretmemiş olması(Bu sözü malatya maçı hariç iç sahadaki bütün maçları ve trabzon maçı hariç digiturkün verdiği bütün maçları seyretmiş biri olarak söylüyorum).Hatta öyle maçlar seyrettik ki ah ah(İçerdeki diyarbakır ve rize maçları bunların başında geliyor).
4-Taraftarın çoğu kulübün maddi durumunu bildiği için, bu insanların içindeki gelecek korkusu.
5-v.s.
İşte bütün bu sebeplerden dolayı, son maçtaki olay, taraftarın içinde birikenlerin dışavurumudur.Keşke biraz daha sabretseydik diyecem ama artık sabrımız taştı ne yazık ki.Çünkü o maçın her dakikasında o futbolu gördükçe maç sonrası insanların söyleyeceklerini düşündüm.İçim cız etti,düşündükçe zoruma gitti.Çünkü samsunspor lekelenecekti ve insanlar bunu asla unutmayacaktı. Eğer ben sakaryasporlu olsaydım bunu asla unutmazdım(Kaldı ki trabzonsporla aramızdaki kinin temelleri de böyle bir olaya dayanmaktadır).
Teleligde maç öncesi röportajlarda bastonlu bir dede şunu söyledi: "Samsunspor kendine yakışan futbolu sahaya çıkıp oynayacaktır"(İzleyenler olmuşsa kesinlikle görmüşlerdir).Bu dede o haliyle sezonun son maçında takımını izlemeye ne ümitlerle gelmiş ama sonuç ortada.Neyse fazla uzatmaya gerek yok.
Elbette biz de samsunsporun içinde bulunduğu durumu çok iyi biliyoruz.Başkan çok sabretti ama sanırım yarın akşam herşeyi açıklayacak ve bu şehirdeki bazı insanların koltukları sallanacak.Umarım bu açıklamalar bazı insanları uyandırır.Yoksa bu kulübün geleceği çok karanlık gözüküyor.Umarım bu bir rüyadır ve uyandığımızda herşey samsunsporluların istediği gibi olur(86, 87li yıllardaki gibi).  
Şunu herkes bilmelidir ki taraftarın içindeki samsunspor sevgisi hiç bir zaman bitmez ve bitmeyecetir de.
(Yazıyı fazla uzattığım için hepinizden özür diliyorum).

salihcakir

sejoe konuyu gerçekten çok iyi özetlemişsin. bende her sene olduğu gibi bu seneyede umutlarla girdim. dedimki kendi kendime(belkide kendimi kandırdım) samsunspor bu sene artık avrupa hasretimize son verecek. ama olmadı yine..kimileri bunu taraftara bağladı, kimileri maddi imkansızlıklara bağladı; kimi futbolcuların mücadele ruhlarını kaybetmiş olmasına bağladı..bence en az suç kesinlikle taraftarda. bir futbolcu ne kadar para almazsa almasın; bir hoca ne olursa olsun yakınmamalı; işine bakmalı. konuştukları şeyler başkalarının işi. profosyonellik asıl bunu gerektiriyor. ayrıca taraftar dünyanın her yerinde baştacıdır. bambaşka yeri vardır onun; mesela nba de basketbolculara verilen en büyük ceza taraftarlarla kavgaya tutuşulduğu için verildi. taraftar o basketçilere ne söylemişse söylesin; taraftar kesinlikle her durumda haklıdır ilkesi hakimmiş. bir örnek de avrupadan..(lyon başkanıydı galiba; net hatırlamıyorum; doğrusunu bilenler düzeltsin lütfen) kasabaları bir madenci kasabası olduğu ve taraftarlarını da bu madenci grup oluşturduğu için; başkan futbolcuları alıp 2-3 ayda bir bu maden ocaklarına ziyarete götürürmüş. bak işte sizin maçlarınıza gelip sizlere destek veren bu insanlar parayı nerelerde ne zor şartlar altında kazanıyorlar diye.. güzel bir söz vardır futbolcular için söylenen. bir insanın derdi tasası vardır; o gün gününde olmaz; pasları yanlış olur, şutları yanlış olur, ortaları yanlış olur; ama yanlış koşulmaz..başka söze gerek yok sanırım..

kral55

Alıntı yapılan: "timur55"kral55 ertugrulun taraftara söz sölemye hakkı yok demıssın..nıye??sen her maca gittin mi her macta takımını destekledınmı kötu gunde takımının arkasında oldunmu?sen ertugrula ve futbolculara istedıgını söliceksin satılmış i...ler diceksin ama ertugrulun ıkı mlafına alınacaksın.böle taraftarlık olmaz arkadasım atıp tutmayla 3 mılyon verınce takım bizim olmuyo arkadaslar sadece o parayla biz o stada takımı desteklemeye gidiyoruz..desteklemeyneler de gelmesin özellikle maratonun orta kısmı..saygılar

Öncelikle üslubuna dikkat etmeni şiddetle tavsiye ediyorum.
Ben 1980 yılından itibaren Samsunsporun çoğu maçını stadlarda seyrettim.Bu sene işi gücü bırakıp birçok maçını deplasmanda ve samsunda seyrettim.Sivasta kaldığımı da belirteyim.
Ben ikinci ligdeykende her maçına gitmeye çalıştım her yerde her zaman samsun ve samsunspora destek için eliimizden ne geliyorsa yaptık.
Bizler belli bir eğitim seviyesinin üzerinde olan kişiler olarak o bahsettiğin küfürleri bilmeyizde söylemeyizde.,
O maratonun orta kısmı dediğin yeri samsunspor zirveye oynarken görecektin sen.Tanjulu dönemde orada kimse oturamazdı.
Ama ne oldu şimdi heyecan yok,başarı yok oradaki seyirci küstürülmüş.
Senin oradaki seyirciye dil uzatma hakkında yok.
Ertuğrulun bu şehre ve büyük taraftara ağzını açıp tek laf etmeye hakkı yok.
Samsunsporu bu hallere düşüren bu sene sadece kendisidir.
Efendi efendi istifa etsin hiç konuşmadan çekip gitsin.
Bu yazdıklarım sana atıp tutma gibi gelebilir.,
Ben kalan biravuç taraftarın çoğunun düşüncelerini yansıtıyorum.
Üslubuna dikkat etmeni tekrar olarak şiddetle tavsiye ediyorum.