2.Hafta : Samsunspor-Sivasspor [20 Ağustos 20:00'de]

Başlatan yirmiuc, 14 Ağustos 2005, 21:40:58

« önceki - sonraki »

timur55

samsunsevdalısı bana sallamıssın..ama bu topcular gecen aldıkları paralar gecen yılkı alacakları bu yıla daır daha para falan almadılar..hem almıs olsalar bıle bu onların her macı kazanacagı anlamına gelmez onlarda gunlerınde olamayabılırler dunyanın en ıyı takımları bıle yenılıyo..gecen haftakı 70 mılyarda sanırım rıze prımı heralde alacaklar yoksa sana prım vermedıler demı ondan yazıyosun:=))saygılar

samsunsevdalısı

Alıntı yapılan: "timur55"samsunsevdalısı bana sallamıssın..ama bu topcular gecen aldıkları paralar gecen yılkı alacakları bu yıla daır daha para falan almadılar..hem almıs olsalar bıle bu onların her macı kazanacagı anlamına gelmez onlarda gunlerınde olamayabılırler dunyanın en ıyı takımları bıle yenılıyo..gecen haftakı 70 mılyarda sanırım rıze prımı heralde alacaklar yoksa sana prım vermedıler demı ondan yazıyosun:=))saygılar

@timur55
aklın sıra maytap geçiyorsun ama kusura bakma senin kadar mutlu değilim.
yazdıklarımıda anlamakta sıkıntı çekiyorsun,ben ruhsuz oynadıkları ve formalarının hakkını vermedikleri için kızıyorum yoksa her maçı kazanmaları gibi bir beklentim yok.
yıl bitmeden maç oynamadan bu yılki alacaklarının tamamını da mı verseydik yani,ben geçen yıldan alacaklarını aldılar yazmışım zaten aynısını tekrar etmene lüzum yoktu
futbolcu sendikası başkanı olarak yine savunmaya geçmişsin;
2 maç oynamışın kendi sahanda ikisindede mağlup olmuşsun üstelik top oynamadan,mücadele etmeden bunun neresini savunuyorsun hala,
yazık değilmi asgari ücretle çalışıp kombine alana,yazık değilmi haftalığının yarısını bilete veren çırağa yazık değilmi eline bayrağını alıp memleketinin takımını desteklemeye gelen gurbetciye yazık değilmi 25 milyon dolarlık borcu olan takım için çırpınan yöneticiye,olaya hep futbolcu haklıdır mantığıyla yaklaşmanın mantığı ne?
bu takım bizim takımımızdır sonuna kadar arkasındayız takımımızın iyi gün dostu değiliz istediğim tek şey futbolcularında en az bizim kadar bu takıma gönül vermeleri bizim kadar yürekten bu takım için mücadele etmeleri.
bu arada iyi okuyucuymuşsun sana laf edilmedikce yorum yazmıyorsun,foruma katkılarından ötürü teşekkür ederim.

salihcakir

burada söyleyeceklerimde kesinlikle timuru hitap almıyorum..yazımın başında bunu belirtmek isterim. eğer bir futbolcu evinde dahi rakibine saldırmıyor tabiri caizse sallamıyorsa orada başka söylenecek söz aranmamalı. hafta içi bütün alacaklar ödenmemiş olsaydı bile oraya belkide cebindeki son kuruşlarını verenlerin hatırına en azından mücadele edilirdi. zaman zaman burada da yazdığım bir söz vardı; kötü pas atabilirsin kötü yer tutabilirsin kötü şut atabilirsin kötü orta yapabilirsin ama kötü koşamazsın ve kötü mücadele edemezsin..bu ruhu ne yapıp ne edip yakalamalı samsunspor; gerekirse kangren olmuş parmaklarıda keselim.. birde dünyanın hiçbir yerinde evinde bu kadar rahat yenilen yenilgiyide umursamayan bir takım yoktur sanmıyorum. eğer sabırlı taraftardan yüz buluyorlarsa; onların anlayackları gibi onlara hitap etmeye ben şahsen hazırım..

timofte

Bu maçı Samsunda olmadığım için izleyemedim, ama sonucu öğrendiğimde gerçek anlamda şok oldum. Samsunspor forması giyenler bunun hakkını vermek zorundalar. Kimsenin yılların Samsunspor'unu böyle küçük düşürmeye hakkı yok. Lige yeni çıkmış, daha düne kadar 3.lig temsilcimiz Kadıköyspor'la oynayan Sivas, ligin kalburüstü kabul edilen takımımızı sahasında yenmesi, ligdeki ilk galibiyetini alması hiç hoş olmadı. Bizler artık bu tür skorları kanıksamak durumunda kalıyoruz. Ama artık sorumlular bir an önce ne yapılması gerekiyorsa yapmalı, transferi böyle sezon ortasına bırakırsak elbette puanlar uçup gider. İyi bir transfer olduğunu düşündüğüm orta sahada soğukkanlılıkla top dağıtabilecek, oyun kuracak Radjenoviç oynatılmıyor. Bir şeyler yanlış gidiyor.

Futbolcuların formalarının hakkını vermelerine dair konuda ise timur55 nickli kullanıcının benzer görüşlerini tekrar ettiğini ve yine futbolcuların penceresinden baktığını görüyoruz. Bense bir taraftar olarak bakıyorum ve Samsunspor için heyecanlanmayan ve sahaya ruhunu koyamayan futbolcuların savunulacak bir yanını göremiyorum.

Umarım ilerleyen haftalarda bazı futbolcular kendilerini oyuna daha çok verir de takımımız  başarılı sonuçlaralabilir. Çünkü her durumda galibiyet,beraberlik ve mağlubiyetler onların mücadelesinden geçiyor. Renkleri onlar temsil ediyor.

Bana göre bu yenilgide baş sorumluluk önce futbolcular sonra da Şaban Hoca'ya aittir. Taraftar ise yine stadı doldurup desteğini vererek üzerine düşeni yapmıştır. Yönetimin de son derece iyi niyetle çalıştığını hepimiz görüyoruz. İnşallah bundan sonrası iyi olur.

bodensee55

son yillarda bu kadar pes pese ve de ilk maclarda kendi sahasinda maglup olans amsunspor görmedim demek ki bi seyler yanlis gidiyor

bunun tek sorumlusu saban hocadir saban hoca sana sesleniyorum oraya getirme beni....yoguslav topcuyu niye aldin kulubeye oturtmak icin mi????

kadro kurmasindan anlamiyorsun????

akilli ol akilli.......bu ne is 2 macdada dandik takimlara mac veriyorun evimizde eskiden korkardi rakipler simdik 2 mi atsak 3 mi doyrlar yuhs ana
kendine ceki düzen ver...ya da samsunu TERK ET

baha55

slm arkadaslar....hafta sonu maçdaydım...tüm heyecanımla hafta sonuna dogru bütün işlerimi ayarladım ve gittim maça...arkadaslar ben hayatım boyunca böyle ruhsuz, basit bi, samsunapor izlememiştim..kale ve defansı konusmaya zaten gerek yok..kalemiz ALLAHA EMANET ...hele defansda sol tarafda ali akdeniz denen adamı bayıp bayıp geçtile rezaletti...ali akdenize bagardım fenere git istemiyoruz seni diyee döndü baktıı kafasını salladıı..bıktık abi artık aynı adamları al getir yeniden transfer bu nedir..takıma acile 2 yada 3 takviye vede en önemlisi futbolculara ruh gerekiyor benceee..

baha55

ngonge

Alıntı yapılan: "bodensee55"son yillarda bu kadar pes pese ve de ilk maclarda kendi sahasinda maglup olans amsunspor görmedim demek ki bi seyler yanlis gidiyor

bunun tek sorumlusu saban hocadir saban hoca sana sesleniyorum oraya getirme beni....yoguslav topcuyu niye aldin kulubeye oturtmak icin mi????

kadro kurmasindan anlamiyorsun????

akilli ol akilli.......bu ne is 2 macdada dandik takimlara mac veriyorun evimizde eskiden korkardi rakipler simdik 2 mi atsak 3 mi doyrlar yuhs ana
kendine ceki düzen ver...ya da samsunu TERK ET

sakin ol kardeş,bağırıp çağırmakla olacak iş değil bu.bir şeylerin iyi gitmediği belli ama hemen de hocanın kellesini istemenin alemi ne?

tuzlalı

Biz bunu hep yapıyoruz zaten. tarih yazmaya devam ediyoruz. Sivas süperlig deki ilk yılında ilk galibiyetini samsunspordan hemde samsunda aldı. Bravo ya. Bu ne bonkörlük kardeşim. Bu ne acziyet. Bırakın normal şartları anormal şartlarda dahi yenilmez samsunspor sivas takımına. Hemde kendi sahasında hiç yenilmez. Hele böyle bir oyunla ezilerek. Bu topçuların hiçbirisinin yeteneklerinden şüphe etmiyorum. Hepside kendilerini kanıtlamış oyuncular. Peki bu adamlar nasıl oluyorda bu kadar ruhsuz ve aciz top oynuyorlar. Bunları motive edecek kimse yok mu. Bu adamlar transfer teklifleri yağarken bir sürü fedakarlık yapmış ve zorla samsunsporda kalmış topçular mı. Hangisi iyi bir teklif alsa gitmezdi. Kovacaksın arkadaş. Oynamayan adamı göndereceksin. Yazık değil mi onca taraftara, yazık değilmi bu taşın altına elini sokan yönetime Türkiyenin heryerindeki binlerce Samsunlu taraftara. Samsunspor koca bir çınardır. Kimse zorla tutulmamalı. İstemeyen çeksin gitsin. Sadece vizyondaki maçlarda oynayıp piyasa yapmak, diğer maçlarda terlemeden mücadele etmeden sahayı terketmek yakışıyormu samsunsporlu futbolcuya.Kaptan Ercanı  hatırlayın. Maçta son dakikada gelen golden sonra kale direğine yaslanıp başını ellerinin arasına almış adam yıkılmış bir vaziyette resimleniyordu yıllar evvel. Bize böyle adam lazım. Böyle adamlar olsun da varsın yenilsin bu takım. Şansa maç kazanarak nereye kadar gidebiliriz. Oynadığımız her takım bize 3 puan almaya geliyor. Yazık...

cem and naz55

takım hangi sistemle oynadı bilen varmı ben biliyorum defanstan şişirme top ivanova o istop edecek kaleye şut cekecek ayıptır ayıp bu sistem halı saha maclarında oynanamıyor oyun okuma sıfır kadro secimi felaket radonoviçe niye şans vermiyorsun kardeşim adamı almak için neler yaptık kulübeye koymak içinmi aldın şaban hoca cok tepkisiz ve soğuk oynadığımız oyundan utandım o utanmadımı hele şükür transferin gerekli olduğunu anladı transfer istedi artık şaban hocanın kendine ceki düzen vermesi gerekir

sejoe

Maç ile ilgili yorumumu geçte olsa yazıyorum.Çünkü ancak fırsat bulabildim.Bu hafta takım tam manasıyla döküldü.Takımda iyi oynayan bir futbolcu bile yoktu.Maç boyunca iki pozisyonumuz var.Birincisi penaltı pozisyonu ikincisi ise ikinci yarıda musanın kaleci ile karşı karşıya kaldığı pozisyon.Taraftar olarak geçen seneden bu tür maçlar seyretmeye alışkınız.bu takıma kesinlikle takviye şart.Bana göre oyun sistemimizde de bir problem var.Defanstaaldığımız topları ya kanatlara yayarak kanatlardan hücum yapmaya çalışıyoruz veya ilerideki forvet oyuncularına doğru şişirme toplar atıyoruz.gaziantep ve sivas maçlarında bu taktikle oynadık.Sivas takımı kanatları çok iyi kapattığı için devamlı defanstan ileri doğru top şişirdik.Gelen toplara serkan yükselmeye bile tenezzül etmezken ivanov da yükseldiği topların büyük bir kısmını kaybetti.Anlayacağınız bu forvet hattıyla bu sene işimiz zor.Çünkü kanatları iyi kapatan bir takıma karşı gol atma şansımız nerdeyse yok denecek kadar az.Bu taktiğin başarılı olması için uzun boylu bir forvete ihtiyacımız var.Kais bu maçta oldukça etkisizdi.Bunda kampa katılmamasının da etkisi var.Kais geçen sene çok gol atmasına rağmen böyle futbol oynadığı maçları fazlaca seyrettik(Bu cümleyi geçen sene içerdeki 16 lig maçını,lig tv deki maçları ve kupa maçlarını seyretmiş biri olarak söylüyorum).Kais'in attığı goller dışında bu takıma yararlı olup olmadığı konusunda hala kafamda soru işaretleri var.Öyleki bazen inanılmaz hareketler yapıyor ve bu adam nasıl 1.ligde futbol oynuyor diye düşünüyorsunuz.Bazen de iyi oynuyor ve sizi yanıltıyor.Adnan geçen senekli formunu bir türlü bulamadı.Celil ise kopuk kopuk oynuyor.Maç içinde zaman zaman etkili olmasına rağmen devamlılığı yok.Bunun nedeni kampa katılmaması ve lige hazır olmaması.Defansımızda da büyük problemler var.Kenan ve muhammet geçen seneki formlarından uzaklar.Her ikiside pozisyon hataları yapıyorlar.Sivas maçının son yarım saatinde petkov da bu ikiliye ayak uydurdu.Ali akdenizin ise sadece ismi kalmış.Hazırlık dönemindeki performansını ligde de sürdürüyor.Bence bu oyunuyla kulübede bile zor oturur.Kale konusunda ise fazla söze gerek yok.Allum ilk golü yiyene kadar idare ederdi.Ama ilk golde resmen topu adamın öüne ikram etti.Allumla nereye kadar gideceğini tahmin etmek için müneccim olmaya gerek yok.Umarım her şey düzelir ve samsunsporumuz layık olduğu yere gelir.Çünkü bu performansla bu sene ligde işimiz zor gözüküyor.Ama daha ligin başında olduğumuzu da unutmamak gerekir,illaki bir şeyler düzelecektir.

Fecr_55

gec yaziyorum cünkü izinden daha dün geldim, Samsun`dada takip edemedim...bende mactaydim...takimimizin canli izledigim ilk maciydi, heyecan acayip derecede yüksekti ilk 15 dakika...sonra ne mi oldu :cry:
bi adam gibi adam kaleci gelmez mi bize??? almi$iz öküz gibi kalecileri rakibi tren yerine koyup öylece bakiyorlar...bizim kaleye kaleci denilecek biri gecmedikce daha cok afiyetle gol yeriz...
ivanovun ilk sari kartindan sonra dedim bu 2. den kirmizi görecek ve öylede oldu...berbatti...
tribüne gelince güzeldi ama sivaslilarin sesine ma$allah diyorum sadece, oda bizim moral bozuklugundan destegimizi cekmemizdi...ama sonunda taraftarin cogu sivas diye alki$layarak stadi terketti...buna benim vicdanim el vermedi...

timofte

Alıntı yapılan: "55_Nuray_55"sonunda taraftarin cogu sivas diye alki$layarak stadi terketti...buna benim vicdanim el vermedi...

15 yıldır Samsunspor maçlarına giderim.
ben de bir kez bile rakibi alkışlamamışımdır.
belki birilerine göre bu centilmenliğin gereği.
ama bana takıma ihanet gibi geliyor. yeri geldi takımımı protesto ettim ama rakibi asla alkışlamadım.

baha55

ben alkısladım sivas  maçında rakip takımı alkıslayanlardan  biriside bendim...bence sivas öle çok da iyi bi futbol oynayarak kazanmadı o macı sadece inanmıslardı ve ruhlarıyla oynayıp aldılar maçı...yine olsa yine alkışlarım...bence bu bi nevi protestodur kendi takımımı kendi adıma....ben böyle düşünüyorumm