2014 Yerel seçimleri ve Samsunspor'umuz

Başlatan mehmet yılmaz, 02 Aralık 2013, 12:50:13

« önceki - sonraki »

5trawberry

Akp, çoğu şehirde olduğu gibi Samsun'da da mevcut başkanla devam eder. Yusuf Ziya Yılmaz parti farketmeksizin ağır basan tek isim.
Osman Genç, Samsun ve Samsunspor açısından Yusuf Ziya Yılmaz'dan bile daha hayırsız olur. Sırf reklam başka hiç bir şey değil. Loveletin oraya kurdukları reklam tırında, özellikle Trabzon ile ilgili soruları yönelttiğimde ekibindeki isimler cevap bile veremediler. Verdikleri anketteki her soruya da, Bu şehirde trabzonlu sinek bile istemiyoruz cevabını yazmıştım :)

GençKozluklu

YZY gene başkan adayı olmuş.  5 yıl daha büyükşehir desteği olmayacak demektir

Ellibeş Numara

Keşke osman genci aday gösterselerdi. Seçildiğinde Samsunspor'umuza maddi katkıları olurdu. Yusuf ziya affedirsiniz ama Samsunspor'u ve Taraftarı şeyine takmıyor. Y.z.y aday olduğu açıklandığında keşke taraftarımız bütünleşip, büyükşehir belediye başkanlığında muhalefet partilerinden birine verseler. :(
Samsunspor maçına gelmeyen Y.Z.Y yaklaşık 3 sene önce falan kayseriye, beşiktaş'ın türkiye kupası maçına gelmişti.. Bu taraftar, Y.Z.Y'yi tekrardan büyükşehirde kaldıramaz.  :'(

ramcQ_55

Kim bilir osman genc belkide yusuf ziyadan sonra basbakanin istegiyle buyuksehirde ikinci adam olabilir..?

Emin Aslantuğ

Osman Genç bütün teyamüllerde 1. çıkıyormuş. Yusuf Ziya Yılmaz'ın o haberleri bilerek yaptırdığı konuşuluyor.
5 sene daha Yusuf Ziya Yılmaz bu şehir kaldırmaz. Şehir için yaptıklarına kimsenin A demeye hakkı yok. Fakat ortada Samsunspor varken, şehir isterse Paris olsun ne fark eder...

İlkadım'da ise Necattin Başkan'ın Samsunspor için yaptıkları ortada. Bence sonuna kadar oy almayı hak ediyor.

AllydeenleaR

02 Aralık 2013, 21:49:56 #20 Son düzenlenme: 02 Aralık 2013, 22:47:33 AllydeenleaR
Büyükşehir belediyesi için iktidar partisinden dört kişi adaylığını göstermiş.
1-YZY (Samsun)
2-Osman Genç (Trabzon)
3-Cemal Yılmaz Demir (Trabzon)
4-Aslan Karanfil (Samsun doğumlu ama Trabzonlu olduğu söyleniyor)

belediyelerden kulübe gelecek katkı tabiki önemli ama bence sorunumuzun kökeninde şehir milliyetçiliğimizin zayıf olması bulunuyor.
şehrin bütün kademelerinde trabzonlu adamlar var. valisi, emniyet müdürü, bakanı vs.

o yüzden trabzonlu belediye başkanından ise yzy i bile tercih ederim.

lato

Alıntı yapılan: AllydeenleaR - 02 Aralık 2013, 21:49:56
Büyükşehir belediyesi için hükümet partisinden dört kişi adaylığını göstermiş.
1-YZY (Samsun)
2-Osman Genç (Trabzon)
3-Cemal Yılmaz Demir (Trabzon)
4-Aslan Karanfil (Samsun doğumlu ama Trabzonlu olduğu söyleniyor)

belediyelerden kulübe gelecek katkı tabiki önemli ama bence sorunumuzun kökeninde şehir milliyetçiliğimizin zayıf olması bulunuyor.
şehrin bütün kademelerinde trabzonlu adamlar var. valisi, emniyet müdürü, bakanı vs.

o yüzden trabzonlu belediye başkanından ise yzy i tercih ederim.

Keşke bütün adayların Samsunlu olması için baskı yapabilecek şekilde ortak hareket edilebilse ama mümkün değil. Trabzonlu olmaları can sıkıcı ama Yzy de içimizdeki İrlandalı resmen. İnşallah diğer partilerden sağlam Samsun milliyetçiliği yapacak Samsunspor bilinci taşıyan bir adam çıkar da hiçbir şekilde ortak hareket edemeyen bizleri harekete geçirir.

AllydeenleaR

Alıntı yapılan: lato - 02 Aralık 2013, 22:30:16
Keşke bütün adayların Samsunlu olması için baskı yapabilecek şekilde ortak hareket edilebilse ama mümkün değil. Trabzonlu olmaları can sıkıcı ama Yzy de içimizdeki İrlandalı resmen. İnşallah diğer partilerden sağlam Samsun milliyetçiliği yapacak Samsunspor bilinci taşıyan bir adam çıkar da hiçbir şekilde ortak hareket edemeyen bizleri harekete geçirir.

tabiki ben de katılıyorum, bu zamana kadar yzy den hiçbir hayır görmedik. o kadar baskıya rağmen kaç senedir 1 gr desteği olmadı, bundan sonra da imkanı yok olmaz. İşte dediğim gibi şehrin bir tutumu olabilse takımına sahip çıkabilse herşey çok farklı olur.
Samsun'da Samsunspor'un yerel seçimlerden fayda sağlaması için hareket edecek ne yazıkki, yzy'nin oylarını etkileyemeyecek kadar az kişi var.  o yüzden o da bu kadar rahat.

cembaba

Bir Samsunsporlu olarak bence en iyi çalışan başkan Necaattin Demirtaş. Çöp konteynırları olsun, asfalt çalışmaları, işçi alımları, istihdam ve Samsunsporlu olması İlkadım'da bir adım önde tutuyor Necaattin Başkanı. Samsunspor Store'u biliyorsunuz ki Necaattin vermişti. Erdoğan Tok hem Trabzonlu, hem Trabzonsporlu hem de adı hiç de iyi anılmıyor.

Büyükşehir için ise 10 yılda Yusuf Ziya Yılmaz'ın karşısına bir aday çıkaramayan partiden söz ediyoruz. Çok saçma ama bir tane güçlü aday olmaz mı karşısında. "İşte tamam bu" diyebileceğimiz bir tane adam yok. Osman Genç tam bir muamma. TS Clup açılışı hala aklımda. Trabzonlu olması da için cabası. Bunun yanında seçim yatırımı diyebileceğimiz Samsunspor'a 2. otoparkı verdi. Bu da güzel bir gelişme. Ama başbakan bence YZY'yi gösterecek Samsun'da.

Bu arada CHP de yerele hiç önem vermiyor. Bir kaç isim sayabiliyoruz fakat Süleyman Kaldırım dışında bir aday yok yıllardır. Halka yeni yüzler göstermek lazım. Durum bu gibi şimdi.

##kdc##

İlkadım'da Necattin Demirtaş, diğer belediyeler için hiçbir şey düşünemiyorum.
hakkımızda hayırlısı..

Duško Milinković

02 Aralık 2013, 23:58:08 #25 Son düzenlenme: 03 Aralık 2013, 15:11:48 Duško Milinković
Sayın canik belediye başkanının otoparkı Samsunspora verişini art niyetli olarak gördüm. En kötü Samsunlu Trabzonludan daha iyidir. Belediye başkanımız da Trabzonlu olursa vay halimize. Kamu hastaneler birliği sekreteri Trabzonlu,il milli eğitim müdürü Trabzonlu,valimiz Trabzonlu,vekillerimiz Trabzonlu büyükşehirde gittimi geçmiş olsun.Yarın birgün sayın genç seçilirse yardım için ona giden yöneticilerimize bizim trabzona küfür ediyorlar bu yardıma gönlüm razı değil demeyeceğinin garantisi var mı? Yusuf ziyanın ekibi değişiyor.samsunspora gelecek dönemde daha fazla yardım yapılır diye tahmin ediyorum.

Ayberk

CHP Büyükşehir için Tarık Cengiz'i düşünüyormuş,
MHP ise Ferhat Günaydın'ı. Ferhat Günaydın'ı gıyabında tanıyorum, iyi insan olduğu söyleniyor ama memleketçiliğe gireceksek o da bildiğim kadarıyla Trabzon kökenli.

Tarık Cengiz'i Kazım Yılmaz dönemindeki "alicengiz" oyunlarıyla tanıyoruz.

Osman Genç olsa ama reklam için, ama samimiyetle bu takıma da şehre de bir şeyler katmaya çalışacaktır.
YZY olursa zaten bir şey yazmaya gerek yok, copy+paste...

yirmiuc

İsterse hic yardim etmesin yine de yzy.
en kotu samsunluyu en iyi trabzonluya tercih ederim. bu sehir malesef her alanda trabzonlularin elinde oyuncak oldu...

Edit: Yorumlari okuyunca sevindim acikcasi. Genelde paralel seyler yazmisiz. Herkeste bir bıkkınlık olmus demek ki Trabzonculara & Trabzonlulara karsi.

Samsun Samsunlularindir...

Sent from my iPhone using Tapatalk 2

Ayberk

Şuanki tabloda büyükşehirde aşağı tükürsen sakal, yukarı tükürsen bıyık durumu var. eğer destek çıkarsanız ben adaylığımı koyabilirim :P

desperate1

metin burma da Trabzonlu zaten.
Erdoğan tok desen yeğenini tanıyorum fanatik Trabzonsporlu necattin Demirtaş bari geçilmese