TFF 1.LİG 1.HAFTA | SAMSUNSPOR'umuz - GAZİŞEHİR GAZİANTEP FK

Başlatan 5trawberry, 06 Ağustos 2017, 14:19:02

« önceki - sonraki »

evolution55

s_uzunkaya

Bolu maçına caart diye bağlanıyor bizim maça bağlanmıyor >:(

evolution55

AhmetDenizci

Gökay'ın serbest vuruşu harikaydı maalesef gol olmadı

eprianu

evolution55

Yabancılar ile birlikte çok farklı olacağımız kesin

Raqua55

Gökay iyi vurdu ama tercihi yanlıştı.Kaleci sağ tarafı çok boştu barajdan geçse goldü.Hakem son dakikada o atağı kesmese gol atabilirdik.

55ertan

1-2ay bjk konya ilk resmi mac diye kizalim.
Sonra ilk resmi macimizda 5000 seyirci gelsin  >:(.

Böyle açılış yapcamızı bilseydim ben kizmazdim.

ngonge

Rahat alacağımız maçı yönetimsel bir hata ile alamadık. Bu takımın gol atması zordu zaten. Ancak yabancılar ile bir şeyler yapabilir. Yine de alternatif lazım. Maalesef ortasahamızda da Ramazan dışında merkezden ileri top taşıyacak oyuncu yok. 

Bunun dışında Göksu, Halil, Alperen falan ancak takım öndeyken oyuncu dinlendirmek için maça sokulabilir oyuncular, skora etki edebilecek oyuncular değil hiçbiri.

Sol Açık

Alıntı yapılan: Sol Açık - 13 Ağustos 2017, 20:30:29
Arada ufak tefek internet takılmaları ile aradaki 1-2 dakikayı izleyemedim (umarım önemli birşeyler kaçırmamışımdır). Özetle, takımımızı beğendim diyemeyeceğim, ama bu kötü olduğumuz anlamına da gelmiyor. Küme düşmeyecek, ama Süper Ligi de zorlayamayacak bir takım gibiyiz (tabi bu kadro ile). Maç ortada. Gole yakın 2-3 pozisyonumuz var ve rakibin hemen hemen yok. Ama oyun üstünlüğü bizde demek de çok mümkün değil.

Benim görebildiğim tek hücum organizasyonumuz orta sahadan kanatlara çapraz uzun paslarla, kanattan içeriye kateden oyuncularla savunma arkasına sarkmak üzerine kurulu. Bunu solda Alperen ile hiç yapamadık zaten buna pek uygun bir oyuncu da değil. Solda Ufuk ile birkaç başarısız deneme oldu. Sağda ise Halil İbrahim ile birkaç kez ve bir kez de yine sağda Erkam ile başardık. Bunların hepsi de etkili oldu diyebilirim.
Bunun dışında duran toplarımız da fena sayılmaz, geçen yıldan daha tehlikeli görünüyor.
Orta sahamız pek yaratıcı olmasa da dirençli diyebilirim, ama rakip de basıyor.
Savunmamız ise iyi görünüyor. Özellikle Hasan'ı beğendim.
Furkan'ın bir kurtarışı olmadı, ama sanırım oyunun kuruluşuna kalecinin de dahil olması isteniyor ve çok fazla kaleciye pas oluyor. Hafızalarımızdaki Furkan bu konuda saatli bomba gibidir, ilk yarıdaki bir pozisyonda da neredeyse patlayacaktı.

Tabi tüm bu yorumlar, tamamen yerli oyunculardan oluşan bir 11 ile çıktığımız kadroya dair. Bu kadronun hücum hattına etkili oyuncular eklendiğinde, yani yabancılarımız umduğumuz katkıyı verdiğinde çok etkili bir takım doğabilir...

İkinci yarı oyun üstünlüğünü tamamen aldık ve galibiyeti de kaçırdık. Hücum hattımız gerçekten şu haliyle zayıf, ama buna rağmen takım oyuna hakim olabiliyor. Bu çok önemli bir artımız, çünkü hücum hattı yabancı oyuncuların katılımıyla güçlendiğinde çok etkili bir takım olabiliriz.

Oyuncular açısından ise; beklerimizin tam hazır olduğunu düşünmüyorum. Stoperlerimizi beğendim. Kenan ve Çağrı rakipler için çok bezdirici bir orta saha hattı. Çok yaratıcı değiller, ama çok sert ve mücadeleciler. Ramazan'ın yeteneklerini çok beğendim, ama oyununu beğenmedim. Fazla doğaçlama oynuyor ve yeterince hızlı düşünemediğinden de kritik hatalar yapabiliyor. Bence çok yetenekli, ama oyun bilgisini geliştirmesi gerek. Halil İbrahim'e hiçbir zaman "bu adam iyi" diyemedim, yine diyemiyorum. Açıkçası her yıl biraz daha iyi oluyor ama halen "işte bu adam iyi" diyemiyorum. Alperen ve Göksu çok yetersizdi. Angan ise çok kuvvetli, işe yarayacaktır.

Yunan kalecimiz ve diğer 3 yabancımız vasatın üstünde olursa, heyecanlı bir sezon geçireceğiz demektir...

Lusage

Hakem 2 net penaltıyı es geçti. Buna rağmen yinede iyiydik. Sir 1 puan icin gelmişti istediğini aldı. Takimda sadece Ufuk'u beğenmedim. Pozitif bir etkisi yoktu. Ön alan oyuncularına hiç deginmeyecegim. Zaten yerleri yedek kulübesinde hazır..

Lenovo P1a41 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sol Açık

Yazmayı unutmuşum. 65.dakikadaki pozisyon buz gibi penaltıydı. Hakem çok eyyamcı bir yönetim gösterdi...

bayfa55

Ne Halil Ibrahim ne de Alperen bu takımda yedek olacak oyuncu bile degilller..

Sadece Samsunspor

Yabancilar girince iyi bir takim olacaz insallah. Kolayla gol yemeyiz bence. Atmaya baslarsak puanlari toplariz. Hakem bariz penaltiyi vermedi bu arada.

AhmetDenizci