Avrupa Bayanlar Voleybol Şampiyonası 2009 [Polonya]

Başlatan berusa55, 25 Eylül 2009, 22:33:51

« önceki - sonraki »

berusa55

25 Eylül 2009, 22:33:51 Son düzenlenme: 29 Eylül 2009, 22:59:51 berusa55

Turnuva resmi Web Sitesi:

http://www.mekobiet2009.pl/en

berusa55

Sultan gibi başladılar: 3-0

Polonya'da başlayan Avrupa Bayanlar Voleybol Şampiyonası'nda ilk maçımızda Fransa'yı set vermeden geçtik.

NTV Spor
Güncelleme: 20:44 TSİ 25 Eylül. 2009 Cuma

Polonya'da start alan Avrupa Bayanlar Voleybol Şampiyonası'nda 'Filenin Sultanları', B Grubu'na iyi bir başlangıç yaptı. Milli Takım, Wroclaw'daki ilk maçında Fransa'yı fazla zorlanmadan 3-0 mağlup etmeyi başardı.

İki takımın da turu bu maça endekslemesi karşılaşmanın ilk setini stresli hale getirdi. Fransa'yı bu yıl 5 kez yenmiştik. Servis karşılayan takımların aldıkları sayılarla 3-3'e gelindi. Biz hücumda iyi organize olamamaya başladık. Bundan iyi yararlanan Fransa özellikle Lienard'ın performansıyla 11-7 öne fırladı. Bu sayıda koç Chiappini'nin aldığı mola yavaş yavaş işe yaradı ve takımımız daha iyi top öldürmeye başladı. 13-13'te skoru eşitledik. Deniz'in ve Neslihan'ın etkili hücumları, Gizem'in oyuna girdiği bölümdeki savunma katkısı ve Naz'ın akıllı organizasyonu 25-22 ile ilk seti milli takımımıza getirdi.

İkinci sette sadece Türkiye vardı. Sete 3-0'lık seriyle giren Filenin Sultanları, rakip serviste Esra'nın sayısıyla 6-2'yi yakaladı. Sonrasında Esra, servise geçti. 11-0'lık seride kimi zaman kaptan Esra'nın ace'leri kimi zaman rakip hücumlara şok yaşatan bloklarımız etkili oldu. Sultanlar, setin sonunu kolayca getirdi ve 25-9'la durumu 2-0 yaptı.

3. sete de bıraktığımız yerden girdik. Fransızlar da ikinci setteki şaşkınlığı yaşamaya devam ediyordu. Neslihan'ın ve Eda'nın hücumdaki performansıyla ilk teknik molaya 8-3 önde girdik. İşi karşılıklı sayılara bırakan takımımız, ikinci teknik molada 16-11 ilerideydi. Seti 25-15 kazanan ekibimiz maçtan 3-0 galip ayrıldı.

Milli Takımımız yarın ikinci maçında 16.00'da İtalya ile karşılaşacak. Bu maç da NTV Spor'dan canlı olarak yayınlanacak.

TÜRKİYE-FRANSA: 3-0
Hakemler: Geert Blyaert (Belçika), Yury Bakunovich (Belarus)
Türkiye: Naz, Deniz, Neslihan, Bahar, Esra, Eda, Nihan (Libero), Gizem, Gözde
Fransa: Rybaczewski, Orle, Faesch, Szewczyk, Lienard, Bauer, Querard (Libero), Ortschitt, Djilali, Soullard
Setler: 25-22, 25-9, 25-15

Kaynak: http://www.ntvmsnbc.com/id/25003734/

55.hakan

berusa ben de heyecan olsun diye banttan maçı izliyodum ntvspordan maçı izliyordum sağol yani ;D

berusa55

Alıntı yapılan: hakanelgun - 25 Eylül 2009, 22:40:37
berusa ben de heyecan olsun diye banttan maçı izliyodum ntvspordan maçı izliyordum sağol yani ;D

Bilsem yazar mıydım  ;D

Ama hata sende niye karıştırıyorsun şimdi bu başlığı  ;D

Ollivanders

**KaR6**

futbolda olsa o grupla 0 çekerdik ama voleybolu bilemeyeceğim ;D

jean

bir ara finalde polonyaya kaybetmistik o tarihten sonra takip etmedim

berusa55

Bir deve yenildik: 0-3

Avrupa Bayanlar Voleybol Şampiyonası'nda ikinci maçımızda turnuvanın favorilerinden İtalya karşısında set alamadık.

Güncelleme: 17:22 TSİ 26 Eylül. 2009 Cumartesi

Avrupa Bayanlar Voleybol Şampiyonası'nda ikinci maçımızda turnuvanın favorilerinden İtalya2ya 3-0 mağlup olduk.

Aynı dün olduğu gibi maça sanki orada değilmiş gibi başladı Filenin Sultanları. Bizim açılış servisimize hücum ederek başladıkları 0-4'lük giriş, İtalya adına ne kadar heyecan vericiyse bizim için de o kadar korkutucuydu. Servisler ve blok autlarla hareketlendik koç Chiappini'nin aldığı moladan sonra. Teknik molada 8-4 gerideydik. Neslihan'ın devreye girmesiyle farkı kapatmaya başladık. Aynı Fransa maçında olduğu gibi 13-13'te seti dengeye getirdik. Setin ikinci yarısında rakibi yakaladığımız her anda servis hataları yaptık.16-18'de Neslihan servisi dışarı attı. 18-19'da Esra, servisi fileye taktı. 19-20'de belki de setin en kritik servisini Eda dışarı gönderdi. İlk seti 25-20 kaybettik.

İkinci setin girişi de birinci setin benzeriydi. Ha diyene kadar 3-0 geriye düşmüştük bile. İlk teknik molaya 8-3 geride girdik. Bir türlü seri yakalayamayan takımımız 13-7 gerideyken biraz hareketlendik. Neslihan ve Eda'nın etkili hücumlarıyla oyunu 14-10'a getirdik. Ama sonrası yine iyi gitmedi. Rakibin şaşırtıcı hücum stratejilerine yanıt veremeyince 18-11 geriye düştük. O farkın kapanması artık zordu. Seti 25-16 kaybettik.

Üçüncü sette sanki artık Almanya maçını düşünüyorduk. İlk iki sette mücadele eden, her sayı için savaşan Sultanlar, rakibe kolay teslim oldu: 14-25

Yarın Almanya ile 18.30'da kritik bir maça çıkacağız. Bu karşılaşma, NTV Spor'dan canlı olarak yayınlanacak.

TÜRKİYE-İTALYA: 0-3

Hakemler: Piotr Dudek (Polonya), Susana Rodriguez Jantiva (İspanya)

Türkiye: Bahar, Deniz, Naz, Esra, Eda, Neslihan, Nihan (Libero), Gizem, İpek, Neriman, Gözde, Pelin

İtalya: Barazza, Aguero, Lo Bianco, Piccinini, Del Core, Gioli, Cardullo (Libero), Arrighetti

Setler: 20-25, 16-25, 14-25

Kaynak: http://www.ntvmsnbc.com/id/25004048/

berusa55

55erhan55

bu almanyayı yenemezsen elenmeye razı olacaksın

berusa55

28 Eylül 2009, 13:55:52 #11 Son düzenlenme: 28 Eylül 2009, 13:59:35 berusa55
Alıntı yapılan: harbisamsunsporlu5517 - 28 Eylül 2009, 12:15:05
2-1 öndeyken verdik son iki seti bekleneni veremedik ve sonucunda turnuvaya erken veda ettik

Turnuvaya veda etmedik harbisamsunsporlu. Gruplarda ilk 3 sırayı alanlar tur atlıyor. Turnuva işleyişi tıpkı Avrupa Asketbol Şampiyonasında olduğu gibi:

Play Off Grupları:

celebi

bu gruptan ilk 2 ye m yoksa ilk döred mi girmek gerekiyor

berusa55

Çeyrek final olayı voleybol şampiyonasında uygulanmıyormuş azönce baktım. E ve F gruplarından ilk iki sırayı alacak takımlar yarı final oynayacaklar. İşimiz mucizelere kalmış.

berusa55

EUROVOLLEY 2009     

Türkiye
- Sırbistan     
Saat: 21.00     
NTV SPOR (CANLI)