Samsun Havaalanı, Seferler, Gelişmeler...

Başlatan berusa55, 25 Ağustos 2010, 15:38:24

« önceki - sonraki »

celebi

babasamsunluuuuuuuuuuuuuuu yakşımayi sana  ;)  :P

berusa55

06 Ekim 2010, 11:57:44 #46 Son düzenlenme: 06 Ekim 2010, 11:59:37 berusa55
Alıntı yapılan: Pergani 55 - 06 Ekim 2010, 11:40:08
Berussa 55, Trabzon gibi Samsunun üçte biri olan bir kentin daha fazla yolcu taşıdıgı bilgisinin dogrulugunu merak ettim sadece.
Ayrıca Trabzonlu sayısı 7.5 milyon degil 50 milyon(!) olması lazım babasamsunlu yanlış bilgi vermiş.Rakamları abartmayın Trabzonluların sayısı yaklaşık 1.5 milyon

Anladım kardeşim; o zaman bir önceki sayfadaki mesajım sanırım biraz açıklayıcı olmuştur  ;)

@babasamsunlu akan dostum az sakin daa. Cidden pergani dostum neden merak ettiği için sordum ben de. anaaa hemen kıziiii laaa  :D

berusa55

Anadolu Jet, İstanbul - Samsun seferlerinin başlayacağını duyurdu. Seferler Cumartesi hariç her gün. Şehrimize hayırlı olsun...

Kaynak

Serkan

berusa55

Anadolujet Haftanin 6 günü (cumartesi haric) Istanbul Sabiha Gökcen - Samsun seferlerine 4 Kasimdan itibaren baslayacagini duyurdu.

Ayrica Borajet Samsun - Denizli arasi seferler düzenliyor, bu seferler Ankara üzerinden haftanin iki günü gerceklesecek. Samsun - Trabzon seferleri kaldirildi.

kaptan 55

havaalanı satılacakmış,yakında ihale için şartname çıkar.inşallah SAMSUN'lu girişimciler ortak bir konsorsiyumla ihaleyi alırlar,gerçi hiç ümidim yok ama..

berusa55

Eylül ayı istatistiklerine göre; son 9 ayda Samsun - Çarşamba havaalanından 74.748 kişi yurt dışına uçmuştur. 2010'da Eylül ayına kadar iç-dış hat toplamda 735.889 kişi uçmuştur. Geçen yıl eylül sonu istatistiklerine göre bu yıla oranla dış hatlarda 20,164 kişi(%37) artış, eylül ayı sonu iç dış hat toplamında ise bu yıla oranla 108,703 kişi(%17) artış görülmektedir. (Kaynak: DHMİ istatistik)

Kalan 3 ayda hesaba katılırsa 2010 yılını 1 milyon üstü yolcu kapasitesiyle kapatacağı tahmin edilmektedir.

Ayberk

Alıntı yapılan: kaptan 55 - 12 Ekim 2010, 12:20:34
havaalanı satılacakmış,yakında ihale için şartname çıkar.inşallah SAMSUN'lu girişimciler ortak bir konsorsiyumla ihaleyi alırlar,gerçi hiç ümidim yok ama..

Kargo kısmında Metro'nun yatırımları olmuştu hatırladığım kadarıyla ama toptan bir havaalanını almaya kalkışır mı, sanmıyorum :o

berusa55

05 Kasım 2010, 22:10:53 #53 Son düzenlenme: 06 Kasım 2010, 01:44:51 berusa55
SAMSUN - Çarşamba Havaalanı yolcu kapasitesi geçen yılın Ekim sonu istatistiklerine oranla bu yıl ekim ayı sonunda iç hatlarda %14, dış hatlarda %38, toplamda %16 artış göstermiştir. Aralık sonuna kadar bu yılı milyon/yolcu kapasitesinde kapatacağı tahmin edilmektedir. (DHMİ)

berusa55

AlıntıSamsun/Çarşamba Havaalanı Yoluna Köprülü Kavşak

Adem Güney, Çarşamba Havaalanı yoluna Köprülü kavşak yapılacağını belirtti.

Güney, Çarşamba ilçesi Çınarlık Belde Belediye Başkanı Nihat Soğuk'u makamında ziyaret etti. Belediyenin çalışmaları hakkında Güney'e bilgi veren Belediye Başkanı Nihat Soğuk, havaalanı kavşağının mevcut halinin araç trafiğinde olumsuzluklara neden olduğunu belirtti.

Bu olumsuzluğun çözümü noktasında ilgili makamlarla görüşüldüğünü belirten Soğuk, 'Havaalanına ulaşmaya çalışan vatandaşların ani dönüşleri ve karşıya geçişleri sırasında kazalar meydana gelmektedir. Bunun çözümü için ilgili makamlara gerekli başvurumuzu yaptık' dedi. Havaalanı kavşağında yaşanan sorunun giderilmesi için çalıştıklarını belirten Adem Güney ise, 'Çarşamba Havaalanı yoluna Köprülü bir kavşak yapılacak. Bu konuda gerekli çalışmalar başlatıldı. Havaalanın da içinde bulunduğu Çınarlık beldemizde Samsun-Ordu karayolu üzerinde yaşanan trafik kazalarının önüne geçilmesini amaçlıyoruz. Gerekli çalışmalar tamamlandıktan sonra 2011 yılı içerisinde köprü inşaatı başlayacak ve burası ölüm yolu olmaktan kurtarılacak' diye konuştu.

http://www.ucuyorum.com/showthread.php?p=480893

En sonunda doğruyu gördüler hatta geç bile kalındı. Burda birkaç ölümlü kaza meydana geldiğini biliyorum. Başka can kayıpları olmaması adına sevindiric bir haber. Hayırlı olsun.

SSBiz Gençlik

Alıntı yapılan: berusa55 - 21 Aralık 2010, 00:07:20
http://www.ucuyorum.com/showthread.php?p=480893

En sonunda doğruyu gördüler hatta geç bile kalındı. Burda birkaç ölümlü kaza meydana geldiğini biliyorum. Başka can kayıpları olmaması adına sevindiric bir haber. Hayırlı olsun.

Havaalanı temeli atıldığındaki proje idi. Kısmet bugüneymiş >:( >:(

epçeli köylü

İlgi : 13.07.2009 tarihli ve 0986 sayılı bilgi isteme yazınız.

İlgi yazı ile farklı seviyeli kavşak olarak düzenlenmesi talep edilen Çarşamba Havaalanı hemzemin kavşağı kapasite açısından değerlendirilmiş, olup mevcut anayol-taliyol kavşağının mevcut trafik koşullarında kapasite darboğazı oluşmadan hizmet verebildiği, trafik güvenliği yönünden bu noktada bir kaza kara noktası bulunmadığı belirlenmiştir. Gelecek yıllardaki trafik taleplerine paralel olarak sözkonusu kavşakta oluşabilecek düzenleme ihtiyaçları yeniden değerlendirmeye alınabilecektir.

Bilgilerini rica ederim.

İhsan AKBIYIK

Genel Müdür a.

Genel Müdür Yardımcısı

Bu yazıyı samsun ankara otoban projesi başlığını okurken tesadüfen farkettim. KArayolları genelmüdür yardımcısı İhsan Akbıyık 6 ay önce burası normal trafik buraya köprülü kavşağa ne gerek var la türünden bir cevap yazmış bizden bir arkadaşa.
Bende buna yani Akbıyığa soruyorum hani kapasite darboğazı oluşturmuyordu la ne oldu? 6 ayda ne değişti.Yaptığınız işi az ciddi yapın da.

celebi

Alıntı yapılan: berusa55 - 11 Ekim 2010, 10:45:51
Anadolu Jet, İstanbul - Samsun seferlerinin başlayacağını duyurdu. Seferler Cumartesi hariç her gün. Şehrimize hayırlı olsun...

Kaynak

direkt mi ucuşlar yoksa ankara aktarmalı mı

berusa55

epçeli köylü

Alıntı

Kara Havacılık Okulu Isparta'ya taşınıyor - GÜNCEL
Kara Havacılık Okulu Isparta'ya taşınıyor  Genelkurmay Başkanlığı'nın, Ankara Etimesgut'taki Kara Havacılık Okulu'nu Isparta Süleyman Demirel Havalimanı'na taşınması amacıyla ihale sürecini başlattığı bildirildi.

Konuyla ilgili açıklama yapan Isparta Ticaret ve Sanayi Odası (ITSO) Başkanı Hasan Hüseyin Kaçıkoç, şehirde kurulması planlanan Kara Havacılık Okulu'nun bina ve tesislerinin yapım işinin 21 Ocak 2011'de ihale edileceğini açıkladı. İhale ilanının Genelkurmay Başkanlığı'nın internet sitesinde yayınlandığını belirten Kaçıkoç, "Proje kapsamında 3 pistin yanı sıra hangarların da yapımı planlanıyor. İdari binalar da havalimanı içerisinde inşa edilecek. İhaleye Ispartalı müteahhitlerin de katılmalarını öneriyoruz." dedi.

AK Parti Isparta Milletvekili Sait Dilek de Ankara Etimesgut'ta faaliyet gösteren Kara Havacılık Okulu'nun eğitim faaliyetleri için Isparta'da yer tahsisine ilişkin protokolün 2 yıl önce imzalandığını, pist, lojman ve terminaller için de kaynak bulunduğunu belirtti. Okulun Isparta ekonomisi için çok önemli olduğunu, en az iki bin kişinin istihdam edilmesinin beklendiğini belirten Dilek, Isparta'da otel ve sosyal tesis anlamında ciddi eksiklikleri olduğuna dikkat çekti. Dilek, yurt dışından da öğrenci kabul edecek okulun 2 yıl içerisinde faaliyete geçmesini tahmin ettiklerini kaydetti.

Kara Havacılık Okulu'nun Isparta'ya taşınmasının Isparta ekonomisine canlılık kazandıracağına inandığını belirten Isparta Genç İşadamları Derneği (IGİAD) Başkanı Adem Demiralay da şehirdeki sosyal ve konaklama tesis eksikliğinin giderilmesi konusuna hız verilmesi gerektiğine değindi. Demiralay, okulun özellikle hizmet sektörüne ekonomik anlamda katkı sağlayacağını belirtti.

Bildiğim kadarıyla bir zamanlar Samsuna yapılması düşünülmüş.Ancak 3 tane ısparta milletvekilinin el ele vermesiyle Ispartaya kaydırılmış.2 bin kişiye iş imkanı sunacak ve şehrin nüfusunu en az 30000 kişi artıracak yatırım Samsuna gelemeden Ispartaya kaçmış. Böyle büyük yatırımları nasıl kaçırırız anlamıyorum.Samsun için canını dişine takacak milletvekili lazım.Aldığı parayı hakedecek vekil lazım. Bir samsunlu olarak Samsun için çalışmayıp aldığı maaşı haketmeyen vekillere hakkımı helal etmiyorum.
http://www.yirmidort.tv/guncel/kara-havacilik-okulu-isparta-ya-tasiniyor-haber-17847.htm