Samsun Havaalanı, Seferler, Gelişmeler...

Başlatan berusa55, 25 Ağustos 2010, 15:38:24

« önceki - sonraki »

Fecr_55

30 Eylül 2010, 16:18:21 #30 Son düzenlenme: 30 Eylül 2010, 16:22:48 Fecr_55
Stuttgart-Samsun ucuslari kasim ile mart aylari araliginda gidis gelis 130 € dan basliyor, gelip gezip görmek icin iyi bir fiyat ve firsat bence..
Vize sorunu bulunmayan arkadaslarim, biletinizi benden temin edebilirsiniz;)

jean, Türklerin en fazla yogun oldugu ülke Almanya, haliyle bu ülke üzerinden adim atilacaktir..Ki, bu ucuslari önce Almanya merkezli Öger, simdi THY-LH ortak sirketi Sunexpress gerceklestiriyor..Fransa da özellestirme olmadan, direkt seferleri unut..
Paris'den Stuttgart'a direkt tren seferleri var TGV ile, atla gel Stuttgart'a, devam et ucakla..

city ultras

yaklasik 3,5 milyon türk yasiyor,eehh artik bukadar olucak jean kardes ;D
yahuuu okadar yolcu artisi var,insan yeni güzel bi terminal kurar ya :(

berusa55

01 Ekim 2010, 00:36:49 #32 Son düzenlenme: 01 Ekim 2010, 00:41:35 berusa55
Bora Jet SAMSUN - BURSA seferlerinden sonra SAMSUN - ANKARA seferleri de hayırlı olsun

Sercan

Ayberk

Geçen yıl, Adana, Antep ve Hatay 3lüsünden bahsedilmişti yanlış hatırlamıyorsam, yakında uçuş düşünülüyor diye, bakalım bekliyoruz

Pergani 55

Trabzonlular Traabzon havalimanının Samsundan daha işlek oldugunu söylüyor pek ihtimal vermedim dogruluguna ama bir bilgim de yok. dogrusunu bilen var mı Trabzon havaalanının daha işlek olması gibi bir ihtimal var mı

Pergani 55

Trabzon havalimanına dair rakam verebilecek olan var mı iç hatlar dış hatlar ne kadar yolcu gidip geliyor

Fecr_55

Isin icinde biri olarak sunu söyleyebilirim..
Yurtici ucuslarinda misal Istanbul'dan Samsun'a günde en az iki, Trabzon'a ise en az üc sefer var..Haliyle hava trafigi yogun bize nazaran..Lakin yurtdisi ucuslarinda öncelik Samsun'da, 7 sehirden Carsamba havaalanina, 6 sehirden de Trabzon'a ucuslar var..Ve bazen Trabzon'a ucmak isteyen yolcular, Samsun aktarmali ucuyorlar..

Eylül sonu tahmin edilen yolcu sayisi Samsun 735.889, Trabzon 1.449.835..

O bölgede Trabzon'a rakip olabilecek bir havalimani yok, komsu iller sayesinde yolcusu cok diye düsünüyorum..Bizim yolcu sayimiza engel iller var, misal Amasya, Ankara, Sivas..

berusa55

pergani hayırdır trabzon havalimanı merakı? google'a devlet hava meydanları yazarsan ilgili linkten tüm bilgilere ulaşırsın dostum...

babasamsunlu

Evet haklısın..
Trabzonun 7,5 milyon nüfusu Trabzon dışında...O yüzden oraya olan uçuş sayısının fazla olması çok normal...

berusa55

Samsun, Trabzon'un 3 katı büyüklüğünde ve bölgede tektir. Büyükşehir Statüsündedir, bölgenin lojistik merkezidir. Trabzonun iç hat yolcu trafiğinin çok olması Giresun, Gümüşhane, Bayburt, Rize, az da olsa Artvin yolcularının bu havalimanını kullanmasıdır. Bir çok doğu karadenizli bu yolu deniyor. Ayrıca Trabzon ve o bölgedeki şehirler batıya uzak olduğu için ve oradan otobüs ile yollar çekilmiceği için uçak kullanıyor dolayısıyla o havalimanını tercih ediyor.

Örnek, Samsun-Ankara çok işlek bir yol. Kişi kendi aracıyla  4-4.5 saate gidiyor. Yani batıya ve iç kesime bağlantıda ve yakın. Pek çok kişi Samsun-Ankara arası uçak kullanmadığı halde seferler var ve işliyor gayetde iyi. Ayrıca Samsun çevre illerinde Sinop var havaalanı var, Amasya var, Merzifon havaalanı var ,Tokat ta var.. bi tek Ordu ili yolcusu Samsun'u kullanıyor. bazen Trabzonu.
Yani Samsun tek başına bu konuda lider.

Çarşamba Uluslararası Havaalanı Dış Uçuşlarda zaten bölgede yarışılmaz konumdadır. Yur dışı destinasyonları çok fazla. iç hat daha azdır, çünkü kara ulaşımı kolaydır. Bütün Trafik yoğunluğu oranları bu sebeptendir.
2010 ağustos sonu iç hat yolcu sayısı verilerine göre 588.085 miş. Aşırı potensiyel var havaalanında, artık yetmicek, kalabalık. Yeni dış hatlar terminali yapılmalıdır. Samsun milletvekilleri şehirlerine dahada çok sahip çıksa bunlar olur. Hatta SamRAY raylı sistemimiz havalimanına kadar da uzatılılabilir gelecekte.

Burak

samsun trabzon a göre daha merkezi bir konumda mesela ben şimdi ankaraya neden uçakla gideyim ki özel aracım varsa. 20- 30 dakika havaalanına gitmek. yarım saatte önceden gitsen 1 saat 1 saate yakında havada geçse 2 saat ankara havaalanından gitceğin yere gitmen valizini alman falan 1 saat sürse 3 saat ne gerek var. otobüsle 6 saatte giderim ya da özel araçla 5 saatte gidilebilir. ama trabzondan arabayla 12 saat sürer trabzon uzak olması sebebiyle de yoğun bence

Serkan

Samsun izmir seferleri ne durumda kasım 6 sı için :D

Pergani 55

Berussa 55, Trabzon gibi Samsunun üçte biri olan bir kentin daha fazla yolcu taşıdıgı bilgisinin dogrulugunu merak ettim sadece.
Ayrıca Trabzonlu sayısı 7.5 milyon degil 50 milyon(!) olması lazım babasamsunlu yanlış bilgi vermiş.Rakamları abartmayın Trabzonluların sayısı yaklaşık 1.5 milyon

babasamsunlu

Valla kardeşim mi desem abi mi desem bilemedim ama ben bilgiyi paylaştım..ne zoruna gitti de  bi anda konuyu  kavgaya çeviriyorsun anlamadım..7,5 milyon diye biliyorum..yalnışsa yok öyle değil dersin..
ayrıca berusa  da haklı kardeşim..merak ettiysen git başka yerlerden bak..burda niye yazıyon..internet elinin altında daaaaaaaaaa.........