Samsun Havaalanı, Seferler, Gelişmeler...

Başlatan berusa55, 25 Ağustos 2010, 15:38:24

« önceki - sonraki »

kabacevizli55

Alıntı yapılan: kutsalforma - 02 Eylül 2010, 23:16:47
Gürcistan dedinizde    aklima geldi, bizde Chelidze vardi noldu o hesap??
bu takımda  oynuyodu   Sektzia Nes Tziona tahmin ettiğiniz gibi 10 maça çıkmış 1 tane golü bile yok

berusa55

Sevgili Nuray; bu haber en çok seni ilgilendiriyor sanırım... ;)

Samsun'dan Almanya'ya direkt uçuşlu kış tarifesi

Sunexpress 02.11.2010 tarihinden itibaren Anadolunun cesitli illerinden Almanyanin en önemli şehirlerine direkt uçuşlar başlatıyor.  Samsun icin planlanan uçuslar şu şekilde:

SAMSUN - STUTTGART Carsamba Günleri
SAMSUN - FRANKFURT Carsamba Günleri

Sunexpressin bu uçuşlarında en büyük müşterisi ve iş ortagı Öger Türk Tur olacakmış.

Kaynak: Airporthaber

Fecr_55

Evet, haberim var abim..Akrabalara haber verdim, hatta biletlerini de yazdim direkt ucuslarda:)
Lakin SunExpress'e basvurmustum, lise denginde olmadigi icin ögrenimim, kabul edilmedi, bir senem eksikmis sadece..!
Ama geliyorum yakinda, bir de sahsen basvurayim:)

berusa55

Agustos sonu istatistikleri de dolu dizgin:

2009 yılı Ağustos sonu verileri:
İç Hat = 502.300 (1.003.389 TZX)
Dış Hat = 48.625 (47.720 TZX)
Toplam = 550.925 (1.051.109 TZX)

2010 yılı Ağustos sonu verileri
İç Hat = 588.085 (1.231.878 TZX)
Dış Hat = 68.328 (43.466 TZX)
Toplam = 656.413 (1.275.344 TZX)

Samsun'umuzun havaalanı gün geçtikçe gelişiyor. Yeni açılan seferler ve güzergahlarla yolcu sayımız geçen senenin Ağustos ayına göre 105.000 civarında artış göstermiş durumda. Anlaşılan bu gidişle yıllık 1milyon yolcu sayısına yaklaşacağız ya da geçeceğiz ki bu da Türkiye'nin 10.büyük havaalanı demek.

kabacevizli55

Burak

bazı şehirlerde 2 tane olduğuna göre buda şehirler arasında 8. demek . muğla ve istanbulda 2 havalimanı var diye biliyorum

Ayberk

kaptan 55

imkanı olan arkadaşların gürcistan'ı görmesini tavsiye ederim.özellikle batum'u.

Ayberk

Batum güzeldir gerçekten, Tiflis de -göz önünde bulunan kısımları :D- gayet hoştur ;)

berusa55

Dönemsel yurt dışı destinasyonlarından dış hat Cidde, (JEDDAH/SAMSUN) Cidde - Samsun THY 2010 Eylül ayı uçuş planı.

(JED-SZF SZF-JED)
JED: Cidde - Cidde King Abdulaziz Havalimanı
SZF: Samsun - Samsun Çarşamba Havalimanı

berusa55

11 Eylül 2010, 12:23:23 #25 Son düzenlenme: 11 Eylül 2010, 12:25:38 berusa55
Samsun'umuzdan düzenlenen iç ve dış hat yolcu - kargo seferleri

berusa55

SunExpress'in aktarmasız yeni dış hat uçuşları (02.11.2010 itibariyle) Samsun - Çarşamba Havaalanı

Çarşamba günleri karşılıklı olarak;
Samsun-Frankfurt
Samsun-Stuttgart

berusa55

SAMSUN ÇARŞAMBA ULUSLARARASI HAVAALANI'ndan

Turkish Airlines

* Düsseldorf Uluslararası Havalimanı(Düsseldorf)
* Münih Franz Josef Strauss Havalimanı(Münich havalimanı)
* Atatürk Havalimanı(İstanbul)
* Sabiha Gökçen Havalimanı (İstanbul)
* Esenboğa Uluslararası Havalimanı(Ankara)
* Adnan Menderes Havalimanı(İzmir)
* Antalya Havalimanı(Antalya)
* Medine Havalimanı(Medine) "Sezonluk"
* Kral Abdullaziz Uluslararası Havalimanı (Cidde) "Sezonluk"

Onur Air

* Atatürk Havalimanı(İstanbul)

Anadolujet

* Esenboğa Uluslararası Havalimanı(Ankara)

SunExpress

* Sabiha Gökçen Havalimanı(İstanbul)
* Adnan Menderes Havalimanı(İzmir)

Pegasus Havayolları

* Adnan Menderes Havalimanı (İzmir)
* Sabiha Gökçen Havalimanı (İstanbul)
* Viyana Uluslararası HavalimanıViyana Schechat Havalimanı (Viyana/Avusturya)

Borajet

* Bursa Yenişehir Havaalanı (Bursa)
* Trabzon Havalimanı (Samsun üzerinden Bursa-Trabzon)

Öger Türk Tur

* Tegel Havalimanı(Berlin)
* Frankfurt Havalimanı(Frankfurt)
* (Hannover)
* (Stuttgart)
* (Hamburg)

Blue Wings

Germania (airline) Charter uçuş

* Tegel Havalimanı(Berlin)
* (Hannover)

XL Airways Germany

* Frankfurt Havalimanı(Frankfurt)

Hamburg International

* (Stuttgart)

Air Berlin (Sezonluk uçuşlar)

* Langenhagen Uluslararası Havalimanı (Hannover)
* Düsseldorf Uluslararası Havalimanı (Düsseldorf)

Air Batumi

* Tiflis Uluslararası Havalimanı (Tiflis)

Tailwind Airlines
* Almanya seferleri

berusa55

30 Eylül 2010, 13:33:07 #28 Son düzenlenme: 01 Ekim 2010, 00:33:36 berusa55
AlıntıSunExpress, Samsun'dan Almanya'ya uçacak

30 Eylül 2010 / 13:18

Türk Hava Yolları ve Lufthansa'nın ortak kuruluşu SunExpress, bir ilki daha gerçekleştirerek Samsun'dan Almanya'ya tarifeli sefer başlatacak.

Samsun'dan Almanya'nın Frankfurt ve Stuttgart illerine çarşamba günleri yapılacak karşılıklı seferlerin ilki, kış tarifesi kapsamında 31 Ekim'de gerçekleştirilecek.

SunExpress'in Samsun'dan gerçekleştireceği yurt dışı uçuşlarının tanıtımı için Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) da bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

Toplantıya Samsun Valisi Hüseyin Aksoy, STSO Yönetim Kurulu Başkanı Salih Zeki Murzioğlu ve SunExpress Genel Müdür Yardımcısı Hacı Say katıldı.

Samsun ilinin, son yıllardaki ihracatıyla Türkiye'de ilerleyen bir şehir durumuna geldiğini belirten Hacı Say, "Samsun'dan direkt hatla bölgesel uçuşları gerçekleştirecek olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. İlerleyen dönemde bu uçuşların sayısını artırmayı planlıyoruz. Antalya merkezli firmamız 2010'da çok büyük bir ivme kazandı. İspanya ve Yunanistan'daki ekonomik sıkıntılar, Türkiye'nin cazibesini artırırken, firmamızın grafiği de ciddi şekilde artış gösterdi. Benzer uygulamayı önümüzdeki dönemde Trabzon'dan da başlatacağız. Bize bu konuda yardımlarını esirgemeyen tüm kurumlara teşekkür ediyorum." dedi.

Say, SunExpress ile uçan yolculara, 'SunPoints' kampanyası ile yurt içi ve yurt dışı seyahatlerinde aldıkları her biletin bedeli karşılığında belirli bir puan kazandıracaklarını, yolcuların biriktirdikleri bu puanlarla da ücretsiz uçak bileti alabileceklerini kaydetti.

Say, Samsun'u Türkiye'nin 3 büyük şehri İstanbul, İzmir ve Antalya'ya bağlayan SunExpress'in, her gün düzenlenen Samsun-İstanul Sabiha Gökçen uçuşlarını haftada 10'a çıkartacak; iç hatlarda 3, dış hatlarda 2 merkezle haftada karşılıklı 34 uçuş gerçekleştireceklerini vurguladı.

Samsun Valisi Hüseyin Aksoy ise Samsun'dan yurt dışına ilk defa tarifeli sefer başlatılarak uluslararası havalimanı konumuna ulaşacak olmasının sevincini yaşadıklarını söyledi. SunExpress'in bu uygulamasının, bölgenin hareketlenmesi bakımından büyük önem taşıyacağını hatırlatan Aksoy, "Samsun ili bu sayede turizm payından daha fazla pay alan bir konuma gelecek. İl Özel İdaresi'nin Turizm Master Planı'nı hızlandırarak Samsun'un cazibesini daha bilimsel bir konuma getirmek için yola çıkacağız. Farklılıklarımızla bölgenin tercih noktası olacağız." diye konuştu.

http://www.haberexen.com/news_detail.php?id=25558

jean

bi su fransaya olmadi direk ucus gelemedik ugrasmadan ne varsa almanyaya oluyor