Samsun-Ankara hızlı tren hattı ve Samsun-Ankara Otoban projeleri....

Başlatan kayacan, 22 Temmuz 2009, 20:07:11

« önceki - sonraki »

celebi

Alıntı yapılan: 35ama55 - 23 Temmuz 2009, 09:03:40
O kadar da değil kardeşim .. Giresun kalesi , Giresun İnişdibi yaylaları , Trabzon-Maçka Sümela Manastırı , Uzungöl ,Rize'de Ayder yaylaları vs .. gezilecek şahane yerler var ..

katılıyorum

Ollivanders

Sevmiyoruz ama doğa guzelliklerine laf yok :) Ne de olsa Türkiye mizin guzellikleri

safser

Trabzon şehir merkezinde hiç bişey yok bizim samsun 1000 basar ama doğal güzellikleri ayrı tabii ;)

BÝR SEVDADIR SAMSUNSPOR

O zaman yaylalara göre proje götürsünler oralara.ne gerek hızlı trene.Bence batı karadeniz daha güzel doğa güzellikleri yönünden.

Ollivanders

smdi doğu bati diye dusunmemek gerek bea ustad sonuçta türkiye Türkiyenin her bolgesi guzel :)

binikalamadım

Samsun-Ankara Otoyolu tam ihtiyaç bence Sahil Yolu ile Ankara'da birbirine bağlanmış olur.Hızlı tren projesinde Samsunumuzun pas geçilmeside çok manidar.Ben Samsun merkezli deniz ulaşımını daha çok destekliyorum Samsun-İstanbul / Samsun-Batum hatlarında Deniz Otobüsü ve Feribot seferleri olmalı bu hatlarda ara limanlarada uğranarak ( Sinop , Zonguldak , Ordu , Giresun , Trabzon , Rize , Hopa ) bir çok insana ulaşım hizmeti sağlanabilir.Bence karayolu ulaşımını bayağı hafifletir bu proje..

BÝR SEVDADIR SAMSUNSPOR

Valla nerdeyse samsunu haritadan silecekler bu ampulculer?varsa yoksa trabzon ve doğu karadeniz illeri üzerine projeler üretiyorlar?

Ben Ofosu

Alıntı yapılan: Bir Sevdadır Samsunspor - 23 Temmuz 2009, 14:17:42
O zaman yaylalara göre proje götürsünler oralara.ne gerek hızlı trene.Bence batı karadeniz daha güzel doğa güzellikleri yönünden.

Batı Karadeniz'de ne var doğa güzelliği ? Karabük,Kastamonu gibi köhne kentler mi, Zonguldak gibi bayır aşağı kurulmuş bi kent mi? Amasra ve Safranbolu'dan başka neresi var Batı Karadeniz'de .

Düşmanlık yaptığımız topraklar Türkiye Cumhuriyeti'nin toprakları, yayla diye küçümsediğin yerler de Türkiye'nin en bakir yeşillik ve oksijen alanına sahip Doğu Karadeniz yaylalarıdır.Bu kadar kör olmanın alemi yok.

BÝR SEVDADIR SAMSUNSPOR

25 Temmuz 2009, 07:06:38 #23 Son düzenlenme: 25 Temmuz 2009, 07:55:38 Bir Sevdadýr Samsunspor
herkesin güzellik anlayışı ve zevki benim gibi veya senin veya bir başkasının ki gibi olmak zorunda değil.bana göre orası güzeldir sana göre bilmem neresi?her alanda bu doğu karadeniz ve trabzon sevdalısı ne kadar insan var içimizde anlamadım gitti?kimse trabzona ve diğer doğu karadeniz illerine laf söyletmiyor?madem öyle iddia ediyorum sadece çarşamba yı tüm doğu karadeniz illerine değişmem?millet kendi gözünün önündeki güzellikleri görmedikten sonra ne fayda?karadeniz tv leri izleye izleye şartlanmışlar bu malum illere?güzellik görmek için uzağa gitmeye gerek yok,ayvacık,bafra,terme ve tüm ilçelerimiz ve köyleri gibi yerleri gezmeniz yeterli olur?bana ne trabzonun bilmem ne manastırından bilmem ne yaylasından?yani tüm reklamlar trabzon için mi olacak?bu mesajima da kimse alıntı yapıp cevap vermesin,polemik yapmak istemiyorum.yorumu ma muhalif yapacak şahıslar direkt ortaya yazarlarsa polemik ortamı oluşmaz?hatta hiç uzatmayalım çünkü konumuz doğu karadenizin tarihi güzellikleri ve yayla şenlikleri değil?onun için konunun dışına çıkmamak adına doğu karadenizin yaylalarını bir kenara bırakalım???

Baskent_Samsunspor

malum kentin ne yaylasını ne manastırını ne de başka birşeyini istiyoruz ladikte yayla yokmmu Allah aşkına bi gidin görün ne muhteşem yerler var samsunda

BÝR SEVDADIR SAMSUNSPOR

Alıntı yapılan: Baskent_Samsunspor - 25 Temmuz 2009, 08:49:05
malum kentin ne yaylasını ne manastırını ne de başka birşeyini istiyoruz ladikte yayla yokmmu Allah aşkına bi gidin görün ne muhteşem yerler var samsunda
iyi ya kardeşim burda ki trabzon sevdalısı adamlara anlatamıyoruz.bazı insanlar hangi konu olursa olsun bir şekilde trabzon lehine konuyu bağlamata üstlerine yok.trabzon veya diğer karadeniz illerinin sitelerinde acaba samsun kentinin S si geçermi?yaw reklam yapacaksanız kendi memleketinizin reklamını yapın.trabzon bilmem ne kilisesiymiş?gelin bizim köye bin yıllık camii var görün?giresun kalesiymiş?gidin ayvacık ilçesine barajın hemen altında tarihi kale var?trabzonun yaylalarıymış?gidin ladik ayvacık gibi yerlere dağ taş yeşillik ormanlık güzellik yaşayın?bir sürü barajlarımız var?tokat amasya çorum v.s gibi yerlerden geliyorlar buralara?havza da ünlü kaplıcalarımız var.ve daha bilmediğimiz ve gidemediğimiz ne tarihler ve güzellikler var bizde?ama bu trabzon sevdalılığı samsunu esir almışken kimse burnunun ucundaki güzelllileri göremez?o zaman bizim çakma vekillere samsuna bakmıyor diye kızmasın hiç kimse?biz doğduğumuz topraklara yüz çevirdikten sonra elin trabzonlu ordulu giresunlu rizeli çakma samsunlu vekili takarmı samsunu?valla konunun dışına çıkmak istemezdim ama bazı kişiler öyle istiyor?konumuz trabzona yapılması düşünülen raylı sistemdi.ordulu vekil doğu karadeniz dağlık bizim oralarda fındık yapılsın samsundan fındık sökülsün diyor.E madem sizin oralar dağlık ona göre proje isteyin.ne işiniz var hızlı trenle bilmem neyle?

Ollivanders

simdi biz doga guzelliklerini dedik diye trabzon sevdalisi olduk ... Bazi seyler vardir tamam pesinde kosariz .Ama bu kadarina da pes doğrusu. Yorum yok!!!

BÝR SEVDADIR SAMSUNSPOR

Kardeşim burda isim verip kimseye gönderme yapmadık.hem de senlik bir durum yok.benim mesajima alıntı yapıp konuyu saptıran arkadaşa cevaben bu yazdıklarımız?herkesin düşüncesi aynı yönde değildir.kimsenin zevkini de tartışacak eleştirecek hakkı da bulmuyorum kendimde.ama konu farklı iken illa her konuyu trabzonun lehine bağlamanın da anlamı yok?

Ollivanders

BÝR SEVDADIR SAMSUNSPOR

Alıntı yapılan: Serpico55 - 25 Temmuz 2009, 09:37:56
her neyse tartismanin luzumu yok konuyu saptirmayalim...
her konuyu saptırma da usta arkadaşlarımız olduktan sonra biz daha çok sapar dururuz.dediğin gibi her neyse konumuz doğu karadenizin yayla şenlikleri değil zaten?