Samsun'un yetiştirdiği ünlüler

Başlatan Bafralı, 21 Aralık 2005, 16:26:20

« önceki - sonraki »

cem and naz55

41kere maşallah bu bir rekor bizim gibi daha başka bir şehir varmı acaba yanlış hatırlamıyorsam milliyet köşe yazarı taha akyol da samsunlu olması gerekir

kadir55ist

selam
ben ilk kez dikkat ettim ve çok mutlu oldum
hele bir de akşamseddin hocamızın ismini görünce bir başka mutlu oldum .
sanatçı ve bilginler bir ülke için çok önemlidir bizde samsunumuz olarak iftahar etmeliyiz.
not:birde nerelisiniz sorusuna samsunluyum derlerse çok güzel olacaklar.

jean

ibrahim tatlisesi ornek alsinlar adm neredeyse ismim sanliurfa ibrahim tatlises diyecek

piyanist

Alıntı yapılan: "jean"esasinda fena adamlar cikmiyor ama daha fazla samsunumuzun reklamini yapmalari lazim

Bencede Çoğu Bunların Nereli Olduğunu Bile Bilmiyordur.

King Of The North

Gazi Mustafa Kemal Paşa'nın "Ben 19 Mayıs 1919'da Samsun'da doğdum" demesinden daha büyük bir Samsunlu olamaz düşüncesi geçiyor aklımdan.Ne de olsa avrupalılar ona her alanda yüzyılın dahisi demişler ve kendilerinden olmağı için oldukça kıskanmışlar ve üzülmüşlerdir.
Bir de Osmanlı Tarihine adlarını altın harflerle yazdıran "Köprülüler Devri" olarak bilinen Sadrazamlarımızdır.

Bafralı

taha akyol ve ayhan aşan samsunlu değil. kalanı hakkınd abilgi bulamadım
ayrıca refik moralı çıkarttım yerine vedat turkali cemal safi ve orhan aldıkaçtıyı ve kemal akkayayı ekledim.51 kişilik bir liste oldu.
Birde Hamdullah Aykutlu isimli bir vucut geliştirme şampiyonu var. Samsunlu olduğundan emin olamadığım için yazmadım.

cagdasahmet

köprülü

ya arkadaşlar samsunlu derken nüfus kütüğü samsunda olanları mı kastediyonuz yoksa samsun dogumlu olanlarımı.ben erzincan dogumluyum ankarada oturuyorum ama nüfusa kayıtlı oldugum yer samsun-vezirköprü.ben nereliyim onada bir açıklık getirin bari

jean

samsunlusun kutugun samsuna bagli

Bafralı

Alıntı yapılan: "köprülü"ya arkadaşlar samsunlu derken nüfus kütüğü samsunda olanları mı kastediyonuz yoksa samsun dogumlu olanlarımı.ben erzincan dogumluyum ankarada oturuyorum ama nüfusa kayıtlı oldugum yer samsun-vezirköprü.ben nereliyim onada bir açıklık getirin bari

aslı artvinli olan ama samsunda büyüyen orhan hakalmazı da ailesi bafralı olmasına rağmen bodrumda doğup büyüyen neyzen teyfiği de listeye aldım.
bu listeyi aslen samsunlu olanların yansıra kökeni buralı olsun olmasın burada yetişenleri de kapsayacak şekilde hazırladım.
seni "aslen samsunlu,erzincan doğumlu" olarak listeye alırdım.

köprülü

samsunlu olmak en iyisi aslımı hiçbir zaman inkar etmedim inşallah samsuna yerleşmeyi de Allah nasip eder. ayrıca orhan hakalmaz aslen bayburtluyum demişti bir TV'de

Bafralı

Serkan Aykut'u Nihat İleri'yi Damla Günay'ı ve Orhan Ölmez'i ekledim.

köprülü

istersen Meriç Erkan denen adamı da ekle nede olsa Ahu Tugba ile olan göstermelik aşkla ünlü oldu.üstelik sürekli samsunluyum diyor

jean

meric erkani bu sene gordum ve konustum samsunda samsunsporluyum dedi ama inandirici gelmedi bana orhan hakalmaz aslen bayburtlu samsunluyum diyor

yönetici

Ahu Tuğba ile evlenmek isteyen adam televizyonda sürekli ben Samsunsporluyum diyormuş hatta bir arkadaş buradan Şirinler ve Canikli mekansızlara sevgiler dediğini dahi duymuş..