Samsun'un yetiştirdiği ünlüler

Başlatan Bafralı, 21 Aralık 2005, 16:26:20

« önceki - sonraki »

binikalamadım

Meltem SEYFELİOĞLU

TRT Türk Sanat Müziği Sanatçısıdır

İlkadım Ulugazilidir

BigBadMama5552

31 Ağustos 2012, 23:09:31 #106 Son düzenlenme: 31 Ağustos 2012, 23:15:04 BigBadMama5552
Şarkıcı Hüseyin Yalın Samsun'da doğup büyümemiş ama kökeni Samsun sanırım. 2004 yılında Ayşe Arman ile yaptığı bir röportajda şöyle demiş:

Alıntı- Soyadı kanunu çıktığı zaman Atatürk, Samsun'a geliyor. Bir yemek sofrasında da, babamın dedesi onunla tanışma şerefine erişiyor. Atatürk ona, 'Senin soyadın Yalın olsun' diyor, 'Çünkü öyle bir adamsın...'

Bir de İstanbul'un Altınları diye bir dizi vardı geçen sene, orada Demet Akbağ'ın kızını oynayan Pınar Göktaş da Samsunlu. Samsun'da doğup büyümüş, Samsun Anadolu Lisesi mezunuymuş.
Bizimkiler dizisinde ise üç tane Samsunlu oyuncu vardı: Uğurtan Sayıner (Sarhoş Cemil), Hikmet Karagöz (Abbas) ve Sadık Türken (Asım, Yandan Çarklı'nın oğlu). Uğurtan Sayıner ve Hikmet Karagöz Vezirköprülü. Sadık Türken neresindendi bilmiyorum ama 2010 yılında rahmetli olmuştu...

binikalamadım

Cengizhan SÖNMEZ

Türk Sanat Müziği Sanatçısıdır

kalptenþimþek

Emin Kar

Samsunspor'un Büyük Kaptanıdır,
Samsunspor'un Büyük Başkanıdır,
Samsunspor'un vücud bulmuş halidir, adamın dibidir..

BigBadMama5552

Yazar Vedat Türkali Samsunlu, hatta Kökçüoğlu Mahallesi'nden olduğunu belirtmişti bir yazısında. Dolayısıyla pek dile getirmeseler de çocukları oyuncu Deniz Türkali ve yazar Barış Pirhasan da Samsunlu.

seyf55

Alıntı yapılan: Amsterdamli - 21 Aralık 2005, 17:49:24
Uygur´larin sadece kucugu Samsunda dogdu ama Samsunlu degiller.

Ayrica Sagopa Kajmer´in adi Yunus Ozyavuz ve Ceza´dan bin kat daha iyi!!!!

Bu arada Ertugrul Saglam Karadeniz Ereglili, Ladikli degil.

ertuğrul sağlam aslen gümüşhanelidir

seyf55

seyf55

Özgür Buzbaş var ntvspor dan Samsunlu olarak

BigBadMama5552

Oyuncu Funda Eryiğit de Samsunlu. Kendisi en son Uçurum dizisinde Pınar rolünü oynuyordu. Kendisi Samsun'da doğup büyümemiş ama ailesi şu an Samsun'da yaşıyormuş.

esedullah

Gökhan Törede Samsunlu.Koluna 55 dövmesi yaptırdı.Samsunsporada çok canı yakın.Gecende instagram hesabından samsunspora destek verdi

binikalamadım

Zeynep CASALİNİ şarkıcı Samsunludur kendileri

yirmiuc

Burda ismi geçen ünlü isimler de 155bin forma kampanyasından haberdar edilmeli.

Karabudun

Alıntı yapılan: binikalamadım - 25 Ekim 2015, 19:03:03
Zeynep CASALİNİ şarkıcı Samsunludur kendileri

Konuyu hortlatıyorum. Zeynep Casalini,  yazar Vedat Türkali'nin torunudur.