TFF 2. LİG 2019/2020 20. HAFTA | SAMSUNSPOR'umuz 2-0 BAK Spor

Başlatan mehmet yılmaz, 20 Ocak 2020, 17:02:09

« önceki - sonraki »

55_OrHaN_55

Manisa bunlara prim falan vermiş olmalı. Uefa final maçındaymış gibi asılıyorlar.

evolution55

Ulusal kanalda maçın yayınlanması sanki iyi olmadı tüm yamyamlar nurullahı izledi😁

55_OrHaN_55

Biz bu Gökhan Merali neden aldık anlamış değilim. Kuru yerde sele gidiyor.

emrealtinsk

Alıntı yapılan: 55_OrHaN_55 - 26 Ocak 2020, 15:21:05Biz bu Gökhan Merali neden aldık anlamış değilim. Kuru yerde sele gidiyor.

Duygularıma tercüman oldun

_SoN_

Gol yemeden galip geldik ama bu maçta ders alacağımız çok önemli noktalar var, hocanın bunları görüp önümüzdeki maçlara o şekidle çıkacağını düşüyorum, tebrikler SAMSUNSPOR.

55_OrHaN_55

Fark yapacak pozisyonlar bulduk, değerlendiremedik ona mı üzülelim, rakibin bizden çok daha organize ve etkili ataklar yapabilmesine bir çare bulamadık ona mı yanalım bilmiyorum. Nurullah olmasa belki de yenilmiştik. Her sonuç çıkabilirdi bu maçtan. Bu da bizim ne kadar tutarsız ve istikrarsız bir takım olduğumuzu gösteriyor.

binikalamadım

YA NURULLAH GÜNÜNDE OLMASAYDI...

bu kadar gol kaçırmamız hayra alamet değil...
bu kadar gol pozisyonu vermemiz hiç hayra alamet değil...
rakip gününde olsaydı mağlup olacaktık...
hocanın haftaya kadroda ciddi revizyon yapacağını düşünüyorum.
Nurullah milli takıma çağrılırsa şaşırmam doğrusu.

neyse galibiyetin tadını çıkaralım Manisa da puan kaybetmişken...

Sol Açık

Sezonun 2.yarısının ilk yarıdaki gibi olmayacağını gösteren 2.maçımızı oynadık. Pendik dişliydi, sondan 3.sıradaki BAKspor kök söktürdü. İkinci yarıda, ilk yarıdaki gibi güle oynaya kazanmak kolay olmayacak!

Ama aynı durum Manisa için de geçerli. Son 6 maçta 1 galibiyet alabildiler. Hep böyle kötü gitmezler, ama ilk yarıdaki gibi 14 maçta 13 galibiyet almaları da 2.yarı imkansız...

Özetle, fark atmak değil 3 puan almak önemliydi ve aldık. Maçın başında öne geçmek takımı biraz gevşetmiş gibiydi. 2-0'dan sonra iyice saldık. Belirgin şekilde daha üstün bir takımız ama rakibimizin maçı kora kor oynamasına izin verdik. Yanlış anlaşılmasın, bu sadece bizim zaaflarımızdan da ileri gelmedi, BAKspor da hiç fena oynamadı.

Herhangi bir ligdeki, en son liderliğimizi 29 Kasım 2015 tarihinde kaybetmişiz. 4 yıldan uzun süre sonra kazandığımız liderliği, puan farkıyla perçinledik. Tüm liglerin en çok puan alan, en çok kazanan (Kocaeli ile beraber) ve en az gol yiyen takımıyız. En çok gol atan ise 2.takımız (Manisa'dan sonra). Önümüzdeki 3 hafta süreci belirleyecek. Önce Tarsus deplasmanı, sonra içeride Afyon ve deplasmanda Manisa. 9 puan alabilirsek, güle oynaya şampiyon oluruz. Bu süreçte Manisa puan farkını kapasa bile, liderliği korursak avantaj bizde olur.

Çok önemli bir süreçteyiz, umarım alnımızın akıyla bu zorlu virajı aşarız!

55_OrHaN_55

Bahattin ve Atabey sanki yan yana olmuyor. Özellikle Atabey çok etkisizdi. Bahattin'i forvette oynatıp sol kanatta Halil Çolak'ı denemek sanki daha mantıklı olur gibi geliyor. Defansta Erkam'ın yerini Veli dolduramadı. Ayrıca rakibin atakları hep süreklilik arz etti, hiç kesemedik, şut çekene kadar geldiler. Gökhan Meral bence fiyasko. Bu takımın oyuncusu değil. Caner'de de bir gerileme var. İnşallah son 2 hafta oynadığımız gibi değil, hücumda daha baskılı ve bitirici, defansta daha etkili oynarız. Zira çok dişli takımlar ve çok zorlu maçlar bizi bekliyor, işimiz hiç de kolay değil.

Stoper

Daha erken koparacagımız maçı, cömertçe harcanan pozisyonlar sonrası zora sokar gibi olduk. Rakibe de oynama şansını verdik ve ceseretlendirdik. Orta sahamızda Ferhat çok içe gömülüyor, Gökhan Alsan ve Kubilay'ın da yetersiz fizik gücü olunca, soft, çabuk geçilen bir alan oluşuyor. Buna bir çözüm gerekli, çok bariz sos veriyoruz. Bize Taha Yalçıner, Hakan Arslan stilinde orta saha lazım! İşçi!

Erkam - Yalçın ikilisinden sonra, Veli- Burak tamdemi üzgünüm ama güven vermiyor. Biraz becerikli olsalar, tabelayı değiştirirlerdi. Veli'nin yerine Ercan'ı bekliyordum. Veli tam hazır değil. Gökhan Meral'ın karşısında az buçuk yeteneklere sahip, top kullanma becerisi iyi olan her kanat oyuncusu, sol tarafı otobana çevirir. Aksıyor, acaba Ramazan Çevik daha faydalı mı olur? Hızı, çabukluğu ile iş görebilir.

Nurullah olmasaydı, Nurullah günündeydi vs gibi yorumlara da katılmıyorum. Nurullah'da sahaya çıkan 11'den biri, bugün görevini iyi yaptı. Bir maç Kubilay sahne alır, bir maç Bahattin, bu maçta Nurullah isminden söz ettirdi.

Atabey bugün gezdi, bir ara omuzu onu zorladı. Burak Çalık'ı izleriz yakında. Atabey mi? Bahattin mi? tercihi arasında bir seçim yapılacaksa bu kesinlikle Bahattin olmalı. Bazı özellikleri sinir bozucu olsada, rakipler için her zaman tehdit! Sprinter, savunmayı zorlayan ve oyunu fiziğiyle oynayan, meziyetleri yüksek oyuncu.

Tebrikler takım, Manisa'da tahmin ettiğimiz gibi takıldı, puan farkı iki!

jean

Ertuğrul ilk geldiginde hava getirmisti guzel oyunla farkli kazaniyorduk ne yazikki bitti o hava bugun cok basit goller kacirip cok net gol firsatlari verdik rakibe gol yemediysek sansli gunumuzdeydik manisanin puan kaybi guzel oldu ilk defa puan farkiyla lideriz insaallah boyle bitiririz

ata55

Zemin muhteşem olmuş. Teşekkürler Yüksel Yıldırım.
Hucumcular vasatti bugün. Kubilay yetenek olarak oğuz x 10 olabilir. Ancak katkısı yok. Oğuz basit olanı yaptı ve golü attırdı Nurullah kurtardı, Allah yardım etti, rakip beceriksizdi...
Manisa FK maçıyla birlikte en fazla pozisyon verdiğimiz maç oldu. Savunma zaafları vardı. Bu maçtan ders çıkarmak lazım. Gol olmadıysa sükredelim. Yine de kazanmak önemli. Manisa FK tahmin ettiğimiz gibi takıldı. İyi de oldu. Çünkü haftaya Urfa ile oynayacaklar.  Gol şov olur. Averajla öne geçerlerdi.

Sadece Samsunspor

26 Ocak 2020, 18:38:31 #57 Son düzenlenme: 26 Ocak 2020, 18:42:23 Sadece Samsunspor
Maci stadda izledim. Ezildik gibi yorumlara katilmiyorum. Taraftarimiz superligde takim tff 2.ligdeydi. o kadar tezahurati ben duysam daha istekli oynardim.
Ama soyle bisey var bu maclarin artik donusu yok ilk yari gibi degil maclar herkes asiliyor. Dusmemek icin oynayan playoffa oynayan takimlar. Urfa haric herkesin kendince hedefi var. Kaldiki ilk Bakspor maci 2 2 bitmisti simdi kazandik. Evet cok gol kacirdik ama en azindan pozisyon bulup 1 ve 2.golu buluyoruz.
Stadda izledim diyemi bilmiyorum Bakspor bize biseyler ogretecek kadar da oynamadi. Bana biraz abarti geldi o yorumlar.
Son olarak kaptan Caner surekli kenara geldi manisa maci kac kac diye. Tam bir kaptan hakediyor kaptanligi.
Ayrica veli ilk defa 11 basladi. Bayadir oynamadigi belli boyu uzun ama biraz ciliz vucudu var. Eksiklerini kapatirsa iyi olur. Ercan ondan biraz daha hazirdi ama o da cok agir eski formunu bulamiyor. Stoper Burak i cok begendim. Bundan sonra Yalcin gelene kadar Erkam Burak oynatir hoca.

Sertenseli

Tüm bu eleştirilere vay anasını sayın seyirciler diyorum.Yahu benim güzel takımdaşlarım bu takım Türkiye profosyonel tüm liglerin en az gol yiyen takımı.Eyvallah bu maç fazla pozisyon verdik vermesine ama ondan daha fazlada kaçırdık.iki yesek üç,üç yesek dört atardık bugün.Yani enseyi karartmayın,bak fark da ikiye çıktı.E Ertuğrul da dün ki çocuk değil,mutlaka hatalardan ders alacaktır.E daha ne o zaman.

Kaya

Golün erken gelmesi ile rehavet de geldi. Basmadık,ısırmadık ve yeterince mücadele etmedik.

Nasıl olsa kazandık kafası bu maç için bizi uçuruma sürüklemedi ama inanıyorum ki hoca bu tür hatalara önlem alacaktır.