Samsun - Raylı Ulaşım Sistemi [SAMULAŞ]

Başlatan berusa55, 20 Mart 2008, 21:23:51

« önceki - sonraki »

Sioux

kayseri belediyrsinin 1 liraya yaptığını yzy 2 liraya yapıyor. maliyeti çok yüksek. hizmet çok güzel ama maliyeti fahiş. kim bilir arada neler dönüyor. hiç birşey değilse bile kazık yedik demektir belediye sayesinde.

berusa55

27 Ağustos 2009, 02:11:22 #121 Son düzenlenme: 27 Ağustos 2009, 04:10:46 berusa55
Kayseri Belediyesi ihaleyi 2004 yılı Haziran ayında tamamlayıp bu işe başladığında tarih tam olarak 29 Temmuz 2005'ti sevgili söğütlübahçeli. Ekonomik dengelerin sürekli değiştiği günümüz çağında o zamanki maliyetlerle bu zamanki maliyetleri kıyaslayıp Kayseri 1 liraya biz 2 liraya yapıyoruz gibi değerlendirmeler pek doğru değil açıkcası. İki işin ihale bedelleri:

Kayseray sözleşme bedeli 100 milyon euro

Kaynak: http://www.yapi.com.tr/Haberler/kentici-rayli-sistem-kayserayile-anadoluya-ilerliyor-_31148.html

Samray sözleşme Bedeli 105 milyon euro

Kaynak: http://www.samsun.bel.tr/newsdetay.asp?NewsId=511

----------------------------------------------------------------------------------------------------

Liman Kavşağı Büyük Viyadük Çalışması Devam Ediyor:

Kültürpark - AKM Güzergahının Cedit'ten Görünüşü:

Fotoğraflar: Yavuzhan Karatay

BÝR SEVDADIR SAMSUNSPOR

Berusa55 kardeşim doğrudur zamanın şartlarına göre bedeller değişiyor ama ihaleler de de dönen adı konmamış bedeller var.ben özel şirkette çalışıyorum.adam ihaleyi  x bedele almış fakat daha sonra bu bedel bazı şekillerle hiç yoktan  tırmandırılıyor.yani kısacası devlet ihalelerinde özellikle belediye söz konusu olunca arada bayağı meblalar sırtımıza yük oluyor.

berusa55

27 Ağustos 2009, 05:19:58 #123 Son düzenlenme: 27 Ağustos 2009, 05:29:26 berusa55
Doğrudur; öyle aman aman ihale şartnameleri hakkında genel bilgimiz yok tabi dostum. Bizler de ilan edilenleri, duyduklarımızı, belki de bizlere yüzeysel aktarılan bazı şeyleri paylaşıyoruz çapımızca. Amaç şehrimizin bu en büyük projesi hakkında sizleri sürecin gidişi, inşaatın geldiği noktalar hakkında bilgilendirmek. Şu an için Ocak 2009'da başlayan inşaatta geçen 8 aylık süre zarfında baya bir ilerleme kaydedildi. Öngörülen süreden daha önce bitirilecek gibi duruyor.

BÝR SEVDADIR SAMSUNSPOR

Haklısın biz sadece ön kitabın ön kapak resmini görebiliyoruz.içindeki sayfalar bize muamma.inşallah bu projenin alanı daha da genişler ve başka projeler de üretilir.bu kent her şeye layık ama bu felsefeyi yüreğinde yaşatan siyasetçi ve iş adamı pek yok bizde

berusa55

Her ne kadar proje başlangıcı Kasım 2008 olarak geçse de ağır iş makinelerinin devreye girdiği ay Ocak 2009'dur ve o aydan bu yana geçen 250 günde gerçekleştirilen fiziki ilerleme müthiş. Aksamadan devam eden inşaat sürecinde önemli bir sorun olmayışı da ayrıca sevindirici.

İlerleyen günlerde projenin resim olarak karşımıza daha net çıkmaya başlamasıyla projenin geldiği boyutu en güncel fotoğraflar ile sizlerle paylaşırım bu başlıkta.

seckin55

Arkadaşlar raylı sistem inşaatı tüm hızıyla sürüyor.mütahit firma artık ray döşemeye başladı..turkiş jandarmanın tam arkasında kalan hatta da ray doşeme çalışmaları dewam ediyor.bunun yanıda duraklar, viyaduklar, açkapalar da tamamlanmak uzere..

Raylı Sistem Samsunumuz için çok guzel bir proje..Belediye gerçekten çok zor imkanlarda bu inşaatı gerçekleştiriyor.yapılan bu projede köstek yerine sizlerde destek olmalısınız..ki samsuna bole bi yatırım yapılıyosa samsun halkıda bunun bizlere vermış oldugu rahatsızlıgın bedelini odemek zorunda..

Yılbaşına kadar kaba inşaat bitecek ve tahmını sureyle hazıran gibi depo sahası dahil tren test suruşlerine başlıcak...tren vagon siparişleri verildi..tren kırmızı beyas renklerden oluşuyor..

berusa55

11 Eylül 2009, 17:05:35 #127 Son düzenlenme: 11 Eylül 2009, 17:10:08 berusa55
Cumhuriyet Meydanı Durağı çalışması

Yaşar Doğu önü

Büyük Otel önü

Kaynak: www.samsun.bel.tr

Akyol

Şu hafif raylıyı ring sefer olarak 100.yıl bulvarından geçirseler tek gidiş gençlik parkından girecek stadyumdan çıkacak şekilde ne harika olurdu. Hayal biliyorum ama hayal kurmadan olmaz ki ;)

SSBiz Gençlik

100. yıl bulvarı araçlar için yeteri kadar geniş değil zaten, raylı sistem için hiç geniş değil.

binikalamadım

havaray şeklinde olabilir yolun üst katı tramvay olur bulvar boydan boya geçilir bulvardaki otobüs ve dolmuş hatlarının da iptal edilmesi ile trafik bayağı rahatlar dolmuş ve otobüs hatları havarayın bitiş noktalarından başlayacak şekilde ayarlanır.

kral.samsun

Alıntı yapılan: binikalamadım - 23 Eylül 2009, 15:59:18
havaray şeklinde olabilir yolun üst katı tramvay olur bulvar boydan boya geçilir bulvardaki otobüs ve dolmuş hatlarının da iptal edilmesi ile trafik bayağı rahatlar dolmuş ve otobüs hatları havarayın bitiş noktalarından başlayacak şekilde ayarlanır.
kardesim kafana göre ne güzel konusuyon bulvardaki dolmuslar iptal edilirse o dolmustan ekmek yiyen binlerce insan var bunlar ne olcak hiç düşündünmü

eLLis

Trafik bugün fena halde yoğundu zaten yoğunda şu valiliğin ön tarafını kaç dakikada geçtik ve o yolu küçültmüşler hiç olmamış

berusa55

Alıntı yapılan: eLLis - 23 Eylül 2009, 18:44:48
Trafik bugün fena halde yoğundu zaten yoğunda şu valiliğin ön tarafını kaç dakikada geçtik ve o yolu küçültmüşler hiç olmamış

O yol tekrar üç şeritli hale gelecek Cağrı'cım  ;)

eLLis

İyi o zaman ya bende baya yakınmıştım :)