Samsun - Raylı Ulaşım Sistemi [SAMULAŞ]

Başlatan berusa55, 20 Mart 2008, 21:23:51

« önceki - sonraki »

berusa55

Nuri Asan

bafraya kadar da expres olsa ne guzel olur.

sadece55

SamUlaş Genel Müdürü görevden alındı yerine Kadir GÜRKAN geçti.Kadir GÜRKAN Kazım YILMAZ döneminde SAMSUNSPOR Yönetim kurulu üyesi olarak görev yaptı.Sadece Samsunsporlu bizim gibi düşünen bir isimdir.İnşallah Samulaşta ki Samsunluluk bilinci artarak devam edecektir.

mehmet yılmaz

Erdinç... Bizzat tanıyor musun Kadir Gürkan'ı? Sahiden Samsunsporlu mudur?

Kendisiyle ilgili görüşlerimi mahfuz tutmak kaydıyla yazıyorum.
Akın Üner ile ilgili yazacağım.
Kendisiyle tanışmam bana attığı bir mail üzerine olmuştu. Mübadele ve Samsun konusunda o kadar hassastı ki İlyasköylü olmam ve soyadımın da 'Yılmaz' olması hasebiyle beni de bir mübadil zannedip ulaşmıştı. Halbuki mübadil değildim ama Türklük şuurum gereği oraları sevip, ilgi duymam için olmam da gerekmezdi zaten...

Sonrasında yazdığı roman Çalı Harmanı'nı alıp okudum ve muhabbetimiz arttı. Bir bakıma onda kendimi de görüyordum çünkü fikir dünyamız ve karakterimiz büyük ölçüde uyuştuğu gibi Samsun sevgisi, Samsunluluk, Samsunsporluluk ama daha da ötesi okuma, yazma, üretme anlamında çokça benzeşiyorduk.

Velhasıl, ben bu değerli hemşehrimi hayli sevdim. Çünkü düzgün adamdı.

Şimdi meselenin iç yüzünü çok bilmemekle ve hatta merak bile etmemekle beraber ( çünkü kendisinin hakka riayet edeceğine inanıyorum ) SAMULAŞ'taki görevinden bazı ayak oyunlarıyla el çektirilmek ve yerine niyete uygun birini getirmek fikri olduğunu duyuyorum.

Bugün SAMULAŞ'ta bir 'kırmızı beyaz' hassasiyeti varsa, koskoca Genel Müdür facebooktan çabucak ulaşılabilen biri olmuşsa bunu kendisine borçluyuz.

Samsun evlatlarını bu kadar kolay teslim etmemeli.
Makam, mevki fark etmez; ben Sn. Akin Uner ağabeyimin yanındayım...

Ama sonuçta iki romanında da Samsun'a yer vermek gibi bir gaflete(!) düşmüş.Üstelik Samsunlu, Samsunsporlu, kongre üyesi. Cezasını keserler tabii.

Sioux

Sefer Arlı ve ekibinin hırsızlıklarını tespit etmişler diye konşuluyor.
Arlı da görevden alınması için varını yoğunu ortaya koymuş.

Tufan

Demin haberi duyduğumda epey üzülmüştüm ama Akın Bey'in yerine Kadir Abi'nin geldiğini duyunca bir nebze olsun sevindim. Samsun sevdasından emin olduğum birisidir ama siyaseten orada fazla tutmayacaklarını düşünüyorum.

sadece55

Alıntı yapılan: mehmet yılmaz - 28 Haziran 2014, 00:56:43
Erdinç... Bizzat tanıyor musun Kadir Gürkan'ı? Sahiden Samsunsporlu mudur?

Kendisiyle ilgili görüşlerimi mahfuz tutmak kaydıyla yazıyorum.
Akın Üner ile ilgili yazacağım.
Kendisiyle tanışmam bana attığı bir mail üzerine olmuştu. Mübadele ve Samsun konusunda o kadar hassastı ki İlyasköylü olmam ve soyadımın da 'Yılmaz' olması hasebiyle beni de bir mübadil zannedip ulaşmıştı. Halbuki mübadil değildim ama Türklük şuurum gereği oraları sevip, ilgi duymam için olmam da gerekmezdi zaten...

Sonrasında yazdığı roman Çalı Harmanı'nı alıp okudum ve muhabbetimiz arttı. Bir bakıma onda kendimi de görüyordum çünkü fikir dünyamız ve karakterimiz büyük ölçüde uyuştuğu gibi Samsun sevgisi, Samsunluluk, Samsunsporluluk ama daha da ötesi okuma, yazma, üretme anlamında çokça benzeşiyorduk.

Velhasıl, ben bu değerli hemşehrimi hayli sevdim. Çünkü düzgün adamdı.

Şimdi meselenin iç yüzünü çok bilmemekle ve hatta merak bile etmemekle beraber ( çünkü kendisinin hakka riayet edeceğine inanıyorum ) SAMULAŞ'taki görevinden bazı ayak oyunlarıyla el çektirilmek ve yerine niyete uygun birini getirmek fikri olduğunu duyuyorum.

Bugün SAMULAŞ'ta bir 'kırmızı beyaz' hassasiyeti varsa, koskoca Genel Müdür facebooktan çabucak ulaşılabilen biri olmuşsa bunu kendisine borçluyuz.

Samsun evlatlarını bu kadar kolay teslim etmemeli.
Makam, mevki fark etmez; ben Sn. Akin Uner ağabeyimin yanındayım...

Ama sonuçta iki romanında da Samsun'a yer vermek gibi bir gaflete(!) düşmüş.Üstelik Samsunlu, Samsunsporlu, kongre üyesi. Cezasını keserler tabii.

Abi Akın ÜNER ismine gerçekten bende üzüldüm.Kadir GÜRKAN'ı uzun yıllardır yakınen tanırım.Sadece Samsunsporlu olup Samsun sevdalısıdır. Samsunspor sevdası konusunda kefil olabilceğim bir isim. Ayrıca Kazım YILMAZ dönemi yöneticilerindendir kendisi.O dönem İstifa etmesi için Maalesef tehditler bile almıştı.Özellikle Samsun Lobisi konusunda hassas bir isim. İnşallah önünü açarlar müdahele etmezler.

Stoper

SAMULAŞ'taki atama

Tanıdığım en yetenekli ama öyle klasik bürokratlardan da değildi Akın Üner.
Kelime ustasıydı, yazardı yani.
Yazdığı iki kitabını hediye etmişti bana
Birisini okumuştum, ikincisine de başlamak üzereyken o üçüncüsünü yazmaya başlamıştı bile. Yakında çıkacak üçüncü kitabı da ilk ikisi gibi bir tarihi roman olacak.
SAMULAŞ, Samsun Büyükşehir Belediyesinin halkla en çok yüz yüze geldiği birimlerden birisidir.
Zor bir hizmeti yerine getirir bu birim.
Hizmetin yürütülmesi sırasında aksaklık oluşması olağan bir durumdur. Bu hizmetin yürütülmesi sırasında her an bir aksilikle karşılaşmak mümkündür.
Ve fakat
Akın, işini bir kuyumcu titizliği ile yapardı.
Her ayrıntıya dikkat eder, içinden çıkılması mümkün gibi görünmeyen sorunları tereyağından kıl çeker gibi hallederdi.
Başkan Yusuf Ziya Yılmaz'ın da en yakınındaki bürokratlardan birisiydi. Yılmaz, 15 yıl önce göreve geldiğinde genç bir mühendis olan Akın'ı çözüm merkezinin başına getirmişti.
Tanıdığım en dürüst insanlardan birisidir Akın Üner, Bu nedenle usulsüzlük, suiistimal veya görevi kötüye kullanmak gibi bir durumun olduğunu asla aklımla getirmem.
Başarısızlık gibi bir gerekçenin de olmayacağını biliyorum.
Bu nedenle Akın Üner, bu görevi kendisi bırakmış olmalıdır.
Öğrendiğim kadarıyla zaten rapor alıp ayrılmış. Anlaşılan, Başkan'ın rahat hareket etmesini ve ona göre karar almasını sağlamaya çalışmış.
Kamuoyuna, Yönetim Kurulu ile Genel Müdürlük arasında yönetim anlayışı bakımından uyuşmazlık olduğu zaten biliniyordu ki; bazı iddialar kamuoyuna bile yansımıştı. Akın Üner'in bazı basın yayın organlarına yansıyan iddiaları kabullenmesini zaten beklemiyordum.
SAMULAŞ'ın geçmişi çok yeni. Başkan Yılmaz ne düşünüyor bilemem ama 3,5 yılda üç genel Müdür'ün değişmesi burada yönetim anlayışında bir anlaşmazlığın olduğunu da anlatıyor aslında bize.
Akın Üner'in gidişine üzülürken o göreve Kadir Gürkan'ın atanmasına da çok sevindim.
Kadir Gürkan'ı 20 Yılı aşkın süredir tanırım. Kadir, benim arkadaşım olması bir tarafa o kendisini çok iyi yetiştirmiş bir mühendistir. Uzun süredir Makine Mühendisleri Odası Samsun Şube Başkanı olarak görev yapıyor olması nedeniyle meslek çevresi tarafından da çok sevilen ve takdir edilen bir arkadaşımızdır.
Kadir Gürkan'ın, başarılarına alıştığımız Akın Üner'i aratmayacağına inanıyorum.
Haddimi aşarak belki, Kadir Gürkan'a bir tavsiyede bulunmak isterim. Bir şey bildiğimden değil ama kardeşim gibi sevdiğim Kadir Gürkan'ın, görevi devraldığı Akın Üner'den görevi bırakma nedenlerini iyi dinlemesini ve ona göre kararlar almasını öneririm.

http://www.hedefhalk.com/samulastaki-atama-601758yy.htm

sadece55

Samulaş Samsunspor ile ilgili olarak yeni neler yapabilir? Fikirler varmıdır paylaşalım

55__Gurbet__55

Maç biletı alan herkese maçdan 3 saat önce ile maç bitiminden 3 saat sonraya kadar ücretsiz kullanim. Almanyada hemen hemen her yerde bu uygulama var.

sadece55

Raylı Sistem yeni stada giderken bu uygulama yapılabilir.Ama şuan için stad ile çok alakasız bir yer.

ask55

Alıntı yapılan: Erdinc - 13 Temmuz 2014, 00:06:12
Raylı Sistem yeni stada giderken bu uygulama yapılabilir.Ama şuan için stad ile çok alakasız bir yer.
böyle bir çalışmaya şimdi başlasan stadın bitimine anca yetişir.
değerlendirmek lazım.

Akyol

Nasıl bir haber bu S.A E.A? Bilenler biliyordur bu adamların isimlerini benim gibi bilmeyenlerin suçu ne? İfşa edilsinler ki insan içine çıkamasınlar...

Burak

S.A muhtemelen Sefer Arlı gibi duruyor .

Stoper