Galip Öztürk'ten Büyük Vefa

Başlatan berusa55, 28 Ağustos 2009, 01:40:59

« önceki - sonraki »

berusa55

Alıntı

ÖZTÜRK'TEN BÜYÜK VEFA

Metro Grup Yönetim Kurulu Başkanı Galip Öztürk, 1991 yılında ilk otobüs işine girdiğinde ilk seferlerinde yapılan kazada hayatını kaybeden Hasan Çelebi adına Salıpazarı'nda bir Anadolu Lisesi, bir tane de 120 yataklı yurt yaptırıyor.

Metro Grup Yönetim Kurulu Başkanı Galip Öztürk, 18 yıl önce kendi şirketine ait otobüsün yaptığı kazada hayatını kaybeden Salıpazarlı Hasan Çelebi adına ilçesine bir Anadolu Lisesi bir tane de 120 yataklı yurt yaptırıyor. İlk seferlerinde böylesi elim bir kaza ile karşı karşıya kaldıklarını belirten Öztürk, "1991 yılında otobüs işine girdiğimizde ilk seferimizde Havza yakınlarında otobüsümüz kaza yaptı. Kazada Salıpazarı'nda oturan Hasan Çelebi isimli bir kardeşimiz hayatını kaybetti. Ailesine başsağlığına gittiğimizde babası dönüp bana, "Oğlum biz sana dava açmayız. Sen bu işe yeni girmişsin. Daha yolun başındasın. Benim oğlum bu kazada olmasa başka yerde ölecekti. Vadesi dolmuş dedi. Bu beni çok duygulandırdı. Bu olayı o günden bugüne hiç unutmadım. Yıllar geçti Allah bizi mahçup etmedi. Şirket olarak çalışanlarımızın büyük emekleriyle büyüdük. Şimdi bize düşen şey hayatını kaybeden kardeşimizin ismini güzel bir eserle yaşatmaktır. Böylece bizi ilk seferimizde cesaretlendiren ve şevklendiren eli öpülesi babaya da vefa borcumuzu az da olsa ödemiş olacağız. Salıpazarı ilçesine şirket olarak Hasan Çelebi Anadolu Lisesi ve 120 yataklı Hasan Çelebi Öğrenci Yurdu yapma kararı aldık. Önümüzdeki öğretim yılına yetiştireceğiz" dedi.

GEREKLİ İŞLEMLER TAMAMLANIYOR
AK Parti Samsun Milletvekili Fatih Öztürk, Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül ve Milli Eğitim yetkilileri ile toplantı yaparak yurt ve okul için yer baktı. Öztürk, "Kaymakamlık binasının arkasında ve yapımı devam eden caminin yanında mükemmel bir yer bulduk. Belediye Başkanımız Halil Akgül ve Belediye Meclis Üyeleri gerekli işlemleri yapıyor. İlçenin en gözde alanı olan bu bölgeye özel bir okul ve yurt yapacağız. Böylece hem bir vefa borcu ödenmiş olacak hem de bu okul ve yurt sayesinde çok sayıda evladımız okuma şansı bulmuş olacak. Okul ve yurt sadece Salıpazarlı değil çevre köy ve ilçelerdeki çocuklarımıza da hizmet etme şansı bulacak" diye konuştu. Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül de, ilçelerine yapılacak olan okul ve yurt için arsa sorunu olmadığını tapu ve imar işlerini hallettiklerini söyledi. Akgül, Okul ve yurt Salıpazarı'nın hem egitimen hem de ekonomisine katkı sağlayacak. Artık bu ilçenin çocukları da modern okul ve yurtlardan yararlanacak. Belediye Başkanı olarak İşadamımız Galip Öztürk ile bu konuda önderlik eden milletvekilimiz Fatih Öztürk'e ilçe halkı adına teşekkür ederim" şeklinde konuştu.

Kaynak: http://www.samsunspor.biz/forum/index.php?action=post;board=6.0

Sosyal sorumluluk adına örnek bir vefa. Teşekkürler sayın Galip Öztürk.

FaTiH_HaN

mehmet yılmaz

Muhteşem bir incelik; Galip Öztürk entresan bir adam. Bu gibi vefaya dayalı şeylere çok önem veriyor. İbretlik bir hikaye adeta.

celebi

gerçekten vefa örneği. tebrikler galip öztürk

Akyol

Galip Öztürk insanların gönlünü almayı çok iyi bilen, çok dua alan birisi. İşte bir örneği daha karşımızda, Vefa'yı semt veya bozacı olarak görmeyen Galip Öztürk'ü tebrik ederim...

emre

halil akgül belediye baskanı olmadan önce (bu dönem belediye baskanı oldu) galip öztürk e gidip bi okul sözü istemişti bunun anadolu veya öğretmen lisesi olması bekleniyordu.baskanımız galip öztürk e bu okula onun ismini vermek istediklerini de söyleyince galip öztürk yukarıda gecen sözleri söyledi.

Alıntı yapılan: samsuni - 28 Ağustos 2009, 02:09:11
Muhteşem bir incelik; Galip Öztürk entresan bir adam. Bu gibi vefaya dayalı şeylere çok önem veriyor. İbretlik bir hikaye adeta.

AntZ

Bu şehirden Galip Öztürk gibi varlıklı çok çıkar ama temennimiz aynı zamanda adamlığıyla birlikte böyle insanların artması. Allah kat kat fazlasını versin başkanım.

esedullah

bu adam bi başka ya seni Samsunsporun başında görmek istiyoruz Galib Baba

sadece55

En azından yanımızda olduğunu bilmek çok iyi...Başkan olursa bir ton zorluk çıkartıp onu da küstürcekler diye korkuyorum açıkçası

cem

böyle bir popiler ve vefalı samsunluya sahip olduğumuz için gurur duyuyoruz bu adam şehre geldiğinde havaalanında karşılanmalı aslında..helal olsun...

cembaba

Ne zaman başkan olacak Galip Öztürk yaa.. :(

BekiRcaN_5s

samsun'a her geliş gidişimde Metro, dışarda her yemek yeyişimde pahalı da olsa Sam-Pi'den yiyorum.Galip Öztürk'e ufakta olsa destek olmaya çalışıyorum. şirkette öğle arasında herkesi Sam-Pi'ye götürüyorum paranız yabancıya gitmesin gelin Samsun'a bi yardımınız olsun diye :)

ali ihsan

Adamlık 55 numara gerçekten ...

Kendisine yakışanları yapmaya devam ediyor Galip Bey ...

istanbuldan

İyi ki Galip Öztürk gibi iş adamımız var. Umarım Galip'ler çoğalır. Ben umutluyum.

europe_55

Müthis bir vefa örnegi.
Helal olsun Galip Öztürk!!!!