Samsun'un Ruhu Vardı!

Başlatan mehmet yılmaz, 30 Ocak 2009, 22:36:31

« önceki - sonraki »

mehmet yılmaz

AlıntıSamsun'un Ruhu Vardı!

Sağolsun Ayhan Bermek, "Kırmızı beyaz siyah" adlı kitabın tanıtımı için gittiğimiz İstanbul'da ki o çok ses getiren gece öncesi, odasında büyük bir samimiyet ile buyur etti bizi. Mehmet Yılmaz ve Erdem Eynel'le birlikte.

Malum abimiz Çarşambalı...
Çocukluk ve ilk gençlik yıllarının geçtiği Çarşamba ve Kavak'a dair bir nostalji turu yaptı önce, resimlerini paylaştı.

Can alıcı cümleyi de o vakit kurdu, "Sizin yaşınız genç, siz bilmezsiniz" dedikten sonra...

- Samsun'un eskiden bir ruhu vardı!
Şimdilerin Samsun'una bir göndermeydi bu.

Ne doluymuş meğer. Bir dokunduk, bin ah işittik.

Derdi, Samsunlu'nun kendisine sahip çıkmamasıydı. Hani malum federasyon seçimleri vardı ya;

"Beni sattınız!" dedi.
Bir Samsunlu varken, Trabzonlu adayı destekledi, Samsunspor 4 oyuyla...

Sadece 5 oyla kaybetmişti seçimi Bermek, Samsunspor'un 4 oyu, seçimi kazanan Haluk Ulusoy'a gitmişti hatırlarsanız.

"Seçimi kaybetmek değil de, Samsun'un Samsunlu bir aday varken Trabzonlu bir adayı desteklemesi daha çok yaraladı beni."

İtirazı işte bunaydı Bermek'in. İsyanı da...
"Ama" dedi...

"Federasyon başkanlığını elimden aldılar ama, Samsunluluğumu almaya kimsenin gücü yetmez. Hele benim aleyhimde oy kullananların hiç yetmez.

Alnını karışlarım adamın!"
Küme düştüğümüz sezon Manisa'da yaşanan hakem faciasını hatırlattı.

"Ben Federasyon başkanı olacaktım da, o hakem öyle düdük çalacaktı, haa... Mümkün mü bu? Bizim bir takım telkinlerde bulunmamıza gerek kalır mıydı? Kalmazdı tabii. Samsunspor'da bugün Süper Lig'de olurdu" derken, bir gerçeğin altını çizdi.

Ekledi: "Tesis zengini yapardım şehrimi. İlçelerini... Bir futbol kenti haline getirirdim."

Son sözleri şuydu:
"Samsunspor'u bir daha eski şaşaalı günlerine döndürmek istiyorsa şehir, benim de bu güne kadar bir çok uygulamasına karşı çıktığım İsmail Uyanık'ı ikna edip geri döndürmeli."

Kendi ayağına kurşun sıkan bir şehri ve takımını anlattı Ayhan abi.

Üzgün ve kırgındı.
"Şehrim beni sattı" dedi.

Hakkı Yeşilyurt - Halk Gazetesi

Ayhan abi, bu konuşmaları bizimle yaptı; Samsunspor beni sattı deyince ona dedim ki, "hayır abi, senin seni Samsunspor değil, Samsunspor'u yöneten Trabzonlu yönetim sattı." O zaman can alıcı soruyu sordu, "peki siz neredeydiniz o sırada?"

Biz o sırada bu sitede aktif değildik, bizim bir M.Teoman Taş Samsunlular Derneğimiz yoktu, bizim yerel medyada ağırlığımız yoktu, artık var.. Ama doğru dedi, biz neredeydik?

Samsunspor sanmayın Malatya'da küme düştü. Samsunspor, Haluk Ulusoy denen adamın, Samsunlu Ayhan Bermek'e karşı seçimi kazandığı o gün küme düşmüştü aslında.

Vebali olanlara ne desek az!

O şimdi sponsor!

55.hakan

o seçim günü gözümün önüne geldi samsunlu bir aday geliyor diye ne kadar sevinmiştim ama şehir milliyetçiliği ve trabzon lobisi ortaya çıktı ve adnan ölmez gitti hemşehrisini destekledi.şu zamanlar anlıyoruz ki biz o benim şu an gözlerimin önünden akıp geçen seçim günü düşmüşüz

Clint_Eastwood

Samsun şehrini, Samsunsporumuzu bu duruma getirenler trabzon milliyetçiliği ve lobisidir... Kendi insanımıza sahip çıkmazsak, elin adamı gelir milletvekili olur, belediye başkanı olur, gelir takımının başına geçer bir güzel 2.lige düşürür sonra pişkin gülüşüyle çeker gider... Budur Samsunlunun kaderi ama bilinmelidir ki bu kaderi değiştirebilecek olan da Samsunludur...

Bundan sonra atılacak her adım Samsunluluk bilinci ve milliyetçiliği ile düşünüp atılmalıdır...

Akyol

yazıklar olsun o yönetime bizim takımımızı bugünlere düşürene ama Allah'ın adaletine her zaman inanırım hak ettiklerini bulacaklar  >:(

gozgoz yýlmaz

Senden Simon Perez'den nefret ettiğim kadar nefret ediyorum Adnan Ölmez!

Recep

Alıntı yapılan: gozgoz yılmaz - 30 Ocak 2009, 23:07:46
bi teşbih bu kadar mı güzel olur da

celebi

berusa55

Samsunspor "Haluk Ulusoy" Altyapı Tesisleri!!! Bu ismin hala orda var olması da ne acıdır!

şimşek_55

Arkadaslar yapılan  borc   1-2 yonetım oncesının degıl,Ismaıl Uyanık donemımden  gelen borcta var bu ısın ıcınde. Borcun buyuk kısmı  kume dusulen  sezondan gelıyor.

cembaba

Alıntı yapılan: berusa55 - 30 Ocak 2009, 23:21:23
Samsunspor "Haluk Ulusoy" Altyapı Tesisleri!!! Bu ismin hala orda var olması da ne acıdır!

kesinlikle katılıyorum. adam şerefsizlikleriyle hep ön plandaydı...

berkay55

Alıntı yapılan: gozgoz yılmaz - 30 Ocak 2009, 23:07:46

cembaba

Alıntısenden şimon perez' den nefret ettiğim kadar nefret ediyorum adnan ölmez !!!]

:D :D

bluegreen55

Bu site ozamanda vardı, ozamanda söyledik bunları hatta fenerbahçeli olduğuyla ilgili tartışmalar olup desteklemeyenler oldu.ama olanlar oldu işte.biz seçim günü küme düştük. adnan ölmez bile pişman oldu ama iş işten geçti.

Kaya

bu açıklamalar çok samimi ve içten konuşmalar olarak görünüyor kitabımızın gecesinde de yaptıklarıyla bizim gönlümüzde bir kez daha yeri ayrı ayhan bermek in ama nedense ona bir türlü güvenemiyorum seviyorum sivri dilini konuşmalarını ama bir türlü güvenemiyorum nedenini de bilemiyorum

HoliganSamSunLu

Adam son derece haklı ama samsun şehrinin kaderi olsa gerek Trabzon hegomonyasından bir türlü kurtulamıyor samsunda iş adamalrı derneği başkanlığından tutunda ticaret odası başkanlığına kadar sivil toplum kuruluşlarının başkanlıkları herp trabzonluların elinde Samsunlu önce şehrine ve şehriin yönetimine sahip çıkmalı