TFF 1.LİG 2020-2021 20. HAFTA | SAMSUNSPOR'umuz 3-1 Bandırmaspor

Başlatan ata55, 02 Şubat 2021, 12:51:35

« önceki - sonraki »

cembaba

Arkadaşlar küfür yasak!
Küfür yazanı hemen banlıyoruz artık. 1 değil 2 değil.

Stoper

Maçın son 30 dakikası resmen rakibi boğduk. Bu tempoya mümkün değil dayanamazlar dedim. Nitekim 2 topumuz direkten döndü, gole santimler kala çok yaklaşmamıza rağmen şanssızlık bırakmadı.
Kubilay'in oyun girip, Yasin'e al da at dercesine araya gönderdiği toptan sonra, bu maçta da birşeyler yapacak tamam dedik. Yine, kiliti açan isim oldu! Yıllarca alt liglerde oynamış 26-27 yaşında ilk defa 1.lig deneyimi yaşıyor fakat lig bitmeden, şimdiden piyasa yaptı. Sezon sonunda çok isteyen olacaktır.

Takımda 2-3 isim değişikliği gerekli.
Djedje müthiş transfer oldu!

Ollivanders

Kötü futbol oynadığımızı düşünmüyorum. Hafta içinde hızlı ve hareketli futbol oynamaya yönelik çalışma yapıldığı belli. Bunun etkisini de saha içerisinde gördük. En büyük sorunumuz ileri uçta yaratıcı yada koordineli olamamak. Bu sorunu da en kısa sürede çözmemiz şart.

Gökhan Karadeniz ve Yasin Öztekin ikinci devrenin hayal kırıklıkları. Gökhan Karadeniz'in sağ kanat iç olarak oynaması gerektiğini düşünenlerdenim. Çünkü 10 numara formatında Gökhan Karadeniz baskı yiyor ve o alanda top oyanayabilecek görüşe ve hızlılığa sahip bir futbolcu değil. Yasin Öztekin ise kafa olarak bitirmiş gibi. Sahada katkı sağlayacak bir hareketi yok üç haftadır.

Saviçeviç'in performansını eleştirenleri anlayamıyorum. Kendisine verilen rol içerisinde ortasahanın göbeğinde gereğini yapıyor. İleri uçlara aldığın adamların sonuca etkili olduğunu düşünmüyorsan bence sorunu Saviçeviçte değil ilk önce ileri uçta aramalısın. Saviçeviç'in istatistiklerine bakalım eminim en çok koşan futbolcu, en çok top çalan veya baskı yapan futbolcu olduğunu görürüz. Ayrıca sadece basmak yada koşmanın yanı sıra ayağına hakim olması nedeniyle takıma nefes sağlayan bir adam. Ben Saviçeviç hakkındaki eleştirilere katılmıyorum. Beklenilenin, umulanın altında kalmış mıdır ? belki evet. Ama kötü bir adam değil kesinlikle. Ayrıca bu maçta iyi performans koyanlardan biri olarak görüyorum.

İlyas Kubilay Yavuz bireysel yeteneği ile katkı sağladı ve maçı kazandırdı. 2.ligteki düşünce yapısını değiştirerek hem kendisi hem Samsunspor kazandı. Umarım bu şekliyle devam eder. İlk 11 başladığı maçlarda ise bir o kadar kötü performans koyduğu zamanlar oldu İlyas'ın. Bunu da geliştireceğini düşünüyorum. Bu konuda en iyisini Ertuğrul bilir tabi ama en azından 55. dakikada Kubilayı oyuna alması gerektğini düşünüyorum.

Dje Dje için söylenecek tek bir kelime yok.

En zayıf halkamız bekler ve Yalçın. Keremcan, Caner, Erhan ve Yalçın cidden ümit vermiyor. Ama sezon sonuna kadar idare edeceğiz.

Mathias kesinlikle iyi bir forvet. Bir forvetin pozisyon koklama, iyi bir vuruş ve kısa alanda hızlanma özelliği varsa o adamın iyi forvet olduğu açık. Mathias'ta üçünün de olduğunu gördük. Gollerine devam ederek şampiyonluğa uzanırız inşallah.
Hamroun'u çok ama çok beğendim. Hazır bir Hamroun bizi ileri taşıyacaktır. Guido'nun da ilk tercih olabilecek yeterlilikte olduğunu düşünüyorum. Alternatifli bir kadromuz var ama daha iyi bir kadro ile sahaya çıkabilecekken genellikle ilk 60 dakikayı çöpe atıyoruz.

Ertuğrul Sağlam'ın başarıları olabilir ama oyunu okuması ve hamleleri düşündürüyor insanı. Geç kaldığını ve oyunu iyi okuyamadığını düşünüyorum.

Sercan

Hocanın formsuz Yasin ve Burak inadını anlamak güç. Bir de Keremcan'ın kötü performansı ve Caner'in sakatlıktan döndükten sonra tam güçlenemeyişi kanatlarımızı çok olumsuz etkiledi. Kanatlar için Hamroun ve Guido çok iyi olur bu saatten sonra. Caner de ritmini yakalayacaktır. İnşallah Mücahit sol bekteki aksaklığı çözecek. Gökhan Karadeniz 10 numara pozisyonunda sıkışıp kaldı maalesef. Kenara yakın, içeri kat ederek daha verimli olabilir. Savi yeterli, Mathias oldukça iyi, DjeDje efsane, Boli efsane, Yalçın idare eder, Nurullah da daha dikkatli olmalı.

Sol Açık

07 Şubat 2021, 00:11:17 #65 Son düzenlenme: 07 Şubat 2021, 00:17:25 Sol Açık Sebep: Redaksiyon
Yazılanların pek çoğu ortak; yani Djedje harikaydı, Hamroun oyunda kaldığı kısa zamanda kalitesini hissettirdi, Coureur gerçek bir "santrafor" olduğunu gösterdi, Kubilay yine kilidi açan oyuncumuz oldu...

Oyuncu özellikleri, kalitesi ve performansı açısından tartıştığımız birkaç oyuncumuz var gibi. Bunlardan birisi olan Saviçeviç konusunda herkes uçlara savrulmuş durumda. Yani maç esnasındaki yorumlarda da, sonrasındaki yorumlarda da ya "rezil", ya da "önemli" denilmiş! Açıkçası, ben de bir uçtayım ve maç esnasında "bu maçta gerçekten iyi oynuyor ve bu sefer forumda beğenilir" diye düşünmüştüm, ama yine olmamış. Oyuncuya karşı ön yargılıyız gibi geliyor bana. Saviçeviç'ten Kubilay'ın yaptıklarını bekleyenler daha çok bekler, çünkü Saviçeviç kilit çözen bir oyuncu değil. En çok birkaç maçta kilidi çözebilecek. Ama değil Kubilay, takımdaki pek çok oyuncunun yapmadığı pek çok pis işi maç içinde yapan birisi Saviçeviç. Ben faydalı olduğunu ve daha iyi olabileceğini düşünüyorum. Ama dün hiç de fena değildi. Çok top kaptı, zor anlarda nefes aldırdı, neredeyse kendi kalemize gol atacak kadar savunmaya yardımcıydı, Coureur'un ilk direkten dönen pozisyonunu resmen yarattı vs. Eğer Coureur'un şutu gol olsaydı, dün "kilidi çözen adam" olmuş olacaktı, olmadı. Son yazdığımın sayısını arttırırsa, kendi zirvesine çıkar.

Kısmen tartışmalı 3 oyuncu dikkatimi çekiyor. Birisi Yasin Öztekin. Transferini okuduğumda foruma "kendisini hiç sevmem, ama etkili olacaktır" diye yazmıştım. Süreçte benim gördüğüm, Yasin'in çabaladığı ve uyum sağladığında etkili olacağı... Yani adamın tarzını sevmiyorum, ama faydalı olacağına inancım sürüyor ve bu yolda ilerlediğini düşünüyorum.
Diğer bir isim Burak Çalık. Burak'tan daha ne beklenir bilemiyorum. Sezonun ilk yarısında, bazı maçlarda takımı sırtladı ve genel olarak vasat üstüydü. İkinci yarıda da gayet iyi. 17 maçta 4 gol 3 asist, bir kanat oyuncusu için hiç fena rakamlar değil, üstüne üstlük dünkü attığı gol gerçekten çok klastı. Elbette daha iyileri var, umarım Hamroun kendisini gösterip formayı alacak. Ama bu Burak'a hakkını vermemizin önüne geçmemeli. Geçen sezonki yükselişimizde de, bu sezon zirveden kopmamamızda da katkısı büyük.
Son isim ise Yalçın. Geçen sezon çok beğeniyordum, ama bu sezon gerçekten korkunç! İstanbul ve Bursa maçlarını kaybedişimizin bir numaralı sorumlusu ve dün de kötüydü. İşin kötüsü, alternatifinin Erkam olmadığını düşünüyorum, belki Veli olabilir ama o da çok yeterli sayılmaz. Ben Veli'yi tercih ederim ama hoca Yalçın diyor, çok da itiraz edemiyorum...