İlyas Kubilay Yavuz

Başlatan ata55, 23 Temmuz 2018, 17:08:58

« önceki - sonraki »

oguz_5528

ngonge

Şu son maçtan sonra geçtiğimiz yılı da düşünerek şuna kanaat getirdim. Bizim hücumda kollektif bir oyun ortaya koymak için önce Kubilay'dan vazgeçmemiz lazım.

Evet Kubilay çok maç kazandırdı, çoğu zaman tek başına. Ama o etkili olmadı mı kazanma şansımız neredeyse yok. Hücumda başka bir yöntem dahi deneyemiyoruz Kubilay sahada ise. Bu da çeşitlilik ve üretkenliği ortadan kaldırıyor.

emre

Kesinlikle katılıyorum. Kötü topçu demiyoruz ama artık kesik yemeli. İyi zamanlama ile sonradan alındığında çok daha etkili de olabilir.

Suç onda veya başkasında Kubilay varken takım değiliz.

Ayrıca sağında adam bomboşken o mesafeden şut çektin ya iyi selam gönderdim sana.

55_OrHaN_55

05 Ekim 2019, 21:09:54 #93 Son düzenlenme: 05 Ekim 2019, 21:13:29 55_OrHaN_55
2 senedir İlyas Kubilay'ı her platformda savunduğum halde bugün itibarı ile aynı şeyi düşünüyoruz. Artık ben de takım oyunu oynayamayışımızın başka bir sebebi olduğunu düşünemiyorum. Sanırım diğer oyuncular O'nun oyununa ve şutlarına güvenip kendilerini rölantiye alıyorlar. Hatırladığım kadarıyla Taner Hoca bir ara bu yüzden İlyas'ı kesmiş ve epey de tepki almıştı. İlginçtir, Keçiörengücü takımı İlyas kadrolarındayken çıkamadı, O'nu satınca direkt çıktılar.

Sadece Samsunspor

Babus iyisin hossunda su topu kaptirma islerini birak zorlama ver pasi devam et.

55.hakan

Bu kafayla gidersen yıldız olamazsın. Pas vermen gereken yerde pas ver. Gereksiz çalıma giriyosun 5 metreye pas veremiyosun. Jubile maçları değil bu maçlar çıkmamız lazım bu sene. Küçük maçların büyük oyuncusu vasfındasın şu anda.

5trawberry

Çok kötü gününde olan takımın, çok kötü gününde olan futbolcusu. Ötesi yok. Bu takımda Kubilay yeteğinde bir kanat olsa herkesi tokatlar geçeriz. Rakip iyi çalışmış adım attırmadı.

alperen_55

İlyas la biz bu ligden çıkamayız.büyük futbolcu büyük maçları alandır.Küçük maçların büyük topçusu,hangi maçta vardı bu gün Manisa da gören oldumu.sakarya Keçiören Sarıyer Kastamonu'dada yoktu.çıkmak istiyorsak ilyassız kollektif oynayan bir takım şart.Bu da irfan hocanın maarifetiyle  olur.

ea55

Bu takımın 2 senedir oynayamamasının sebebi El freni İlyastır...

Levent ÖCAL

Bu maçta da gördük ki biraz dinlendirilmeye ihtiyacı var. İlyasın yerinde Samed Hakan Kılıç oynarsa daha mücadeleci bir takım olacağımızı düşünüyorum. İlyas mücadele gücümüzü çok düşürüyor.

maço

Hazır kanat oyuncularımızın kalitesi yetersizken , kanatta oyun kurucu vazifesi görebilir Dilaver gibi.
Hem böylece ortasahada takım mücadelemizde eksik kalmamış oluruz.

cakir55

Teklif varsa hemen yollasınlar

55_OrHaN_55

Sene başında -asparagas haber de olabilir bilmiyorum- Beşiktaş istiyor diye bir haber çıkmıştı, kızmıştık. Keşke iyi bir fiyata satsaydık. Belki Onsuz oynamayı, kollektif ve takım gibi oynamayı öğrenirdik.

ali ihsan

İlyas tipinde eli belinde 10 numara artık günümüz futbolunda kalmadı.Hedefe oynayacak hiç bir takımda oynayamaz.Ha orta sıraları hedefleyen rahat takımlarda ver oynasın.1 atar 3 yatar.Ya 8 numara pozisyonuna evrilecek ki buna fizik kapasitesi pek uygun değil ya da ileri 3'lünün sağ ve ya sol kenarında oynayacak.Orta 3'lü içerisinde oynadığı zaman takımı eksik bırakıyor.Kanatları kullanamadığımız gibi oyunu göbeğe yığıyoruz.Haliyle kenar orta gelmeyince Atabey ile oynamak saçma oluyor.Kenarları kullanmayacaksa İrfan Hoca niye Atabey'i aldırdı.Manisa maçında 2 kenar ortayı da gol yaptı Atabey.Haa patron seviyor illa oynatacam diyorsa sol kenara at İlyas'ı oyalansın.Ama bana kalsa kesinlikle 11 oyuncusu değil.

alperen_55

Alıntı yapılan: ali ihsan - 11 Ekim 2019, 14:06:43İlyas tipinde eli belinde 10 numara artık günümüz futbolunda kalmadı.Hedefe oynayacak hiç bir takımda oynayamaz.Ha orta sıraları hedefleyen rahat takımlarda ver oynasın.1 atar 3 yatar.Ya 8 numara pozisyonuna evrilecek ki buna fizik kapasitesi pek uygun değil ya da ileri 3'lünün sağ ve ya sol kenarında oynayacak.Orta 3'lü içerisinde oynadığı zaman takımı eksik bırakıyor.Kanatları kullanamadığımız gibi oyunu göbeğe yığıyoruz.Haliyle kenar orta gelmeyince Atabey ile oynamak saçma oluyor.Kenarları kullanmayacaksa İrfan Hoca niye Atabey'i aldırdı.Manisa maçında 2 kenar ortayı da gol yaptı Atabey.Haa patron seviyor illa oynatacam diyorsa sol kenara at İlyas'ı oyalansın.Ama bana kalsa kesinlikle 11 oyuncusu değil.
Eyvallah renktaş,geçen seneden beri aynı şeyleri savunuyorum.İlyas iyi futbolcu olabilir.Ama şampiyonluğa oynayan hiç bir takımda başarı sağlayamaz,buna ne fizik kapasitesi nede teknik kapasitesi yeterli değil.Yukarıda dediğn gibi orta sıralarda oynayan takım için iyi bir futbolcu olabilir.Bu ligde şampiyonluğa oynayan takımın orta sahası mücadele gücü yüksek savaşacak futbolculardan kurlulu olması lazım.Hem defansta hem ofansta basması lazım.Oysa ilyas geçen seneden beri bize puan aldırması gereken mücadele gerektirn hiç bir maçta yoktu aynısı bu senede devam ediyor.Teknik ekibin bu rumu değerlendirmesi gerekiyor, sonradan oyuna dahil edilebir,yada knarda değerlendirebilir