Türkiye'nin en eski tribün grubu Samsunspor'un...

Başlatan mehmet yılmaz, 20 Temmuz 2007, 11:34:47

« önceki - sonraki »

mehmet yılmaz

Arkadaşlar sıkı durun öyleyse

Dün akşam Lazigo Yılmaz abimizle konuştum. Çok şaşırdı, sevindi. Kendisi İstanbul'da yaşıyormuş. Ocak ayında yanına gideceğim ve uzun bir röportaj yapacağım inşallah. Epey konuştuk, Samsunspor kitabından söz ettim. Sizi de gecede aramızda görmek istiyoruz dedim, elbette dedi.

Yaşayan tarih...

Sabırsızlandım şimdiden...

mehmet yılmaz

27 Aralık 2008, 11:55:56 #32 Son düzenlenme: 27 Aralık 2008, 14:27:46 samsuni
Lazigo Yılmaz iş başında... 1969'un mayıs ayı ve Beylerbeyi karşısındaki şampiyonluk maçı

Lazigo Yılmaz'ı Bulduk

Bundan yaklaşık bir yıl önce "Lazigo Yılmaz'ı Tanıyan Var mı?" diye bir yazı yazmıştım. Birkaç adım atabildik o konuda ama sonrası gelmedi maalesef; ulaşamadık...

Bilmeyenler için tekrarlayalım, Lazigo Yılmaz ( Çolpan ) 1965'de Türkiye'nin ilk tribün grubu olan Lazigoları kurmuş ve Samsunspor tribünlerinde yer almış bir isimdir. 1966 yılına ait bazı fotoğrafları görünce de hayli şaşırmıştım.

Maalesef biz Samsunlular olarak pek çok değerimizi göz ardı edip, pek çok unvanımızı başkalarına kaptırdığımız için Lazigoları da yeterince tanıyıp, anlatamamışız.

Geçen akşam birisi aradı beni. Kendisinin Almanya'da olduğunu ve izne geldiğini, bir arkadaşının benim mezkur yazımı saklayıp, kendisine gösterdiğini söyledi. Beyefendi, Yılmaz Çolpan'ın yeğeni olduğunu ve telefon numarasını vermek istediğini de ekledi. O kadar mutlu oldum ki...

Ardından verdiği telefonu aradım ve Yılmaz Amca ile görüştüm. Önce inanmadı, telefon şakası falan zannetti. Sonra ben anlatınca hem ikna hem de mutlu oldu. Şu an 70'li yaşlarda ve İstanbul'da yaşıyor. İletişim Yayınları için iki yıllık bir uğraşın ardından bir Samsunspor kitabı hazırladığımızı ve Ocak ayında İstanbul ve Samsun'da birer tanıtım gecesi düzenleyeceğimizi söyledim. Zaten kitapta da Lazigolar ve Atakanlar'dan epeyce bahsediyorduk. Kendisini de mutlaka şeref misafiri olarak aramızda görmek istediğimizi ifade ettim. Memnuniyet duydu.

Yüreğindeki Samsunspor sevdası halen taze; "Yılmaz Ulusoy, Hasbi Menteşoğlu ve İsmail Uyanık dışında takıma sahip çıkan olmadı. Bugünkü durum içimi yakıyor" derken hatırlanmış olmanın haklı saadetini de yaşıyordu bence.
Yılmaz amca gibiler ( Temel Keskindemir, Gozgoz Yılmaz, Nuri Asan, Muzaffer Badaloğlu, Abidin Akmanol, Çeto Yalçın... ) Samsunspor'un bayrak isimleridir; mutlaka hatırlanmalı, hatırlatılmalılar...   

beşnumara

abi inşaallah gelir tanıtım gecesine.bizler de tanımak tanışmak istiyoruz veya en azından resim istiyoruz.ikna edin yılmaz amcayı da samsunda birmaça veya istanbuldaki güngören maçına gelsinn

Kaya

süper bir şey bu ya duygulanmamak elde değil

Tufan

samsuni abi bir kez daha teşekkür ederim sana
şu takım için yaptığının 10da1ini elinde imkan olan insanlar yapsa şimdi buralarda değildik.

CurvaSudSamsunspor

bir maça getirsin yönetim onu stad da tanıtalım onu güzel bir amigoluk yapsın...BİRİLERİNEDE MESAJ OLSUN...

celebi

samsuni hocam bana telini verirsen istanbulda kendisini z,yaret etmek isteriz

mehmet yılmaz

Alıntı yapılan: celebi - 27 Aralık 2008, 18:41:33
samsuni hocam bana telini verirsen istanbulda kendisini z,yaret etmek isteriz

Erciyes deplasmanına gidemeyecek olan olursa 17-18 Ocak günlerinden birinde ben ziyaretine gitmeyi planlıyorum. Sizden de gelen olursa gayet iyi olur. 

Sercan

veis

bizim böyle insanları bulmamız gerekiyordu ve teşekkürler mehmet abi tarihi yeniden keşfediyorsun.karşısında bende maçlara gidiyorum deplasmanlarda bagırıyorum demek nasıl bir heyecandır tahmin bile edemiyorum.

ahk34

abi süpersin ya inşalla görüşme şansı buluruz

ali ihsan

Mutlaka ziyaret edelim bencede.Yaşayan tarih bu adam.Samsuni belki farkında değilsin ama çok büyük işler yapıyorsun.Tebrikler.

ahk34

samsuni hocam tanışamadık ama, biz kendimizi samsunsporlu sanıyorduk meger senin sayende samsunsporlu oldugumuzu anlıyoruz.

mehmet yılmaz

Estağfurullah arkadaşlar, mültefit cümleleriniz beni mutlu etti.

Samsunspor bir aşk...
Biz önce sevdik Samsunspor'u sevdik, şimdi ise sevgimizin temellerini arıyoruz. BÜyüklüğünü anlayamayanlar kadar anlatamayanlar da suçludur bence, onun için anlatacağız...

Yılmaz amcayı ziyarete 17 Ocakta hep birlikte gidebiliriz, kitap gecesinde kendisine bir plaket vereceğiz zaten.

Büyük Samsunsporlu ben değilim, Lazigo Yılmaz, Gozgoz Yılmaz, Teoman Taş ve niceleri. Biz onların büyüklüklerinin hikayelerinin peşindeyiz sadece.