ZTK 4.Tur | Fenerbahçe - SAMSUNSPOR'umuz

Başlatan Tufan, 07 Mart 2012, 15:25:28

« önceki - sonraki »

hala kızı

emre

sabah sabah Trt'nin yaptığı habere bakın.

Samsun'un suçu ne?

Fenerbahçe'nin seyircisiz oynama cezası Samsun'u da vurdu. Kupa statüsü gereği hasılat gelirinin yüzde 40'ını alacak olan Karadeniz ekibi, önemli bir paradan mahrum kaldı.

Fenerbahçe-Galatasaray derbisinde yaşananlar nedeniyle Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'nun (PFDK)verdiği cezalar, Samsunspor'a da ekstra fatura çıkardı! PFDK'nın Fenerbahçe'ye verdiği iki maç seyircisiz oynama cezası nedeniyle Sarı-Lacivertli ekibin bu akşam Samsunspor'la oynayacağı karşılaşmada hasılat geliri  olmayacak. Mücadeleyi sadece kadın ve çocuk taraftarlar izleyebilecek. Bu nedenle ev sahibi konumundaki Fenerbahçe önemli bir gelirden mahrum kalacak. Ancak bu durum Samsunspor'un kasasını da vuracak.

Yüzde 60 ya da 40

Türkiye Kupası Müsabakaları Statüsü'nün 8. maddesi gereği, galip gelen takım hasılatın yüzde 60'ını, kaybeden ise yüzde 40'ını alma hakkına sahip. Ancak seyircisiz oynama cezası nedeniyle hasılat geliri olmayacağı için Samsun kayda değer bir miktardan mahrum kalacak.

hala kızı

BU TFF cezaları perşembe günleri açıklıyordu bu ne perhiz ne lahana turşusu!!!Uyuz oldum bi de rakip takım taraftarı alınmıyormuş diye duydum ne denli doğru olduğunu bilmiyorum ama :x(( :x(( :x((

CurvaSs

21 Mart 2012, 10:16:28 #93 Son düzenlenme: 21 Mart 2012, 10:20:34 CurvaSs
bunu mantıksızlık olarak haber yapmışlar sanırım. çünkü bizim yaptığımız bir şey yok. fb tribünleri kendileri etti, kendileri buldu ama bizimle alakası olmayan bir nedenden dolayı hasılattan mahrum ediliyoruz ve saçma oluyor. tabi bu her zaman böyleydi, neden şimdi haber yaptılar anlamadım ama haklılar.

pfdk salı ve perşembe günleri toplanıyormuş ama genel olarak perşembe açıklıyorlar cezaları. fb'nin seyircisiz oynama cezasını kupada çekmesini istediler demek ki. bizim bayanları ve çocukları almama gibi şansları yok diye düşünüyorum.

burakbas

umit

Daha maç oynanmadı ama trt bizi mağlup ilan etmiş. tarafsız ve güvenilir bilirdik biz trt'yi ama diğerlerinden pek farkı kalmamış.

CurvaSs

Alıntı yapılan: umit - 21 Mart 2012, 11:11:43
Daha maç oynanmadı ama trt bizi mağlup ilan etmiş. tarafsız ve güvenilir bilirdik biz trt'yi ama diğerlerinden pek farkı kalmamış.

evet ona hiç dikkat etmemişim. yazık cidden! trt'nin de diğerlerinden farkı var mı ki? hepsi aynı terane..

FaTiH_HaN

21 Mart 2012, 11:44:02 #97 Son düzenlenme: 21 Mart 2012, 11:50:39 FaTiH_HaN
Bu maç için ne heves kaldı ne heyecan süper ligden düşüyor olduktan sonra çokta farketmez elenmişiz, tur atlamışız  :(

GökhanÇağlar

trt nin pek tarafsızlıkla alakası kalmadı artık iktidarın kanalı oldu.

hala kızı

trt sine,atv sine lig tv sine inat bız bu maçı alıcaz!!!
tribunde 2 bayan olarak yerimi alıyorum akşam inş

vagus

Küme düşme yok zaten saldırın ve alın şu maçı !!

Shane_Falco

Alıntı yapılan: cgr - 20 Mart 2012, 17:51:36
Ligde görülen sarı kartlar ve cezalar Lig maçlarında uygulamaya geçirilir. Eğer kırmızı kart cezası olsa, takip ettiği ilk resmi maçta cezasını çeker, kupa-lig farketmez yani...

Bunu bilmiyordum ben yahu.Saolasın hocam bilgilendirdiğin için.Ben biraz eski bilgilere sahibim sanırsam bu konuda :)

Levent ÖCAL

SAMSUNSPOR KUPA'DA FENERBAHÇE'Yİ İKİ KEZ ELEDİ

Ziraat Türkiye Kupası 4.Tur'unda Fenerbahçe ile eşleşen Samsunspor, 4 kez karşı karşıya geldiği rakibini kupadan 2 kez eledi.
1966-1967 sezonunda Çeyrek finalde Fenerbahçe ile eşleşen Samsunspor'umuz ilk maçta sahasında Fenerbahçe'yi 2-1 mağlup etti. İkinci maç golsüz sona erdi ve takımımız yarı finale yükseldi. Yarı finalde ise  Göztepe'ye deplasmanda 4-0 yenilen Samsunspor'umuz sahasında rakibini 2-1 mağlup etmesine rağmen final şansını kaybetti.

1982-1983 sezonunda ise Samsunspor'umuz Fenerbahçe ile yine kupanın Çeyrek Final'inde karşılaştı. Her iki maçı 1-0'lık skorla kaybeden ekibimiz kupadan elendi.

1986-1987 sezonunda Samsunspor'umuz yine kupanın Çeyrek Final'inde Fenerbahçe ile eşleşti.  ilk maçı 1-0 kazanan takımımız, ikinci maçta rakibiyle 0-0 berabere kalarak yarı finale çıktı. Yarı finalde ise  Eskişehirspor'a ilk maçta deplasmanda 3-2 yenildik, sahamızda ise golsüz berabere kalarak elendik.

2003-2004 sezonunda takımımız Fenerbahçe ile 3. kademe de karşılaştı. Tek maç üzerinden yapılan karşılaşmayı sahamızda 1-0 kaybederek elendik.

Samsunspor 2011-2012 sezonu Ziraat Türkiye Kupası 3. Tur'unda Orduspor'u penaltılarla 4-2 yenerek 4'üncü tura çıkmış ve 5. kez aynı kupada Fenerbahçe'nin rakibi oldu.

jean

hala kızı

BU TAKIM İMKANSIZ YENMEMIZ DEDİĞİMİZ TAKIMLARI YENMİŞTİR!
KESİN YENERİZ DEDİĞİMİZ TAKIMLARA YENİLMİŞTİR...
İLK YARI SARAÇOĞLU'NDA 5 TANE YERİZ FARKLA YENILIRIZ DIYENLER OLMUŞTU...(O MAÇ 1 PUANI KAPMIŞTIK)
GÜN BUGÜN SARAÇOĞLU'NDA FEBE YENME GÜNÜDÜR!!!!
KIRMIZI'YLA BEYAZLA ALNIMIZIN AKIYLA BU MAÇI ALACAĞIZ