Samsun'a kardes sehir

Başlatan Cagdas Ünver, 13 Ağustos 2007, 16:28:20

« önceki - sonraki »

Cagdas Ünver

13 Ağustos 2007, 16:28:20 Son düzenlenme: 24 Ocak 2011, 23:28:42 Cagdas Ünver
Merhabalar.
Ben Almanyada yasiyorum. Globallesen dünyamizda özellikle Kültürel Isbirligi ve Ihracatin cok önemli oldugu aşikar. Bundan dolayi sürekli gelisen Samsunumuzun bir kardes sehri olmasi gerektigini düsünüyorum.Bu sekilde Samsunun tanitilmasina ve gelismesine büyük faydalarin saglanacagi kanaatindeyim. Bircok Alman ve Türk sehri bu gibi avantajlari kullanmakta. Örnegin Samsun icin kardes sehir Nürnberg olabilir.

Gurbetten memleketimize
Saygilarimla

arkadaslar bu mesaji belediye'ye mail attim sizde atin lütfen.

HoLiGanisT

numberg futbol takımı ilede kardeş mi olunacak peki :)

gözüm kardeşlik kolay bir mevzu değildir.kültürel alışveriş vs olabilir ama kardeşlik ap ayrı bir koudur,aynı zamanda bizim numbergle hiç bir bağımız varmı ki?

Cagdas Ünver

illa nürnberg olmasi gerekmiyor baska sehirlerde var ben sadece burada yasadigim icin örnek verdim.Mesela Leipzig de olabilir bir Fuar Kenti.

Futbol takimlari örnegin birbirleriyle hazirlik maclari yapar Futbolcu alip satar bunlar olagan seyler

celebi

BU kardeşlik meselesi zor kardeşim.

veis

çagdaş fikir güzelde kaç kere görecegiz bu kardeşimizi veya onlar kaç kere gelecek

celebi

Ya veis kardeş olsa neler olur ki bizim için artısı var mı bu işin

Sadece Samsunspor

BIZIM ZATEN VAR KARDES SEHIRIMIZ BUYURUN NISANDA IMZALANMISTI HABER BURADA :wink:

Samsun ile Darusselam kardeş şehir oldu  

Kardeş şehir olmak ve çeşitli incelemelerde bulunmak üzere Tanzanya'nın Darusselam Büyükşehir Belediye Başkanı Adam Omar Kimbisa Samsun'a geldi.  

Kimbisa ile Samsun Büşükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz arasında iki kentin kardeş şehir olması için ön protokol imzalandı. İki şehir arasındaki ticaret, ekonomik ve sosyal ilişkilerin geliştirilmesi, Samsunlu ve Darusselamlı işadamlarının karşılıklı ticaret yapmaları için kardeşlik ilişkisinin kurulması amacıyla Samsun Büyükşehir Belediyesi'nde imzalanan protokol ile ilgili açıklama yapan Başkan Yılmaz, Karadeniz Sanayi İşadamları Derneği ile birlikte 15 gün önce Tanzanya ziyareti yaptıklarını ve burada Darusselam Büyükşehir Belediye Başkanı Adam Omar Kimbisa ile yaptıkları görüşmelerde kardeş şehir olmak için anlaşmaya vardıklarını hatırlattı. Yılmaz, "Kardeş şehirden amacımız sadece kültürel, sanatsal ve iki kent halkının ilişkilerini klasik olarak geliştirmek değil, Samsunlu işadamlarının tanışması ve beraber ortak projelere imza atmalarını sağlamaktır." dedi.

Darusselam Büyükşehir Belediye Başkanı Adam Omar Kimbisa ise Samsun'da olmaktan dolayı çok mutlu olduğunu ifade ederek, "Bugün Samsun ve Darusselam arasında yeni bir sayfa açıldı. İnsanlar budan sonra bizlerin ne konuştuğunu seyretmeyecek, yapılacak işlere de şahit olacaklar. Samsun ve Darusselam arasındaki ilişkiler gelişecek. Darusselam çok büyük ve yatırım olanakları olarak çok müsait bir kent. Tarım yapılması için her türlü teşvik var. Yer altı kaynakları ve yer üstü kaynakları çok zengin. Çay, kahve, pamuk ve tropik meyveler üretilebilir. Yer altı kaynakları olarak altın, elmas ve dünyada sadece Tanzanya'da bulunan Tanzaneğk madeni bulunuyor. Yani yatırım olanakları olarak her şey mevcut. Eğitime, özellikle üniversiteye çok ihtiyacımız var. Bunun için özel bir üniversitenin ilimizde kurulmasını destekliyor ve yatırımcıları Darusselam'a bekliyoruz." ifadelerini kullandı. İmza töreninde Darusselam şehri Valisi Abbas Hussein Kandoro ile Tanzanya Milletvekili Abbası Z. Mtemvu da hazır bulundu.

HoLiGanisT

bu kardeş şehirden hiçte haberim olmamıştı :)

bizim maçlarımıza geldilermi bunlar,biz onların maçlarına gidip atkı alış-verişi yaptık mı?bu kardeş şehir olunca ne oluyor Darusselam'in bize hayrı ne?ne bağımız var da kardeş olduk? bi maçımıza gelip destek mi verdiler?yoksa biz mi onların maçına gittik? bırak futbolu diğer yerden ne bağımız varki Darusselam ile bizi kardeş yaptılar.ab'nin oyunu olmasın,livorno'da diyarbakırı kardeş ilan etti ama onların var bi çıkarları tr'den her hangi bir yerle kardeşliğe sıcak bakarım ama tr dışından bir yere sıcak bakmam

erkan55

ismail uyanik dönemindeydi galiba o zaman schalke samsun dost olacak diyolardi ve almanya mac yapcak diyolardi ama sonrada o iste yatti galiba

Cagdas Ünver

aslinda kardes degil dost sehir diye tabir etmek lazim.Yoksa yanlis anlasiliyor

CarSambaLi.Lord

Hepimiz karDeŞiz Ama En Çok ßizi VuranLarda karDeŞLerimiz oLuyor :)

celebi

Alıntı yapılan: "CarSambaLi.Lord"Hepimiz karDeŞiz Ama En Çok ßizi VuranLarda karDeŞLerimiz oLuyor :)

Yüzümüze kardeş gözüküp arkamızdan hançerliyorlar.

Lazoli

daresselam kardes sehir olmus. samsunu yazma yazamazlar.

almanlara gelince almanlar ile kardessehirlilik yaparsak gelirler. bunlar gezmeyi tozmayi seven insanlardirlar. hele internetten samsunu görünce hemen gelirler. avrupalii diiilmi her seye maydonoz olup ögrenecek :D

AntZ

Kardeş şehir mardeş şehir iyide biz tribün deki kardeşliği sağlayalım önce..!

eren55

Yakakent'in japonya'da Kuşhimito diye kardeş bir kenti var diye biliyorum.