Samsun'a Yeni Stadyum

Başlatan kuzey55, 17 Ocak 2011, 10:54:05

« önceki - sonraki »

cgr

Alıntı yapılan: Serpico - 08 Mart 2014, 04:32:06
Orası oyle de stadyuma yürüyerek giden bir toplulugun alışma süreci sancılı olacaktır. Km farkının , uzaklığın her ne kadar arabayla gidilse de , her ne kadar trafik rahat olsa da gına getireceğini düşünüyorum . Taraftar sayımızı ciddi anlamda olumsu etkileyecek . Başarıya endeksli bir şehirde başarının da gelmemesi durumunda taraftarı stadyuma çekmek çok ama çok zor olacak . İşte o durumda o yol daha da uzayacak...

2TL'lik bilet parasını vermeyen(!) seyirci en kötü 4TL yol parasını hiç vermez...

Sercan

Yapamadık beyler. Durun bu stad uzak olacak, bunu şehre daha yakın yere yapın diyemedik. Suat baba ne dediyse o oldu..

Ahmeti

Deplasman tiribünün yeri bellimi acaba ?
İnşallah tv'den bakıldığında gözükmeyen bir yerde olur

beşnumara

Arena ilk yapıldığında metro ile her iki yakadan otobüsler ile taraftar nasıl stada bedava ulastirildiysa kayseride nasıl bedava ulaşım yapılıyorsa burda da yapılmalı ilk yıl içinde.

samsunluhakan

maç günü otobüsler tramvay stadyuma ne varsa bedava olması lazım
buda belediyeden geçiyor 

amisos5506

Erçallar ile piazza arasi 8.1 km.yeni stad ercallar a yakin mi?

Ertuğrul Sağlam

Alıntı yapılan: amisos5506 - 08 Mart 2014, 13:15:51
Yanyanalar. (Bu cümle böylemi yazılıyor :) )

Stoper

2 haftada bir 5-10 liralık bilete para vermemek için yönetim uyuma diye bağıran tipler maça gelmesin zaten.Mesela şuan maratonun ortasında bulunan ve davul çalmaktan başka birşey yapmayan 30-40 kişilik oluşum yeni stadyumda kaybolup gidecek.Şimdi maratonun ortasında olmanın verdiği avantaj var,arada kaynayıp gidiyorlar.Yeni stadyumda takke düşecek kel görünecek..Gerçi bunlar yine kalabalığın olduğu yere çöküp  burası bizim tribün yeaa diyip insanları rahatsız edecekler.

eprianu

İş işten geçti belki ama her zaman dedim yine diyorum konumu itibarıyle
stadyum daha kötü bir yere yapılamazdı. Bu kadar uzağa yapmanın hiç ama hiçbir
mantıklı gerekçesi olamaz. YZY Otogarı etrafında bir sürü devlet arazisi var buraya yapılabilirdi.
Hatta Otogar civarına stadyum yapılır Cumhuriyet Meydanıyla da yol bağlantısı sağlanırdı on numara olurdu.
Eğer Samsun maçının başlangıcı/bitişi sanayinin dağılışına denk gelirse bir saati bulur merkeze varmak.

Bakan Suat Kılıç her zaman bize ve Samsunsporluluğumuza laf etti ama stadyumun yeri
ve stadyumun yapısı (ki çift katlı olmasını istemiyorduk) konusunda bizim fikrimizi hiç ama hiç
sormadı. İnşallah yeni bakan biraz görüşlere saygılı olur. Bonibon rengi koltuklar olmasın bari...

cakir55

Alıntı yapılan: amisos5506 - 08 Mart 2014, 13:15:51
Ercal tam yaninda stadin. Uzak vallahi ya keşke daha yakın olsaydı.

# tapatalk #

lato

Alıntı yapılan: cakir55 - 08 Mart 2014, 18:42:10
Ercal tam yaninda stadin. Uzak vallahi ya keşke daha yakın olsaydı.

# tapatalk #

Arabayla akıcı bir trafikte eski stadın olduğu kavşakla arası 5-10 dakika civarı sürüyor. Hava alanından dönerken bir ara dakika tutmuştum :evet: Trafik sorununu halletseler çok büyük problem olmaz. Tabi yürüyerek maça giden taraftarlarımızı ayrı tutuyorum.

red_white

UEFA büyük organizasyonların yapılacağı stadların  ( Avrupa Şampiyonası Dünya Kupası, Şampiyonlar Ligi Finali)  için seyirci kapasitesi kriterlerini belirledi.

İŞTE UEFA'NIN AÇIKLADIĞI STAD KRİTERLERİ

-Yarı final ve final için en az 70 bin

-Çeyrek final için en az 60 bin

-Son 16 ve grup maçları için 50 bin seyirci kapasite

-30 bin kapasiteye sahip sadece 2 stat grup maçları ve ikinci tur maçlarında kullanılmak üzere kabul edilebilir.

internete okudum ne derecede doğru bilmiyorum

Musti

Tamamen bilgi kirliliği :)

Bir defa Dünya Kupası UEFA'nın işi değil.
Bu kriterler sadece "2020 Avrupa Şampiyonası" için getirildi. Çünkü 2020'de yapılacak olan şampiyonanın tek bir ülkede yapılması yerine Avrupa'ya dağıtılarak yapılması kararlaştırılmıştı. Bu yüzden aday olmak isteyen ülkeler en büyük kapasiteli stadyumlarını aday göstermek zorunda kalacaklar.

Yani bir çeyrek final bir ülkede, diğer çeyrek final başka bir ülkede, yarı final başka bir ülkede oynanacak.

ramcQ_55

Basindan beri karsi ciksakta yapacak bise yok suan kirazlikda ana yolda durma sebebimiz kirmizi isiklar
Kırmızı isiklarin oldugu yerlere köprü yapacaklarini düşünürsek pek sıkıntı cekmeyiz eğer yakin zamanda yaparlarsa tabii...

nomak55

Beyler hep aynı şeyi söylüyorum yine söyleyeceğim araçla gitmek çözüm deil çözüm raylı sistem Eski tren hattını kullanırlarsa işte o zaman bir işe yarayabilir. Yoksa araçla veya minibüsle gidip gelmek çözüm deil. Umarım bari onu yaparlar.