Samsun'a Yeni Stadyum

Başlatan kuzey55, 17 Ocak 2011, 10:54:05

« önceki - sonraki »

tactician

Alıntı yapılan: Karabudun - 10 Temmuz 2017, 13:29:58
Yöneteni eleştirmenin bu denli suç olduğu başka memleket yok sanırım. Tek sıkıntı resmi açılış da değil elbette.

"Forza Samsun" adı altında birleşip tepkisiz kalmayan renktaşlarıma ben kendi adıma minnet duyuyorum. Hiçbirini tanımıyorum ancak aralarında olmaktan şeref duyarım. ALLAH hepsinden razı olsun.

bu kısım özellikle müthiş doğru.

Musti arkadaşımızın eleştirdiği kısım biraz benim de sabah üzerinde durduğum konu ile örtüşüyor anladığım kadarıyla. O da bu zamana kadar duruyorsun, tepki vermiyorsun da ne demeye şimdi ortaya çıkıp suyu bulandırıyorsun diyor.

Atladığı temel bir nokta var. Dün eleştiremediğin şeyi bugün eleştiremezsin diye bir kaide yok ki! Dün eleştirel bulmazsın, bugün bulursun. Stadın olduğu yerin rant alanına çevrilmesine yeni ve güzel bir stada kavuşacağın için ses çıkartmazsın ama o beklediğin ve hatta ranta dahi göz yumduğun stadın açılmasındaki haksızlığa baş kaldırabilirsin.

Burada bizim olanla ölmeyip; bugün yapılan haksızları eleştirmek erdemini göstermeye devam ederek elbette ki; bundan sonrası için atılması gereken adımları atmalıyız tavrını benimsememiz gerekiyor diye düşünüyorum.

eprianu

10 Temmuz 2017, 16:21:55 #3166 Son düzenlenme: 10 Temmuz 2017, 19:26:00 eprianu
- Siyasetin Uşağı Kukla Yönetim - Taraftarının demokratik hakkını gasp eden Erkurt Tutu -

9 Temmuz akşamı yapılması planlanan yürüyüş için hazırladığımız döviz ve pankartları, yürüyüşün iptal edilmesinden sonra emniyet güçlerinin cebir ve telkinlerine rağmen saat 19:00 sularında tesislerin girişine astık.

Pankartları asarken biz gittikten sonra kaldırılacağını tahmin ediyorduk. Öylede oldu. Saat 20:00 gibi pankartların kaldırıldığı haberini orada bulunan renktaşlarımızdan öğrendik. Daha sonrasında da yine gün içinde yaptığımız açıklamada belirttiğimiz gibi emniyet güçleri tarafından telefonla aranarak nerede olduğumuz soruldu. Yerimizi söyledik ve on beş dakika içinde gelen ekipler tarafından gözaltına alındık.

Yaklaşık iki saat bekletildikten sonra ortada suç unsuru olmadığından ifademiz bile alınmadan serbest bırakıldık. Böyle olacağını biliyorduk.

Bilmediğimiz ve dün akşam gözaltına alındıktan sonra öğrendiğimiz tek şey tesislere asılan pankartların Samsunspor Kulüp Başkanı Erkurt Tutu'nun şikayeti üzerine toplatılması oldu.

Şaşırmadık. Siyasetin Uşağı Kukla Yönetim derken ki haklılığımızı tescilledik. Taraftarının demokratik protesto hakkını kulüp ile aracılığını yaptığı siyasileri ve kendi koltuğunu korumak için engelleyen Erkurt Tutu ve beraberindeki yöneticiler bizim gözümüzde her zaman olduğu gibi yok hükmündedir.

"Futbol ile siyaset kardeştir", "siyasi gücü olmayan kulüpler küme düşmeye mahkumdur, bu yüzden Samsunspor'a siyasiler yardım etmeli" diyenlere şunu söylemek istiyoruz ;

Bizler eşit, adil, siyasilerin rant ve çıkar sağlamadığı bir lig ve futbol izlemek istiyoruz. Hiçbir kulübe siyasetçilerin yardım etmesini istemiyoruz.

Samsunspor'un içinde bulunduğu süper kupa finali maçı, Serdar Ölmez ve yönetimin tüm bu yaşananlara ses çıkarmamasının merkezinde siyaset vardır. Yaşananların bu şekilde okunmasının yararlı olacağının bilinmesini istiyoruz.

Forza Samsun Taraftar Platformu

http://www.forzasamsun.com/forza-samsun/aciklamamiz/

Sadece Samsunspor

Forza Samsun grubuna helal olsun

Musti

10 Temmuz 2017, 22:51:46 #3168 Son düzenlenme: 10 Temmuz 2017, 23:02:28 Musti
Doğru zamanda doğru tepki verirsen kazanırsın.
Doğru zamanda yanlış tepki verirsen haksız duruma düşersin.
Yanlış zamanda doğru tepki verirsen engellenirsin.
Yanlış zamanda yanlış tepki verirsen yenilirsin.

ForzaSamsun'un yazdığı bildiride "Böyle olacağını biliyorduk" ifadesi benim için yeterlidir. Eğer yürüyüşten bağımsız bir harekettiyse ForzaSamsun'u tebrik ediyorum. Ancak Erkurt Tutu'nun şikayet ettiğini bilmemelerini gülünç buluyorum. Çünkü zaten tepki gösterdikleri şey tam da bu değil mi?

Umarım benimsedikleri fikre sahip çıkarlar ve bu bir başlangıç olur.

Diğer şeylere tek tek yazmayacağım çünkü yazılanlardan anladığım kadarıyla provokatörlük olamayacağı kesin.

brigand

Duruş gösterebilen tek topluluk oldular. Kulak üstüne yatmak yerine bir şekilde biriken bu tepkiyi gereken yerlere ulaştırdılar. Münferit olarak tepkili olanların mesajını iletmiş oldular. Bin kere helal olsun. Yönetim ve diğer tüm taraftar grupları benim gözümde yok hükmündedir artık.

Karabudun

14 Temmuz 2017, 09:31:50 #3170 Son düzenlenme: 14 Temmuz 2017, 09:43:00 Karabudun
Nette "Şirinler"in yeni stadyumda oynanacak Süper Kupa Finali ile ilgili açıklamalarına denk geldim. Bu maçın şehri ve stadı tanıtacağından bahsediliyor. Kulübümüz de kazançlı çıkacakmış. Tüm bu bahaneler sıralandıktan sonra "Süper Kupa  maçının yerini değiştirmeye gücümüz yetmez." denmiş. O saçma sapan mazeretler sıralanmadan direkt şu cümle kullanılsa sempatimi yitirmezdim.

eprianu

14 Temmuz 2017, 09:49:40 #3171 Son düzenlenme: 14 Temmuz 2017, 10:08:48 eprianu
Ben dün Şirinler'in canlı yayınını izledim. Bir yere kadar ancak tahammül edebildim. Aklımda kalan bazı yerleri;

- Stadyum konusunda kararı TFF verir. Artık bu dakikadan sonra stad yeri değişmez.
- Süper Kupa maçı Samsun'a değer katacaktır.
- PassoLig kırıp tepki gösterenlere gülüyoruz, kızıyoruz.
- Kimseye boyun eğmedik.
- Yürüyüş olayını biz düzenlemedik.
- Yürüyüş yapmaya kimsenin gücü yetmez. Emniyetin kararı doğru. Şehirde olimpiyatlar var. Dünyaya mı rezil olalım.
- Yönetim Taraftar Futbolcular bir olup süper lige çıkacağız.
- 1000 tane Passolig çıkardık.
- Orada bulunanlardan biri : Yönetim Ramazan Sal, Canberk Aydın gibi Samsun'un çocuklarına sahip çıkamıyormuş.  :D :D :D
- Sivasspor maçında tribün yüzünden küme düşmüşüz (Hala bağlantıyı kurmaya çalışıyorum, yardım ederseniz sevinirim)
- Şehitler için neden yürüyüş düzenlemiyormuşuz?
- Play-Off finallerinden Samsunspor bilerek çıkartılmadı???

Hakkını yememek lazım, yeni stadın yanlış yere yapıldığından bahsettiler, bir ara Serdar Ölmez'e giydirdiler.

Çok mu düz mantık düşünüyorum bilmiyorum ama İsmail Uyanık ve Çiço Reis dönmeden biz kolay kolay düzelemeyiz.
Hem yönetimsel anlamda hem tribünsel anlamda.

SametYılmaz55

Koskoca Şirinler grubu kimlerin eline kaldı.Kendine has bir duruşu, karizması vardı.simdi ne duruş var ne bir karizma.nerde omurgasız, menfaatçi yalama var Şirinlerin içinde.

özkan

Ey gidi bize çocukken yozgatlarda deplasmanda buzlu camlara popağımız yapışırdı hikayelerini anlatan temiz şirinler tribüncüleri ey gidi ey.kemikleri sızlar herhalde şimdi bunları duysalar.neyse koy beline tribün grupları bizi temsil ediyor diyen bunlarla ilişkilerini devam ettiren en büyük haindir.aksini iddia eden kendini sorgulasın.

Sadece Samsunspor

Aspor da olimpiyat acilisi veriliyor stad muhtesem

5trawberry

rüyamda görsem inanmazdim Samsunsporumun boyle bir stadi olacagina

bayfa55

Arkadaşlar stad muhteşem. Emeği geçen herkese teşekkürler.

Desiqner

Dün açılışa gittik müthiş bir stad olmuş.
Ah birde ağız tadıyla açabilseydik...
Yine de insan büyüleniyor içinde tertemiz bir ortam ve akustik...  :)

jean

Gecen yazilarimdada yazdim surda bir avrupa maci oynamayi hayal ediyorum

Sadece Samsunspor

Alıntı yapılan: jean - 19 Temmuz 2017, 10:47:58
Gecen yazilarimdada yazdim surda bir avrupa maci oynamayi hayal ediyorum

doğru yönetimle olmayacak bişey yok