Dizi Film Tavsiyesi

Başlatan SSBiz Gençlik, 05 Aralık 2009, 11:12:38

« önceki - sonraki »

berusa55

13 Eylül 2013, 02:34:29 #285 Son düzenlenme: 13 Eylül 2013, 02:37:57 berusa55

Dram ve komedi karışımı bir aile dizisi olan Ray Donovan'ın hikayesi Los Angeles zengin ve ünlülerinin sorunlarını çözen, ortadan kalkması gereken kayıt dışı bir sorun ve problem olduğunda aranan profesyonel bir danışman ve sorun çözücü üzerine odaklanıyor. Ray Donovan ismindeki bu karakter bir yandan müşterileriyle ilgilenirken diğer yandan pek de başarılı olamadığı kendi sorunlu aile yaşamıyla da uğraşmak zorunda kalıyor.

Dizide Ray Donovan karakterini X-Men Origins: Wolverine, Salt, Scream gibi yapımlardan tanıdığımız ve ilk kez düzenli rolle bir dizi projesinde yer alacak aktör Liev Schreiber canlandırırken; Deadwood (Trixie), Caprica, Sons of Anarchy ve ER gibi dizilerden tanığımız 41 yaşındaki Paula Malcomson ise Ray Donovan'ın karısı Abby Donovan rolüyle karşımızda olacak. Karakter, Hollywood yaşam tarzına uyum sağlamakta zorluk çeken ve aile sorunlarıyla uğraşan sert bir Bostonlu olarak tanımlanıyor. Jon Voight (Mickey Donovan), Elliot Gould (Ezra Goodman), Eddie Marsan (Terry Donovan) ve Dash Mihok (Bunchy Donovan) oyuncu kadrosunda yer alan diğer isimler.

http://www.imdb.com/title/tt2249007/

İlk sezonu devam eden çok sağlam bir dizi; tavsiye ederim...

Ray Donovan - Ray Donovan Official Trailer

cgr

SSKLA

Bende özledim hakketen olmuş :)

MB860 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Musti

Giant Killing

Konu:
Takeshi Tatsumi 34 yaşında eski bir futbolcudur. Yıllarca formasını giydiği ve efsane olduğu East Tokyo United'dan iyi bir para karşılığı dünyanın en prestijli ligi olan Premier Lige transfer olur. Onun gidişine çok sinirlenen takıma gönül vermiş olan kişiler onu bir hain olarak ilan ederler. Takeshi Tatsumi futbolculuğu bıraktığı İngiltere Premier liginden sonra İngiltere'nin mütevazı bir amatör takımının başına geçer. Federasyon Kupasında bir amatör takımı 5.tura getiren ilk teknik direktör olur. Öte yandan East Tokyo United ise Takeshi'nin gidişinden sonra bir türlü toparlanamaz ve küme düşer. Bir sene sonra Japonya Süper Ligi (J-League) ne tekrardan çıkan ETU(East Tokyo United) bir türlü istenilen başarıyı yakalayamaz ve alt sıralardan kurtulamayan bir takım haline gelir. Takımın genel menejeri Goto tek çare olarak yeni sezon için teknik direktörlüğe Takeshi Tatsumi'yi getirir ve asıl hikaye bundan sonra başlar. Taraftarlar tarafından istenmeyen Tatsumi takımı daha iyi yerlere getirmek için Teknik direktörlük sıfatıyla oldukça çok çalışır.

Yeni başladım ve ilk bölümüyle beni kendine bağladı. Samsunspor'a benzer hikayesi var East Tokyo'nun.
Sadece bir sezon ve 26 bölümlük bir dizi. Bölümler yaklaşık 25er dakika.

Burak

Alıntı yapılan: Berkay Yelken - 26 Ekim 2013, 15:18:15
Bende özledim hakketen olmuş :)

MB860 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

bence de fena değil ama bir işler güçler değil :)

berusa55

14 Kasım 2013, 00:54:47 #290 Son düzenlenme: 14 Kasım 2013, 00:58:55 berusa55
HOMELAND

Homeland manik depresyon hastası olan CIA ajanı Carrie Mathison'un hikayesini anlatıyor. Carrie sekiz yıldır kayıp olan ve artık öldüğü farz edilen Birleşik Devletler askeri Nicholas Brody'nin kurtarılmasını sağlayan istihbaratın bir tuzak olduğuna ve Amerika topraklarında gerçekleştirilecek bir El-Kaide komplosuyla bağlantılı olduğuna inanmaktadır...CIA ajanı Carrie Mathison'ın Irak'taki ABD tehditleri üzerine alışılmışın dışındaki araştırması diplomatik bir soruna yol açar. Bunun üzerine Ajan Mathison, sahadan alınarak masa başı bir göreve atanır. Ancak soruşturması kesilmeden önce, Iraklı bir kaynağından Amerikalı bir esirin taraf değiştirdiğini öğrenir.

8 yıldır kayıp olan ve öldüğü düşünülen Çavuş Nicholas Brody, Afganistan'da yapılan özel bir operasyonda bir hücrede kilitli olarak bulunur ve kurtarılır. Çavuş Brody'nin dönüşünü, aldığı istihbarat ile ilişkilendiren Ajan Mathison, bu durumdan endişelenmeye başlar.

CIA, Brody'nin bir kahraman olduğunu düşünürken Ajan Mathison duruma şüpheyle yaklaşmaktadır. Ancak Brody'nin taraf değiştirmiş bir terörist olarak ABD için tehdit olduğunu ispat etmesi hiç de kolay olmayacaktır.

Bu sırada Brody, evinde bir kahraman olarak karşılarnır; ancak esir olduğu yıllar boyunca yaşadıklarının onu ne kadar olumsuz etkilediği de açıkça görülmektedir. Fiziksel olarak yaralanmış, psikolojik olarak yıpranmıştır. Artık eşi ve çocukları için adeta bir yabancıdır.

HOMELAND Extended Trailer HD

http://www.imdb.com/title/tt1796960/

imdb puanı 8.5 olan, sürükleyici sağlam bir dizi. Tavsiye ederim...

berusa55

23 Ocak 2014, 03:11:43 #291 Son düzenlenme: 24 Şubat 2014, 02:22:29 berusa55
IMDb: 8.2

Michael Bay'in (Transformers, Armageddon, Pearl Harbor) yapımcılığını üstlendiği dizi, Kaptan Flint (Toby Stephens) ve adamları etrafında dönen hikâyeleri anlatıyor ve Robert Louis Stevenson'ın klasik romanı "Hazine Adası"ndan 20 yıl önce geçmekte.

Kendi zamanının en zeki ve hızlı adamları arasında kabul edilen Flint, adamlarına bir yenisini ekliyor; John Silver (Luke Arnold). Her türlü tehdite karşı koyarak canlarını korumak için o zamanların suçlu cenneti New Providence Adası'na gidiyorlar. Öyle ki ada, korsanlar, hayat kadınları, hırsızlar, hazine peşinde koşanlarla dolu.

Black Sails -- Official Trailer

http://www.imdb.com/title/tt2375692/?ref_=fn_al_tt_1

berusa55

IMDb: 9.5

True Detective HBO kanalı için çekilen bir antoloji drama dizisidir ve ilk sezonu Cary Joji Fukunaga yönetmiş, Nic Pizzolatto tarafından yazılmıştır. İlk sezonun yıldızları Matthew McConaughey, Woody Harrelson, Michelle Monaghan, Michael Potts, ve Tory Kittles'dir.

17 yıl önce işlenen cinayetlerin ardından yakalanamayan bir seri katilin davasını günümüzde, Louisiana Eyaleti Polisi Kriminal Soruşturma Bölümünden iki polis dedektifi tekrar açarlar. Dizinin ilk sezonu 8 bölümden oluşacak ve eğer dizi devam kararı alırsa her sezon farklı konular ve karakterleri işlemeye devam edecek.

True Detective [HBO] Trailer

http://www.imdb.com/title/tt2356777/?ref_=nv_sr_1

cgr

Burak

Çağrı bu bir mesaj mı bana :) Yalnız bu sahne sıçmış vergi mükellefinin bordrosu mu olur *** :)

cgr

olcay

İşi gücü olmayan, bir hafta sonu otursun, cumartesi True Detective'in ilk sezonunu, pazar ikinci sezonunu soluksuz izlesin.

Dünyanın diğer tarafında ne güzel işler yapılıyor bir görün.

Bizim dizileri konuşup zaman kaybetmeye hiç gerek yok. Çünkü bu dizileri yapanlar , talep neyse ona göre ürün sunuyor.

Ama dünya gözüyle şu diziyi bir izleyin. Oyunculuk,görüntü falan çok anlamam ama kalite kendini belli ediyor ya. 

Stoper

Zeki Demirkubuz filmleri izliyorum şu sıralar. 4 tanesi bitti. "Kor, Masumiyet, Kader ve C Blok"Hepsinin ortak özelliği, "aldatma, ihanet, yasak ilişki" evet hepsinde ucundan kıyısından, filmlerinde yer almış. Bazen içimizi burkan, ah be dediğimiz replikler, bazen kendimizi onun yerine koyup, ben olsam ne yapardım dediğimiz karekterler..  Dili sade ve yalın. Dram seven birisi olarak, benim ilgili çekti.

cembaba

Korona günlerinde işten fırsat buldukça dizi izledim. (Herkes gibi :)) Bu dizi beni oldukça etkiledi. İlk defa takıma İskoçya'dan transfer yapan bir işçi takımının drama ve futbol konulu dizisi. Netflix'i olanlara tavsiye ederim. Gayet hoşça vakit geçirebileceğiniz bir dizi. Özellikle geçen ortam, kıyafetler, amaç ve insan ilişkileri insanı sürüklüyor ve adeta içine çekiyor.

Dizi-Film önerisi olanları başlığa davet ediyorum :)

Stoper

Corona günlerinde internette en çok izlenen filmlerden biri ; Salgın.

Şu an dünyanın içinde bulunduğu durum, 2011 yılında çekilmiş.

Hava ve solunum yoluyla rahatlıkla geçen ve insanları birkaç gün içinde öldüren, ölümcül bir virüs salgın şeklinde yayılmaktadır. Dünya çapında uzmanlardan oluşan medikal bir ekip, hem salgına çare bulmaya çalışır hem de insanlarda virüsten daha da hızlı yayılan panik halini kontrol altına almaya çalışırlar. İnsanlar şimdi hem canlarını kurtarmaya çalışırken hem de dağılmanın eşiğine gelen toplumsal hayata tutunma mücadelesi verirler.