TFF 2.LİG 23.HAFTA | SAMSUNSPOR'umuz - İnegölspor

Başlatan Kaya, 16 Şubat 2019, 19:57:30

« önceki - sonraki »

55_OrHaN_55

Şu Sarıyeri bir türlü altımıza alamadık. İnşallah bu fırsatı da tepmeyiz artık.

Sadece Samsunspor

Yarinki maca maraton ustten bilet transferi yapabilirim siteden isteyen varsa yazsin para falan istemiyorum

tactician

Sarıyer'in yaşadağı kayıp nedeniyle bugünkü maç rakibimizin üstüne çıkabilmek adına önemli bir avantaja dönüşmüş durumda.
Bunun bir baskı sebebi olmasına müsade etmeden skorun gelmesini yine sabırla beklemeliyiz. Her ne kadar skor ve oyun olarak son iki haftaya nazaran daha rahat bir maç beklesem de; 1-0'a da 3 puan verdiklerini unutmayalım.

Aynı şekilde bu hafta, Sakarya ve Keçiören için de kayıp haftası olabilir. Umarım en kazançlı takımı biz oluruz haftanın.

emre

Rakibin yenilip bizim avantajlı konuma geçmiş olmamız bizim takıma genelde stres olarak dönüyor. Hele ki bu sene ki panik takıma bakalım nasıl yansıyacak. Umarım kazasız belasız geçer. Ben artık iyi oyunu falan geçtim. 1-0 olsun bizim olsun kurtulalım su ligden Yeter ki.

ata55

Tırstığım bir maç. Rakip formda. Biz gamsız oynuyoruz. Ama yeneriz bir şekilde.

Sol Açık

Sarıyer dün kaybetti.

Sakarya gücünün sınırında olduğunu Manisa'ya 2-0 yenik duruma düşerek gösterdi. Kimse "ama kazandılar", "adamlar geriden geldi, biz yapamıyoruz" falan demesin! Manisa bu ligin en kötü takımı ve tesadüfen 1 gol yersin ama 2 yemezsin! Bu sezon bizim kayıplarımız bu tür takımlara değildi; 2 Sancaktepe maçı, kötü oyun ama yine de sayılmayan golle istim üstündeki Keçiörengücü ve komik bir penaltı ile Amed. Hepsi olabilecek sonuçlar, ligin iyi takımlarına kayıplar. Özetle, Sakarya'nın da suyu ısındı, yakında sıkıntılı sonuçlar alırlar.

Bizim için ise Keçiören deplasmanına kadar 6 maçın 1'i hükmen galibiyet, 1'i deplasman ve 4'ü iç saha. Bu periyodu kayıpsız geçebilirsek, sıralamada puan farkı ile lider bir konumda Keçiören deplasmanına gider, "şampiyon" sesleriyle döneriz.

Bu seri için çok önemli ve bir o kadar da zorlu bir maç. Son 6 maçında (birisi G.Antep'e hükmen de olsa) kazanıyor. Bu 5 maçta 10 attı 4 yedi, sadece Ankarademir'i 2 farklı yendi, bunun dışındaki tüm maçları 2-1 veya 1-0. Ankarademir, Niğde, Bayrampaşa normal, Bodrum olabilir ama Kastamonu'yu deplasmanda 1-0 ile geçmesi dikkat çekici. Forumda yazılanların tersine ben kapanan bir rakip bekliyorum.

Zor olacak ama kazanacağız!

Sol Açık

Bir de "takımda önce şu ismi koyar, sonra etrafına kadro yaparsın" şeklinde forumda yürüyen tartışmalara dair...
Öncelikle bizim kadroda "onu koy, etrafına takım kur" diyebileceğimiz bir "yıldız" yok. Bunu kabul edelim. Bu ligin en iyi kadrosu, ama "yıldız" her yerde parlar, bu potansiyelde birkaç oyuncumuz varsa da, bu performansta oyuncumuz yok. Yani, önce şunu koyarım yerine, "en verimli, en yüksek performans verecek kadro nasıl olur" diye düşünmek gerek..

Bu açıdan hücum hattında 2 oyuncudan fazlası oyunumuzu bozuyor, oynayabilecek 4-5 oyuncumuz var. Benim açımdan, son 2-3 aydır ileri hattın vazgeçilmezi Erhan Şentürk. Abdülkadir ve Kubilay'dan birisi zorunlu, ama ikisi birden olmuyor.

Sadece Samsunspor

İlk 11
40. AHMET ALTIN
8. OĞUZ GÜRBULAK
14. İLYAS KUBİLAY YAVUZ
16. ONUR ERİŞ
19. ABDULKADİR ÖZGEN
20. ERHAN ŞENTÜRK
22. NURİ TERLİKSİZ
26. CENK KAPLAN
48. ERHAN KARTAL
52. CANBERK DİLAVER
67. OKAN DERNEK
Yedekler
55. FURKAN KÖSE
7. SAVAŞ YILMAZ
11. RAMAZAN ÇEVİK
13. AYTAÇ SULU
68. İSHAK DOĞAN
77. ENES İSLAM İLKİN
99. BAHATTİN KÖSE

tactician

Kadrolar açıklandı.
İsmet Hoca hafta arasında idmanlarda denediği 11 ile sahaya çıkma kararı almış.
Ben açıkçası Erhan-İlyas-Abdülkadir ün üçünün birden sahada olmaması gerektiğini savunurken bir de bunlara Onur'u ekledi hoca.
Son iki maçta gösterebildiğimiz rakibi kovalama temposunu inşallah bu isimlerden de alabiliriz.

Shane_Falco

Ramazan Çevik son haftalarda performansı gayet iyiydi. Erhan Şentürk kanatta olmuyo çok denedik ama Ismet hoca sırf kendi adamını oynatmak için yine Erhan'ı kanada çekmiş. Umarım bu sefer kanatta işler Erhan'da yanılan biz oluruz.

tactician

Abdülkadir, İlyas ve Erhan şentürkten herhangi birisi kesemiyor isek;
Orta bloğu Okan-Oğuz-Savaş ile kurgulayıp 4-3-3 gibi bir düzenle de sahada yer alabilirdik aslında.

Sol Açık

Muhtemelen Kubilay'ın kanatta oynadığı (ki fiilen asla kanatta oynamıyor, oynadığında da iyi olmuyor), 4-4-2 ile 4-2-4 arası bir diziliş gibi duruyor. Bence çok iddialı bir kadro.
Umarım hızla gol buluruz, aksi takdirde maç ilerledikçe veya bir erken gol yersek işimiz çok zorlaşır...

evolution55

binikalamadım

Shane_Falco

Boşuna demiyoruz Abdülkadir ve Ilyas kesinlikle sahada olmali diye ;)