TFF 1.LİG 20.HAFTA / Adana Demirspor - SAMSUNSPOR'umuz

Başlatan tactician, 02 Şubat 2018, 09:41:43

« önceki - sonraki »

Sadece Samsunspor

Berat boz stoper altyapidan bu hafta profesyonel yapildi insallah yeni bir stoperimiz olur

Shane_Falco

30. Saniyede yiyorduk. Defans hattı bildiğimiz gibi...

ChucKeR

Alıntı yapılan: tactician - 02 Şubat 2018, 09:41:43
Transfer söylentileri başlığına yazmıştım ama aynı yazıyı burada da paylaşıp Demirspor maçının ilk entry'sini girmiş olalım.
Umarım yenilmeden döneriz.

"
Bir şekilde yeni stoperler devşirilip oynatılabiliyor. Çağrı, Erkam ve Ufuk bu anlamda sahada olabilecek isimler. Bunun yanı sıra bir de alt yapıdan bir oyuncu yukarıya çıkartılmış. Zaman zaman değerlendirilebilir.

Asıl problemimiz savunmanın önündeki çapalar. Ne kenan, ne gökay ne de oğuz isteneni verebilecek kapasitede değiller maalesef. Savunmanın önünde pozisyon bilgisi olan Kenan dışında kimse yok; onda da fiziksel olarak ciddi bir geri gidiş var. Saha görüşü; topla hareket vs zaten hiç birinde yok. Bizi en çok sıkıntıya sokan; onların yan ve geri pas dışında başka bir şey yapamıyor ve savunmanın önündeki topu doğru yerlere süpüremiyor oluşları.

Bu noktada 3'lü savunma üzerine bir formasyon uygulanabilir diye düşünüyorum. Lakin Engin Hoca'nın böyle bir vizyon gösterebileceğini hiç sanmıyorum. Bu 3'lü formasyonu Ercan'ın sağına ve soluna; hucum aksiyonları olarak hiç memnun olmasakta savunma özellikleri son derece iyi olan Erkam ve Ufuk'u monte ederek sağlayabiliriz. Orta alan çizgilerinden gelen ilave yardımlar ile de savunmada 5+1'lik daha kompakt bir duruş sergileyebiliriz. Buna ilave olarak da Samaras'ın savunma yükünü azaltmış oluruz ve onun top taşıma ve oyunu yönlendirme meziyetlerinden daha fazla yararlanmış oluruz. Aynı şekilde Chibuike'de orta alanda bu düzende daha farklı işler yapabilir. Samaras gibi bir beyin ile oynamak onu da rahatlatır. Göksu'dan da yüksek fiziksel kapasitesi nedeni ile orta alandaki mücadele gücümüzü arttırması beklenebilir.

Bu noktada, önemli iki handikap var. Ahmet Burak'ın fiziksel olarak çizgideki gel-git hareketini kaldırıp kaldıramayacağı soru işareti ve takımın bu düzenle oynamaya alışması için bir süre gerekmesi.

"

ellerine sağlık bir handikap da ben ekleyeyim o halde, ercanın 3lünün ortasında oynayacak meziyetinin olduğunbu düşünmüyorum. ercan en iyi ihtimal 3lünün sağında oynar çünkü çok savruk ve pozisyon bilgisi ciddi anlamda zayıf. iyi seyirler

ngonge

bayfa55

04 Şubat 2018, 13:17:50 #19 Son düzenlenme: 04 Şubat 2018, 13:29:15 bayfa55
TAKIM REZALET .... Erkam Reşman tam evlere şenlik...

eprianu

Dakika 32 ve biz zaman geçirmeye çalışıyoruz. Beş dakikalık süreçte çok iyi hücum yapmıştık. Demek ki isteyince yapabiliyoruz. Neden bu kadar kapanıyoruz ki?

İlla gol yeyince mi hücum yapacağız?

Sadece Samsunspor

Sadece Samsunspor

Bu kenan sigirin onde gideni bur tane olumlu pasi yok sabote ediyor resmen

ngonge

Stoperde Çağrı, ortasahada da Oğuz oynamalıydı. Kenan gerçekten takımın hızını kesiyor.  Takım genel olarak maça motive değil, Hocanın da etkisiyle aman 1 gol yemeyelim kafasında telaşlı oynuyor.

korayxyz

Alıntı yapılan: Sadece Samsunspor - 04 Şubat 2018, 13:42:38
Bu kenan sigirin onde gideni bur tane olumlu pasi yok sabote ediyor resmen

Kenan oyundan atılsa ancak bu kadar faydasız olabilir. Takımın katili resmen. Allah sabır versin bize

emre

maci izleyemiyorum su an ama benim de genel kanım bu yönde. Cagri stoper Oğuz ortada. Kenan yerine bi alternatif uretilmeli.

sunbeam

Bu takımın aslında neredeyse komple değişmesi lazım. Eğer giderse arkasında üzüleceğin bir tane bile oyuncu
yok. Kurduğumuz en boktan takım. Özellikle Alpay'in kefil olup getirdigi oyuncular hepsi çöp. Kenan desen futbolcu demeye şahit lazım. Önceki yıllarda zenci oyuncularımız takımı ayakta tutardı, şimdikiler sahada gezinip duruyorlar. Bunların yanında Ofoedu, Umar, Kone gibi oyuncular Messi gibi kalıyor. Kadro çok kalitesiz ama yinede Engin İpekoglu biraz olsun katkısı olması gerekirdi. Bence pek maç alma şansımız yok. Belki Antepi yeneriz birde sonlara doğru bir tane iddiasız takım denk gelirse. 

Atakumlu

2. Yarı gol yemezsek mucize olur berabere biter, atmayı zaten hocanında takımında düşündüğü yok...

Shane_Falco

Şu Angan'in bir ise yaradığını gören var mı Allah aşkına

bayfa55

Bu kadar ruhsuz bir takım bu ligde yok . Bunlara para versende bir şey olmaz...