TFF 1.LİG 16.HAFTA | SAMSUNSPOR'umuz - Akın Çorap Giresunspor

Başlatan Kaya, 10 Aralık 2017, 14:56:28

« önceki - sonraki »

jean

Hic ummadigimiz bir galibiyet aldik ve harika oldu haftayada ne yapip edip yenmeliyiz

Sadece Samsunspor

eprianu

Maç öncesi bir puana bile razıydım. Bu maçta çok net anladık ki bugüne kadar bilerek oynamamışlar.
Bir haftada bu kadar büyük bir değişim olması imkansız. Ya da takımda huzuru bozan futbolcular var, mesela Chiubike gibi.

ngonge

Takımın hedefi ne olursa olsun çok önemli bir galibiyet oldu. Aslında bazı hastalıklarımız devam ediyor yani bu maçın skoru çok yanıltıcı olmamalı. Kolay pozisyon veriyoruz ve sahamızdan çıkmakta zorlanıyoruz. Ceza sahasında baya kafa topu verdik, Allahtan Sifakis çoğunu topladı, Furkan olsaydı işimiz zordu.

Genel olarak takım daha gayretliydi ve oyuncu tercihleri daha yerindeydi. Mesela Oğuz, ortalama bir oyuncu ama Kenan'dan çok daha iyi. Yine sahadaki takım daha birlik beraberlik içinde göründü.  Takımın kendine güveni için önemli bir galibiyet oldu. Yalnız Hocanın yetersizliği devam ediyor. Bu zamana kadar tercihleri kuşkulu. Yine, bu kadar mahkum olmamalı bu takım.

fanatik samsunsporlu

Harika galibiyet.İlk defa maça gitmedim onu da kazandık çok şükür.Darısı Ümraniyeye

MeL_55

güzel galibiyet oldu. tabi sadece 3 puan icin söylüyorum.

saha dizilisimiz ve dizilis devamliligi cok kötü. oyuncular cok daginik duruyor.
defans <- orta saha -> forvet hatti inanilmaz kopuk.

uzun yillardir izledigim en kötü samsunsporu, tabi oyun ve taktik anlaminda.

fanatik samsunsporlu

mehmet yılmaz

çok şükür kazandık. klasik bir söz olacak ama çok ihtiyacımız vardı. bugün yetenekleri kısıtlı ama yürekten oynayan bir kadromuz vardı. maçın yıldızı şahane bir gol de atan göksu idi.

Stoper

Bu tenekeleri yenmek güzel, Samsun kümeye he, hoşt ulan.

Sadece Samsunspor

Koyduk mu cotanak cocuklari. Samsun kumeyeymis. Once gecmisinize bakin edepli olun

Stoper

Göksu müthiş gol atmış cidden. Özeti şimdi izledim ve çok şaşırdım. Üst düzey bir gol olmuş. Balıkesir'e attığı golde çok iyiydi. Atarsam jeneriklik atarım diyor.  :P

özkan

Güzel olan sadece 3 puan.Geri kalan hepiniz devre arası gidebilirsiniz.

HoliganSamSunLu

tactician

Galip gelmek; hele ki nerede başlayıp nerede duracağını bilemeyen hadsizler karşısında galip gelmek son derece mutlu etti.

Takım daha maçın ilk beş dakikasında bu maçın önceki maçlar gibi olmayacağını hissettirdi ve bu hissi çok çabuk taraftara geçirmeyi başardı. Kaçak güreşen hiç kimse yoktu. Dün sahadaki bütün oyuncularımız teknik kalite olarak rakipten geride olduğunun farkında ama savaşarak maçı kazanabileceğinin bilincinde idi. Kimse mücadelen kaçmadı ve tabiri caizse vura vura maçı kazanmayı bildi. Oyuncularımızı canı gönülden tebrik etmek lazım.

Oyuncu grubunda hırsı, mücadelesi ile arkadaşlarından bir adım öne çıkan 3 isim vardı bana göre. Oğuz, Çağrı ve Hasan. Öte yandan, özellikle ikinci yarıdaki soğuk kanlı hareketleri ile oyunu tutan ve maçı kazanabilmemizdeki en önemli isim Samaras'tı. Sene başından beri saman alevi gibi bir yanıp bir sönse de; dün artık ben burada faydalı olabilirim diye bağırdı adeta. Oyun zekası ve kalitesi hiç bir şekilde tartışılamaz zaten. Lakin fiziki güçsüzlük, fiziğe dayalı oynanan TFF 1.lig maçlarında sıkça sırıtıyor. Devre arasında iyi çalışırsa ikinci yarı müthiş faydalanabiliriz kendisinden.

Son olarak, çapsızlığa devam eden yönetimimize de bir iki kelam etmek isterim. Bu galibiyette uzaktan yakından bir katkıları olduğunu düşünmüyorum. Belki sadece kongre kararı almalarının etkisini sayabiliriz. Futbolcular için en azından bir umut kapısı açılmış oldu. Öte yandan, evimizde deplasman oynayalım diye ellerinden geleni yaptılar. Yuh olsun onlara. Fakat daha büyük aymazlıkları; galibiyetten sonra hemen vitrine gelme cüretini kendilerinde bulmaları; garip. Kağıttan aslanlar gibi kükremeleri komiklikten başka bir şey değil.

Hiç niyetiniz yok biliyoruz ama siz gitmeden Samsunspor bir arpa boyu yol alamayacaktır. Biliniz...