TFF 1.LİG 10.HAFTA | SAMSUNSPOR'umuz - Gaziantepspor

Başlatan Kaya, 14 Nisan 2017, 17:33:37

« önceki - sonraki »

Karabudun

27 Ekim 2017, 18:27:58 #30 Son düzenlenme: 27 Ekim 2017, 18:31:45 Karabudun
Süper Lig'den düştüğümüz sezonki maçın kontrası olarak görüyorum bu maçı. Fark atacağız inşallah. Bu arada rakip fazlasıyla sert oynuyor, bir iki oyuncumuz sakatlanmazsa iyi.

evolution55

Karabudun

ALLAH nazardan saklasın Gökay duran toplarda, ortalarda gayet başarılı.

ngonge

İlk yarı itibariyle çok da iyi oynadığımız söylenemez. Ancak akıllı oynuyoruz. Bilhassa Gökay 11'i hak ettiğini gösteriyor. Chibuike'nin golleri olması pozitif etkileyecektir. Samed ve Samaras ikinci yarı girerek süre almalılar.

evolution55

şu elyasa yıllardır oynar adam anca 34 yaşında olmuş, ben de 40'a yaklaşmıştır diye düşünüyordum

evolution55

Karabudun

Fark atalım diyordum ancak yakışıksız olur. Antep'i sevmem ancak gencecik çocukları rencide etmenin manası yok. Büyük camia refleksi gösterip rakibi ezmemek gerek. Böyle bitsin maç.

GurbetciFanatik

Ohhhh beeeeee
Uzun zamandir özlemisim rahat mc bakmaya

yirmiuc

Samet'i alsana hocam. Cocuk alissin yavas yavas artik.

55.hakan

Angan son dakikalarda yine yürüyordu sakatlığı nüksetmemiştir inşallah.

ngonge

Galip gelmek her zaman güzel ama fazla garantici oynadık bilhassa 2. yarı. Şu maçta mesela 35'lik Ahmet Cebe neden 90 dakika oynar anlamak mümkün değil.

jean

Tabiki bu mac referans degil ancak sonucta galip gelmek gerekiyor hata yapmadik cok sukur

Sadece Samsunspor

Gecen hafa rizeden puan almis bir takimi yenmek her zaman kolay degildir. Gol baslarda gelmeseydi sikinti yasardik. Tebrikler takim ozellikler Gokay a

tactician

Maça, 4-1-4-1 düzeni ile başladık ve maç boyunca ufak kaymaların dışında bu formasyonla oynamaya çalıştık.
Geride klasikleşen dörtlünün önündeki çapa Çağrı idi; Gökay ve Chibuike onun önündeki ikiliyi oluşturuyordu. Gökay zaman zaman Çağrının yanına gelerek savunma önünü ikiledi; Chibuike de genel olarak forvet arkasında 10 numara pozisyonunda görünse de, o da zaman zaman öndeki Göksu'yu ikileyerek 4-4-2 geçisini sağladı.

Maçı bizim adımıza rahat kazandıran iki şey vardı. Birincisi; oyuncularımızın maçı hafife almaması ve en azından Gaziantep takımı kadar ısırmasıydı. Bunun yanı sıra, tecrübe/kalite farkı ile girdiğimiz pozisyonlar ve bulduğumuz goller rahat kazanmamızın diğer sebebi idi. Gaziantep'li gençler özellikle ön alanda ayağına top yakışan belli bir teknik kapasitesi olan çocuklar. Ama topsuz oyunda çok dengesiz ve kırılganlar. Bunlar da tecrübe ile oynadıkça gelişen şeyler açıkçası. Ayrıca Antep takımının bundan önceki maçlarda pozisyonları bulamamasının nedeni de ilk argümanım. Takımımız hiç bir dakika rehavete kapılmadan en az Gaziantep'in gençleri kadar koşarak ve rakibe yakın oynayarak onların boş alanlar bulmasına engel oldu. Çok zaman çocuklar kafalarını kaldıramadan bizim elemanlar başlarında bitti.

Engin Hoca'nın kanatlardan top taşıma mentalitesi devam ediyor. Bunu hem takımın saha içindeki görüntüsünden anlamınız mümkün hem de basın toplantısındaki demeçlerinden. Sanıyorum devre arasında öncelikli takviyeler bu doğrultuda gerçekleşecektir.
Forvet arkası pozisyonda Chibuike'nin daha rahat ve faydalı olduğunu söylemek doğru olur. Bunun yanı sıra Angan sakatlık sonrası yine kilo almış görünse de bundan sonraki haftalar için faydalı olacağının da sinyallerini verdi. Çağrı da bana göre maçın en iyisi idi. Ayrıca, sol bek Ufuk, sağ bek Erkam, sol stoper Abdülkerim beklenilen seviyelere yavaş yavaş geldiklerini hissettirdiler.

Takımdaki tek kötü gözüken isim yine kale idi. Furkan'a gelen tek nitelikli bir top vardı. O da 25 metreden atıldı. Onu da sektirdi ve rakibin pozisyon hanesine yazılan tek aksiyonlar o anda gerçekleşti. Takımın içerisinde kalamıyor. Sifakis idmandaki görüntüsü dahil onu kesemeyecek bir kaleci değil. Sanıyorum o da devre arasında yabancı kontenjanını açmak adına gönderilecek isimlerden.

eprianu

Bence çok tehlikeli maçtı ve Engin Hocanın da basın toplantısında söylediği gibi golü erken bulmasaydık rakibin direnci artabilirdi. Önemli bir üç puan aldık. Ama havaya da girmemek lazım :)