TFF 1. LİG 9. HAFTA | Elazığspor - SAMSUNSPOR'umuz

Başlatan Kaya, 15 Ekim 2017, 19:26:02

« önceki - sonraki »

GurbetciFanatik

3 puan alabilirdik. Ikinci yari forvet hatinin becereksizligi yüzünden atamadik golü.
Neyse saglik böyle deplasmanlardan alinan 1 puanda yeterlidir.

ngonge

2.yarı fena değildik ama Ayite olmadan gol atmamız baya zor.

bayfa55

Bizim en büyük sorunumuz hücum hattı. Hızlı oyuncumuz yok. Münkünse Samaras da oynamasın.

binikalamadım

3 puanla dönebileceğimiz bir maçtı hakem Yarmasona kırmızı kart işini geçiştirdi adam 3/4 tane sarı kartlık hareket yaptı Furkan düzeliyor Samaras kötüye gidiyor.Deplasmandan puanla dönmek iyidir  ;)

GurbetciFanatik

Angan lazim ileride hizli kuvvetli. Umarim sakatligi gecmistir.

55.hakan

Kazanmak için oynamıyoruz ki kazanalım oynamak gol atmak için rakibin gol atmasını bekliyoruz.Bu zihniyetten kurtulmak lazım önce.

Karabudun

Deplase olan renktaşlarımız maç sonunda taşlanmış.

tactician

engin hoca bu maçta farklı bir dizlim tertibi ve oyun mentalitesi ile çıktı. rize maçında olduğu gibi 4-4-1-1 dizilimi ve önde basarak başlamadık bu kez. demek ki rakibe göre farklı stratejiler ile sahaya çıkmayı düşünen birisi Engin Hoca.

Rize maçında daha maçın başında önde topa basan tempo yapan 2. ve 3. bölgede kalabalık kalıp rakibin geriden oyun kurmasını engelleyerek başlamış iken bugün rakibin kanat oyuncularından da bir anlamda çekinerek geride eksik kalmadan oynamaya çalıştık. Topu rakibe verip kendi alanımızı daraltmak istedik. Lakin önde Elazığlarının iştahlı presi ve enden alanı  çok iyi daraltmaları nedeni ile hiç ayağa top yapamadan, ileride top tutamadan ilk bölümü geçirdik. Elazığ'ın iki kanadından Sarpong ve Berk; önde tatos gerçekten etkili isimler ve daha geniş alanlar bulsalar daha tehlikeli de olabilirlerdi. Tom'un da sahada olacağını bekliyordu sanıyorum Engin Hoca; onun olmadığını belki de o da çok geç öğrenmiştir bilemiyorum.

İki tane saçma sapan gol yemesek belki oyun stratejisi olarak hocanın benimsediği, ilk yarıyı 0-0 tutup ikinci yarı tempo yaparak maçı koparmak fikri başarılı olabilrdi; kim bilir. maça tipik 4-1-4-1 düzeni ile başladık. savunmanın önündeki çapa çağrı idi. onların önündeki dörtlü soldan sağa; halil ibrahim-chibuike-kenan-ahmet cebe şeklinde yer aldı. ilk yarı içerisinde halil ibrahim ile ahmet cebe'nin kısa bir periyot için kanatlarını değiştirdiğini de söylemeliyiz.

İkinci yarı daha tempolu ve önde oynadık. Fakat devre arasında Ayite sakatlığına bağlı değişikli bir nebze planları alt üst etmiş gibi görünüyordu. Orta alanda bir ismin çıkartılıp öne oynayacak Samaras ya da Göksu değişikliği Engin Hoca'nın kafasındaki plandı diye tahmin ediyorum. Önde basarak oynadığımız anlarda önemli olacak pozisyonlarda yakaladık fakat bunları olumlu kullanamadık ve sonucu değiştiremedik. Son 15 dakikaya kadar gol gelmeyince de; bir kaza kurşununa gitmemek adına -bence gereksiz biçimde- geriye yaslandık. Son dakika bir kaza kurşununu da yiyorduk neredeyse.

Takımda Alpay Hoca'dan kalmış bir psikolojik yıkıntı göze çarpıyor. Onların ceremesini bir süre daha çekmeye devam edeceğiz. En önemlisi takımdaki özgüven problemi aşılabilmiş değil. İlk yarıda yediğimiz gollerdeki panik havası ve ikinci yarıda hücumda ve savunmada yaptıklarımız ve yapamadıklarımız bunun bariz örnekleri. Önde oynar iken dahi acaba yenilir miyiz sorusu ile ayaklar geri geri gidiyor maalesef.

Her geçen hafta üzerine koyarak gideceğimize inanıyorum. Yönetim'in Alpay Özalan tercihindeki arızalar bir süre daha kendini gösterir ve akabinde çok daha iyi görüntü vermeye başlarız diye ümit ediyorum.

eprianu

Bu kadar kötü bir başlangıca rağmen yine yarışa ortak olduk. Keşke sezon başında yönetim çok saçma bir kararla Alpay Özalan getirmek yerine bugünkü Engin İpekoğlu'nu getirseydi. Bambaşka bir yerde olabilirdik. Çok şükür ki Eskişehir'in yaptığı hatayı yapmadık.

mehmet yılmaz

Uzun vadede iyi bir sonuç ama kazanmayı isterdim. Alpay'ın dağıttığı şeyleri toparlamak zor olacak.

korayxyz

Chibuike ve Kenan yüzüden her maç 9 kişi oynuyoruz. Kenarda ramazan ve gökay varken bu adam niye oynar?

Bunları oynatan adam hoca filan değildir.

jean

Bir turlu seri galibiyet alamiyoruz 1 puan almayla yurumez bu isler

evolution55

Halil ibrahimde inanılmaz bir şans var ben buna inandım bu maç. Gel de önümüzdeki hafta, iki gol atan adamı 11'den kes   :D

isa55

15 Nisan 2017, 13:02:14 #58 Son düzenlenme: 15 Nisan 2017, 13:06:54 isa55
Çocuk koşuyor, mücadele ediyor. İlk gol öncesi sol kanatta oynarken sağ ön direkten gol attı. Her hücumda var. Manisa maçındaki golünü tekrar izleyelim. Bir teşekkürü hakediyor bence.

brigand

Takım hareketsiz, fizik kondisyon açısından eksik. Bu konularda mevcut hocaya eleştiri tabi ki düşünülemez şuan ancak kadro seçiminde iyileştirmeler yapabilir. Öncelikle merkez ortasaha konusunda acil değişikliğe gitmesi gerekiyor. Gökay ve Ramazan ortak kanı ile daha iyi olacaktır. Chibuike, A.Cebe, Samaras tercihleri yerine asıl mevkisi olmasa bile sol kanatta ABS tercih edilebilir. Angan fizik açıdan hazır olduğu an oynayacaktır. Defansın göbeği çok aksamıyor gibi gözükse de özellikle yan toplarda Furkan'a ayak uydurup uyuyorlar. Sifakis ne kadar kötü tercihmiş ki Furkan'ı bu haliyle bile  kesemiyor. Devre arası takviyelerle belki demek istiyorum ama bu yönetim küçük düşünmeye devam ettikçe bizim büyük hedeflere ulaşma imkanımız sıfır.